Španielsko dalo osem gólov Lichtenštajnsku, Weissovo Gruzínsko odštartovalo prehrou

Čoskoro 52-ročný bratislavský rodák Weiss (nar. 22. septembra 1964) vedie Gruzínsko od marca 2016.

Rakúsko začalo kvalifikáciu výhrou v Gruzínsku.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

TBILISI. Gruzínsko vedené slovenským trénerom Vladimírom Weissom odštartovalo kvalifikáciu o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2018 do Ruska pondelňajšou domácou prehrou v D-skupine s favorizovaným Rakúskom 1:2.

Skóre stretnutia v Tbilisi otvoril v 16. min hosťujúci stopér Martin Hinteregger, rozhodujúci gól dal pred prestávkou kanonier Marc Janko. Po zmene strán domáci stredopoliar Žano Ananidze iba znížil.

V "déčku" sú aj Wales, Moldavsko, Srbsko a Írsko. Čoskoro 52-ročný bratislavský rodák Weiss (nar. 22. septembra 1964) vedie Gruzínsko od marca 2016, s národnou federáciou podpísal kontrakt do spomenutého svetového šampionátu.

Španielski futbalisti vyhrali aj druhý zápas pod vedením nového trénera Julena Lopeteguiho. Na úvod kvalifikácie MS 2018 deklasovali Lichtenštajnsko 8:0. Dvoma gólmi sa na Estadio Reino v Leone prezentovali Diego Costa, Alvaro Morata i David Silva.

V G-skupine nezaváhali ani Taliani, ktorí triumfovali v Haife nad domácim Izraelom 3:1. Hostia viedli po polhodine hry, keď sa presadili Graziano Pelle a Antonio Candreva, ale potom inkasovali a od 55. minúty dohrávali bez vylúčeného Giorgia Chielliniho. Strata bodov pre favorita sa nekonala, gólovú poistku pridal v 83. min Ciro Immobile.

Na čele D-skupiny sa usadil Wales. Po presných zásahoch Sama Vokesa, Joea Allena a Garetha Balea, ktorý sa presadil v závere aj z penalty, vyhrali v Cardiffe nad Moldavskom presvedčivo 4:0.

Zápas Albánsko - Macedónsko nedohrali, v 80. min bol za stavu 1:1 prerušený pre silný lejak. Záverečný približne 15-minútový úsek duelu dohrajú obe mužstvá v utorok 6. septembra od 14.00 SELČ.

V I-skupine sa zrodili tri nerozhodné výsledky 1:1. Kosovo vo svojom historicky premiérovom kvalifikačnom vystúpení remizovalo vo Fínsku, gól hostí strelil v 60. minúte Valon Beriša z pokutového kopu. Chorvátsko sa rozišlo zmierlivo s Tureckom a víťaza nemalo ani meranie síl Ukrajina - Island.