Vicemajster dopláca na ťažký žreb, Nové Zámky premiérovo vyhrali

Vicemajster z Banskej Bystrice hostí Košice.
Vicemajster z Banskej Bystrice hostí Košice. (Autor: SITA)
Sportnet|10. sep 2016 o 09:30

Martin prehrával s Popradom na domácom ľade, nakoniec však vysoko vyhral.

TRENČÍN. Hokejisti HKM Zvolen uspeli aj vo svojom druhom vystúpení v Tipsport lige 2016/2017. V zápase nedeľňajšieho 2. kola zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín 2:1.

Víťazný gól strelil v 30. min Pavel Klhůfek; tento český útočník bol zvolenským hrdinom aj v piatkovom úvodnom kole, keď "bryndziari" doma zdolali Nové Zámky (2:1 po predĺžení).

V Trenčíne padli všetky tri góly počas zvolenských presiloviek, Trenčan Jakub Gašparovič skóroval v oslabení.

Vicemajster podľahol Košiciam

Úvod zápasu patril aktívnejším hosťom, ale do príležitostí sa dostávali Bystričania. Pred brankárom Habalom neuspeli Bortňák a Kafka.

Podarilo sa to až v presilovke, keď prihrávku Matuškina zužitkoval v desiatej minúte pri žrdi voľný Hickmott. Košice sa snažili vyrovnať, ale s koncovkou to bolo žalostné. V závere tretiny mali ešte dobré príležitosti domáci T. Surový a Kafka, ale nedokázali navýšiť vedenie.

Košice vyhrali v Banskej Bystrici.
Košice vyhrali v Banskej Bystrici. (Autor: SITA)

V druhej tretine sa hral sprvu vyrovnaný hokej. Druhý bystrický gól mal na hokejke Lamper, išiel sám na Habala, ale neprekonal ho. Na opačnej strane prenikal po ľavej strane Nagy, ale aj on pohorel na dobrom Bacashihuovi. Ten napokon kapituloval v 29. minúte, pretože po chybe Bortňáka putoval puk priamo k Spilarovi, ktorý z ľavého kruhu mieril pod hornú žŕdku.

Od tohto momentu prevzali iniciatívu 'barani' a viackrát zatlačili súpera vo vlastnej tretine. Po strele Kafku Habal vyrazil puk do hornej žŕdky a v šanci neuspel zblízka ani Češík. Košičanom sa naskytla príležitosť v presilovke, no Varga z mierneho uhla netrafil odkrytú časť bránky.

Tretiu tretinu začali hostia s veľkou chuťou, ale nedokázali využiť šance. Najväčšiu mal Bartoš, postupoval spolu s Nagyom na bránku v oslabení, ale Bacashihua skúseného útočníka 'oceliarov' vychytal. Tešili sa napokon domáci hokejisti.

V presilovke Bezúch cez celú šírku ihriska našiel v pravom kruhu voľného Wisharta a ten napriahol parádne z prvej, puk poslal pod hornú žŕdku.

Odpoveď Košíc prišla rovnako v početnej výhode. Úspešný bol Bartánus z ľavého kruhu a zariadil tak predĺženie. V ňom využil sólový nájazd v 64. minúte Nagy a rozhodol tak o dvoch bodoch pre svoj tím.

Martin sfúkol Poprad

Hokejisti HK Poprad viedli 1:0 na ľade MHC Mountfield Martin po dvoch tretinách zápasu nedeľňajšieho 2. kola Tipsport ligy 2016/2017, napokon si z Turca po prehre 1:4 neodviezli ani bod.

"Kamzíkov" poslal do vedenia Arne Kroták v 33. min, v tretej tretine však skórovali už len domáci - Michal Murček, Radomír Heizer a dvakrát Vítězslav Bílek.

Premiérová výhra nováčika

V prvej tretine premiérového domáceho duelu Nových Zámkov v Tipsport Lige videli diváci viacero dobrých príležitostí domácich aj jeden tvrdý hit.

Veľké tutovky zahodili v úvodných piatich minútach Hvila s Brabencom, následne Cerenok knokautoval domáceho Pauloviča a nastolil trend tvrdej hry. Ďalšiu veľkú príležitosť priniesla až 27. minúta, ale Hvila v náročnej skrumáži odrazený puk za Tomeka neumiestnil. Na druhej strane následne neuspel Gmitter s forhendovou kľučkou v krátkom nájazde na Šimka.

Oba tímy následne zrýchlili prechod do útočnej tretiny a vytvorili si zaujímavé šance, brankári však naďalej podávali kvalitné výkony.

Zlom nastal až v 36. minúte, keď Hudec prebral na ľavom krídle puk od Sandgrena a z pomerne ťažkého uhla prekvapil Tomeka - 1:0. Po zmene strán na neho mohol nadviazať agilný Hvila, ale ani vo svojej tretej zápasovej šance neuspel. Tvrdú hru produkovali aktéri až do záverečného klaksóna, po ktorom sa Nové Zámky tešili z premiérového tipsportligového triumfu.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 2. kolo - nedeľa

Trenčín - Zvolen 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 51. J. Gašparovič (L. Kozák, Marcel Hossa) - 20. B. Mráz (Valenta, J. Jurík), 30. Klhůfek (B. Mráz, Valenta)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik - Gajan, Bednár, 1638 divákov

Zostavy:

Trenčín: Chábera - Drgoň, Michal Novák, L. Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Ryzák, Holenda - L. Novák, R. Dlouhý, Marcel Hossa - J. Gašparovič, Michal Hlinka, Tybor - Sojčík, Veilleux, D. Novák - J. Pardavý ml., J. Švec, Briestenský

Zvolen: S. Baroš - Andersons, Valenta, Juraško, Demiters, Habšuda, D. Rehák, Hataš, M. Ivan - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Majdan, L. Jurík, Obdržálek - P. Zuzin, Halama, Martin Ďaloga - Žilka, S. Petráš, Kelemen

Hlasy trénerov:

Miloš Holáň, tréner Trenčína: "Od začiatku sme hrali dobre a aktívne. Mali sme však žalostnú koncovku. Celý zápas sme mali navrch, najmä v tretej tretine. Katastrofálne sme zahrali presilové hry. Náš gól prišiel v dobrý moment, mali sme čas niečo s výsledkom urobiť. V závere sa nám už nepodarilo vyrovnať, čo nás mrzí. Bohužiaľ, nemáme ani bod."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Vedeli sme, že Trenčín má veľmi silný útok. Nezačali sme dobre, súper nás dostal pod tlak a darovali sme mu tri presilové hry. My sme sa dokázali v presilovkách presadiť. Tretiu tretinu sme boli pod obrovským tlakom. Trenčín sme dostali na koňa gólom v našej početnej výhode. Trenčín dnes zahodil veľmi veľa šancí a nás podržal brankár Baroš."

Banská Bystrica - Košice 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 10. Hickmott (Matuškin, Maione), 47. Wishart (J. Bezúch, Maione) - 29. Spilar (Suja), 54. M. Bartánus (M. Dudáš, R. Hruška), 64. L. Nagy (E. Šedivý, Habal)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: I. Ďatelinka (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Goga - Výleta, Tvrdoň, 2395 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ferleťák, Ťavoda - Kafka, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Lamper, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Andrisík

Košice: Habal - M. Dudáš, Deyl, Šmach, L. Matejka, E. Šedivý, Michalčin, I. Jankovič - L. Nagy, Suja, Spilar - M. Bartánus, R. Hruška, Bicek - Tibor Varga, J. Milý, Hričina - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Hlasy:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bol to dobrý zápas, hral sa vo vysokom tempe a remíza je spravodlivá. Čo sa týka predĺženia, na jeho konci sme sa dostali do veľkého tlaku, no paradoxne sme inkasovali. Bolo to v novom formáte troch proti trom, ktorí sme nemali možnosť trénovať, pretože nám to neskoro oznámili z riadiaceho orgánu súťaže. Bojoval však každý jeden hráč na ľade, čiže nemôžeme mať zvesené hlavy. V stredu nás čaká ďalší zápas a musíme sa naň zodpovedne pripraviť."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Videli sme bojovné a vyrovnané stretnutie na oboch stranách. My sme podali dobrý výkon a dôležité bolo, že sa nám podarilo v tretej tretine vyrovnať na 2:2 a dostať zápas do predĺženia. To sme zvládli lepšie my, dokázali sme streliť víťazný gól. Odchádzame teda z Bystrice s dvoma bodmi, za ktoré sme veľmi radi."

Ladislav Nagy, útočník Košíc, autor rozhodujúceho gólu: "Ťažko sme sa dostávali do tretiny. Bystrica hrala doma, tlačila nás, ale my sme dobre pôsobili v obrane a to bol základ úspechu. Čo sa týka môjho gólu, dostal som peknú prihrávku od beka a išiel som sám na brankára, skúsil som to lapačku a padlo to tam. Som rád, lebo Bystrica do nás búšila, hrala veľmi dobre a v útoku bola nebezpečná."

Martin - Poprad 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)

Góly: 43. Murček (Rusina, Glamboš), 45. Heizer (J. Tabaček), 50. V. Bílek (J. Tabaček), 60. V. Bílek (Koyš) - 33. Kroták (Š. Fabian, Troliga)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák - Synek, Návratek, 1400 divákov

Zostavy:

Martin: Dzubina - M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Rusina, Vyskoč - P. Koyš, Heizer, V. Bílek - Murček, Galamboš, Pokrivčák - D. Rzavský, Dokšin, F. Nemček - Poliaček, Surovka, Ambroz

Poprad: Fernström - Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Cutting, Pokovič, J. Brejčák, D. Šterbák - Lichanec, Zagrapan, Lapšanský - Tibenský, Troliga, Kroták - R. Václav, Ježek, D. Bondra - Matej Paločko, Výhonský, Vašaš

Juraj Halaj, asistent trénera Martina: "Som rád, že nám vyšla domáca premiéra pred výborným publikom. Zápas bol celý v našej réžii. Súpera sme prestrieľali, ale trápili sme sa v koncovke. Hosťom výborne zachytal brankár. V tretej tretine sme sa konečne gólovo presadili a zápas sme dotiahli do víťazného konca."

Ľudovít Jurínyi, asistent trénera Popradu: "Prvá tretina bola z našej strany rozpačitá. Boli sme pod tlakom súpera, ktorý nás prestrieľal. V druhej tretine sme urobili zmeny, dali sme gól v presilovke a mali sme aj väčšiu pohodu na hokejkách. Do tretej tretiny sme išli s tým, že náš jednogólový náskok chceme udržať. Na začiatku tretej časti sme však dostali dva rýchle góly a súper sa dostal na koňa. Gratulujem Martinu k víťazstvu a my máme do ďalších zápasov na čom pracovať."

Nové Zámky - Žilina 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 36. Hudec (Sandgren, Fábry). Rozhodovali: Stano, Orolin - Stanzel, Vrančík, vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše Chovan (N. Zámky) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostavy:

Nové Zámky: M. Šimko - V. Čížek, F. Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Cardwell, Maier, Dubec, Tábi - M. Hudec, Brabenec, Semorád - L. Hvila, Kytnár, Fábry - Podstavek, R. Lelkeš, Paulovič - T. Török, Hegyi, Sucharda

Žilina: T. Tomek - Tomáš Slovák, Kříž, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Selan - Stupka, Ondruš Handlovský - Matis, Húževka, T. Sýkora - Švihálek, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, Rogoň

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: "Vzhľadom na prvý domáci zápas v Tipsport Lige sme mali trošku zviazané ruky a nehrali sme uvoľnene. Musím ale vyzdvihnúť obetavosť celého tímu. Hrali sme proti organizovanému tímu a o zápase rozhodol jediný gól. Sme radi, že sme ho dali my, pretože aj Žilina mala dostatok šancí na to, aby ho strelila. Za tri body sme šťastní, musím pochváliť celý tím od brankára po posledného hráča na ľade."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Napriek náročným klimatickým podmienkam a ťažkému štartu do sezóny sme odohrali dobrý zápas. Vyšlo nám niekoľko kombinácií, chýbal tomu len gól. Mali sme dosť šancí na to, aby sme ho strelili. Pred zápasom sa u nás udiala jedna vec, ktorá ma vytočila, ale nebudem ju komentovať ani rozoberať. Na mužstvo v dnešnom dueli nemala žiaden vplyv."

Telo šedého boxu.

Liptovský Mikuláš - Nitra 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Rudolf Huna (Bobček), 33. Róbert Huna (Rudolf Huna, Richard Huna), 33. Števuliak (M. Uram, M. Sukeľ), rozh. sam. nájazd Piatka - 5. Rais (Kutálek, M. Krištof), 11. Macík (J. Štefanka, P. König), 38. Laliberté (P. König, Milam)
Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše: A. Laco 10 min OT za hrubosť - Macík 10 min OT, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, T. Orolin - Korba, Riš, 3100 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Križan - Mezovský, Bobček, Burzala, T. Nádašdi, M. Šiška, Makovský, M. Moravčík, Kadlubiak - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Števuliak - J. Faith, Kabáč, Kriška - A. Laco, Piatka, Lištiak

Nitra: M. Valent - Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma, Pupák - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - Chalupa, Bene, Piačka

Tipsport Liga (SR)  2016/2017
11.09.2016 o 17:00
B. Bystrica
2:3
(1:0, 0:1, 1:1, 0:1)
64' minúta
Košice
Góly a asistencie: 10. Hickmott (Matushkin, Maione), 47. Wishart (Bezúch, Maione) – 29. Spilar, 54. Bartánus (Dudáš, Hruška), 64. Nagy (Šedivý, Habal). Rozhodca: J. Konc, Goga – R. Výleta, Tvrdoň. Diváci: 2395.
63:56
63:56
goalKošice dali gól!
LADISLAV NAGY dostal peknú prihrávku do nájazdu a svoje sólo pretavil do rozhodujúceho gólu. Asistencie Šedivý a Habal.
63:10
Aj Bystričania boli po dlhšom čase v útoku, no iba si tam prihrávali.
62:20
Stále väčšia aktivita na strane hostí, no nezakončujú Košičania účinne.
61:30
Deyl hľadal Matejku pred bránkou, bol tam voľný, ale nerozumel si s pukom.
60:51
Zatiaľ sa hrá opatrne v trojici na oboch stranách, puk majú v moci Košičania.
60:01
Začalo sa predĺženie.
importantV predĺžení sa bude hrať v trojici na oboch stranách.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:49
Hostia vyhodili puk z vlastnej tretiny až do útočnej, ale nekorčuľujú za ním.
59:04
Surový s Lamperom sa snažili v útoku pred bránkou niečo vymyslieť, nevyšla im napokon finálna fáza, ale bola to pekná snaha.
58:31
Češík sa snažil spoza modrej vystreliť puk na Habala, ale hostia dobre pracujú v obrane.
57:43
Domáci stále pri útočnej chuti, viac sa snažia rozhodnúť duel v riadnom hracom čase.
57:12
Stále domáci v útoku, už druhé buly v krátkom slede vyhrali a operujú v tretine.
56:55
Aj teraz sú Bystričania pred bránkou Košíc, no nedostávajú sa k zakončeniu.
56:02
Puk skončil v hľadisku a paradoxne sa vhadzuje v strednom pásme na červenej čiare. Domáci sa viac snažia o útočnú hru.
55:10
Bystričania sú v útočnom pásme a Kafka dokonca vystrelil voľný z ľavej strany, puk poslal nad hornú žŕdku.
54:25
Zakázané uvoľnenie hostí dostalo Bystricu na buly pred Habala.
53:47
53:47
Presilovku hostia využili, po prihrávke Dudáša sa účinnou strelou presadil z ľavej strany MAREK BARTÁNUS. Asistencie: Dudáš a Hruška.
53:29
Kafka nedovolene vyhodil puk z obranného pásma a putuje na trestnú lavicu.
53:14
Šmach vystrelil od modrej a Bacashihua mal prácu s ťažším pukom.
53:00
Dnešné stretnutie sleduje 2395 divákov.
52:33
Hostia sa dostali pred Bacashihuu, no Nagy nedokázal puk dostať za neho, zle sa mu odrazil.
52:10
Bezúch vypálil z hornej časti medzikružia, Habal puk vyrazil.
51:38
Domáci dobre teraz vykrývajú stredné pásmo a nedovolia Košičanom rozohrať útočnú akciu.
51:01
Bystrica už v plnom počte a Lamper ide dopredu s pukom.
50:48
importantKošice zatlačili v presilovke domácich, ale Deylova strela od modrej a ani koncovka Nagya z pravého kruhu sa neujali, Bacashihua zasiahol.
49:50
Hostia boli v pásme, útočili, ale nedokázali účinne zakončiť. Domáci vyhodili napokon puk cez všetky čiary k bránke Košíc.
49:00
Maione za držanie ide na trestnú lavicu a hoci sa rozčuľuje na Hričinu, ktorý padol ako herec na ľad, nič mu to nie je platné.
48:31
Aj Bystričania v útočnom pásme nedokážu hroziť, hralo sa prevažne pri mantineloch.
47:51
Košice boli viac krát na chvíľku v útočnej tretine, ale nič tam nevymysleli.
47:00
Teraz je hra trošku rozháraná, vidíme viacero nepresností na oboch stranách. Hrá sa však v dobrom tempe.
46:03
46:03
goalBanská Bystrica dala gól!
Presilovku napokon Bystrica využila. Bezúch prihral cez celú šírku ihriska v pásme TYOVI WISHARTOVI a ten z pravej strany bez prípravy zavesil puk pod hornú žŕdku – 2:1. Asistencie. Bezúch a Maione.
45:55
Až teraz sa dostali domáci do útočnej tretiny.
45:21
Hostia v oslabení dostali puk až za bránku Bystrice, veľmi dobrá hra zo strany Košíc v početnej nevýhode.
44:49
Domácim to v presilovke nejde, nedokážu sa usadiť v útočnej tretine a ani nehrozia.
44:04
44:04
importantPo chybe Maioneho išli Bartoš a Nagy v oslabení sami na bránku, no Bartoš neprekonal Bacashihuu. Ten zasiahol a zachránil domácich od pohromy.
43:16
Šoltés sa po šanci Klímu snažil dorážať, ale pri tom fauloval bystrického obrancu a keďže ho poranil – dostal 2 + 2 trest.
43:14
importantT. Klíma v brejku v šanci, ale Bacashihua vyrazil puk po jeho koncovke.
43:05
Zakázané uvoľnenie Košíc a buly pred Habalom. Bystričania ho vyhrali.
42:31
Zaváňalo to nedovolenou hrou Košíc v šestici na ľade, ale čiaroví rozhodcovia to vidia inak, než diváci.
42:00
Útoky sa striedajú na oboch stranách, sledujeme zatiaľ rýchly hokej.
41:15
importantVarga je pred bránkou, dobre tam operuje, ale Bacashihuu neprekonal zblízka.
41:00
Na opačnej strane vystrelil z pravej strany Michalčin, Bacashihua vysunul účinne betón.
40:49
Habal opäť zasahuje, po buly vystreli spoza kruhov Kafka.
40:45
Matoušek vystreli z medzikružia, mal priestor, ale Habal je pozorný.
40:01
Začala sa tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
Hostia buly vyhrali a poslali puk do stredného pásma, kde sa ho zmocnili domáci.
39:41
Zakázané uvoľnenie Košíc a buly pred Habalom.
38:53
Šoltés prešiel po ľavej strane a bol s pukom pred bránkou, no nezakončil účinne.
38:00
Domáci už v plnom počte, puk je pred bránkou Košíc, hostia ho majú v moci.
37:30
importantHostia sa usadili v presilovke v útočnom pásme, ale strely Matejku od modrej a ani Vargova príležitosť z ľavej strany pred odkrytou bránkou úspechom neskončili.
36:39
Domáci dvakrát vyhodili puk z vlastnej tretiny a teraz aj dobre forčekujú.
36:04
Bartánus z ľavej strany vystrelil, ale nepresne.
35:55
Ďatelinka ide na trestnú lavicu za napadnutie hlavy a krku a dostáva aj osobný desaťminútový trest. Zranený Ladislav Nagy sa z ľadu dvíhal iba s ťažkosťami.
35:45
Zakázané uvoľnenie hostí dostáva Bystricu do útočného pásma na buly.
35:10
Hostia bojujú, aj keď sú teraz v defenzíve, plnia si hokejové úlohy na jednotku.
34:25
Bystrica v tlaku, ale viac bola s pukom pri mantineli a nedokázala ho posunúť do stredu útočného pásma, či lepšej pozície na streľbu.
33:43
Domáci dlhší pobyt v útoku nepretavili do koncovky, majú však herne navrch v tejto fáze zápasu.
33:10
Bystričania majú viac z hry, snažia sa o útočnejšiu hru, ale nedokážu prekonať Habala.
32:28
importantDomáci teraz pekne zakombinovali a Češík zakončoval z pravej strany voľný z asi dvoch metrov pred bránkou, Habala nepokoril.
31:20
Domáci boli dlhšie v útočnom pásme, ale výsledkom je len slabšia strela Rótha spoza kruhu, s ktorou brankár hostí nemal problémy.
30:31
importantKafka páli z ľavej strany a puk končí na hornej žŕdke bránky po zásahu Habala.
30:12
Šmach vystrelil od modrej, Bacashihua vyrazil puk k svojim spoluhráčom.
29:54
Už druhé buly v rade pred bránkou Košíc, zatiaľ domáci nedokážu vyťažiť účinnú koncovku z pobytu v útočnej tretine.
29:30
Domáci majú puk na hokejkách, ale sú ďaleko od bránky Košíc.
28:43
28:43
Bortňák vyrobil vo vlastnej tretine chybu, puk dal GABRIELOVI SPILAROVI a ten z ľavého kruhu poslal puk pod hornú žŕdku – 1:1.
28:12
importantNagy dostal peknú prihrávku na útočnú modrú, vnikol z ľavej strany do pásma, ale Bacashihuu nepokoril.
27:42
Štvrtý bystrický útok robil problémy Košičanom, ale ku koncovke sa žiadny domáci hráč nedostal.
27:00
Domáci v pätici a majú puk na paliciach, sú však v obrannej tretine. Hostia v početnej výhode hrozili iba úvodných 30 sekúnd.
26:30
Opäť Bystrica vyhodila puk z tretiny a Košice od vlastného brankára musia ísť dopredu.
26:00
Domáci už dvakrát vyhodili puk z vlastnej tretiny, takže hostia sa teraz nedokážu v presilovke dostať pred Bacashihuu.
25:20
Spilar vystrelil z ľavej strany, Bacashihua puk vyrazil. Hostia v útočnom pásme kombinujú.
24:57
Lamper fauloval a za podrazenie putuje na trestnú lavicu. Presilovka pre Košice.
24:25
importantČešík vysunul dopredu Lampera, ktorý sa rútil na Habala sám, ale neprekonal ho.
23:57
Bystričania majú po presilovke, nehrozili v nej a nemali ani tlak. Košice v plnom počte.
23:21
Ofsajd domácich a opäť buly v strednom pásme. Presilovka Bystričanom vôbec nevychádza.
23:01
Stále sa Bystrici nedarí dostať do tretiny pred bránku Habala, buly v strednom pásme.
22:41
Domáci sa zatiaľ v presilovke nedokážu usadiť v útočnom pásme.
22:15
Hra je prerušená, brankár Bacashihua spadol na ľad a trošku to musí rozchodiť.
21:56
Michalčin ide za narazenie na mantinel na trestnú lavicu. Presilovka domácich.
21:40
Bortňák sa ocitol dvakrát pred bránkou, ale nezakončil nebezpečne, nerozumel si s pukom podľa predstáv.
21:05
Bystričania sú v útočnom pásme, ale s pukom pri mantineli, musia oň bojovať.
20:33
Deyl vystrelil od modrej, ale puk si cestu za Bacashihuu nenašiel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:29
importantKafka bekhendom zakončuje pred bránkou, ani on nie je úspešný. Záver tretiny patrí Bystričanom.
18:55
importantKafka pekne prihral T. Surovému pred bránku, ktorý v šanci neskóruje z ľavej strany.
18:40
Hickmott nebezpečne vystrelil z medzikružia, ale Habala nepokoril.
17:55
Košice už v plnom počte, hra sa dostala do stredného pásma na buly.
17:31
Puk opustil ihrisko a vhadzuje sa v strednom pásme.
17:10
Nebezpečná strela Maioneho od modrej, puk však k Habalovi nedorazil.
16:55
importantAž teraz domáci kombinujú v tretine, T. Surový z medzikružia zakončoval tesne vedľa žrde.
16:20
Ani Bystričanom sa zatiaľ nedarí v presilovke usadiť sa v útočnom pásme.
15:50
Hričina hákoval bystrického hráča, ktorý chcel zakončovať pred Habalom a putuje teda na trestnú lavicu.
15:30
Presilovka Košiciam nevyšla, domáci v plnom počte.
15:05
Aj teraz Bystrica vyhodila puk z tretiny cez všetky čiary...
14:40
Hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme, v presilovke nehrozia podľa predstáv.
14:00
Šedivý vystrelil od modrej, ale nepresne, následne domáci puk dostali mimo vlastnej tretiny.
13:28
Bortňák hral v útočnej tretine nebezpečne s vysokou hokejkou a dostal trest. Presilovka Košíc.
12:45
Češík z pravej strany preveril pozornosť Habala. Ten puk prikryl do lapačky.
11:51
Matuškin bol sám v obrannej tretine a takmer prihral Šoltésovi na gól. Ten puk nespracoval, takže nebezpečenstvo nehrozilo pre Bacashihuu.
11:15
Aj Bystričania na chvíľu pobudli v útoku, ale nehrozili. Habal nemal prácu.
10:30
Hostia sú v útočnom pásme, kombinujú, ale znovu absentuje koncovka. Málo Košičania strieľajú.
9:31
9:31
Presilovku domáci využili. Pekne zakombinovali v tretine a najmä prihrávka Matushkina na JORDANA HICKMOTTA mala oči. Ten sa presadil pri pravej žrdi úplne voľný a iba zasunul puk do bránky. Druhá asistencia Maione.
8:55
Mikuš nahadzoval puk od modrej, ale hostia ho zachytili a vyhodili z tretiny až k Bacashihuovi.
8:12
Jankovič ide za držanie na trestnú lavicu, presilovku si zahrá Bystrica.
7:50
T. Surový to skúšal z ľavej strany z uhla, ale Habal puk v bránkovisku nezasiahol keďže nesmeroval na neho.
7:00
Oba tímy sú v plnom počte a dopredu sa derú Bystričania s pukom.
6:35
Deyl vystrelil od modrej a tečovaný puk nebezpečne skákal pred Bacashihuom, zbadal ho až v poslednej chvíli.
6:06
Až teraz sa hostia dostali do útočného pásma, ale puku sa zmocnili domáci a opäť ho vyhodili.
5:30
Košice boli dlhšie v pásme, kombinovali, ale nestrieľali na bránku, napokon zlou prihrávkou prišli o tretinu.
4:54
Maione ide za držanie na trestnú a ponúka hosťom presilovku.
4:15
Zakázané uvoľnenie Bystrice dostalo opätovne hostí do útočného pásma po vyhratom buly.
3:51
importantHickomott pekne našiel Kafku, ktorý sa ocitol pred Habalom, ale zblízka ho neprekonal. Na šance vedie Bystrica, hoci aktívnejšie sú Košice.
3:01
Hostia dlhšie pobudli v útoku, ale s pukom boli viac pri mantineli a odtiaľ sa strieľa ťažko.
2:13
Zakázané uvoľnenie domácich dostalo do útočného pásma Košice po vyhratom buly.
1:42
importantBortňák prešiel po ľavej strane a voľný vystrelil. Habal však nekapituluje. Dobrá príležitosť Bystrice.
1:00
Košičania boli v útočnej tretine, ale neohrozili Bacashihuu v bránke. Sú však aktívni v úvode.
00:01
Až teraz znie štátna hymna SR.
Nasleduje ešte odovzdávanie ceny Ladislava Horského, teda ceny pre najlepšieho slovenského trénera vlaňajšej sezóny, preberá ju kouč Banskej Bystrice Vladimír Országh.
Hráči už vykorčuľovali na ľad, ešte odznie štátna hymna SR.
Úprava ľadovej plochy je už ukončená, o necelých desať minút môže zápas začať.
Oba tímy sú na predzápasovom rozkorčuľovaní. Bystričania budú hrať v bielych dresoch, Košičania v tmavomodrých.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – P. Mikuš, Ďatelinka. Maione, Wishart. Mihálik, Matuškin. Ťavoda – Hickmott, T. Surový, Kafka – Truchno, Bortňák, Bezúch – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, Tamáši, Róth

HC Košice: Habal – Deyl, Dudáš. L. Matejka, Šmach. Michalčin, Šedivý. I. Jankovič – Spilar, Suja, L. Nagy – Bicek, R. Hruška, Bartánus – T. Hričina, Milý, T. Varga – Šoltés, T. Klíma, P. Bartoš

Rozhodca: J. Konc, Goga – R. Výleta, Tvrdoň.
Košickí hokejisti v prestížnej nadnárodnej súťaži Champions Hockey League druhýkrát v rade postúpili do play-off. Zverenci trénera Rostislava Čadu odohrali svoje úvodné štyri duely v základnej skupine M, ktorej program zavŕšil súboj švajčiarskeho majstra SC Bern proti semifinalistovi rakúskej EBEL-ligy Black Wings Linz. Domáci švajčiarsky celok v ňom zvíťazil 5:0, potvrdil svoju líderskú priečku a Linz odsunul na tretie nepostupové miesto. Z toho vyplýva, že Košičania idú na bystrický ľad v eufórii a v hernom zohratí, ktoré potvrdili aj v prvom tipsportligovom kole, keď na domácom klzisku zdolali Poprad 3:1.

Banskobystričania majú za sebou kvalitné zápasy na turnaji vo Švajčiarsku. Odohrali tam stretnutia, ktoré ich dostatočne preverili. Stále sa môžu opierať o kvalitného a najlepšieho gólmana z vlaňajška v našej najvyššej súťaži Jasona Bacashihuu. Káder sa počas leta formoval zaujímavo, i napriek odchodu najproduktívnejšieho hráča TL J. Majdana. Bystričania po prehre v Nitre, kde dvakrát viedli, istotne chcú vyhrať, ale nabudené sú aj Košice. Majú čo oplácať ´baranom´ za vyradenie v semifinále z vlaňajšej niet tak dávnej sezóny.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Vicemajster dopláca na ťažký žreb, Nové Zámky premiérovo vyhrali