Majster zdolal vicemajstra o gól, Liptovský Mikuláš dal sedem gólov

Radosť hráčov Nitry po góle. (Autor: TASR)
Sportnet|8. sep 2016 o 01:16

V piatok sa začal nový ročník Tipsport ligy.

Tipsport liga - 1. kolo:

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 30. P. König (H. Ručkay, Kutálek), 42. M. Krištof, 54. J. Štefanka (Bajtek, Macík), 59. M. Krištof (Kutálek, Mezei) - 23. T. Surový (Matoušek), 38. Kafka (Maione, Matuškin), 59. Matuškin (T. Surový, Kafka)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Tvrdoň, M. Orolin, 2791 divákov

HC Košice - HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Spilar (L. Nagy), 34. Suja (Šoltés, M. Dudáš), 43. Šoltés (P. Bartoš, Michalčin) - 3. Zagrapan (J. Brejčák, R. Suchý)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik - Korba, Smrek, 3268 divákov

HK Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 14. J. Pardavý ml. (Michal Novák, Drgoň), 18. Tybor (J. Gašparovič, Albers), 25. R. Dlouhý (L. Novák), 42. Veilleux (Drgoň, Michal Novák), 49. Veilleux (Bohunický, Hatala) - 45. V. Bílek (Heizer, P. Koyš)

Vylúčení: 12:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Bednár, Gajan, 2121 divákov

HKM Zvolen - HC Nové Zámky 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 17. Klhůfek (Valenta, B. Mráz), 64. Klhůfek (B. Mráz, Valenta) - 59. V. Čížek (F. Sandgren, Brabenec)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Výleta, Stanzel, 1380 divákov

MsHK Doxxbet Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:7 (0:1, 2:4, 0:2)

Góly: 33. Holovič (Selan), 35. Stupka (Holovič, Handlovský) - 15. Stümpel (J. Faith, Kriška), 23. Róbert Huna, 29. Rudolf Huna (Richard Huna), 30. Kriška, 38. M. Sukeľ (Makovský), 50. Richard Huna (Róbert Huna, Rudolf Huna), 60. Richard Huna (M. Sukeľ)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Jobbágy, Gavalier, 814 divákov

BRATISLAVA. Úradujúci slovenský hokejový majster HK Nitra vstúpil do Tipsport ligy 2016/2017 domácim víťazstvom 4:3 nad HC '05 iClinic Banská Bystrica.

Úvodný súboj 1. kola bol reprízou finále uplynulej sezóny, Nitrania vtedy uspeli 4:2 na zápasy.

V piatkovom dueli pod Zoborom sa ako prví tešili z gólu hostia, v 23. min sa presadil Tomáš Surový. O sedem minút neskôr síce vyrovnal Peter König, ale zásluhou presného zásahu Petra Kafku boli "barani" pred druhou prestávkou opäť na koni.

Brankár Nitry Michal Valent (vľavo), Peter Ordzovensky z Nitry (v strede) a Maxim Matuškin z Banskej Bystrice. (Autor: TASR)

V záverečnej časti hry sa nitrianskym účastníkom Ligy majstrov 2016/2017 podarilo otočiť skóre vo svoj prospech gólmi Michala Krištofa a Juraja Štefanku - 3:2.

Stotri sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zvýšil Krištof na 4:2, Banskobystričania vzápätí už len skorigovali výsledok gólom Maxima Matuškina.

Košice vyhrali derby

Domáci hokejisti HC Košice zvíťazili 3:1 nad hráčmi HK Poprad. Popradčania udreli na ľade "oceliarov" už v 3. min - Marek Zagrapan otvoril skóre.

Košičania odpovedali o sedem minút neskôr presným zásahom Gabriela Spilara. Po polhodine hry strelil napokon víťazný gól Jakub Suja, v tretej tretine spečatil košický triumf Dávid Šoltés.

Liptovský Mikuláš zdolal Žilinu

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš v pozícii nováčikov najvyššej slovenskej súťaže zvíťazili jednoznačne 7:2 na ľade MsHK Doxxbet Žilina.

V prvej zostave Liptovského Mikuláša však nechýbali hráči s bohatými skúsenosťami: Karol Križan, Marek Uram, Jozef Stümpel, Martin Cibák či trojica Hunovcov - Richard, Róbert a Rudolf.

Najviac zaujalo práve bratské trio v elitnej formácii: Hunovci získali celkovo sedem bodov a všetci skórovali, Richard dvakrát.

Zvolen porazil nováčika

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 2:1 po predĺžení nad hráčmi HC Nové Zámky a víťazstvom vstúpili do nového ročníka najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže.

Na snímke sprava Denis Rehák (Zvolen) a Jan Semorád (Nové Zámky).
Na snímke sprava Denis Rehák (Zvolen) a Jan Semorád (Nové Zámky). (Autor: TASR)

V 17. min otvoril skóre zvolenský útočník Pavel Klhůfek, ktorý sa presadil v presilovke. Až v 59. min sa dočkali presného zásahu nováčikovia Tipsport ligy.

Rovnako v presilovke sa o prvý gól Nových Zámkov postaral Václav Čížek. V predĺžení sa hrdinom a autorom víťazného zásahu stal Klhůfek.

Trenčín vyhral nad Martinom

Domáci hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili presvedčivo 5:1 nad hráčmi MHC Mountfield Martin.

V 42. min viedli "vojaci" už 4:0, až následne sa dočkali presného zásahu aj hostia z Martina. Dva góly si pripísal kanadský legionár Keven Veilleux.

Za zmienku stoja aj štatistiky v súvislosti s trestami - rozhodcovia uložili celkovo 44 trestných minút, no v presilovkách sa skóre ani raz nezmenilo.

Tipsport Liga (SR)  2016/2017
09.09.2016 o 17:00
Nitra
4:3
(0:0, 1:2, 3:1)
60' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 30. König (Ručkay, Kutálek), 42. Krištof, 54. Štefanka (Bajtek, Macík), 59. Krištof (Mezei) – 23. Surový (Matoušek), 38. Kafka (Maione, Matushkin), 59. Matushkin (Surový, Kafka). Rozhodca: Baluška (HR1), Muller (HR2), Tvrdoň (ČR1 ), Orolin (ČR2), Vrančík (VBR). Diváci: 2791.
Hostia už nič nevymysleli a tak sa v úvodnom kole Tipsport ligy raduje z trojbodového zápisu domáca Nitra, ktorá dnes porazila Banskú Bystricu 4:3. Videli sme vyrovnané stretnutie, kde sa postupne striedal štavnatý hokej s opatrnou hrou v akcii s pozornou obranou. Aj napriek tomu padlo až sedem gólov o ktoré sa postarali König, Štefanka a dvakrát Krištof na domácej strane, kým na druhej strane sekundovali Surový, Kafka a Matushkin.

To je pre dnešok všetko odo mňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ a prajem vám príjemný zvyšok začínajúceho sa víkendu. Dovidenia!
59:46
Opäť sa hra dostala do obranného pásma Banskej Bystrice a teda Bacashihua je znovu späť v bráne. Barani majú málo času na zvrat stretnutia. Podarí sa im ešte niečo vymyslieť?
59:05
Oddychový čas sa skončil a bránu už aj opustil gólman hostí, ktorý sa však musel po vhadzovaní v strednom pásme vrátiť do brány.
58:59
Oddychový čas hostí.
58:59
58:59
goalBanská Bystrica dala gól!

Tak to je teda záver stretnutia! Hostia znížili a teda poriadne zdramatizovali úvodné stretnutie Tipsport ligy. Kafka napriahol z modrej čiary, odrazený puk posunul Surový na dobre stojaceho MAKSIMA MUTSHKINA, ktorý si odčinil predchádzajúce zaváhanie, keď rozvlnil sieť strelou do prázdnej brány. Asistencie: Surový, Kafka.
58:19
58:19
goalNitra dala gól!

Zrejme je rozhodnuté. Hostia stavili všetko do útoku a to sa im teraz vyplatilo. Do prečíslenia sa po dlhom pase dostali MICHAL KRIŠTOF a Ručkay. Všetko zobral na vlastné plecia prvý menovaný, ktorý poslal puk pod hornú žrdku. Asistencia: Mezei.
57:22
importantBaranom sa podarilo usadiť v útočnom pásme a vypracovali si aj 100% šanci na vyrovnanie, kde však zlyhal Matushkin. Dostal puk pred Valenta a zakončoval zoči-voči nemu. Domáci gólman fantastickým zákrokom podržal svoje mužstvo. Banskú Bystricu to zrejme bude veľmi mrzieť.
56:36
Blíži sa záver stretnutia, ale po góle sa hostia nevedia usadiť v útočnom pásme a práve naopak. Puk majú viac času na hokejkách domáci. Čoskoro môžeme očakávať prázdnu bránu Banskej Bystrice.
55:51
Hostia zareagovali na aktuálny priebeh stretnutia najlepšie ako mohli. Pustili sa do útoku, kde sa dostali aj k ohrozeniu Valentovej brány. Stav dnešného duelu sa však nemení.
54:41
Predsa len sme sa dočkali ďalšieho gólu, čo znamená len jediné a to, že nás čaká dramatický záver stretnutia. Podarí sa Bystričanom zvrátiť nemilosrdný stav zápasu do ktorého sa dostali prvýkrát?
53:55
53:55

Z ničoho nič sa v tejto tretine dostali domáci ku gólovej príležitosti, ktorú JURAJ ŠTEFANKA strelou do prázdnej brány nemilosrdne premenil. Rozhodujúcou prihrávkou sa po Bajtekovom tvrdom boji prezentoval Macík. Asistencie: Bajtek, Macík.
53:20
Po tvrdom súboji s Hickmottom zostal ležať na zemi otrasený Ručkay, no akcia pokračovala ďalej. K puku sa dostal Kafka, ale jeho strela bola nepresná.
52:09
Vyhrali ho hostia. Podržali aj puk a podarilo sa im aj zakončiť. Valent zasahovať tentokrát nemusel.
51:57
Zakázané uvoľnenie od nitrianskych hokejistov. Pozrieme si teda vhadzovanie po Valentovej ľavici.
51:26
Nečakanou strelou sa teraz prezentoval pred reklamnou prestávkou hráč hostí. Valent si so strelou z ostrého uhla bez väčších problémov poradil.
50:27
Po tvrdom súboji v útočnej polovici domácich sa diváci dožadovali vylúčenia na strane hostí. Rozhodca však mal na celý incident iný názor.
49:28
Po góle sme nemali ešte tušenia, že akým smerom sa teraz poberie priebeh stretnutia. Teraz už môžem skonštatovať, že sa pohlo zlým smerom. Ani jedno mužstvo ako keby sa nemalo k tomu, aby zabojovalo o trojbodový zápis.
48:11
Strelecký pokus no strane mužstva spod Zobora. Bacashihua síce po strele z modrej čiary takmer nič nevidel, no v konečnom dôsledku ho to mrzieť nemusí. Puk minul jeho bránu.
47:26
Vhadzovanie opäť v strednom pásme. Po ňom hostia puk nahodili smerom k nitrianskej bráne, avšak k nemu sa už nedostali.
46:41
Hra sa opäť dostala do fázy čakania, s prevahou pozornej obrany. Predsa len obe mužstvá chcú do nového ročníka vstúpiť s úspešným výsledkom.
45:33
Po vhadzovaní sa puku zmocnili hostia. Do útoku bol vysunutý Surový. Zakončiť sa mu síce podarilo, ale Valent sa do ohrozenia nedostal.
45:17
Nasledovať bude reklamná prestávka a po nej vhadzovanie v strednom pásme bližšie k banskobystrickej svätyni.
44:31
Češík síce v náročnej pozícii, ale podarilo sa mu vypáliť z ostrého uhla. Puk sa nezmestil medzi tri žrde.
43:33
Nitrania teraz podkurujú gólmanovi hostí. Najprv sa však prezentovali nepresnosťou od Laliberteho a následne boli zablokovaní.
42:58
V útoku Banská Bystrica. Prvá vlna bola zastavená a z druhej nabiehal zas Ďatelinka. Bol zablokovaný.
42:24
Je teda znovu všetko otvorené. Vyhrať dnes môžu naozaj obidve mužstvá. Bude veľmi zaujímavé, že kam sa teraz poberie toto stretnutie.
41:32
41:32

Po druhýkrát v stretnutí je vyrovnané! Tak domácim sa to podarilo. MICHAL KRIŠTOF sa najprv po famóznej prihrávke z obrannej polovice vyrútil do samostatného nájazdu. Najprv bol vychytaný hosťujúcim gólmanom. Avšak pred bránou vznikol poriadny zmätok. K puku sa opäť dostal Krištof, našiel si voľnú štrbinu v bráne a rozjasal tak domáce publiku. Bez asistencie.
40:20
Blackwater dostal náročný pas vo vzduchu, ktorý sa síce snažil skrotiť a rovno ohroziť aj bránu hostí, no nebol úspešný.
40:08
V záverečnej časti stretnutia sa úspešnejším celkom pri vhadzovaní stal hosťujúci. Nedokázal však s držaním puku pretaviť v ohrozenie domácej brány.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:49.
Máme za sebou aj druhú časť stretnutia, v ktorej sme sa dočkali už aj gólov a to presne troch. Po nich vedie hosťujúca Banská Bystrica 2:1. Aj naďalej je toto stretnutie vyrovnané, no tešiť nás určite môže, že hra je čím ďalej zaujímavejšia. V druhej tretine sme sa dočkali podstatne svižnejšieho hokeja s množstvo gólových príležitostí a ak sa hra bude naďalej stupňovať, tak sa rozhodne bude na čo pozerať. Buďte s nami.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:54
Podobne teraz skončil aj Štefankov pokus v závere druhej tretiny. Vyrovnania sa teda už budeme môcť dočkať najskôr v záverečnej časti hry.
39:20
No a o vyrovnanie sa aj pokúsili. Vystrelil Konig, avšak jeho strela bola zablokovaná.
38:34
Corgoni sa už druhýkrát v stretnutí dostali do nemilej pozície, kde musia bojovať o zvrátenie priebehu stretnutia. Po góle sa pomaly, ale isto približujú k bráne hostí, kde sa ešte pred koncom tretiny určite pokúsia o vyrovnanie.
37:31
37:31

Hostia využívajú presilovku expresne rýchlo a už druhýkrát v stretnutí sa ujímajú vedenia. Takmer hneď po vhadzovaní sa usadili v útočnom pásme. Puk posunul Maťuškin na Maiona stojaceho pri modrej čiare a ten hneď na PETRA KAFKA. Ten napriehol z prvej a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Maione, Matushkin.
36:55
Mezei po zbytočnom faule smeruje na trestnú lavicu, čo znamená tretiu presilovku pre Banskú Bystricu. Mezei sa previnil podrazením.
36:10
importantPo ňom nechali domáci trestuhodne voľného Huckmotta aj s pukom. Opäť ich však podržal Valent, ktorý nedovolil presadiť sa Baranovi blafákom.
35:59
A teraz sa im to aj podarilo. Bezúch dostal prihrávku na paľbu, ktorú samozrejme aj zúročil. Valent puk pokryl a tak nás čaká vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
35:15
Azda prvýkrát v tretine sa hra presunula na dlhšie obdobie k mantinelom. V moci ju majú Bystričania, ktorí čakajú na vhodnú chvíľu zakončiť.
34:08
Máme za sebou aj ďalšiu reklamnú prestávku v tretine. Po nej zaúradovalo mužstvo spod Zobora. Konig nabil spoluhráčovi, ktorý z modrej čiary minul bránu Banskej Bystrice.
33:46
Presilovka domáceho celku sa skončila a treba určite povedať, že to bola doteraz určite najzaujímavejšia presilovka, v ktorej pohrozili nielen domáci, ale dokonca aj hostia.
32:51
Hra sa nám teraz rozbehla ako sa patrí. Do zakončenia sa dostal Krištof, ktorý sa z ľavej strany snažil umiestniť puk do protiľahlej strany bránky. Tesne ju však minul.
32:30
V oslabení však pohrozili aj hostia. K puku sa v útočnom pásme dostal Matoušek, ktorý samozrejme okamžite aj vypálil, ale jeho nebezpečný pokus bol pokrytý.
31:37
importantNo a bola k tomu poriadne blízko. Blackwater zmiatol obranu, posunul puk na Slováka, ktorý napriahol z prvej, no Bacashihua sa predviedol fantastickým zákrokom.
31:15
Po hákovaní sa na trestnú lavicu porúča Róth. Nitra má teda šancu prvýkrát v stretnutí ujať vedenia.
30:40
Máme teda vyrovnané a v útoku sa opäť aktívnejšie prezentuje hosťujúci celok. Prinesie mu to ďalší gól?
29:52
29:52

Je vyrovnané! Predsa len sa to domácim podarilo. Po spolupráci Ručkay, Kutálek puk dostal obranca PETER KONIG, ktorý sa brániaceho hráča zabvil sťahovačkou a následne sa trafil pomedzi betóny hosťujúceho gólmana. Asistencie: Ručkay, Kutálek.
29:21
Oslabenie Corgoňov sa skončilo a dokonca hneď aj založili útok. Cez pozorného Bacashihua sa však presadiť naďalej nevedia.
28:20
Ani ďalšia časť neprebieha úspešnejšie pre Banskú Bystricu. Najprv domáci puk vyhodili a následne sa aj sami pustili do útoku.
27:45
V jeho úvode úspešní neboli. Domáci im nedovolili usadiť sa v útočnom pásme a nakoniec sa hostia sami vyhodili nepresnou prihrávkou za modrú čiaru.
27:10
Puk z vlastnej polovice šikovne vyviezol nestarnúci Surový, ktorý však bol zastavený nedovolene Versteegom, ktorý Surového vyhodil pri bránení do vzduchu. Presilovka pre Banskú Bystricu.
26:13
Matušik sa presadzoval na druhej strane. Našiel si palebnú pozíciu a podarilo sa mu aj vystreliť. Získal vhadzovanie v útočnom pásme, ktoré Barani nezúročili.
25:32
Po reklamnej prestávke domáci vyhrali vhadzovanie a puk bol okamžite poslaný pred hosťujúcu bránku, kde naň siahal Blackwater, ale jeho hokejka bola prikrátka.
24:40
Tentokrát sa jej podarilo aj zakončiť, avšak Bacashihua sa v bráne nezapotil. Puk vyrazil preč od brány a útok založili hostia.
23:29
Nitra teraz dostala poriadnu sprchu, ktorá zamrazila aj fanúšikov. Okamžite sa snažila pustiť aj do útoku za vyrovnávajúcim gólom, no momentálne zostala bezzubá.
22:52
22:52

Podarilo sa. Dočkali sme sa úvodného gólu stretnutia. Milamovi sa nepodarilo dostať puk z obranného pásma. Toho sa zmocnil TOMÁŠ SUROVÝ, ktorý sa predral pomedzi brániacich hráčov a nakoniec bekendom pomedzi Valentove betóny otvára skóre dnešného strentutia. Asistencia: Matoušek.
22:40
To sa im nepodarilo a nepodarilo sa im ani usadiť v útočnom pásme. Ďalšiu presilovku tak nevyužili.
21:59
Po vhadzovaní však domáci útočné pásmo stratili. Za modrú čiaru sa teda budú musieť snažiť predať zase raz.
21:22
importantZačína ho poriadne nádejne. Ručkay sa dostal k zakončeniu z nebezpečnej pozície. Vyslal poriadne štipľavý pokus, s ktorým si gólman hostí poradil a tak uvidíme vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.
20:38
Matoušek sa hneď aj porúča na trestnú lavicu za seknutie. Využije Nitra svoju druhú presilovku?
20:07
Úvodné buly v druhej tretine úspešné opäť pre Baranov. Vyhral ho Češík, , no hostia ho nedokázali zúžitkovať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme sa gólu nedočkali a tak hráči odchádzajú do kabín za remízového stavu. Ťažko povedať, že kto si v tejto tretine počínal lepšie. Azda Nitra bola o niečo viac hokejovejšia. Platí však, že prevažuje pozorná obrana a tak si skvelí nitrianski fanúšikovia veľa nebezpečných príležitostí nepozreli. Pevne verím, že úvodný gól padne čo najskôr, aby sa nám hra čo najskôr rozbehla. Vidíme sa pri druhej tretine!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
V závere tretiny sa v útoku snažil predrať hlavne Surový z Banskej Bystrice. Cez domáci obranný val sa mu však predrať nepodarilo.
18:42
Nitrianska presilovka sa blíži ku koncu. Vhadzovanie v útočnom pásme vyhrali hostia, ktorý puk okamžite poslali na druhú stranu klziska. Domáci svoju prvú presilovku nevyužijú.
17:46
Predsa len sa domácim podarilo zakončiť. Mezei stojaci na ľavom kruhu na vhadzovanie dostal prihrávku, kde napriahol z prvej, avšak Bacashihua bol pozorný.
17:35
Nitra však úspešnejšia v úvode presilovky nie je podobne ako predtým hostia, ktorým sa puk podaril dostať rýchlo do bezpečia.
16:58
Prvú presilovku v stretnutí si zahrá aj Nitra. Matoušek si pôjde oddýchnuť na trestnú lavicu po hrubosti v útočnom pásme.
15:20
Naďalej sa hrá pri mantineloch. S väčšou snahou v útoku sa prezentuje aktuálne Banská Bystrica, avšak neúspešne.
14:34
Tretina sa nám pomaly, ale isto blíži ku koncu. Zatiaľ sme neboli svedkami veľkých príležitostí na gól. Na oboch stranách prevažuje hra so zabezpečenou obranou. Gól by tomuto stretnutiu určite prospel.
13:10
Vhadzovanie pred Valentovou bránou neprinieslo vzrušenie na hracej ploche. Hostia o puk prišli a do postupného útoku sa pustila Nitra.
12:45
Na klzisku sa strhla menšia bitka, no tá rýchlo skončila a aj preto teraz rozhodca nevylúčil ani jedného hokejistu.
11:58
Valent musel byť v pozore po tvrdej strele od hosťujúceho hráča od modrej čiary. Banská Bystrica tak získala vhadzovanie v útočnej polovici, no následne o puk prišla.
11:23
Podstatne lepšie si počíňali domáci. Slovák sa vyrútil do útoku na pravej strane klziska, puk posunul Milamovi, ktorého strelu pokryl Bacashihua.
10:44
V tejto fáze hry sa nám hra opäť upokojila. Útočili hostia, no sami sa zastavili nepresnou prihrávkou.
09:30
Ručkay bol hneď po nástupe na klzisko aktívny. vybojoval puk, posunul ho na Kutáleka, ktorý však pálil nad bránu.
08:31
Ručkay je späť na hracej ploche. Hostia svoju presilovku vôbec nedokázali pretaviť do útočných akcii. Súpera ani raz neohrozili a ani sa dlhšie nedokázali usadiť v útočnom pásme.
07:56
Banská Bystrica dokonca aj so zakázaným uvoľnením, čo ju oberie o ďalšie dôležité sekundy.
07:07
Dôležité vhadzovanie po vylúčení síce Bystričania vyhrali, avšak v útočnom pásme sa im nepodarilo usadiť a tak už domáci puk druhýkrát vyhodili preč od Valentovej brány.
06:32
Ako prvý sa na trestnú lavicu porúča Ručkay za sekanie. Uvidíme, že ako zareaguje na presilovku strieborný medailista.
06:07
Po prestávke vyhrali vhadzovanie hostia v obrannej fáze a založili aj rýchly útok. Trichkovi sa zakončiť nepodarilo.
05:56
Nepresnosti na oboch stranách brzdia hru, no predsa len sa podarilo Lalibertemu predrať medzi dvoch brániacich hokejistoch, no pri zakončení bol už príliš blízko hosťujúceho gólmana. Na rade je prvá reklamná prestávka.
04:43
A predsa len sa podarilo zakončiť aj Baranom. Matuškin napriahol z väčšej vzdialenosti, no Valent lapal a tak sa hra prvýkrát v stretnutí prerušila.
03:40
Do útoku sa pustili aj banskobystričania. Do útočného pásma si nahodili puk, avšak prvý bol pri ňom Valent, ktorý nedal šancu hosťom zakončiť.
02:36
Hrá sa stále bez prerušenia a hrá sa prevažne s držaním puku na hokejkách obhajcov titulu, ktorí si na domácej pôde nepripúšťajú nič iné ako plný bodový zisk.
01:40
Opäť aktivita od domáceho celku. Štefanka sa zmocnil puku pri bránke hostí a hneď z prvej aj zakončil. Ani túto nádejnú príležitosť Nitra nevyužila.
00:29
Máme za sebou aj úvodný pokus od modrej čiary. Po prihrávke od spoluhráča napriahol Blackwarer, ale gólman Bacashihua bol pozorný.
00:05
Úvodné buly vyhral hosťujúci celok, ktorý tak ako prvý môže založiť prvý útok. Od začiatku stretnutia je v zbroji aj skvelé nitrianske publikum, ktoré je riadne počuť.
00:01

HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, König, Pupák, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Krištof, Ručkay – Bajtek, Štefanka, Macík – Piačka, Bene, Chalupa

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua (Košarišťan) – Mikuš, Ďatelinka, Maione, Wishart, Mihalík, Ťavoda, Matushkin, Ferleťák – Hickmott, Surový, Kafka – Truchno, Bortňák, Bezúch – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, Tamáši, Róth

Rozhodca: Baluška (HR1), Muller (HR2), Tvrdoň (ČR1 ), Orolin (ČR2), Vrančík (VBR).
Srdečne Vás vítam pri začiatku nového ročníka našej najvyššej hokejovej súťaže!

Hneď v úvodnom kole nás čaká derby ako "remeň". Rozdajú si to totiž premiérový majster ligy HK Nitra na domácej strane, ktorá vyzve finalistu minulého ročníka HC 05 iClinic Banskú Bystricu. Obidva kluby patria aj v tejto sezóne medzi favoritov na zisk majstrovského titulu, keď u domácich zostala väčšina kádra po kope a potvrdili to aj postupom do play-off Ligy Majstrov, kým u hostí je nesmierna túžba po dvoch zlyhaniach vo finále play-off Tipsport ligy tentokrát siahnuť na najcennejšie medaily.

Je teda jasné, že sa bude na čo pozerať a ja pevne verím, že budete s nami. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ a prajem vám príjemnú zábavu!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Majster zdolal vicemajstra o gól, Liptovský Mikuláš dal sedem gólov