Rio 2016: Kompletné výsledky (sobota 20. augusta)

Sobotňajšie výsledky na OH v Riu de Janeiro.

Zlatá medaila z olympiády v Riu.(Zdroj: SITA/AP)

ATLETIKA

muži, 1500 m - finále:
1. Matthew Centrowitz (USA) 3:50,00 min., 2. Taoufik Makhloufi (Alž) +0,11 s, 3. Nicholas Willis (N.Zél.) +0,24,

muži - 5000m - finále:
1. Mohamed Farah (V.Brit.) 13:03,30 min., 2. Paul Chelimo (USA) +0,60 s, 3. Hagos Gebrhiwet (Et.) +1,05

muži - hod oštepom:
1. Thomas Rohler (Nem.) 90,30 m, 2. Julius Yego (Keňa) 88,24, 3. Keshorn Walcott (Trin. a Tob.) 85,38

muži - štafeta 4x400 m:
1. Spojené štáty americké (Hall, McQuay, Roberts, Merritt) 2:57,30 min, 2. Jamajka (Matthews, Allen, Dunkley, Francis) +0,86 s, 3. Bahamy (Russell, Mathieu, Gardiner, Brown) +1,19,

ženy - 800 m- finále:
1. Caster Semenyaová (JAR) 1:55,28 min, 2. Francine Niyonsabová (Burun.) +1,21 s, 3. Margaret Nyairera Wambuiová (Keňa) +1,61,

ženy - 4x400 m - finále:
1. USA (Okolová, Hastingsová, Francisová a Felixová) 3:19,06 min., 2. Jamajka (Williamsová-Millsová, Anneishová,
McPhersonová, Jacksonová) +1,28, 3. Veľká Británia (Onuorová, Ohuruoguová, Doylová, Diamondová)
+6,82,

ženy - výška - finále:
1. Ruth Beitiová (Šp.) 1,97 m, 2. Mirela Demirevová (Bulh.) 1,97, 3. Blanka Vlašičová (Chorv.) 1,97

BEDMINTON

MUŽI

Finále dvojhry: Čchen Lung (Čína-2) - Lee Čchong Wej (Malajzia-1) 2:0 (18, 18)
Konečné poradie: 1. Čchen Lung (Čína), 2. Lee Čchong Wej (Malajzia), 3. Viktor Axelsen (Dán.), 4. Lin Tan (Čína), 5. Čchou Tchien Čchen (Taiw.), Srikanth Kidambi (India), Son Wan Ho (Kór. rep.), Rajiv Ouseph (V. Brit.)

HÁDZANÁ

ŽENY

Finále:
Francúzsko - Rusko 19:22 (7:10)

O 3. miesto:
Holandsko - Nórsko 26:36 (13:19)

Konečné poradie:
1. Rusko,
2. Francúzsko,
3. Nórsko,
4. Holandsko,
5. Brazília,
6. Španielsko,
7. Švédsko,
8. Angola

VODNÉ PÓLO

MUŽI

Finále:
Chorvátsko - Srbsko 7:11 (2:3, 1:3, 2:3, 2:2)

O 3. miesto: 
Čierna Hora - Taliansko 10:12 (1:2, 3:3, 3:4, 3:3) 

O 5. miesto:
Maďarsko - Grécko 12:10 (2:1, 4:4, 3:3, 3:2)

O 7. miesto: 
Brazília - Španielsko 8:9 (1:3, 2:1, 1:2, 4:3)

Konečné poradie:
1. Srbsko,
2. Chorvátsko,
3. Taliansko,
4. Čierna Hora,
5. Maďarsko,
6. Grécko,
7. Španielsko,
8. Brazília,
9. USA, Austrália, Francúzsko a Japonsko 

BASKETBAL 

ŽENY

Finále:
USA - Španielsko 101:72 (49:32)

O 3. miesto:
Francúzsko - Srbsko 63:70 (27:27)

HÁDZANÁ

ŽENY

Finále:

Rusko - Francúzsko 22:19 (10:7)

O 3. miesto:
Nórsko - Holandsko 36:26 (19:13)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA 

MUŽI

K4 mužov na 1000 m - A-finále:
1. Nemecko (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross) 3:02,143 min
2. Slovensko (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka) 3:05,044
3. Česko (Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba) 3:05,176
4. Austrália (Ken Wallace, Riley Fitzsimmons, Jacob Clear, Jordan Wood) 3:06,731
5. Španielsko (Javier Hernanz-Agueria, Rodrigo Germade, Óscar Carrera, Ínigo Peňa) 3:06,768
6. Portugalsko (Fernando Pimenta, Emanuel Silva, Joao Ribeiro, David Fernandes) 3:07,482
7. Francúzsko (Arnaud Hybois, Etienne Hubert, Sébastien Jouve, Cyrille Carré) 3:07,488
8. Srbsko (Marko Tomičevič, Milenko Zorič, Dejan Pajič, Vladimir Torubarov) 3:10,241

A-finále K1 na 200 m:
1. Liam Heath (V. Brit.) 35,200
2. Maxime Beaumont (Fr.) +0,160
3. Ronald Rauhe (Nem.) + Saul Craviotto (Šp.) +0,460
5. Aleksejs Rumjancevs (Lot.) +0,690
6. Manfredi Rizza (Tal.) +0,800
7. Mark De Jonge (Kan.) +0,880
8. Stephen Bird (Austr.) +1,230

A-finále C2 na 1000 m:
1. Sebastian Brendel, Jan Vandrey (Nem.) 3:43,910
2. Erlon De Souza Silva, Isaquias Queiroz Dos Santos (Braz.) +0,910
3. Dmitrij Jančuk, Taras Miščuk (Ukr.) +2,040
4. Henrik Vásbanyai, Róbert Mike (Maď.) +2,290
5. Iľja Štokalov, Iľja Pervuchin (Rus.) +2,860
6. Serguey Torres, Fernando Dayan Jorge (Kuba) +4,220
7. Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (ČR) +5,440
8. Gerasim Kochnev, Serik Mirbekov (Usb.) +9,010

ŽENY

A-finále K4 na 500 m:
1. Tamara Csipesová, Krisztina Fazekasová-Zurová, Danuta Kozáková, Gabriella Szabová (Maď.) 1:14,190
2. Tina Dietzeová, Sabrina Heringová, Steffi Kriegersteinová, Franziska Weberová (Nem.) +0,900
3. Volga Chudenková, Nadežda Lepešková, Marina Litvinčhuková, Margarita Machnevová (Biel.) +2,430
4. Ukrajina +2,730
5. Nový Zéland +3,720
6. Dánsko +4,570
7. Veľká Británia +5,560
8. Kanada +6,250

BEDMINTON

MUŽI

Finále:
Čchen Lung (2-Čína) - Lee Chong Wei (1- Malaj.) 2:0 (18,18)

O 3. miesto:
Viktor Axelsen (4-Dán.) - Lin Dan (3-Čína) 2:1 (-15, 10, 17)

TRIATLON 

ŽENY 

1. Gwen Jorgensonová (USA) 1:56:16 hod.
2. Nicola Spirigová (Švaj.) +40 s.
3. Vicky Hollandová +45
4. Non Stanfordová (obe V.Brit.) +48
5. Barbara Riverosová (Čile) +1:13 min.
6. Emma Moffattová (Aust.) +1:39
7. Andrea Hewittová (N.Zél.) +1:59
8. Flora Duffyová (Nem.) +2:09

GOLF

ŽENY

Poradie po záverečnom štvrtom dni:
1. Park In-bee (Kór. rep.) 268 (66+66+70+66),
2. Lydia Koová (N. Zél.) 273 (69+70+65+69),
3. Šan-šan Feng (Čína) 274 (70+67+68+69),
4. Harukjo Nomurová (Jap.) 275 (69+69+72+65),
 . Stacy Lewisová (USA) 275 (70+63+76+66),
 . Jang Hee-joung (Kór. rep.) 275 (73+65+70+67),
7. Brooke Hendersonová (Kan.) 276 (70+64+75+67),
 . Lee Minjeeová (Aus.) 276 (69+67+73+67),
 . Charley Hullová (V. Brit.) 276 (68+66+74+68) 

HORSKÁ CYKLISTIKA

ŽENY

Cross country žien:
1. Jenny Rissvedsová (Švéd.) 1:30:15,
2. Maja Wloszczowská (Poľ.) +0,37,
3. Catharine Pendrelová (Kan.) +1:26,
4. Emily Battyová (Kan.) +1:28,
5. Kateřina Nashová (ČR) +2:10,
6. Jolanda Neffová (Švajč.) +2:28,
7. Lea Davisonová (USA),
8. Linda Indergandová (Švajč.) obe +3,12

VOLEJBAL

ŽENY

finále:
Čína - Srbsko 3:1 (-19, 17, 22, 23)

O 3. miesto: 
Holandsko - USA 1:3 (-23, 25, -22, -19) 

BOX

MUŽI

Do 56 kg - finále: 
Shakur Stevenson (USA) - Robeisy Ramírez (Kuba) 1:2 (28:29, 28:29, 29:28) 

Do 56 kg - konečné poradie:
1. Robeisy Ramírez (Kuba),
2. Shakur Stevenson (USA),
3. Murodjon Achmadaliev (Uzb.) a Vladimir Nikitin (Rus.),
5. Čang Ťia-wej (Čína), Tsendbaatar Erdenebat (Mong.), Alberto Ezequiel Melián (Arg.) a Michael John Conlan (Ír.) 

Do 75 kg - finále:
Arlen López (Kuba) - Bektemir Melikuziev (Uzb.) 3:0 (29:28, 30:27, 29:28)

Do 75 kg - konečné poradie:
1. Arlen López (Kuba),
2. Bektemir Melikuziev (Uzb.),
3. Kamran Šachsuvarly (Azer.) a Mísael Uziel Rodríguez (Mex.),
5. Christian Mbilli (Fr.), Krišan Vikas (India), Žanibek Alimchanuly (Kaz.) a Hossam Hussein Bakr Abdin (Egypt) 

ŽENY

Do 51 kg: - finále:
Nicola Adamsová (V. Brit.) - Sarah Ourahmouneová (Fr.) 3:0 (39:37, 39:37, 39:37)

Do 51 kg - konečné poradie:
1. Nicola Adamsová (V. Brit.),
2. Sarah Ourahmouneová (Fr.),
3. Žen Cchan-cchan (Čína) a Ingrit Lorena Valenciová Victoriová (Kol.),
5. Teťana Kobová (Ukr.), Žaina Šekerbekovová (Kaz.), Mandy Bujoldová (Kan.) a Peamwilai Laopeamová (Thaj.) 

FUTBAL

MUŽI

Finále:
Brazília - Nemecko 1:1 pp (1:1, 1:0), 5:4 v jedenástkovom rozstrele

O 3. miesto:
Honduras - Nigéria 2:3 (0:1)

MODERNÁ GYMNASTIKA

ŽENY

Viacboj:
1. Margarita Mamunová (Rus.) 76,483 b.,
2. Jana Kudrjavcevová (Rus.) 75,608,
3. Ganna Rizatdinovová (Ukr.) 73,583,
4. Son Yeon-jae (Kór. rep.) 72,898,
5. Melitina Stanioutová (Biel.) 71,133,
6. Kaciaryna Halkinová (Biel.) 70,932,
7. Neviana Vladinovová (Bul.) 70,733,
8. Carolina Rodriguezová (Šp.) 69,949

ZÁPASENIE

MUŽI

Voľný štýl - do 86 kg:
1. Abdulrašid Sadulajev (Rus.),
2. Selim Yasar (Tur.),
3. J'Den Michael Tbory Cox (USA) a Šarif Šarifov (Azer.),
5. Pedro Francisco Ceballos Fuentes (Ven.),
6. Jaime Yusept Espinal (Portor.), István Vereb (Maď.),
8. Alireza Mohammad Karimimachiani (Irán), Zbigniew Mateusz Baranowski (Poľ.)

Voľný štýl - do 125 kg:
1. Taha Akgul (Tur.),
2. Komeil Nemat Ghasemi (Irán),
3. Geno Petriašvili (Gruz.), Ibrahim Sajdov,
5. Levan Berianidze (Arm.), Tervel Ivajlov Dlagnev (USA),
7. Chuluunbat Jargalsajchan (Mong.), Korey Jarvis (Kan.),
9. Diaaeldin Kamal Gouda Abdelmottaleb (Eg.), 
10. Daniel Ligeti (Maď.) a Robert Baran (Poľ.)

SKOKY DO VODY

MUŽI 

Skoky z 10 m veže:
1. Čchen Aj-sen (Čína) 585,30,
2. Germán Sánchez (Mex.) 532,70,
3. David Boudia (USA) 525,25,
4. Benjamin Auffret (Fr.) 507,35,
5. Martin Wolfram (Nem.) 492,90,
6. Čchiou Po (Čína) 488,20,
7. Rafael Quintero (Portor.) 485,35,
8. Viktor Minibajev (Rus.) 481,60 

MODERNÝ PÄŤBOJ

MUŽI

Konečné poradie:
1. Alexander Lesun (Rus.) 1479 bodov - olympijský rekord,
2. Pavlo Tymoščenko (Ukr.) 1472,
3. Ismael Hernández (Mex.) 1468,
4. Valentin Prades (Fr.),
5. Riccardo de Luca (Tal.) obaja 1467,
6. Patrick Dogue (Nem.) 1463,
7. Max Esposito (Aus.) 1462,
8. Arthur Lanigan-O'Keeffe (Ír.) 1457 


 

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  2. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  4. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
  5. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
  6. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
  7. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  8. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  9. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  10. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  1. Exkurzia študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  2. Prichádza Black Friday, jazdenku môžete mať so zľavou 2000 eur
  3. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
  4. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
  5. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
  6. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  7. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  8. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  9. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
  10. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  1. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky 15 818
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 8 626
  3. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 4 586
  4. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 3 877
  5. Ako sa zbaviť chladnej podlahy 3 076
  6. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 821
  7. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek 1 810
  8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások 1 800
  9. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba 1 633
  10. Moskva alebo Petrohrad? 1 393

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Zástupca firmy, ktorej zadržali 112 kamiónov: Hľadáte problém tam, kde nie je

Belgické úrady podozrievajú firmu North Sea Express, že vykorisťuje vodičov.

KOMENTÁRE

Môže byť Harabin škodcom?

Aj v pozícii radového sudcu vyzerá Harabin na nebezpečného škodcu.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojnosti nás ničí.

Neprehliadnite tiež

Banská Bystrica v šlágri porazila Košice

Pozrite si súhrn štvrtkových výsledkov Tipsport ligy.

Český hokejový klub kritizuje slovenských rozhodcov, podal aj sťažnosť

Slovenskí rozhodcovia sa mali dopustiť viacerých chýb.

Neymara podráždila otázka novinára, nahnevaný odišiel

Neymarov hnev spustila otázka novinára o jeho možnom prestupe do Realu Madrid.

Prišiel, aby zmaturoval. Teraz je hviezdou ligy a sníva o olympiáde

Hokejista Matej Paulovič prežíva výnimočnú sezónu, ktorú môže zavŕšiť na olympijských hrách.