Majstri Európy prehrali vo Švajčiarsku, Francúzi len remizovali v Bielorusku

Úradujúci majstri Európy z Portugalska zaváhali hneď v úvode kvalifikácie. Zdolali ich Švajčiari (v červenom). (Autor: TASR/AP)
TASR|6. sep 2016 o 23:02

Súhrn pondelkových výsledkov.

BRATISLAVA. Úradujúci majstri Európy z Portugalska vstúpili neúspešne do kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2018 v Rusku.

Bez absentujúceho Cristiana Ronalda prehrali v utorok v B-skupine v Bazileji s domácim Švajčiarskom 0:2. V rovnakej skupine zakoplo Maďarsko bezgólovou remízou na pôde Faerských ostrovov.

Finalisti európskeho šampionátu Francúzi hneď na úvod kvalifikácie stratili dva body v Bielorusku, kde napriek hernej i streleckej dominancii iba remizovali 0:0.

Nerozhodný výsledok sa zrodil aj v ďalšom súboji A-skupiny v Štokholme medzi Švédskom a Holandskom. Bulhari sa doma trápili s Luxemburskom, ale napokon vydreli triumf 4:3 v druhej minúte nadstavenia.

V H-skupine favoriti nezaváhali. Z dvoch presných zásahov sa tešil Romelu Lukaku a Belgičania si odviezli tri body z Cypru po výsledku 3:0. Navyše nepremenili penaltu.

Gréci rozhodli o víťazstve 4:1 nad Gibraltárom v portugalskom Fare tromi gólmi v závere prvého polčasu a Bosna deklasovala Estónsko 5:0.

Kvalifikácia na majstrovstvá sveta 2018 - pondelok:

A-skupina:

Bielorusko - Francúzsko 0:0

Bulharsko - Luxembursko 4:3 (1:0)
Góly:
16. Rangelov, 65. Marcelinho, 79. Popov, 90.+2 Tonev - 60. a 62. Joachim, 90.+1 Bohnert

Góly:
23. Embolo, 30. Mehmedi, ČK: 90.+3 G. Xhaka (Švajč.)

H-skupina:

Bosna a Hercegovina - Estónsko 5:0 (2:0)

6. Estónsko 1 0 0 1 0:5 0

Domov»Futbal»Reprezentácie»Majstri Európy prehrali vo Švajčiarsku, Francúzi len remizovali v Bielorusku