Priblížila sa k postu svetovej jednotky. Kerberová postúpila na US Open do semifinále

Nemke stačili na postup dva sety.

Kerberová útočí na post svetovej jednotky. Vo štvrťfinále zdolala Vinciovú.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Nemecká tenistka Angelique Kerberová je prvou semifinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Vo štvrťfinále si ako nasadená dvojka poradila s Taliankou Robertou Vinciovou v dvoch setoch 7:5, 6:0 a posilnila svoju šancu stať sa svetovou jednotkou už po newyorskom podujatí.

V boji o finále sa Kerberová stretne s Dánkou Caroline Wozniackou, ktorá vyradila prekvapenie turnaja Lotyšku Anastasiju Sevastovovú hladko 6:0, 6:2.

Kerberovú v súboji s vlaňajšou finalistkou a turnajovou sedmičkou Vinciovou neposlúchalo v prvom dejstve podanie, stratila ho do deviatej hry až trikrát a Talianka za stavu 5:4 zo svojho pohľadu podávala na víťazstvo v sete.

To však bolo z jej strany v zápase všetko.

Kerberová hrozbu straty setu odvrátila a vyhrala nasledujúcich deväť hier za sebou. V druhom sete uštedrila súperke kanára a za 78 minút suverénne postúpila medzi štyri najlepšie hráčky.

Do grandslamového semifinále sa dostala už tretíkrát v tomto roku.

"Nebolo to také ľahké ako by sa mohlo zdať. Proti Roberte je vždy náročné hrať, pretože je to skvelá hráčka. V prvom sete som mala troška problémy, ale zvládla som to. Som šťastná, že som vyhrala v dvoch setoch," povedala po postupe do semifinále Kerberová.

Wozniacka mala zápas so Sevastovovou poriadne uľahčený, keďže lotyšská súperka si už v prvom geme podvrtla členok.

Pre dánsku tenistku je to piata účasť v najlepšej štvorke na US Open, do semifinále na niektorom z grandslamových turnajov postúpila prvýkrát po dvoch rokoch.

"Vždy si verím, nezáleží na tom, ktoré miesto mi patrí vo svetovom rebríčku. V minulosti som dokázala zdolať snáď každú súperku, ktorá je predo mnou," uviedla bývalá svetová jednotka a aktuálne 74. hráčka sveta.

"Je mi ľúto Anastasiji. Tiež som si počas kariéry niekoľkokrát vyvrtla členok, aj tento rok," dodala.