Slovan prehral so Spartakom Moskva. Jediný jeho gól dal Cheechoo

Sportnet|2. sep 2016 o 07:44

Bratislavský klub prišiel o stopercentnú domácu bilanciu.

KHL - nedeľa:

Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Cheechoo (Taffe, Viedenský) - 21. Stoa (Gilroy), 40. Bobrov (Provolnev, Potapov).

Rozhodovali: Odinš, Soin - Medvedev, Sazonov, vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Nedorost DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9254 divákov.

Slovan: Brust - Ďaloga, Kundrátek, Meszároš, Luža, Plastino, Švarný, Bačík - Cheechoo, Taffe, Nedorost - Kubalík, Zigo, Valský - Skalický, Chipchura, Lušňák - Vopelka, Viedenský, Šiška

Spartak: Bespalov - Bondarev, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Provolnev, Högström, Baldajev - Leščenko, Stoa, Radil - Šmeľov, Berdnikov, Nikoncev - Plotnikov, Bobrov, Potapov - Kuvajev, Voronin, Bobyľov

Metallurg Magnitogorsk - Amur Chabarovsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 16. a 36. A. Siomin, 21. Kaletnik, 43. Denis Kazionov - 28. Ramstedt

CSKA Moskva - Lada Togliatti 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Košelev, 9. D. Denisov, 13. K. Petrov, 31. Pivcakin, 50. Kvartaľnov, 57. Enlund - 38. Filatov

Dinamo Moskva - Avangard Omsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 30. Tereščenko, 40. Hietanen - 13. Paršin, 48. Perežogin, rohodujúci sam. nájazd I. Zubov

Torpedo Nižnij Novgorod - HK Soči 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Osipov, 26. Frolov, 50. Mozer - 22. A. Petersson

Viťaz Podoľsk - Metallurg Novokuzneck 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 11. Soloduchin, 19. M. Kempe - 27. Komaristyj

SKA Petrohrad - Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 25. Gusev, 31. Jakovlev, 37. Šipačov, 54. Širokov, 58. Daciuk - 55. Jakimov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zakončili úvodnú trojzápasovú domácu sériu v novej sezóne KHL tesnou prehrou so Spartakom Moskva 1:2.

Hráči slovenského klubu tak v nedeľu nenadviazali na dva predchádzajúce triumfy nad Torpedom Nižnij Novgorod a HK Soči.

Všetky tri góly padli v druhej tretine.

Domáci inkasovali v 21. minúte z hokejky Stou, no už o dve neskôr vyrovnali gólom Cheechooa. Po sérii vylúčení v závere dejstva neodolali veľkému tlaku Spartaka a Bobrov upravil na 2:1.

V tretej tretine sa Slovanu napriek náporu už nepodarilo vyrovnať.

Zverencov trénera Miloša Říhu teraz čaká trojzápasový trip na súperových klziskách, ktorý odštartujú v piatok o 14.00 h na štadióne Metallurgu Novokuzneck.

O dva dni neskôr nastúpia proti Avangardu Omsk a potom ich čaká Sibir Novosibirsk.

Hlasy:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Gratulujem súperovi. To, čo oni chceli, tak tu dosiahli a hrali. Začiatok sa nám podaril, vtedy sme hrali dobre, akurát sme sa netlačili do priestoru bránky. Keď sme dostali gól, tak sme od toho upustili. Začali sme hrať úplne niečo iné, ako sme si povedali. Jeden gól je veľmi málo na to, aby sme pomýšľali na víťazstvo."

Marek Viedenský, útočník Slovana: "Zápas bol náročný. Čo sa týka vylúčení, tak sme tam urobili niekoľko chýb, ktoré boli zbytočné. Toto sa nemôže opakovať. Musíme sa do toho dostať a dávať viacej gólov. Naposledy sme to otočili, teraz sa nám to nepodarilo."

Patrik Lušňák, útočník Slovana: "Nehrali sme zle, tlačili sme ich. Mali sme veľa šancí, ale na konci druhej tretiny prišiel po presilovke šťastný gól. Tlačili sme ich, ale nedokázali sme dať vyrovnávajúci gól, darilo sa im vyhadzovať puk. Mali sme viacero šancí, ale oni strelili ten víťazný gól." German Titov, tréner Spartaka: "Chcel by som zagratulovať svojím chlapcom k víťazstvu. Veľmi dobre sme sa pripravovali, lebo sme videli, že Slovan hral v posledných zápasoch veľmi dobre. V zápase sme mali v niektorých momentoch šťastie, ale myslím si, že všetci chlapci hrali veľmi dobre."

German Titov, tréner Spartaka: "Na duel sme sa riadne pripravili a dosiahli sme dôležité víťazstvo. Dnes sme mali aj kúsok šťastia, ale chlapci hrali dobre."

Tomáš Kundrátek, obranca Slovana: "Smolne sme prehrali 1:2. Nepremenili sme šance a hrali sme dosť často v oslabení. Je to sklamanie."

Ivan Švarný, obranca Slovana: "Súper si nás držal a nemali sme veľa priestoru na streľbu. V tretej časti sme síce chodili 'do brankára', no chýbali odrazené puky. Spartak si to ustrážil, v závere len vyhadzoval puky."

Andrej Meszároš, obranca Slovana: "Nervozita u nás nebola, do duelu sme vstupovali ako do každého iného. Až príliš sme sa prispôsobili súperovi a nehrali sme to, čo sme si povedali. Musíme dôslednejšie dodržiavať náš systém."

KHL  2016/2017
04.09.2016 o 14:30
Slovan
1:2
(0:0, 1:2, 0:0)
60' minúta
Ukončený
S.Moskva
Prehľad
Góly a asistencie: 23. Cheechoo (Taffe, Viedenský) – 21. Stoa (Gilroy), 40. Bobrov (Provolnev, M. Potapov). Rozhodca: Odinš (LAT), Soin – Medvedev, Sazonov. Diváci: 9.254.
Prenos
V tretej tretine sme gól nevideli, Spartak svoje tri body ubránil a do Moskvy priletí nielen s nimi, ale aj v časovom predstihu, keďže sme hrali dnes tak skoro. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Ryan Stoa a Jonathan Cheechoo. Pomer striel medzi žrde podľa svetelnej kocky 33:28, tri body putujú do Ruska. Slovan čaká teraz trojzápasový trip v Ruskej federácii a doma sa predstaví o dva týždne v sobotu, keď bude hostiť Medveščak. Pekný podvečer želá priaznivcom hokeja Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:15
Slovan to skúša spoza bránky, pukmi nahodenými pred bránku, palebnú pozíciu si však zatiaľ nevypracoval.
58:34
importantOddychový čas hostí, tréner Říha aj tréner Titov dávajú posledné pokyny svojim zverencom.
58:34
Puk v stredom pásme vybojovali hostia a poslali ho na opustenú bránku belasých, vyrobili však len zakázané uvoľnenie.
58:16
importantBrust na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.
58:10
Plastino chyboval v rozohrávke, Stoa vystrelil z ľavého kruhu, aj bol nepresný a puk poslal len do ochranného skla.
57:45
Z otočky z ľavej strany od kruhu vystrelil Zigo, Bespalov šiel do pokľaku a aj tento puk schoval vo svojom náručí.
56:53
Ďaloga potiahol puk v pred, posunul ho kolegovi, Chipchura však cez beka hostí puk na Bespalova neprecedil.
56:11
Dyblenko dostal puk na pravý kruh, pohotovo vystrelil, poslal ho však ponad bránku na ochranné sklo, ešte že tak.
54:35
Spartak bráni a bráni a vyčkáva na chybu súpera pre prípadný rozhodujúci brejk, Slovan v tejto fáze hry s ťažkými nohami na ľadovej ploche.
53:19
importantValský s pukom z ľavej strany nakorčuľoval za bránku a snažil sa ho zasunúť za chrbát Bespalova po ľade, neuspel, Nikita ho vychytal.
52:05
importantPuk dostal do brejku Radil, išiel sám na Brusta, vystrelil bekhendom, Brust puk vyrazil pred seba a potom si ho hokejkou pritiahol a schoval pod rukavicu.
50:33
Luža poslal chybný puk do obranného pásma, Bobylev za ním nakorčuľoval a skúsil to z ostrého uhla z ľavej strany, puk len preletel bránkoviskom na druhú stranu.
49:53
Skalický bol v pásme skôr ako puk, Slovan sa previnil proti pravidlám ofsajdom.
49:00
importantĎaloga vypálil príklep spoza kruhu z ľavej strany, Bespalov bol v sede na ľade, nevedel presne kde má puk, no mal ho pod svojim telom a na dorážku sa tak nikto v modrom nedostal.
48:20
Ďaloga zachytil puk na modrej, akciu domáci zakončili bekhendovou strelou v podaní Valského z pravého kruhu, Bespalov puk poslal do rohu klziska.
47:08
importantŠvarný chyboval v rozohrávke, puk v strednom pásme zachytil Provolnev, nakorčuľoval na pravý kruh a vystrelil, Brust puk schoval do svojej lapačky.
46:28
Bespalov majiteľom puku, keď likvidoval v pokľaku pred bránkoviskom na pravej strane strelu hráča domácich spoza kruhu, ten príklep poslal na bránku hostí Kundrátek.
45:48
Ďaloga dostal puk do voľného priestoru, nakorčuľoval s pukom na hokejke do pásma a vystrelil k vzdialenejšej žrdi, minul však priestor bránky Bespalova.
45:08
Berdnikov nakorčuľoval s pukom na bránkovú čiaru na ľavej strane a z ťažkej pozície poslal puk na Brusta, ktorý ho poslal späť do hry.
44:00
importantCheechoo zaviezol puk do pásma a za kruhmi ho prenechal Viedenskému, Marekov príklep dokázal Bespalov zneškodniť a puk poslal späť do hry.
43:32
Brust poslal ťažký puk Kundrátkovi, Tomáš ho radšej vyhodil von z pásma aj za cenu zakázaného uvoľnenia.
42:00
Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, držal súpera v pásme, gólový efekt to však neprinieslo.
41:37
Švarný vystrelil z pravého kruhu, Bespalov puk poslal späť do hry, puk majú na hokejkách hráči v modrých dresoch.
40:43
Puk spoza bránky smerujúci pred bránkovisko zachytil jeden z hráčov súpera a Spartak puk poslal von z pásma.
40:01
Bobrov dve minúty za nedovolené bránenie, začíname tretinu presilovkou.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:29.
V druhej tretine sme videli tri góly, no dva do siete domácich, ktorí boli často vylučovaní a stálo ich to iste kopec síl. Nedorost za protesty dostal do konca zápasu a Říha musí meniť jednotlivé formácie nielen zo zápasu na zápas, ale aj počas duelu. V závere tretiny s klaksónom dostal dve minúty za nedovolené bránenie Bobrov, ktorý nakorčuľoval na Brusta, Slovan bude hrať od úvodu tretej časti hry presilovku. Pomer striel podľa kocky 22:25.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
importantBobylev vystrelil z ľavej strany od kruhu a Brust na dvakrát puk dokázal zneškodniť, po jeho zákroku sme tu mali opäť malú šarvátku.
39:28
importantVideorozhodca gól uznáva, domácim protesty nepomohli, Spartak odskakuje domácim opäť na jeden gól.
39:28
importantArbitri gól uznali, no uznali aj protesty domácich, gól ešte bude posudzovať videorozhodca duelu.
39:28
39:28
goalSpartak Moskva dal gól!
Hostia vyrobili pred bránkou domácich malú skrumáž, puk bol pred bránkoviskom, no Brust ho nemal pod kontrolou. VIKTOR BOBROV sa najlepšie zorientoval v hre a puk doklepol cez klbko hráčov za bránkovú čiaru. Asistencie: Vladislav Provolnev a Maxim Potapov.
38:25
importantHögström poslal tvrdý puk príklepom od modrej, Brust v pokľaku puk vyrazil pred seba, tlak hostí naďalej trvá.
37:40
Slovan so štyrmi hráčmi a podarilo sa mu prerušiť tlak hostí, puk poslali belasí do stredného pásma.
37:22
Hostia v plnom počte a budú hrať krátku presilovku päť na tri.
37:10
Z ľavého kruhu vystrelil príklepom Leščenko, minul priestor bránky, Spartak drží domácich v pásme.
36:49
Držanie a zrejme trest pre Brusta, Slovan bude mať na lavici hanby štvrtého hráča a Spartak čakajú dlhé minúty presilovej hry.
36:27
Hru arbitri prerušili pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, vhadzujeme v strednom pásme.
35:40
Bačík dve minúty za krosček, Meszároš dve minúty za hrubosť, Plotnikov dve minúty za hrubosť, Spartak hrá presilovku štyroch proti trom.
35:22
Luža a Bobylev dostali za vzájomnú potýčku obaja po dve minúty a obaja za hrubosť, hráme štyria proti štyrom.
35:21
Vhadzovať budeme pred Brustom, a to hneď, ako sa tam presťahuje hra po zakázanom uvoľnení domácich.
34:33
Domáci v plnom počte, Spartak stále drží belasých v pásme, nevie si však vytvoriť efektnú palebnú pozíciu.
33:35
Slovan dostal puk do stredného pásma a oba tímy majú priestor na rýchle prestriedanie.
33:00
Högström vystrelil po ľade od modrej, Brust puk poslal do rohu klziska, na hokejkách ho však majú stále hostia.
32:33
Za hákovanie dostal dve minúty Kundrátek, presilovú hru si zahrajú hostia.
31:30
importantPuk medzi kruhy dostal na palicu Potapov, mohol sa opýtať Brusta, kam to chce, puk však poslal na zadný mantinel po ľavici Brusta.
31:10
Trochu slabšia pasáž hry, Slovan pri zakladaní útoku a nahadzovaní puku do pásma vyrobil zakázané uvoľnenie.
29:55
Valský z pravého kruhu puk dopravil na hokejke po ľade až do bránkoviska, po malej skrumáži puk pod rukavice prikryl Bespalov.
29:32
Hostia v plnom počte, Spartak hral svoje oslabenie v defenzíve na výbornú, domácim sa presilovka nepodarila.
28:40
Až teraz to belasí dokázali, zamkli hostí v pásme, Bespalov však bol bez práce.
28:16
Spartak poslal ďalší puk von z pásma, Slovan hostí v pásme pred Bespalovom ešte nezamkol.
27:32
Bondarev za hákovanie už sedí na trestnej, presilovka pre rozbehnutý Slovan.
27:23
Cheechoo poslal puk na bránku hostí, Bespalov mal ideálny výhľad a s pukom si poľahky poradil. Nasleduje krátka reklamná prestávka.
26:43
Zigo dostal puk na ľavú stranu na kruh, bol však tiesnený a aj keď ho potiahol vpred k bránkovisku, na vytvorenie si palebnej pozície už nemal dostatok času.
25:21
Obe mužstvá s plným počtom hráčov, puk na hokejkách hostí v pásme Slovana.
24:43
Luža vystrelil švihom od modrej z pravej strany, Bespalov puk dobre videl, ten preletel cez telá hráčov stojacich pred bránkoviskom a puk skončil v lapačke gólmana hostí.
23:25
Kundrátek dostal po buly puk za kruh a pálil z prvej, Bespalov však puk dokázal poslať späť do hry a tribúny sa tešiť nemôžu.
23:21
Skalický sa pustil po prerušení hry do súboja s Kalininom a už obaja zohrievajú trestnú lavicu, hráme štyria proti štyrom, po dve minúty za hrubosť.
23:00
23:00
goalSlovan Bratislava dal gól!
JONATHAN CHEECHOO využíva presilovku domácich, keď usmernil do bránky hostí puk po prihrávke Taffeho. Asistencie: Jeff Taffe a Marek Viedenský.
22:35
Voronin dostal dve minúty za vrazenie, Slovan bude hrať presilovku.
22:30
Valský nakorčuľoval za pukom do pásma, potiahol ho po pravej strane k bránkovisku a vystrelil, Bespalov puk poslal na ochranné sklo.
21:16
21:16
importantLušňák vystrelil krásny puk z pravej strany od kruhu, Bespalov vytiahol fantastický zákrok a puk chytil do lapačky.
20:35
importantNedorost protestoval dosiahnutie gólu u hlavného arbitra tak silno, že dostal osobný trest do konca zápasu.
20:35
20:35
Spartak vyrobil akciu a puk z ľavej strany na pravú poslal RYAN STOA, ktorý si puk narazil pred bránkoviskom s kolegom a otvoril strelou spred bránkoviska účet duelu. Asistencia: Matthew Gilroy.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 15:23.
V prvej tretine sme gól nevideli, úvod a záver tretiny patril hosťom, prostredná časť zasa domácim. Oba tímy hrali po jednej presilovej hre, bez využitia. Bližšie ku gólu boli domáci, Bespalov však kapitulovať nechcel. Pomer striel medzi žrde podľa kocky 12:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Po prechode modrou švihom vystrelil z ľavej strany Bobylev, Brust dobre čítal hru a puk poslal ešte pred klaksónom späť do hry.
19:08
19:08
importantNedorost sa preštrikoval s pukom na palici až do pásma hostí, poslal ťažký puk na bránku Spartaka, Bespalov ho lapil do lapačky, puk mu vypadol, na dorážku tam však nikto v modrom drese nebol.
18:10
importantBrust opäť podržal belasých, keď poslal späť do hry pekný puk z pravej strany, ktorý vystrelil Stoa, Barry následne zlikvidoval aj strelecký pokus hostí od modrej čiary.
17:53
Leščenko vystrelil z medzikružia, puk poslal na ochranné sklo.
17:44
Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na otvorenie účtu neprijal.
16:48
Meszároš spoza kruhov od modrej puk poslal na pravý kruh, kde stál Valský, ktorý vystrelil švihom, Bespalov puk upratal na ochrannú sieť.
15:44
15:44
Nedorost si to pred bránkoviskom rozdal s Bondarevom, obaja po dve minúty za hrubosť, hráme naďalej piati proti štyrom.
15:22
Slovan drží súpera v pásme, Taffe od pravého kruhu puk poslal pred bránkovisko, Nedorost ho tečoval, skóre sa ani teraz nemení, Bespalov si vedel s pukom poradiť.
14:52
Za podrazenie Bačíka dostal dve minúty Bobrov, bude to Slovan, kto si teraz zahrá presilovú hru.
12:55
Valský s Kubalíkom sa snažili o brejkovú akciu, nateraz to belasým nevyšlo, Spartak má puk pod kontrolou.
11:55
Šmeľov dostal puk na modrú čiaru, potiahol ho do pásma a pálil tvrdým príklepom z ľavého kruhu, Brust cez hokejku puk poslal späť do hry.
11:32
importantŠiška potiahol puk do pásma, za kruhmi ho prenechal Viedenskému, Marek umne naservíroval puk na ľavý kruh, odkiaľ pálil Cheechoo, Bespalov v pokľaku puk opäť schoval do svojho výstroja.
10:52
10:52
importantK Lušňákovi sa dostal v strednom pásme odrazený puk po chybe hostí v pásme belasých, Patrik nakorčuľoval s pukom na brejk cez útočnú modrú a vystrelil spoza beka hostí, Bespalov v pokľaku puk schoval do svojho výstroja.
10:05
importantBespalov prevetral betóny po efektnej strele z hokejky Kubalíka, puk vyrazil späť do hry a tak sa ani teraz skóre meniť nebude.
09:35
Domáci v plnom počte, Slovan prežil svoje oslabenie až na jeho záver mimo obranného pásma.
09:30
Nikoncev zadovkou nakorčuľoval na pravej strane spoza bránky k bránkovisku a vystrelil, Brust je skúsený gólman a toto naňho platiť nemohlo.
08:52
Slovan ešte nepustil súpera do obrannej tretiny, teraz však Spartak chyboval na modrej ofsajdom.
07:53
Slovan v oslabení vyrobil brejk, puk z ľavej strany od kruhu poslal na bránku Nedorost, úspech však neslávil.
07:35
Valský vyrobil celkom úplne zbytočný faul, keď zaparkoval Šmeľova na mantinel, dve minúty za vrazenie.
07:30
07:30
importantŠmeľov dostal puk do voľného priestoru z pravej strany a vystrelil od ľavého kruhu z jeho vnútornej strany, Brust cez pravý betón puk poslal na pravú stranu klziska.
06:35
Slovan zaviezol puk do pásma súpera, Cheechoo poslal reklamnú strelu na bránku hostí, defenzíva v červených dresoch puk zrazila do rohu klziska.
05:29
Z ľavej strany od kruhu pekne vystrelil Lušňák, Bespalov v rozkľaku puk najskôr chytil do lapačky, potom ho poslal na hokejku svojmu spoluhráčovi.
04:01
Slovan zamkol hostí v pásme a točil to tam s pukom na paliciach, Taffe spred bránkového priestoru neuspel a Bespalov onedlho kryl ďalší puk z hokejky belasých.
02:45
Viedenský poslal center z ľavej strany pred bránkovisko, jeho puk však adresáta v modrom drese nenašiel.
01:50
Plastino dostal od bránkovej čiary puk na modrú, pohotovo vystrelil, Bespalov puk vyrazil späť do hry a hostia ho upratali na chvíľku do bezpečia.
01:35
Provolnev vystrelil švihom spoza hráča domácich z ľavej strany spoza kruhu, puk letiaci tesne nad ľadom Brust ukryl do lapačky.
00:35
Center hostí z prvej strany na ľavú stranu k bránkovisku Dyblenko nespracoval, Brust bol tak bez práce a domáci puk vyviezli von z pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme tím hostí, privítame domácich, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude prichystané k úvodnému buly duelu.
V bránke domácich aj dnes výborný Barry Brust, klietku hostí bude od úvodu hájiť Nikita Bespalov. Potešiteľná správe v tábore domácich, na duel nastúpi aj Marek Viedenský, ktorý minulý zápas nedohral.
Príjemné športové letné popoludnie, tu v aréne nám končí rozkorčuľovanie oboch tímov. Hostia nastúpia na duel v červeno-bielej kombinácii farieb, domáci v modrých dresoch.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Kundrátek, Ďaloga, Luža, Meszároš (C), Švarný (A), Plastino, Pokorný, Bačík – Nedorost, Taffe, Cheechoo – Valský, Zigo, Kubalík – Skalický, Chipchura, Lušňák – Vopelka, Viedenský (A), Šiška

Spartak Moskva:

Bespalov (Svensson) – Bondarev, Gilroy, Kalinin (A), Dyblenko (A), Provolnev, Högström, Baldajev, Li – Leščenko, Stoa, Radil – Šmeľov, Berdnikov, Nikoncev – Plotnikov, Bobrov, Potapov (C) – Kuvajev, Voronin, Bobyľov

Rozhodca:

Odinš (LAT), Soin – Medvedev, Sazonov.
HC Slovan otvoril svoju sezónu dvomi zápasmi na ihriskách súperov. V tom prvom podľahol v Kazani domácemu AK Bars pomerom 1:2, o dva dni neskôr ťahal za kratší koniec v Togliatti, miestnej Lade belasí podľahli 2:5. V pondelok sa po prvýkrát v novej sezóne predstavil pred domácim publikom a odnieslo si Torpedo Nižnij Novgorod, ktoré Slovan na cestu vyprevadil po výsledku 7:4. V stredu sme privítali Soči a belasí zapísali do tabuľky KHL tri body po výhre 3:1. Na rad prichádza Spartak Moskva.

Hokejový klub Spartak Moskva vznikol v roku 1946. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 4 majstrovské tituly, 11 krát obsadil druhé miesto a 9 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 2 krát vyhrali hráči Spartaka ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 5 víťazstiev Spenglerovho pohára. Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 7. miesto, ktoré potvrdili aj o rok neskôr. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13., 19. a dvakrát 23 miesto. V ďalšej sezóne Spartak Moskva v KHL neúčinkoval a v uplynulej sezóne to bolo v konečnom účtovní 21. miesto.

V súčasnosti červeno-biely dres klubu obliekajú výlučne hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú dvaja hráči z USA, a dvaja hráči zo Švédska, káder dopĺňa Česká republika – Lukáš Radil. Hlavným trénerom mužstva je German Michajlovič Titov. Domáce zápasy Spartak hráva v Malej športovej aréne Lužniki, ktorá pojme 8.500 divákov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Spartak z 3 zápasov 6 bodov, Slovan odohral o jeden zápas viac a do tabuľky zapísal rovnaký počet bodov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Spartak Moskva a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Pred zápasom

BRATISLAVA. Dva zápasy vonku, dve prehry. Dva zápasy doma, dve víťazstvá.

Taká je bilancia slovenského zástupcu v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) Slovana Bratislava na začiatku novej sezóny.

Pred vlastnými fanúšikmi dokázali zverenci Miloša Říhu zdolať Torpedo Nižnij Novgorod (7:4) a o pár dní neskôr aj HK Soči (3:1).

V treťom domácom stretnutí za sebou a poslednom pred zahraničným tripom vyzvú na svojom ľade Spartak Moskva. Zápas sa hrá v nedeľu už o 14.30 hod.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral so Spartakom Moskva. Jediný jeho gól dal Cheechoo