Z desiateho miesta až na vrchol. Nemka zosadila z trónu americkú hviezdu

Nová svetová jednotka Angelique Kerberová.
Nová svetová jednotka Angelique Kerberová. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|11. sep 2016 o 14:58

Naučila som sa zvládať tlak, vraví nemecká tenistka po úspechu na US Open.

NEW YORK, BRATISLAVA. Vo finále posledného grandslamového turnaja roka US Open zdolala v sobotu Češku Karolínu Plíškovú 6:3, 4:6, 6:4 a v pondelok sa v rebríčku WTA stane svetovou jednotkou.

„Odmalička som snívala o tom, že raz budem prvou hráčkou sveta a vyhrám grandslamový turnaj,“ žiarila šťastím 28-ročná nemecká tenistka Angelique Kerberová, pre ktorú je titul z New Yorku po Australian Open už druhým tohtoročným prvenstvom na turnaji veľkej štvorky.

„Splnila som si sny.“

Zvládla tlak

Ľaváčka Kerberová mala istotu svetovej jednotky už po štvrtkovom semifinále, keď vyhrala nad Dánkou Caroline Wozniackou a Plíšková si senzačne poradila s doterajšou líderkou renkingu Američankou Serenou Williamsovou.

„Je neuveriteľné, ako som zvládla posledné dva týždne,“ vravela víťazka US Open pre portál WTA.

„Ako som sa vyrovnala s obrovským tlakom, keď som prišla do New Yorku. Z každej strany som počúvala otázky, kedy sa stanem svetovou jednotkou. Naučila som sa zvládať tlak. Vo finále som narazila na súperku, s ktorou som pred tromi týždňami na turnaji v Cincinnati prehrala. Bola to pre mňa výzva, aby som jej to vrátila.“

Kerberovej sa výborným returnom podarilo eliminovať najsilnejšiu zbraň Plíškovej, podanie, a vo vyrovnanom súboji nakoniec rozhodli pevnejšie nervy i viac skúseností nemeckej tenistky.

Sezónu začala na 10. mieste

Kerberová potvrdila, že post jednotky renkingu jej patrí oprávnene. Je druhou Nemkou s triumfom na US Open po Steffi Grafovej, ktorá vo Flushing Meadows vyhrala naposledy v roku 1996.

Domov»Tenis»Z desiateho miesta až na vrchol. Nemka zosadila z trónu americkú hviezdu