US Open je najhorší zo štyroch grandslamov, vraví Talian

Fabio Fognini je známy svojou kontroverznou povahou.
Fabio Fognini je známy svojou kontroverznou povahou. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. aug 2016 o 09:24

Fabio Fognini sa opäť postaral o kontroverziu, keď z očí čiarového rozhodcu strhol slnečné okuliare.

NEW YORK. Taliansky tenista Fabio Fognini postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji, ktorý nazval najhorším zo všetkých štyroch grandslamových.

Dvadsaťdeväťročný Fognini takto oznámkoval podujatie po víťazstve 6:7 (9), 3:6, 7:6 (5), 7:5, 6:4 v úvodnom kole nad Teimurazom Gabašvilim.

Talian bol vo štvrtom sete zrelý na prehru a prejavilo sa to na jeho koncentrácii.

Empajrový rozhodca ho napomenul za odpálenie loptičky a potom mu naparil trestný fiftín, keď za stavu 2:3 strhol z očí čiarového arbitra slnečné okuliare.

Šiesty gem začínal preto s mankom 0:15, prehral ho, po ňom aj nasledujúci a pustil súpera do vedenia 5:3. Set aj zápas zachránil šnúrou piatich víťazných hier.

Po stretnutí v rozhovore s talianskymi novinármi označil svoj výstup s okuliarmi za žart a neodpustil si poznámku.

"Tu majú svoje pravidlá. Viete, Američania musia byť vždy iní. Zo všetkých štyroch grandslamov je tento najhorší. Z rôznych dôvodov."

Takéto gestá predvádzal Fognini po skončení zápasu.