Rio 2016: Kompletné výsledky (piatok 19. augusta)

Piatkové výsledky z OH v Riu.

Zlatá medaila z olympiády v Riu de Janeiro.(Zdroj: TASR/AP)

BEDMINTON

MUŽI

Dvojhra - semifinále:
Lee Čchong Wej (Malajzia-1) - Lin Tan (Čína-3) 2:1 (-15, 11, 20)

Štvorhra - o zlato:
Goh V Shem, Tan Wee Kiong (Malaj.) - Nan Čang, Fu Chaj-feng (Čína) 1:2 (16, -11, -21)

Štvorhra - o bronz:
Marcus Elis, Chris Langridge (V.Brit.) - Piao Čchaj, Wej Chung (Čína) 2:1 (18, -19, 10)

ŽENY

Dvojhra - finále:
Carolina Marinová (Šp.) - Sindhu Pusarlová Venkatuová (Ind.) 2:1 (-19, 12, 15)

Dvojhra - o 3. miesto: 
Nozomi Okuharová (Jap.-6) - Li Süe-žuej (Čína-3) bez boja, Li Süe-žuej nenastúpila

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA 

MUŽI

výsledky druhého semifinále K4 na 1000 m:
1. Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA (SR) 2:59,36
2. Španielsko +0,870
3. Francúzsko +1,530 - postúpili do A-finále
4. Rusko +1,700
5. Taliansko +4,510
6. Brazília + 9,860 - postúpili do B-finále

VODNÉ PÓLO

ŽENY

Finále:
USA - Taliansko 12:5 (4:1, 1:2, 4:1, 3:1)

o 3. miesto: 
Maďarsko - Rusko 12:12 (3:3, 3:4, 3:1, 3:4) - na strely zo značky pok. hodu 6:7

o 5. miesto:
Austrália - Španielsko 10:12 (5:4, 2:3, 1:3, 2:2)

o 7. miesto: 
Brazília - Čína 5:10 (2:2, 0:2, 0:2, 3:4) 

ATLETIKA

MUŽI

Chôdza na 50 km:
1. Matej Tóth (SR) 3:40:58 h
2. Jared Tallent (Aus.) 3:41:16
3. Hirooki Arai (Jap.) 3:41:24
4. Evan Dunfee (Kan.) 3:41:38
5. Jü Wei (Čína) 3:43:00
6. Robert Heffernan (Ír.) 3:43:55
7. Havard Haukenes (Nór.) 3:46:33
8. Yohann Diniz (Fr.) 3:46:43
...
26. Dušan Majdán (SR) 3:58:25
Martina Tišťana diskvalifikovali

Hod kladivom - finále:
1. Dilšod Nazarov (Tadž.) 78,68 m,
2. Ivan Tichon (Biel.) 77,79,
3. Wojciech Nowicki (Poľ.) 77,73,
4. Diego Del Real (Mex.) 76,05,
5. MARCEL LOMNICKÝ (SR) 75,97,
6. Ašraf Amgad Elseify (Kat.) 75,46,
7. Krisztian Pars (Maď.) 75,28,
8. David Söderberg (Fín.) 74,61,
9. Sergej Kalamojec (Biel.) 74,22,
10. Sergej Marghijev (Mold.) 74,14,
11. Jevhen Vynohradov (Ukr.) 74,11,
12. Wagner Domingos (Braz.) 72,28

Štafeta 4 x 100 m:
1. Jamajka (Asafa Powell, Yohan Blake, Nickel Ashmeade, Usain Bolt) 37,27 s,
2. Japonsko (Rjota Jamagata, Šota Iizuka, Jošihide Kirju, Aska Cambridge) 37,60,
3. Kanada (Akeem Haynes, Aaron Brown, Brendon Rodney, Andre De Grasse) 37,64,
4. Čína 37,90,
5. Veľká Británia 37,98,
6. Brazília 38,41

ŽENY

Chôdza na 20 km:
1. Chung Liou (Čína) 1:28:35 h,
2. María Guadalupe Gonzálezová (Mex.) 1:28:37,
3. Siou-č' Lu (Čína) 1:28:42,
4. Antonella Palmisanová (Tal.) 1:29:03,
5. Š'-ťie Čchie-Jang (Čína) 1:29:04,
6. Ana Cabecinhová (Portug.) 1:29:23,
7. Erica de Senová (Braz.) 1:29:29,
8. Beatriz Pascualová (Šp.) 1:30:24,
...
48. MÁRIA CZAKOVÁ 1:38:29,
...
55. MÁRIA GÁLIKOVÁ (obe SR) 1:40:35 

5000 m:
1. Vivian Cheruiyotová (Keňa) 14:26,17,
2. Hellen Obiriová (Keňa) 14:29,77,
3. Almaz Ayanová (Eti.) 14:33,59,
4. Mercy Cheronová (Keňa) 14:42,89,
5. Senbere Teferiová (Eti.) 14:43,75,
6. Yasemin Canová (Tur.) 14:56,96,
7. Karoline Grovdalová (Nór.) 14.57,53,
8. Susan Kuijkenová (Hol.) 15:00,69

Skok o žrdi:
1. Ekaterini Stefanidiová (Gréc.) 485 cm,
2. Sandi Morrisová (USA) 485,
3. Eliza McCartneyová (N.Zél.) 480,
4. Alana Boydová (Austr.) 480,
5. Holly Bradshawová (V.Brit.) 470,
6. Nicole Büchlerová (Švajč.) 470,
7. Jennifer Suhrová (USA) 460,
8. Yarisley Silvová (Kuba) 460,
9. Martina Strutzová (Nem.) 460, 
10. Lisa Ryzihová (Nem.) 450

Štafeta na 4x100 m:
1. USA (Tianna Bartolettová, Allyson Felixová, English Gardnerová, Tori Bowieová) 41,01,
2. Jamajka (Christania Williamsová, Elaine Thompsonová, Veronica Campbellová-Brownová, Shelly-Ann Fraserová-Pryceová) +0,35,
3. Veľká Británia (Asha Philipová, Desiree Henryová, Dina Asherová-Smithová, Daryll Neitová) +0,76,
4. Nemecko +1,09,
5. Trinidad a Tobago +1,11,
6. Ukrajina +1,35,
7. Kanada +2,14,
8. Nigéria +2,20

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE 

MUŽI

Konečné poradie po voľnej zostave:
1. Rusko 196,1439 bodu
2. Čína 192,9841
3. Japonsko 189,2056
4. Ukrajina 188,6080
5. Taliansko 183,3809
6. Brazília 171,9985
7. Egypt 155,5505
8. Austrália 149,5000

ŽENY

Súťaž družstiev:
1. Rusko (Vlada Čigirevová, Jelena Prokfjevová, Svetlana Romašinová, Alla Šiškinová, Marija Šuročkinová, Helena Topilinová, Natalia Iščenková, Svetlana Kolesničenková, Aleksandra Packevičová) 196,1439 b.,
2. Čína 192,9841 b.,
3. Japonsko 189,2056,
4. Ukrajina 188,6080,
5. Taliansko 183,3809,
6. Brazília 171,9985,
7. Egypt 154,5505,
8. Austrália 149,5000

POZEMNÝ HOKEJ

ŽENY

Finále: 
Holandsko - Veľká Británia 3:3 (2:2), v rozstrele 0:2 

O 3. miesto: 
Nemecko - Nový Zéland 2:1 (0:0) 

Konečné poradie:
1. Veľká Británia,
2. Holandsko,
3. Nemecko,
4. Nový Zéland,
5. USA,
6. Austrália,
7. Argentína,
8. Španielsko. 

FUTBAL

ŽENY

Finále:
Švédsko - Nemecko 1:2 (0:0)

O bronz:
Brazília - Kanada 1:2 (0:1) 

BIKROS

MUŽI

Konečné poradie:
1. Connor Fields (USA) 34,642 s,
2. Jelle van Gorkom (Hol.) +0,674,
3. Carlos Ramirez (Kol.) +0,875,
4. Nicholas Long (USA) +0,880,
5. Tory Nyhaug (Kan.) +1,032,
6. Sam Willoughby (Aus.) +1,683,
7. Niek Kimmann (Hol.) +1,937,
8. Anthony Dean (Aus.) nedokončil 

ŽENY

Konečné poradie:
1. Mariana Pajónová (Kol.) 34,093 s,
2. Alise Postová (USA) +0,342,
3. Stefany Hernándezová (Ven.) +0,662,
4. Brooke Crainová (USA) +1,427,
5. Jaroslava Bondarenková (Rus.) +1,924,
6. Elke Vanhoofová (Belg.) +5,445,
7. Laura Smuldersová (Hol.) +1:18,142 min,
8. Manon Valentinová (Fr.) +2:07,016 

VOLEJBAL

MUŽI

Semifinále:

Rusko - Brazília 0:3 (-21, -20, -17)
Taliansko - USA 3:2 (28, -26, -9, 22, 9)

JAZDECTVO

MUŽI

Skoky jednotlivcov na koni:
1. Nick Skelton (V.Brit.) 0 tr. bodov/v rozoskakovaní 0,
2. Peder Fredricson (Švéd.) 0/0,
3. Eric Lamaze (Kan.) 0/4,
4. Steve Guerdat (Švaj.) 0/4,
5. Kent Farrington (USA) 0/8,
6. Šeikh Ali Al Thání (Katar) 0/8

BOX

MUŽI 

Semifinále - do 52 kg: 
Šachobidin Zojrov (Uzb.) - Joel Segundo Finol (Ven.) 3:0
Michail Alojan (Rus.) - Chu Ťien-kuan (Čína) 3:0

Semifinále - do 64 kg: 
Fazliddin Gaibnazarov (Uzb.) - Vitalij Dunajcev (Rus.) 2:1 
Lorenzo Sotomayor Collazo (Azer.) - Artem Harutjunjan (Nem.) 3:0

Semifinále - nad 91 kg: 
Tony Victor James Yoka (Fr.) - Filip Hrgovič (Chor.) 2:1
Joe Joyce (V. Brit.) - Ivan Dyčko (Kaz.) 3:0

ŽENY 

Konečné poradie - do 60 kg: 
1. Estelle Mosselyová (Fr.),
2. Jin Ťün-chua (Čína),
3. Anastasia Beľakovová (Rus.) a Mira Potkonenová (Fín.),
5. Irma Testová (Tal.), Jana Aleksejevnová (Azer.), Mikaela Joslin Mayerová (USA) a Katie Taylorová (Ír.) 

Semifinále - do 75 kg: 
Claresa Maria Shieldsová (USA) - Dariga Šakimovová (Kaz.) 3:0
Nouchka Fontijnová (Hol.) - Li Čchien (Čína) 2:1

HÁDZANÁ

MUŽI

Semifinále:
Francúzsko - Nemecko 29:28 (16:13)
Poľsko - Dánsko 28:29 pp (25:25, 15:16)

BASKETBAL

MUŽI

Semifinále:
Španielsko - USA 76:82 (39:45)
Austrália - Srbsko 61:87 (14:35)

ZÁPASENIE

MUŽI

Voľný štýl - do 57 kg:
1. Vladimer Chinčegašvili (Gruz.),
2. Rei Higuči (Jap.),
3. Hadži Alijev (Azer.) a Hassan Rahimi (Irán),
5. Vladimir Dubov (Bul.) a Yowlys Bonne Rodríguez (Kuba),
7. Nurislam Sanajev (Kaz.),
8. Jang Kjong-il (KĽDR) 

Voľný štýl - do 74 kg:
1. Hassan Aliazam Yazdanicharati (Irán),
2. Aniuar Gedujev (Rus.),
3. Džabrajil Hasanov (Azer.) a Soner Demirtas (Tur.),
5. Bekzod Abdurachmonov (Uzb.) a Galymžan Usserbajev (Kaz.),
7. Sohsuke Takatani (Jap.),
8. Zelimkhan Khadjiev (Fr.)

MODERNÝ PÄŤBOJ

ŽENY

Konečné poradie:
1. Chloe Espositová (Aus.) 1372 bodov,
2. Élodie Clouvelová (Fr.) 1356,
3. Oktawia Nowacká (Poľ.) 1349,
4. Čchen Čchien (Čína) 1343,
5. Annika Schleuová (Nem.) 1336,
6. Kate Frenchová (V. Brit.) 1331,
7. Natalya Coylová (Ír.) 1325,
8. Alice Soterová (Tal.) 1323 

 

TAEKWONDO

MUŽI:
Do 80 kg:

Finále:
Cheick Sallah Cissé (Pobr. Slon.), -  Muhammad Lutalo (V. Brit.), 8:6

Konečné poradie:
1. Cheick Sallah Cissé (Pobr. Slon.),
2. Muhammad Lutalo (V. Brit.),
3. Oussama Oueslati (Tun.), Milan Beigi Harčegani (Azerb.),
5. Steven Lopez (USA), Piotr Paziňski (Poľ.),
7. Tahir Gülec (Nem.), Hayder Shkara (Aus.)
 

ŽENY
Do 67 kg:

Finále:
O Hje-ri (Kór. rep.),- Haby Niaréová (Fr.), 13:12

Konečné poradie:
1. O Hje-ri (Kór. rep.),
2. Haby Niaréová (Fr.),
3. Ruth Gbagbiová (Pobr. Slon.), Nur Tatarová (Tur.),
5. Farida Azizovová (Azerb.), Čchuang Čchia-čchia (Taiw.),
7. Aniya Louissantová (Haiti), Melissa Pagnottová (Kan.)

 

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

MUŽI
Finále:
Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Braz.-1) - Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Tal.-10) 2:0 (19, 17)

O 3. miesto:
Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.-2) - Konstantin Semionov, Viačeslav Krasilnikov (Rus.-8) 2:0 (21, 20)

Konečné poradie:
1. Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Braz.),
2. Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Tal.),
3. Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.),
4. Konstantin Semionov, Viačeslav Krasilnikov (Rus.),
5. Nicholas Lucena, Philip Dalhausser (USA), Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst (Hol.), Nivaldo Nadhir Díaz Gómez, Sergio Reynaldo González Bayard (Kuba), Nikita Liamin, Dmitrij Barsuk (Rus.)


ŽENY
Finále:
Ágatha Bednarczuková, Bárbara Seixasová De Freitasová (Braz.-2) - Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-4) 0:2 (-18, -14)
O 3. miesto:
Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.-1) - Kerri Walshová-Jenningsová, April Rossová (USA-3) 1:2 (17, -17, -9)

Konečné poradie:
1. Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.),*
2. Ágatha Bednarczuková, Bárbara Seixasová De Freitasová (Braz.),
3. Kerri Walshová-Jenningsová, April Rossová (USA),
4. Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.),
5. Joana Heidrichová, Nadine Zumkehrová (Švaj.), Heather Bansleyová, Sarah Pavanová (Kan.), Jekaterina Birlovová, Jevgenia Ukolovová (Rus.), Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová (Aus.)

 

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
  3. Malé knedličky, veľké dojmy
  4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  6. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
  7. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
  8. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  9. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  10. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 626
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 11 242
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 8 403
  4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 6 387
  5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 5 858
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 3 569
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 478
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 3 133
  9. Volkswagen Golf: Viac, než facelift 3 060
  10. Mäsovýroba Gašparík získala ocenenie Danubius Gastro 2017 2 464

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

KOMENTÁRE

Na obranu bratislavskej kaviarne

Kaviareň je so svojím dešpektom k spiatočníctvu pre vidiek trvalou výzvou.

BRATISLAVA

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí.

KOŠICE KORZÁR

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie rozhodnutie prekvapilo.

Neprehliadnite tiež

Budaj bol pri víťazstve Kings na striedačke, Gáborík na tribúne

V zámorí sa špekuluje o výmene Gáboríka do iného tímu.

Slavia takmer napodobnila Bayern, Příbrami dala osem gólov

Až pri štyroch góloch Slavie bol stredopoliar Jan Sýkora, jeden strelil a na tri prihral.

LeBron James ochorel, Cleveland bez neho prehral

V drese hosťujúcich Bulls nastrieľal Dwyane Wade 20 bodov.

Naučil sa, že futbal nie je všetko. Duda má za sebou prvý štart v bundeslige

Slováka tréner Herthy Berlín Pál Dárdai nasadil na záverečné desiatky sekúnd zápasu proti Eintrachtu Frankfurt.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop