Jediný gól bratislavského klubu strelil Švarný.

Metallurg Novokuzneck - Barys Astana 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Sibir Novosibirsk - Avtomobilist Jekaterinburg 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Avangard Omsk - Jugra Chanty-Mansijsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Salavat Julajev Ufa - Severstaľ Čerepovec 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Traktor Čeľabinsk - SKA Petrohrad 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Lada Togliatti - Medveščak Záhreb 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

HK Soči - Dinamo Riga 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Spartak Moskva - Jokerit Helsinki 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Ak Bars Kazaň - HC Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 31. Varnakov (Batyršin, Malychin), 38. Sekáč (Azevedo) - 39. Švarný (Jeglič, Viedenský)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Oskirko - Nesterov, Černyšev (všetci Rus.), 8890 divákov

Kazaň: Garipov - Pajgin, Ohtamaa, Batyršin, Jarulin, Zacharčuk, Tokranov, Musin - Azevedo, Tkačov, Lukojanov - Varnakov, Malychin, Gluchov - Lazarev, M. Žukov, Čibisov - Sekáč, Andrej Popov, Glinkin

Slovan: Pogge - Meszároš, Kundrátek, Plastino, Švarný, Luža, Starosta, Šiška, Pokorný - Cheechoo, Taffe, Smoleňák - V. Nedorost, Viedenský, Jeglič - Valský, Zigo, Kubalík - Skalický, Chipchura, Lušňák

KAZAŇ. Hráči HC Slovan Bratislava neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení v rámci nového ročníka 2016/2017 Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Hokejisti bratislavského klubu prehrali 1:2 v utorkovom zápase na ľade Ak Bars Kazaň.

Skóre vyrovnaného duelu otvoril po polhodine hry útočník Kazane Michail Varnakov. O sedem minút neskôr pridal druhý presný zásah domáceho tímu Čech Jiří Sekáč, ktorý sa presadil v oslabení.

O 35 sekúnd Ivan Švarný využil presilovku a znížil na rozdiel jedného gólu.

Hlas:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Ak uvážime, že to bol prvý zápas novej sezóny, podali sme dobrý výkon. Duel bol vyrovnaný, oba mužstvá hrali s nasadením a disciplinovane. Utvorili sme niekoľko šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Jeden strelený gól nestačí na víťazstvo na ľade tak favorizovaného tímu. Škvrnou súboja je zranenie Radka Smoleňáka, ktorý má po kontakte v strednom pásme zlomenú kľúčnu kosť. Musí sa podrobiť operácii a nepomôže nám dlhší čas."

Zverenci trénera Miloša Říhu sa v tretej tretine usilovali o vyrovnanie skóre, ale márne; hráči Ak Bars už neinkasovali a získali prvé tri body do tabuľky. Slovan je po prvom stretnutí bez bodového zisku.

Slovan sa najbližšie predstaví na ľade Lady Togliatti - vo štvrtok 25. augusta. O štyri dni neskôr (29. 8.) čaká na hokejistov Slovana prvý domáci duel, privítajú Torpedo Nižnij Novgorod.

Online prenos

III. tretina

60. minúta - Slovan v záverečnej tretine nestrelil gól a prehral v Kazani 1:2.

60. minúta - Plynie posledná minúta zápasu. Slovan odvolal brankára.

56. minúta - Hra v tretej tretine je pomerne vyrovnaná. Šance na skórovanie mala Kazaň aj Slovan.

51. minúta - Slovan sa ubránil, počas Skalického trestu neinkasoval.

49. minúta - Slovan bude hrať znova v oslabení. Dvojminútový trest dostal Skalický.

49. minúta - Po dodatočnej analýze je strelcom gólu Slovana na 2:1 obranca Ivan Švarný.

47. minúta - Hráč Slovana Smoleňák dostal tvrdý úder lakťom do tváre, rozhodcovia však nevylučovali.

45. minúta - Slovan sa ubránil, počas Švarného vylúčenia neinkasoval.

43. minúta - Slovan bude hrať v oslabení. Dvojminútový trest dostal Švarný.

40. minúta - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. minúta - Skončila sa druhá tretina. Slovan po nej prehráva 1:2.

39. minúta - Počas tej istej presilovky Slovan strelil svoj prvý gól v zápase. Dal ho útočník Nedorost - 2:1.

38. minúta - Kazaň strieľa svoj druhý gól v zápase. Počas vlastného oslabenia sa strelecky presadil útočník Sekáč - 2:0.

38. minúta - Slovan bude hrať tretiu presilovú hru. Na trestnú lavicu odišiel domáci Batyršin.

37. minúta - Slovan nevyužil ani svoju druhú presilovú hru v zápase.

35. minúta - Slovan bude mať k dispozícii druhú presilovku v zápase. Za nedovolené bránenie dostal dvojminútový trest Gluchov.

31. minúta - Slovan inkasuje. Prvý gól v stretnutí dáva domáci hokejista Varnakov.

25. minúta - Hneď po skončení presilovky zahodil veľkú šancu domáci Varnakov. Veľkú šancu mal aj hokejista Slovana Lušňák.

25. minúta - Slovan sa ubránil, v stretnutí stále gól nepadol.

23. minúta - Svoju druhú presilovú hru v stretnutí bude mať Kazaň. Dvojminútový trest dostal hráč Slovana Kubalík.

22. minúta - Slovan svoju prvú presilovú hru v stretnutí nevyužil.

20. minúta - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. minúta - V prvej tretine gól nepadol. Na začiatku druhej bude hrať Slovan presilovku.

20. minúta - Tridsaťtri sekúnd pred koncom prvej tretiny sa Kazaň dopustila chyby. Na ľade mala až šesť hráčov, vďaka čomu si Slovan zahrá presilovku.

16. minúta - Kazaň je stále lepším tímom s väčším počtom nebezpečných šancí.

12. minúta - Hokejistom Kazane presilovka pomohla a momentálne sú aktívnejší. Šancu na strelenie gólu však mal aj Slovan, strelu Cheechooa ale brankár chytil.

10. minúta - Slovan sa ubránil, Kazaň presilovku nevyužila.

8. minúta - Kazaň hrá presilovku, dvojminútový trest dostal útočník bratislavského klubu Cheechoo.

5. minúta - Prvú veľkú šancu v stretnutí mala Kazaň. Tiesnený Gluchov strieľal po prihrávke pred bránu tesne vedľa.

2. minúta - Slovan je v úvode aktívny, brankára Garipova už strelecky ohrozili Starosta aj Cheechoo.

1. minúta - Stretnutia sa začalo.

Úvod - Pred zápasom znejú hymny Slovenska aj Ruska.

Úvod - Tri minúty pred úvodným buly vychádzajú hráči oboch celkov na ľadovú plochu.

Pred zápasom

Pred zápasom - Hokejisti Slovana Bratislava vstupujú do novej sezóny KHL. Vo svojom prvom zápase v ročníku 2016/2017 sa predstavia na ľade silnej Kazane.

V rámci úvodného tripu na klziskách súperov odohrajú zápas ešte vo štvrtok 25. augusta v Togliatti. Premiérovo pred svojimi fanúšikmi nastúpia v pondelok 29. augusta, keď privítajú Nižný Novgorod.