Serena Williamsová
Serena Williamsová (Autor: TASR/AP)
TASR|8. sep 2016 o 06:56

Rumunka Simona Halepová potrápila svetovú jednotku vo štvrťfinále US Open.

NEW YORK. Americká tenistka Serena Williamsová skompletizovala kvarteto semifinalistiek na záverečnom grandslame roka US Open. Nezastavila ju ani Rumunka Simona Halepová, ktorá svetovej jednotke vo štvrťfinále ako prvá z doterajších súperiek na turnaji prerazila dominantný servis a získala s ňou jeden set. Po vyše dvojhodinovej bitke napokon podľahla favoritke 2:6, 6:4, 3:6.

Halepová vzala Serene set

Turnajová päťka Halepová bola vôbec prvou nasadenou hráčkou, proti ktorej Williamsová  na tohtoročnom US Open nastúpila.

V úvodnom sete sa Halepová za nepriaznivého stavu 0:3 otriasla a znížila na 2:3, no dlhotrvajúce výmeny šiesteho gemu nezvládla a za 35 minút dejstvo stratila v pomere 2:6.

Ďalší set mal už odlišný priebeh. V druhej hre odvrátila Halepová pri vlastnom podaní sedem brejkbalov a odrazila sa za jeho ziskom.

V tejto časti zápasu predviedli obe hráčky niekoľko kvalitných výmen, v ktorých sa napokon šťastena priklonila na stranu Rumunky a v "nekonečnom" desiatom geme premenila štvrtý setbal na zisk druhého setu. V tom treťom už ale na Američanku nestačila, v kľúčovej štvrtej hre stratila podanie a za 37 minút bolo po zápase.

"Som rada, že som absolvovala tento kvalitný test. Súperka sa v druhom sete výkonnostne zdvihla, hoci ja som v ňom mala niekoľko výborných príležitostí na zvrat, ale nevyužila som ich. V tejto fáze zápasu som mohla hrať lepšie a možno by som mala šancu vyhrať bez straty setu. Neteší ma to, ale snažila som sa zostať pozitívne naladená," povedala po stretnutí svetová jednotka.

O finále bude hrať s Češkou

Halepová si po heroickom výkone v druhom sete udržala nádej na postup, no v úvodnom geme toho tretieho nevyužila dva brejkbaly a záver štvrťfinále nezvládla. "Ak by som ich premenila, možno by sa to celé vyvíjalo inak," zamyslela sa Rumunka.

Williamsová sa v semifinále stretne s desiatou nasadenou Češkou Karolínou Plíškovou. Ak by postúpila do finále, na dosah by mala rekordný siedmy titul z US Open a celkovo 23. z grandslamového turnaja v Open ére. Po štvrťfinálovom triumfe nad Halepovou má na konte už 309 grandslamových víťazstiev.