Nemali sme čo stratiť. Kvalifikácia sa len začína, tvrdí Pečovský

Pečovský si myslí, že zápas v Trnave pripomína ten z ME vo Francúzsku.

Viktor Pečovský (vpravo) si myslí, že remíza by bola férovejším výsledkom.(Zdroj: TASR)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

TRNAVA. Slovenský futbalový reprezentant Viktor Pečovský nastúpil v základnej zostave A-tímu SR v oboch tohtoročných konfrontáciách s Anglickom.

Kým pred necelými tromi mesiacmi 20. júna v St. Étienne po bezgólovom rezultáte v základnej B-skupine na majstrovstvách Európy vo Francúzsku mal veľkú radosť z postupu do osemfinále kontinentálneho šampionátu, po nedeľňajšej tesnej prehre s "Albiónom" v trnavskej City Arene (0:1) už v rámci F-skupiny kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska prežival v kabíne so spoluhráčmí veľké sklamanie.

Aj Slováci mali šance

Prečítajte si tiež: Patril medzi Kozákove prekvapenia. Hrá sa ťažko, keď má súper tlak, vraví Kubík

Neradno sa čudovať: gól z kopačky záložníka hosťujúceho tímu Adama Lallanu do siete brankára SR Matúša Kozáčika padol až v piatej minúte nadstaveného času druhého polčasu. Skúsený defenzívny stredopoliar Pečovský v spomenutých meraniach síl proti Anglicku odišiel z trávnika po zmene strán a v oboch prípadoch ho nahradil Norbert Gyömbér - na ME to bolo v 66. min duelu, v nedeľu 4. septembra o desať minút skôr.

"Vzhľadom na priebeh zápasu v Trnave sme boli všetci sklamaní. Aj keď mali Angličania hernú prevahu na ihrisku, do čistých šancí sa nedostávali. Gól v samom závere duelu určite zamrzí," vyjadril sa po stretnutí na Štadióne Antona Malatinského 33-ročný rodák z Brezna, ktorý si pripísal 35. štart v najcennejšom drese.

"My sme čakali na svoju šancu. V prvom polčase sme mali nejaké brejky, po ktorých sme mohli skórovať. Napríklad vtedy, keď prešla lopta cez celú bránku k ´Dušovi´ Šventovi. Chýbalo mu trochu na strelenie gólu. Podľa mňa remíza by bola v nedeľu spravodlivejšia," pokračoval v hodnotení Viktor Pečovský. Na klubovej úrovni kapitán MŠK Žilina ešte doplnil: "Keby som mal porovnať trnavský súboj s tým nedávnym vo Francúzsku, myslím si, že to bolo podobné. Anglicko aj tentoraz ukázalo svoju silu. My sme sa viac museli zamerať na obranu a defenzívnu činnosť, dopredu nám potom možno chýbali aj sily."

Prečítajte si tiež: Ďurica sa sťažoval na rozhodcu: Prečo by malo postúpiť Slovensko, keď je tu Anglicko?

Nemali sme čo stratiť

Na rozdiel od ME mal tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák pri ouvertúre novej eliminácie k dispozícii aj iných hráčov, napriek absencii niektorých stabilných členov A-mužstva dokázal aj "oslabený" káder v Trnave hrať vyrovnanú partiu proti favoritovi.

"Kvalifikácia sa iba začína. Dá sa povedať, že my sme s Anglickom v nedeľu nemali čo stratiť. Chceli sme si to užiť. Škoda toho bodíku. Ideme ďalej, čaká na nás ešte deväť zápasov," dodal odhodlane Viktor Pečovský.