Slováci vysoko podľahli aj Gruzíncom. Je to reálny rozdiel, vraví tréner

Oliver Tot (vpravo) v súboji s gruzínskym reprezentantom Michaelom Andrem Dixonom. (Autor: TASR)
Sportnet|3. sep 2016 o 21:07

Slovenskí basketbalisti majú v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2017 na konte dve vysoké prehry.

BRATISLAVA. Basketbaloví reprezentanti Slovenska utrpeli výraznú prehru aj v druhom stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017, keď podľahli Gruzíncom 63:94 (29:52).

Hostia si v Hant aréne rýchlo utvorili dvojciferný náskok (14:4), ktorý postupne s prehľadom zvyšovali a v poslednej štvrtine narástol až na viac než 30 bodov.

Domáci pivoti Michal Baťka a Boris Bojanovský mali už v úvodných minútach na konte dve, resp. tri osobné chyby, čo trénerovi Ivanovi Rudežovi značne skomplikovalo situáciu do ďalšieho priebehu.

Súboj pod košom v zápase Slovenska proti Gruzínsku.
Súboj pod košom v zápase Slovenska proti Gruzínsku. (Autor: TASR)

Slováci, ktorí v stredu prehrali v Podgorici s domácimi Čiernohorcami 65:97, sa o prvé kvalifikačné víťazstvo pokúsia v stredu v Prievidzi proti Albáncom (18.00).

Na budúcoročný šampionát, ktorý sa uskutoční vo Fínsku, v Izraeli, Rumunsku a Turecku, postúpia víťazi siedmich kvalifikačných skupín a štyri najlepšie mužstvá z druhých miest. Slovensko v histórii samostatnej republiky ešte na ME nikdy neštartovalo.

Slovensko - Gruzínsko 63:94 (29:52)

Slovensko: Körner 12, Tot 8, Baťka 4, Bílik 3, Jašš 2 (Žiak 14, Bachan a Baldovský po 6, Belavý a Milšoevič po 3, Krajčovič 2, Bojanovský 0)

Gruzínsko: Shengelia 18, Dixon 16, Pachulia 12, Tsintsadze a Sanikidze po 6 (Sanadze 14, Burjanadze 13, Shermadini 5, Lezhava a Zakradze po 2, Bekauri a Boisa 0)

TH: 12/6 - 38/29, fauly: 34 - 17, trojky: 7 - 11, rozhodovali: Maričič (Srb.), Nedovič (Slov.), Simonow (Nem.), 500 divákov.

Štvrtiny: 21:30, 8:22, 17:20, 17:22

Druhý zápas v skupine: Albánsko - Čierna Hora 73:113 (15:33, 17:40, 18:21, 23:19)

Tabuľka F-skupiny:

1. Čierna Hora 2 2 0 210:138 4

2. Gruzínsko 2 2 0 180:110 4

3. Slovensko 2 0 2 128:191 2

4. Albánsko 2 0 2 120:199 2

Ivan Rudež, tréner Slovenska: "Súper využil naše problémy s faulami na začiatku zápasu. Naši pivoti boli rýchlo vyfaulovaní. Samozrejme, bol to súper z iného levelu. Postarali sa o to, aby tu odohrali dobrý zápas. Moji hráči bojovali od začiatku do konca. V obrane bol určitý progres, ale proti Albánsku bude potrebné sa zlepšiť ešte viac. Súper bol lepší. Výsledok odzrkadľuje reálny rozdiel medzi oboma tímami."

Oliver Tot, rozohrávač Slovenska: "Sme sklamaní. Očakávali sme lepší výsledok. Išli sme do zápasu smelo, ale bohužiaľ v prvom polčase sme im nechali príliš veľa otvorených striel a oni ich premieňali. V útoku sme nedokázali tento rozdiel dotiahnuť."

Domov»Halové športy»Basketbal»Slováci vysoko podľahli aj Gruzíncom. Je to reálny rozdiel, vraví tréner