Rio 2016: Kompletné výsledky (sobota 20. augusta)

Sobotňajšie výsledky na OH v Riu de Janeiro.

Zlatá medaila z olympiády v Riu.(Zdroj: SITA/AP)

ATLETIKA

muži, 1500 m - finále:
1. Matthew Centrowitz (USA) 3:50,00 min., 2. Taoufik Makhloufi (Alž) +0,11 s, 3. Nicholas Willis (N.Zél.) +0,24,

muži - 5000m - finále:
1. Mohamed Farah (V.Brit.) 13:03,30 min., 2. Paul Chelimo (USA) +0,60 s, 3. Hagos Gebrhiwet (Et.) +1,05

muži - hod oštepom:
1. Thomas Rohler (Nem.) 90,30 m, 2. Julius Yego (Keňa) 88,24, 3. Keshorn Walcott (Trin. a Tob.) 85,38

muži - štafeta 4x400 m:
1. Spojené štáty americké (Hall, McQuay, Roberts, Merritt) 2:57,30 min, 2. Jamajka (Matthews, Allen, Dunkley, Francis) +0,86 s, 3. Bahamy (Russell, Mathieu, Gardiner, Brown) +1,19,

ženy - 800 m- finále:
1. Caster Semenyaová (JAR) 1:55,28 min, 2. Francine Niyonsabová (Burun.) +1,21 s, 3. Margaret Nyairera Wambuiová (Keňa) +1,61,

ženy - 4x400 m - finále:
1. USA (Okolová, Hastingsová, Francisová a Felixová) 3:19,06 min., 2. Jamajka (Williamsová-Millsová, Anneishová,
McPhersonová, Jacksonová) +1,28, 3. Veľká Británia (Onuorová, Ohuruoguová, Doylová, Diamondová)
+6,82,

ženy - výška - finále:
1. Ruth Beitiová (Šp.) 1,97 m, 2. Mirela Demirevová (Bulh.) 1,97, 3. Blanka Vlašičová (Chorv.) 1,97

BEDMINTON

MUŽI

Finále dvojhry: Čchen Lung (Čína-2) - Lee Čchong Wej (Malajzia-1) 2:0 (18, 18)
Konečné poradie: 1. Čchen Lung (Čína), 2. Lee Čchong Wej (Malajzia), 3. Viktor Axelsen (Dán.), 4. Lin Tan (Čína), 5. Čchou Tchien Čchen (Taiw.), Srikanth Kidambi (India), Son Wan Ho (Kór. rep.), Rajiv Ouseph (V. Brit.)

HÁDZANÁ

ŽENY

Finále:
Francúzsko - Rusko 19:22 (7:10)

O 3. miesto:
Holandsko - Nórsko 26:36 (13:19)

Konečné poradie:
1. Rusko,
2. Francúzsko,
3. Nórsko,
4. Holandsko,
5. Brazília,
6. Španielsko,
7. Švédsko,
8. Angola

VODNÉ PÓLO

MUŽI

Finále:
Chorvátsko - Srbsko 7:11 (2:3, 1:3, 2:3, 2:2)

O 3. miesto: 
Čierna Hora - Taliansko 10:12 (1:2, 3:3, 3:4, 3:3) 

O 5. miesto:
Maďarsko - Grécko 12:10 (2:1, 4:4, 3:3, 3:2)

O 7. miesto: 
Brazília - Španielsko 8:9 (1:3, 2:1, 1:2, 4:3)

Konečné poradie:
1. Srbsko,
2. Chorvátsko,
3. Taliansko,
4. Čierna Hora,
5. Maďarsko,
6. Grécko,
7. Španielsko,
8. Brazília,
9. USA, Austrália, Francúzsko a Japonsko 

BASKETBAL 

ŽENY

Finále:
USA - Španielsko 101:72 (49:32)

O 3. miesto:
Francúzsko - Srbsko 63:70 (27:27)

HÁDZANÁ

ŽENY

Finále:

Rusko - Francúzsko 22:19 (10:7)

O 3. miesto:
Nórsko - Holandsko 36:26 (19:13)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA 

MUŽI

K4 mužov na 1000 m - A-finále:
1. Nemecko (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross) 3:02,143 min
2. Slovensko (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka) 3:05,044
3. Česko (Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba) 3:05,176
4. Austrália (Ken Wallace, Riley Fitzsimmons, Jacob Clear, Jordan Wood) 3:06,731
5. Španielsko (Javier Hernanz-Agueria, Rodrigo Germade, Óscar Carrera, Ínigo Peňa) 3:06,768
6. Portugalsko (Fernando Pimenta, Emanuel Silva, Joao Ribeiro, David Fernandes) 3:07,482
7. Francúzsko (Arnaud Hybois, Etienne Hubert, Sébastien Jouve, Cyrille Carré) 3:07,488
8. Srbsko (Marko Tomičevič, Milenko Zorič, Dejan Pajič, Vladimir Torubarov) 3:10,241

A-finále K1 na 200 m:
1. Liam Heath (V. Brit.) 35,200
2. Maxime Beaumont (Fr.) +0,160
3. Ronald Rauhe (Nem.) + Saul Craviotto (Šp.) +0,460
5. Aleksejs Rumjancevs (Lot.) +0,690
6. Manfredi Rizza (Tal.) +0,800
7. Mark De Jonge (Kan.) +0,880
8. Stephen Bird (Austr.) +1,230

A-finále C2 na 1000 m:
1. Sebastian Brendel, Jan Vandrey (Nem.) 3:43,910
2. Erlon De Souza Silva, Isaquias Queiroz Dos Santos (Braz.) +0,910
3. Dmitrij Jančuk, Taras Miščuk (Ukr.) +2,040
4. Henrik Vásbanyai, Róbert Mike (Maď.) +2,290
5. Iľja Štokalov, Iľja Pervuchin (Rus.) +2,860
6. Serguey Torres, Fernando Dayan Jorge (Kuba) +4,220
7. Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (ČR) +5,440
8. Gerasim Kochnev, Serik Mirbekov (Usb.) +9,010

ŽENY

A-finále K4 na 500 m:
1. Tamara Csipesová, Krisztina Fazekasová-Zurová, Danuta Kozáková, Gabriella Szabová (Maď.) 1:14,190
2. Tina Dietzeová, Sabrina Heringová, Steffi Kriegersteinová, Franziska Weberová (Nem.) +0,900
3. Volga Chudenková, Nadežda Lepešková, Marina Litvinčhuková, Margarita Machnevová (Biel.) +2,430
4. Ukrajina +2,730
5. Nový Zéland +3,720
6. Dánsko +4,570
7. Veľká Británia +5,560
8. Kanada +6,250

BEDMINTON

MUŽI

Finále:
Čchen Lung (2-Čína) - Lee Chong Wei (1- Malaj.) 2:0 (18,18)

O 3. miesto:
Viktor Axelsen (4-Dán.) - Lin Dan (3-Čína) 2:1 (-15, 10, 17)

TRIATLON 

ŽENY 

1. Gwen Jorgensonová (USA) 1:56:16 hod.
2. Nicola Spirigová (Švaj.) +40 s.
3. Vicky Hollandová +45
4. Non Stanfordová (obe V.Brit.) +48
5. Barbara Riverosová (Čile) +1:13 min.
6. Emma Moffattová (Aust.) +1:39
7. Andrea Hewittová (N.Zél.) +1:59
8. Flora Duffyová (Nem.) +2:09

GOLF

ŽENY

Poradie po záverečnom štvrtom dni:
1. Park In-bee (Kór. rep.) 268 (66+66+70+66),
2. Lydia Koová (N. Zél.) 273 (69+70+65+69),
3. Šan-šan Feng (Čína) 274 (70+67+68+69),
4. Harukjo Nomurová (Jap.) 275 (69+69+72+65),
 . Stacy Lewisová (USA) 275 (70+63+76+66),
 . Jang Hee-joung (Kór. rep.) 275 (73+65+70+67),
7. Brooke Hendersonová (Kan.) 276 (70+64+75+67),
 . Lee Minjeeová (Aus.) 276 (69+67+73+67),
 . Charley Hullová (V. Brit.) 276 (68+66+74+68) 

HORSKÁ CYKLISTIKA

ŽENY

Cross country žien:
1. Jenny Rissvedsová (Švéd.) 1:30:15,
2. Maja Wloszczowská (Poľ.) +0,37,
3. Catharine Pendrelová (Kan.) +1:26,
4. Emily Battyová (Kan.) +1:28,
5. Kateřina Nashová (ČR) +2:10,
6. Jolanda Neffová (Švajč.) +2:28,
7. Lea Davisonová (USA),
8. Linda Indergandová (Švajč.) obe +3,12

VOLEJBAL

ŽENY

finále:
Čína - Srbsko 3:1 (-19, 17, 22, 23)

O 3. miesto: 
Holandsko - USA 1:3 (-23, 25, -22, -19) 

BOX

MUŽI

Do 56 kg - finále: 
Shakur Stevenson (USA) - Robeisy Ramírez (Kuba) 1:2 (28:29, 28:29, 29:28) 

Do 56 kg - konečné poradie:
1. Robeisy Ramírez (Kuba),
2. Shakur Stevenson (USA),
3. Murodjon Achmadaliev (Uzb.) a Vladimir Nikitin (Rus.),
5. Čang Ťia-wej (Čína), Tsendbaatar Erdenebat (Mong.), Alberto Ezequiel Melián (Arg.) a Michael John Conlan (Ír.) 

Do 75 kg - finále:
Arlen López (Kuba) - Bektemir Melikuziev (Uzb.) 3:0 (29:28, 30:27, 29:28)

Do 75 kg - konečné poradie:
1. Arlen López (Kuba),
2. Bektemir Melikuziev (Uzb.),
3. Kamran Šachsuvarly (Azer.) a Mísael Uziel Rodríguez (Mex.),
5. Christian Mbilli (Fr.), Krišan Vikas (India), Žanibek Alimchanuly (Kaz.) a Hossam Hussein Bakr Abdin (Egypt) 

ŽENY

Do 51 kg: - finále:
Nicola Adamsová (V. Brit.) - Sarah Ourahmouneová (Fr.) 3:0 (39:37, 39:37, 39:37)

Do 51 kg - konečné poradie:
1. Nicola Adamsová (V. Brit.),
2. Sarah Ourahmouneová (Fr.),
3. Žen Cchan-cchan (Čína) a Ingrit Lorena Valenciová Victoriová (Kol.),
5. Teťana Kobová (Ukr.), Žaina Šekerbekovová (Kaz.), Mandy Bujoldová (Kan.) a Peamwilai Laopeamová (Thaj.) 

FUTBAL

MUŽI

Finále:
Brazília - Nemecko 1:1 pp (1:1, 1:0), 5:4 v jedenástkovom rozstrele

O 3. miesto:
Honduras - Nigéria 2:3 (0:1)

MODERNÁ GYMNASTIKA

ŽENY

Viacboj:
1. Margarita Mamunová (Rus.) 76,483 b.,
2. Jana Kudrjavcevová (Rus.) 75,608,
3. Ganna Rizatdinovová (Ukr.) 73,583,
4. Son Yeon-jae (Kór. rep.) 72,898,
5. Melitina Stanioutová (Biel.) 71,133,
6. Kaciaryna Halkinová (Biel.) 70,932,
7. Neviana Vladinovová (Bul.) 70,733,
8. Carolina Rodriguezová (Šp.) 69,949

ZÁPASENIE

MUŽI

Voľný štýl - do 86 kg:
1. Abdulrašid Sadulajev (Rus.),
2. Selim Yasar (Tur.),
3. J'Den Michael Tbory Cox (USA) a Šarif Šarifov (Azer.),
5. Pedro Francisco Ceballos Fuentes (Ven.),
6. Jaime Yusept Espinal (Portor.), István Vereb (Maď.),
8. Alireza Mohammad Karimimachiani (Irán), Zbigniew Mateusz Baranowski (Poľ.)

Voľný štýl - do 125 kg:
1. Taha Akgul (Tur.),
2. Komeil Nemat Ghasemi (Irán),
3. Geno Petriašvili (Gruz.), Ibrahim Sajdov,
5. Levan Berianidze (Arm.), Tervel Ivajlov Dlagnev (USA),
7. Chuluunbat Jargalsajchan (Mong.), Korey Jarvis (Kan.),
9. Diaaeldin Kamal Gouda Abdelmottaleb (Eg.), 
10. Daniel Ligeti (Maď.) a Robert Baran (Poľ.)

SKOKY DO VODY

MUŽI 

Skoky z 10 m veže:
1. Čchen Aj-sen (Čína) 585,30,
2. Germán Sánchez (Mex.) 532,70,
3. David Boudia (USA) 525,25,
4. Benjamin Auffret (Fr.) 507,35,
5. Martin Wolfram (Nem.) 492,90,
6. Čchiou Po (Čína) 488,20,
7. Rafael Quintero (Portor.) 485,35,
8. Viktor Minibajev (Rus.) 481,60 

MODERNÝ PÄŤBOJ

MUŽI

Konečné poradie:
1. Alexander Lesun (Rus.) 1479 bodov - olympijský rekord,
2. Pavlo Tymoščenko (Ukr.) 1472,
3. Ismael Hernández (Mex.) 1468,
4. Valentin Prades (Fr.),
5. Riccardo de Luca (Tal.) obaja 1467,
6. Patrick Dogue (Nem.) 1463,
7. Max Esposito (Aus.) 1462,
8. Arthur Lanigan-O'Keeffe (Ír.) 1457 


 

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Zákaznícky servis Martinusu sa dostal medzi svetovú špičku
  2. Prežil som autonehodu. Teraz som vďačný za každý deň
  3. Dvojnásobný šampión v rozhovore o ceste, ktorá mu priniesla zisk
  4. Cestou - necestou
  5. Premier Club Nitra: Výborne čapovanú Plzeň hľadajte v centre
  6. Päť tipov na dovolenku počas Veľkej noci
  7. Slováci čoskoro lídrami vo využívaní inteligentných domácností
  8. Kĺby starnú s nami. S týmito radami ich udržíte fit čo najdlhšie
  9. Zábavný aj sebavedomý
  10. Obľúbené letné pneumatiky Matador Hectorra v novej generácii 3
  1. Prežil som autonehodu. Teraz som vďačný za každý deň
  2. Dvojnásobný šampión v rozhovore o ceste, ktorá mu priniesla zisk
  3. Cestou - necestou
  4. Za štadiónom Lokomotívy rastie zaujímavý projekt
  5. Premier Club Nitra: Výborne čapovanú Plzeň hľadajte v centre
  6. Konferencia o využívaní ITP v trestnom konaní splnila svoj cieľ
  7. Nadácia Poštovej banky podporí grantom folklór a tradície
  8. Najlepšie obnovený bytový dom 2016 je v Prešove
  9. Najlepšie obnovený bytový dom 2016 je v Prešove
  10. Prednáška holandského veľvyslanca na EU v Bratislave
  1. Kĺby starnú s nami. S týmito radami ich udržíte fit čo najdlhšie 28 316
  2. Päť tipov na dovolenku počas Veľkej noci 8 588
  3. Obľúbené letné pneumatiky Matador Hectorra v novej generácii 3 4 365
  4. Zábavný aj sebavedomý 4 213
  5. Slováci čoskoro lídrami vo využívaní inteligentných domácností 3 955
  6. Ikonický Harley-Davidson za bezkonkurenčnú cenu 3 799
  7. Prežil som autonehodu. Teraz som vďačný za každý deň 3 282
  8. Kursalon Trenčianske Teplice: Výborné jedlo a chutné pivo 2 921
  9. Bývanie, ktoré vás oslobodí od stresu 2 358
  10. Antibiotiká nie sú cukríky. Naozaj viete, kedy ich máte brať? 2 153

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Regulačnému úradu sa nepáčia Žigove zmeny, môžu ohroziť jeho nezávislosť

Ministerstvo hospodárstva navrhuje, aby sa spolu s ministerstvom životného prostredia stalo účastníkom cenových konaní.

DOMOV

Štátny nominant na žilinskom letisku nedbá na predpisy

Miroslav Kunsch sa správa, ako keby mu letisko patrilo.

ŠPORT

Kozák sa o Kucku bál: Bol nervózny, mal zákroky na hrane

Slovenskí futbalisti vyhrali na Malte.

KOMENTÁRE

Gaulieder zosobňoval protest proti únosu štátu

Smrť bývalého poslanca pripomína, že sa od 90. rokov veľa nezmenilo.

Neprehliadnite tiež

Do tímu sa vrátil po vyše troch rokoch. Litvu zlomil anglický veterán

Je to veľký príbeh, uviedol po stretnutí na adresu futbalistu Jermaina Defoea tréner Anglicka Gareth Southgate.

Hrdinom Škótska bol náhradník, ktorého diváci po príchode na trávnik vybučali

Futbalisti Škótska sa udržali v hre o postup na majstrovstvá sveta 2018. V nedeľu zdolali Slovinsko 1:0.

Bez Hamšíka to nevyzeralo dobre. Tak radšej nastúpil

Futbalisti Slovenska v kvalifikácii o postup na svetový šampionát vyhrali na pôde Malty 3:1. Vybrali sme päť najzaujímavejších momentov.

Najlepším hráčom bol Weiss, najnižšie hodnotenie dostala jedna z opôr

Slovensko vyhralo v kvalifikačnom súboji na Malte 3:1. Ohodnotili sme výkony všetkých hráčov.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop