Slovensko získalo v Riu druhú medailu. Metelka vybojoval striebro

Jozef Metelka.
Jozef Metelka. (Autor: spv.sk)
Sportnet|9. sep 2016 o 22:51

Slovenský cyklista verí, že na hrách v Riu ešte získa jednu medailu.

RIO DE JANEIRO. Slovensko získalo v druhý súťažný deň na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro striebornú medailu.

Postaral sa o ňu cyklista Jozef Metelka, ktorý skončil na velodróme druhý v pretekoch na 1 km s pevným štartom. Rodák z Piešťan dlhodobo žijúci vo Veľkej Británii si tak dal pekný darček k 30. narodeninám.

"Dúfam, že je to len prvá časť narodeninového darčeka. Verím, že sa mi ešte aspoň raz podarí dostať sa na pódium,“ naznačil.

Metelka vybojoval pre Slovensko po Vadovičovej druhú paralympijskú medailu v Riu. (Autor: spv.sk)

Na Olympijskom velodróme bol na kilometrovej trati s pevným štartom nad jeho sily len favorizovaný Brit Jody Cundy.

"Briti majú úplne iné podmienky čo sa týka vývoja a materiálneho zabezpečenia. Majú bicykle zostrojené na mieru. So striebrom teda môžem byť spokojný,“ povedal už s medailou na krku 30-ročný rodák z Piešťan.

Pre slovenskú výpravu je to druhý cenný kov v Riu, strelkyňa Veronika Vadovičová vybojovala vo štvrtok zlato v disciplíne vzduchová puška na 10 m v stoji.

Metelka vo svojej úvodnej disciplíne na paralympiáde potvrdil medailové ambície, aj na vlaňajších MS v holandskom Apeldoorne v nej ukoristil striebro.

Metelka (vľavo) si pobyt na pódiu užíval.
Metelka (vľavo) si pobyt na pódiu užíval. (Autor: spv.sk)

"Preteky dopadli podľa očakávania. Dúfali sme, že striebro nejakým spôsobom získam a aj sa mi to podarilo. Štart som mal trochu pomalší a prvé kolo bolo také 'maslové' v porovnaní s tým, na čo som na tréningoch zvyknutý. Potom sa to rozbehlo a dúfal som, že to udržím. A posledné kolo to bolo doslova o prežití,“ dodal Metelka.

V sobotu čakajú slovenského reprezentanta stíhacie preteky na 4 km, v ktorých získal zlato v Apeldoorne i na MS 2014 v mexickom Aquascaliantes.

6. Masaši Iši (Jap.) +4,964

Domov»Ďalšie športy»Slovensko získalo v Riu druhú medailu. Metelka vybojoval striebro