Na ľade súpera ešte nebodoval. Slovan prehral s Novokuzneckom

Hokejisti Slovana budú najbližšie čeliť hráčom Metallurgu Novokuzneck.
Hokejisti Slovana budú najbližšie čeliť hráčom Metallurgu Novokuzneck. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|7. sep 2016 o 12:00

Slovan strelil jediný gól až v závere tretej tretiny.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava si vo svojom šiestom zápase prebiehajúcej sezóny KHL pripísali štvrtú prehru.

V piatkovom dueli na ľade Metallurgu Novokuzneck nevyužili viacero dobrých príležitostí a ruskému súperovi podľahli 1:2. Jediný gól "belasých" strelil v 58. minúte Václav Nedorost.

"Dovolili sme súperovi v prvej tretine ísť do vedenia, v druhej tretine sme inkasovali druhýkrát a to bolo rozhodujúce. Novokuzneck uveril, že by nás mohol zdolať, hrali veľmi disciplinovane, organizovane. My sme pridali až v závere druhej časti hry, mali sme 50 striel, no chýbal tomu oveľa väčší dôraz. Mrzí nás to všetkých, musíme sa z toho dostať a napraviť to čo najskôr," uviedol tréner Slovana Miloš Říha pre oficiálnu stránku klubu.

Počas septembra odohrajú hokejisti Slovana Bratislava ešte osem zápasov (jeden doma, sedem vonku).

Po zápase s Novokuzneckom budú už o pár dní čeliť hráčom Avangardu Omsk (11. sept.) a Sibiru Novosibirsk (13. sept.).

KHL  2016/2017
09.09.2016 o 14:05
Novokuzneck
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 5. Semionov, 29. Kuklev (Anisin) – 58. Nedorost (Taffe). Rozhodca: Beljajev, Komarov – Šalagin, Šišlo.
Hoci sa tretia tretina niesla jasne v réžii Slovana Bratislava, kontaktný gól prišiel až niečo viac ako dve minúty pred koncom tretej tretiny. Belasí už v záverečnej hre bez brankára nedokázal vyrovnať. Aj po jeho treťom vystúpení na klziskách súperov v tejto sezóne tak platí, že bodovať zatiaľ dokázal len pred domácim publikom. Tím trénera Miloša Říhu bude mať šancu napraviť dnešnú prehru už v nedeľu, kedy ho čaká Avangard Omsk. Nenechajte si ujsť náš online prenos z tohto zápasu. Nadnes je to z našej strany všetko, ďakujeme vám za pozornosť a prejeme ešte pekný zvyšok piatku.
59:50
Puk je na hokejkách belasých, tí sa s ním však nachádzajú za svojou bránkou. Slovan už dnes vyrovnať nestihne.
59:30
Ďalogova strela od modrej čiary išla na bránu, Karejev dokázal vyraziť puk betónom do bezpečia.
59:07
Hra je prerušená, Meszároš posúval puk popri mantineli, no dostal ho len na hráčsku lavicu domácich.
58:43
Belasí majú ešte niečo viac ako minútu na vyrovnanie! Podarí sa zverencom Miloša Říhu v šestici poslať zápas do predĺženia?
58:29
importantMetallurg síce dokázal skórovať do opustenej svätyne, no Marek Ďaloga okamžite avizoval postavenie mimo hru a obranca belasých mal jednoznačne pravdu.
58:05
Zakázané uvoľnenie Novokuznecku, Pogge opäť opúšťa svoju svätyňu, Slovan bude bojovať o vyrovnávajúci zásah.
57:39
57:39
goalSlovan Bratislava dal gól!
Belasí sa predsa len dočkali kontaktného gólu! Taffe veľmi peknou prihrávkou z pravého kruhu ponúkol puk VÁCLAVOVI NEDOROSTOVI, ktorý ho podareným tečom z priestoru medzikružia usmernil do siete! Asistencia: Jeff Taffe.
57:33
Lušňák bol zasiahnutý do tváre Zemčenkom, Slovan tak opäť oživuje svoje šance. Miloš Říha si vyžiadal oddychový čas a spriada plány na skórovanie.
56:50
Strela Ivana Švarného zastavená, Poliščuk je späť na ľadovej ploche, Metallurg odoláva tlaku súpera v pätici.
56:00
importantBelasí už vrhli všetky sily do útoku, na ľade vidíme šiestich hráčov v bielych dresoch.
55:35
Jegličov pokus o krížnú prihrávku nebol úspešný, Slovan už medzitým stiahol na striedačku Justina Poggeho!
54:50
Fjodor Poliščuk dáva svojím nedovoleným počínaním Slovanu jednu z posledných možností ešte zabojovať o body. Belasí si zahrajú presilovú hru.
53:16
Vylúčenie na oboch stranách, Anisin odchádza na trestnú lavicu za hákovanie, Ďaloga zas za vystrelenie puku do hľadiska.
52:50
Justin Pogge vyrazil strelu Semionova len pred seba, ďalšia dorážka už síce neprišla, ale Metallurg Novokuzneck aj tak ostáva nasťahovaný v útočnom pásme.
51:49
Žiga Jeglič v strednom pásme celkom jednoznačne hákoval, situácia Slovana Bratislava je tak ešte väčšmi skomplikovaná.
51:25
Nedorost dobre predkladal puk pred bránku, svojou prihrávkou však nenašiel žiadneho spoluhráča.
49:50
Anisin sa rútil do brejku, našťastie pre Slovan si však prebral puk už v útočnom pásme.
49:27
Meszárošova pohotová strela od modrej, Karejev zrazil puk do bezpečia, vďaka čomu jeho tím odolá početnej prevahe Slovana Bratislava.
48:55
Prvá formácia Slovana sa celé svoje striedanie udržala v útočnom pásme, stopercentnú šanci si však nevypracovala, a tak to skúsi lajna, ktorú z pozície centra vedie Kyle Chipchura.
47:35
Slovan môže streliť kontaktný gól počas presilovej hry, ktorú si zahrá po zlom striedaní Metallurgu Novokuzneck.
47:10
Oba tímy už hrajú v plnom počte.
46:30
importantAndrej Karejev bol prekonaný, avšak skóre stretnutia sa aj tak nemení! Andrej Meszároš si naviedol puk do výbornej streleckej parkety, vyprodukoval výbornú strelu švihom, no trafil len žrď domácej svätyne!
46:07
importantBelasí predviedli veľmi zaujímavý útok, puk po pravej strane vyviezol Plastino, ktorého strelu odrazil Karejev betónom do druhej vlny k Švarnému, ten sa taktiež oprel do puku, no našiel len lapačku domáceho gólmana, ktorý si toto zakončenie veľmi dobre našiel.
45:13
Vzájomné vylúčenie Arbuzova s Kubalíkom. Najbližšie dve minúty sa bude hrať 4 na 4.
45:07
Útočné snaženie Slovana sa skončilo tiahlou strelou Nicka Plastina, Karejev všetko videl a bez väčších problémov zasiahol.
44:10
Ďaloga nevyťažil z dobrej roboty Chipchuru, strela slovenského obrancu patrila do kategórie veľmi nevydarených, zasiahla len nohu najbližšie stojaceho hráča Novokuznecku.
42:55
Švarný si skúsene postrážil puk pred dvojicou atakujúcich protihráčov, následne našiel kolmicou na útočnej modrej čiare Viedenského, ktorý však spracovával puk v stoji a poľahky oň prišiel.
41:30
Belasí začali tretiu tretinu veľmi dobre, od jej začiatku sa pustili do útočenia. Koniec koncov, za súčasného stavu im už veľa iných možností neostáva.
41:15
Ďalšia dobrá šanca v podaní Slovana Bratislava, Valský v prečíslení 2 proti 1 siahol po strele, Karejev puk vyrazil späť do hry.
40:40
importantJonathan Cheechoo sa dostal k puku za bránou Metallurgu, dobre spoza nej vykorčuľoval a takmer dokázal prekonať Karejeva!
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná tretina stretnutia medzi Metallurgom Novokuzneck a Slovanom Bratislava priniesla rovnako ako tá prvá jediný gól, ktorý padol do belasej siete. Peknou strelou od modrej čiary prekonal Justina Poggeho Michail Kuklev. Zverenci Miloša Říhu sa budú musieť do svojho súpera zahryznúť hneď od začiatku tretej tretiny, inak sa prvých bodov na tripe v tejto sezóne nedočkajú ani v treťom zápase na klziskách súperov.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Marek Ďaloga sa dokázal rýchlym pohybom v útočnom pásme veľmi pekne uvoľniť, následne aj zakončil, no Slovan sa už gólu v druhej tretine nedočká.
39:37
Tomáš Zigo našliapol v strednom pásme, mal v úmysle zaviesť puk do útočného pásma, no jeho snahu prekazil ofsajdový verdikt čiarového arbitra.
39:10
Taffe to zaujímavo hádzal pred bránu, avšak ani Cheechoo, ani Chipchura sa k puku nedostali.
38:26
Švarný príklepom nastrelil puk zo stredného pásma na Karejeva, ktorý si počkal na prerušenie hry. Vhadzuje sa v domácom obrannom pásme.
36:45
Ďaloga sa ešte na samom konci presilovej hry snažil uvoľniť prihrávkou Andreja Meszároša, no jeho úmysel bol prečítaný a jeho pas zblokovaný.
36:15
Cheechoouva rýchla strela po prihrávke Taffeho smerovala len do brankára Karejeva.
34:51
Slovan si zahrá presilovú hru, na trestnú lavicu sa musel nedobrovoľne pobrať Roman Blagoj, ktorý sa proti pravidlám previnil nedovoleným bránením.
34:00
importantO niekoľko sekúnd neskôr mali belasí šťastie, že neinkasovali po tretí raz. Po Zemčenkovom podarenom zakončení zvonila konštrukcia Poggeho svätyne!
33:30
importantOhromná šanca Slovana Bratislava ostala nevyužitá! Po nahodení Mareka Ďalogu mohol puk doraziť do brány Kyle Chipchura, ktorý ho však svojou hokejkou nedokázal usmerniť za bránkovú čiaru!
32:34
importantJeglič nabil puk na modrú čiaru Švarnému, jeho pokus Karejev vyrazil pred seba, kde sa najlepšie zorientoval Václav Nedorost, proti ktorého pohotovej dorážke vytiahol domáci brankár reakciu ľavým betónom.
31:40
Karejev si poľahky poradil so strelou z uhla. Slovan sa nevie prepracovať do takých streleckých pozícii, z ktorých by sa dal domáci brankár vážnejšie ohroziť.
31:35
Belasí síce vyhrali buly, no Patrik Lušňák opustil s pukom útočné pásmo, a tak musel počakať, kým z neho vykorčuľujú aj všetci jeho spoluhráči.
30:45
Rozruch v útočnom pásme Slovana sa snažila robiť kanadská formácia belasých, no defenzíva Metallurgu získala puk a vyexpedovala ho do strednej tretiny.
28:39
Nikita Ljamkin dostal osobný trest, Metallurg si bez neho bude musieť poradiť desať minút. Pomer hráčov na ľade sa nemení, hrá sa v plnom počte na oboch stranách.
28:11
28:11
goalMetallurg Novokuzneck dal gól! Slovan sa nevie dostať do tempa, nevytvára si šance a teraz to bude mať ešte zložitejšie, prehráva totiž už 0:2! Justin Pogge vykorčuľoval za bránku, puk odohral k mantinelu, kde našiel len Anisina, ktorý posunul puk na modrú čiaru MICHAILOVI KUKLEVOVI, ten napriahol k strele príklepom a presne umiestneným pokusom napol sieť za brankárom Slovana Bratislava. Asistencia: Michal Anisin.
27:32
Po tom, čo Marek Viedenský veľmi dobre zapracoval pri defenzívnej činnosti, sa Slovan mohol pustiť dopredu v štvorici. V druhej vlne korčuľoval voľný Marek Ďaloga, no puku sa nedočkal, keďže rozhodcovia celú akciu zastavili kvôli postaveniu mimo hry.
26:40
Štvrtá lajna belasých sa musela brániť, z ľavej strany to hodil na bránu Jazkov, Pogge mal pred sebou hráčov, no aj napriek tomu si dokázal poradiť.
25:30
Krásna kombinácia Metallurgu Novokuzneck takmer vyšachovala celú obranu Slovana, belasí sa napokon včas stihli vrátiť na svoje obranné pozície a zabránili črtajúcej sa šanci domáceho celku.
24:44
Justin Pogge s veľmi dobrým a istým zákrokom.
24:15
Jeff Taffe sa snažil predložiť puk pred bránu Jonathanovi Cheechoovi, ktorý sa ale k strele nedostal, keďže prihrávka naňho bola zablokovaná.
23:30
Slovan Bratislava zvládol posledné oslabenie rovnako dobre ako všetky predchádzajúce, hráčov Metallurgu do vážnejšej šance nepustil.
21:14
Komaristyj si obhodil Andreja Meszároša, ktorý ho zasiahol rukavicou, kvôli čomu si teraz Slovan bude musieť poradiť bez svojho obrancu až dvanásť minút, keďže kapitán belasých dostal trest 2+10.
21:07
Zakázané uvoľnenie Metallurgu vracia hru späť do útočného pásma Slovana Bratislava.
20:40
Žige Jeglič prebral puk v strednom pásme, namieril si to s ním až do zaujímavej streleckej pozície, z ktorej sa pokúsil ohroziť Karejeva schovanou strelou švihom. Puk však nasmeroval len do korčule domáceho obrancu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Hokejisti Slovana Bratislava odchádzajú do kabín po prvej tretine za výsledku 0:1 vo svoj neprospech. V prvej tretine sa o jediný gól postaral Kirill Semjonov, ktorý využil skutočnosť, že Pogge nevedel, kde vyrazil puk, presadil sa cez dvojicu hosťujúcich obrancov a úspešnou dorážkou otvoril skóre. Belasí boli blízko vyrovnania po strele kapitána Meszároša, ktorú tečoval Cheechoo a po ktorej puk poskakoval v tesnej blízkosti pravej žrde Andreja Karejeva.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
Po nepresnej Jegličovej zadovke mal Metallurg k dispozícii priestor na útok, domáci ale Justina Poggeho vážnejšie neohrozili.
18:34
importantHneď, ako sa skončil trest Plastina, našiel Nedorost krásnou prihrávkou nakorčuľovaného Ivana Švarného, ktorý to skúšal umnou strelou švihom. Karejev si však jeho dobre mierený pokus našiel a puk ukryl do svojej lapačky.
17:50
Kirill Semjonov už márne šprintoval k zadnému mantinelu za nahodeným pukom, Metallurg sa po nepresnosti vo svojej rozohrávke musí sformovať na vhadzovanie pred vlastnou bránou.
17:25
Presilovky Metallurgu Novokuzneck zatiaľ nie sú príliš nebezpečné.
17:20
Jeff Taffe sa zmocnil puku v obrannom pásme svojho tímu a dokázal ho poslať do bezpečia.
16:55
Cheechoo odpálil puk až za bránu Karejeva.
16:31
Nick Plastino prehral súboj pri mantinel a v následnom súboji si rozhodcovia všimli jeho hákovanie. Metallurg si v krátkom časovom slede zahrá opäť v početnej prevahe.
15:50
Slovan odolal, Marek Viedenský naskočil späť na ľadovú plochu, jeho kolega z útoku Václav Nedorost zatiaľ svojou aktivitou vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme.
15:00
Na opačnú stranu veľmi dobre vyviezol puk Jakub Valský, ktorý aj vyskúšal pozornosť domáceho brankára, ten si dokázal poradiť.
14:20
Metallurg Novokuzneck už má na ľade päticu hráčov a môže sa pokúšať navýšiť jednogólový náskok vo svojej druhej presilovke.
13:44
Marek Viedenský sa svojou hokejkou niekoľkokrát ohnal po protihráčovi, za čo ho rozhodcovia posielajú na trestnú lavicu.
13:00
importantBelasí, ktorí boli v prvej časti presilovej hry blízko gólu po strele Meszsároša, začínajú druhú časť svojej početnej prevahy s novou zostavou.
11:58
Slovan si zahrá presilovku. Na trestnú lavicu odišiel Michail Kuklev.
11:35
Jeglič odtiahol puk od mantinelu, prenechal ho Ivanovi Švarnému, ktorý sa z ľavej strany zaujímavo tlačil do bránkoviska. Karejev jeho nájazdu odolal.
10:55
Alexej Vasilčenko poslal puk cez všetky čiary. Miloš Říha posiela na vhadzovanie v útočnom pásme svoju prvú formáciu.
10:40
Belasí prežili prvé oslabenie v zápase bez vážnejších ťažkostí.
10:20
Dobrú robotu odviedli Zigo s Valským, ktorým sa darilo podržať hru ďaleko od svojho brankára.
09:46
Na konci kombinačnej súhry Metallurgu Novokuzneck bol obranca Kuklev, ktorého strelu z prvej zrazil Justin Pogge na ochrannú sieť.
09:23
Priamo po vyhranom buly to vyskúšal Andrej Meszároš, ktorý svojou strelou vybojoval ďalšie vhadzovanie po pravici Karejeva.
09:10
Nepresnosť v domácej rozohrávke teraz dokonca posúva hru do útočného pásma belasých.
09:00
Slovan sa v úvode oslabenia bráni dobre.
08:34
Marek Ďaloga zatiahol za záchrannú brzdu a podrazil rozbehnutého Arťoma Michejeva, ktorý mal našliapnuté do zaujímavej streleckej pozície.
07:45
Andrej Meszároš neudržal puk v útočnom pásme, za voľným pukom sa opäť hnal aktívny Semjonov, no Meszároša zastúpil Jonathan Cheechoo, ktorý si vzorne splnil defenzívne povinnosti.
07:14
Švarný odstrelil puk do stredného pásma len na hokejky domácich hráčov.
06:00
Pavol Skalický našiel svojou strelou švihom pripravený ľavý betón domáceho brankára Karejeva.
05:30
Obranné povinnosti si teraz dobre splnil Rosandič, pre ktorého je to dnes prvý zápas v tejto sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy.
04:32
04:32
goalMetallurg Novokuzneck dal gól!
Metallurg sa dostáva do vedenie po ľahkovážnosti slovanistickej defenzívy. Patrik Luža v snahe zachrániť útočné pásmo prepadol, pustil do kontry KIRILLA SEMJONOVA, s ktorého prvotným zakončením si ešte Pogge poradil, no kanadský brankár ostal dezorientovaný, puk ostal v jeho bránkovisku, kde obrancovia Slovana zlyhali a povolili Semjonovovi gólovú dorážku! Bez asistencie.
03:22
Jeglič neuspel v súboji pri mantineli, domáci sa však puku veľmi ľahko zbavili a odovzdali ho späť na hokejky hráčov Slovana Bratislava.
02:58
Karajev vyrazil pred seba nahodenie Patrika Lušňáka, za pukom sa tlačil Juraj Šiška, no k dorážke sa nedostal.
02:35
Domáci nemôžu pokračovať v útoku, Jazkov sa ocitol v postavení mimo hry.
01:59
importantRušné chvíle pred Justinom Poggem, ktorý musel čeliť nepríjemnej strele Vasilčenka a následne zasahoval aj ležiac na ľadovej ploche! Slovan vďaka svojmu brankárovi odolal.
01:16
Ďalšia ľahká strata puku v podaní Novokuznecku, puku sa ujal Patrik Luža, ktorý ho môže rozohrať dopredu.
00:55
Andrej Meszároš hrať nemusel, pískalo sa zakázané uvoľnenie, po ktorom sa hra presťahuje do domáceho obranného pásma.
00:30
Pogge skúsene pridržal puk pre svojich spoluhráčov, ktorí sa môžu pokúsiť o prvý ofenzívny výpad v zápase.
00:01
Oba tímy sú už nastúpené na svojich modrých čiarach, nasledujú hymny Slovenska a Ruskej federácie.

Metallurg Novokuzneck: Karejev (Podjapolskij) – Kuklev, Ľamkin, Ďjakov, Postnikov, Arbuzov, Vasilčenko, Viksna – Komaristý, Lebedev, Zemčenko – Anisin, Vicharev, K. Semionov – Jazkov, Poliščuk, Razumov – Jemec, Blagoj, A. Michejev – I. Musin.

HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Plastino, Švarný, Luža, Meszároš, Bačik, Ďaloga, Rosandić, Pokorný – Nedorost, Jeglič, Viedenský – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Zigo, Valský, Kubalík – Skalický, Šiška, Lušňák.

Rozhodca: Beljajev, Komarov – Šalagin, Šišlo.
HC Slovan Bratislava odcestoval na svoj druhý trip v tomto zložení:

Brankári: Barry Brust, Justin Pogge, Christián Pavlas

Obrancovia: Nick Plastino, Ivan Švarný, Patrik Luža, Andrej Meszároš, Patrik Bačík, Mislav Rosandič, Matej Pokorný, Marek Ďaloga

Útočníci: Jonathan Cheechoo, Kyle Chipchura, Jeff Taffe, Tomáš Kubalík, Jakub Valský, Václav Nedorost, Pavol Skalický, Patrik Lušňák, Lukáš Vopelka, Marek Viedenský, Juraj Šiška, Tomáš Zigo, Žiga Jeglič.

Slovan Bratislava vstúpil do ruskej nadnárodnej súťaže po sezóne 2011/12, v ktorej sa rozlúčil so slovenskou extraligou ziskom majstrovského primátu. Belasí sa vo svojej premiérovej sezóne v KHL dokázali prebojovať do play-off. Dosiahnutie rovnakého výsledku bolo cieľom i v nasledujúcich dvoch ročníkoch, no Slovanu sa to ani v jednom z nich nepodarilo a po sezóne 2014/15 bol dokonca na spadnutie jeho odchod z Kontinentálnej hokejovej ligy.

Manažment bratislavského klubu však nakoniec vyriešil finančné problémy a pred sezónou 2015/16 na lavičku angažoval skúseného českého trénera Miloša Říhu. Ten sa po rokoch vrátil do známeho prostredia, v ktorom dokázal nadviazať na svoje úspešné pôsobenia z čias, keď ešte Slovan pôsobil v slovenskej extralige. Slovan Bratislava sa po dvojročnej odmlke dostal do play-off. V jeho prvom kole sympaticky vzdoroval favorizovanému CSKA Moskva, no svojho historicky prvého víťazstva vo vyraďovacej časti sa nedočkal, hoci bol k nemu veľmi blízko. Fanúšikovia Slovana Bratislava veria, že nové klubové maximum v KHL sa zrodí práve v tejto sezóne.

Slovan zatiaľ odohral v novej sezóne päť zápasov. Úvodné dva absolvoval vonku, no nebodoval ani proti Kazani, ani v súboji s Ladou Togliatti. Po presune pred domáce publikom belasí zvládli mimoriadne divoký a na góly plodný duel s Nižnijm Novgorodom, ktorý odišiel z Bratislavy s prehrou 4:7. Tri body Slovan zaznamenal aj v ďalšom zápase, HK Soči porazil vo vyrovnanom stretnutí 3:1. Slovanisti zakončili sériu doma hraných zápasov proti Spartaku Moskva, ktorému v nedeľu podľahli tesne 1:2.

Realizačný tím Slovana Bratislava na čele s Milošom Říhom trápi pred druhým tripom v sezóne absencia viacerých opôr. Dlhodobo zranení sú Michal Sersen a Andrej Šťastný, ktorí sú mimo hry už od májových majstrovstiev sveta. Na úvodnom tripe vypadli zo zostavy útočník Radek Smoleňák i obranca Tomáš Starosta. Jedinému slovenskému účastníkovi v KHL v najbližšom období nepomôže ani Tomáš Kundrátek. Kľúčový obranca tímu sa dostal do nominácie na Svetový pohár v Kanade a momentálne sa už pripravuje s českým reprezentačným mužstvom. Dôkazom, že na Slovan sa to v tomto smere momentálne sype, je aj skutočnosť, že úplne fit nie je ani center Marek Viedenský.

Dnes bez bodu ????

Fotka uverejnená používateľom HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

Účinkovanie HC Slovan Bratislava v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy bude pokračovať druhým výjazdom na klziská súperov, v rámci ktorého belasí odohrajú tri stretnutia. Trip odštartujú duelom proti Metallurgu Novokuzneck.

Novokuzneck je tradičným ruským tímom, ktorého história sa začala písať v roku 1949. Svoje najúspešnejšie obdobie zažil na konci 90-tych rokov, v sezóne 1999/2000 obsadil bronzovú priečku. Neskôr však išla výsledková krivka Metallurgu smerom nadol, pod čo sa výrazným spôsobom podpísal odchod kľúčových hráčov, ktorí v roku 2004 zamierili do bohatého SKA Petrohrad.

Metallurg Novokuzneck, ktorý hráva svoje domáce zápasy v aréne s názvom Kuznetsk Metallurgists Sports Palace, pôsobí v KHL od jej vzniku. Počas doposiaľ odohraných siedmich ročníkov sa ani raz neprebojoval do play-off a dlhodobo patrí medzi najslabšie tímy celej ligy.

Na základe úvodných výsledkov v tomto ročníku to vyzerá tak, že Novokuzneck neprekročí svoj tieň ani v ročníku 2016-17. Domáci síce vyhrali otvárací zápas s Barysom Astana, no následne prehrali päť zápasov v rade s hrozivým skóre 4:20.

Káder kouča Valeriho Zelepukina je poskladaný výlučne z hráčov postsovietskych krajín. 23 hráčov z Ruskej federácie je doplnených o dvoch Kazachov a jedného Ukrajinca.