Varga chcel v Edmontone zaútočiť na pódiové umiestnenie. Nevyšlo mu to

Richard Varga.
Richard Varga. (Autor: TASR)
SITA|5. sep 2016 o 08:17

Slovenský reprezentant vybiehal na záverečnú časť z druhého miesta, napokon skončil dvadsiaty siedmy.

EDMONTON. Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 27. miesto v pretekoch ôsmeho kola Svetovej triatlonovej série (WTS) v kanadskom Edmontone.

Zvíťazil strieborný medailista z nedávnych olympijských hier v Riu de Janeiro Brit Jonathan Brownlee, ktorý dosiahol jedenáste víťazstvo v pretekoch prestížneho seriálu a na pódium sa vrátil po vyše roku.

Druhý skončil s odstupom sedemnástich sekúnd španielsky favorit Mario Mola a tretí bol Juhoafričan Richard Murray.

Na čele WTS pred finálovým podujatím v mexickom Cozumeli (11.- 18. 9.) zostal Mario Mola pred Jonathanom Brownleem, Vargovi patrí 35. priečka.

"Dnes som vsadil všetko na jednu kartu a pokúsil sa postaviť na pódium. Nevyšlo to a skončil som dvasiatysiedmy. Cítil som sa naozaj skvele počas všetkých troch disciplín, ale výsledok to neodzrkadľuje. Som unavený, ale budem skúšať ďalej," napísal Varga na svojom oficiálnom facebookovom profile.

V Edmontone sa súťažilo na tzv. šprintérskych objemoch, teda 0,75 km plávania, 20 km na bicykli a záverečných 5 km behu.

Richard Varga tradične vyplával ako prvý, pred Jonathanom Brownleem mal náskok deviatich sekúnd.

V cyklistickej časti sa 27-ročný Slovák pripravujúci sa dlhodobo v Anglicku opäť pohyboval na samom čele pretekov spoločne s neskorším víťazom Brownleem a Austrálčanom Aaronom Roylom.

Na záverečnú časť pretekov vybiehal z druhého miesta, ale napokon mu chýbali sily a prepadol sa na 27. priečku. Preteky dokončilo 46 triatlonistov.

"Dnes som stavil všetko na jednu kartu a pokúsil sa postaviť na pódium. Nevyšlo to a skončil som dvadsiaty siedmy. Cítil som sa naozaj výborne počas všetkých troch disciplín, ale výsledok to neodzrkadľuje. Som unavený, ale budem to naďalej skúšať," uviedol Richard Varga na svojom facebookovom profile.

3. Jodie Stimpsonová (V. Brit.) 3146

Domov»Ďalšie športy»Varga chcel v Edmontone zaútočiť na pódiové umiestnenie. Nevyšlo mu to