Vadovičová získala svoju tretiu medailu, okrem zlatých má aj striebro

Víťazkou kvalifikácie aj samotného finále bola strelkyňa z Číny.

Vadovičová v Riu zbiera jednu medailu za druhou.(Zdroj: spv.sk)

RIO DE JANEIRO. Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Vadovičová získala v utorok na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro striebornú medailu v malorážke R8 žien na 50 m.

Prečítajte si tiež: V Riu ju ešte nik nezdolal. Vadovičová získala druhú zlatú medailu

Súťaž ovládla suverénne Číňanka Cchuej-pching Čang v novom rekorde paralympijského finále 455,4 bodov.

Vadovičová má v Riu na konte aj dve zlaté medaily. Najprv ovládla vzduchovú pušku na 10 m v stoji na 40 rán. Potom pridala zlato aj vo vzduchovej puške mix v ľahu na 60 rán.

"V krátkom čase bolo náročné trafiť sa do správnych polôh. K tomu sa pridal aj stres, pretože som cítila zodpovednosť či povinnosť, aby som sa udržala v závere na medailových pozíciách. Každým dňom ubúdajú sily. Navyše, dnes bolo neskutočne teplo,“ povedala po zisku striebra Veronika Vadovičová pre agentúru SITA.

Slovensko má tak po šiestich súťažných dňoch už štyri zlaté a dve strieborné medaily.

Okrem Vadovičovej najcennejší kov vybojovali aj dráhový cyklista Jozef Metelka a reprezentanti v boccii Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Róbert Ďurkovič. Metelka pridal aj jedno striebro.

Prečítajte si tiež: V detstve jej nohy vyrovnávali drôtmi. Slovenka získala zlato

Tridsaťtriročná Vadovičová postúpila z kvalifikácie do osemčlenného elitného finále nástrelom 577 z druhého miesta. Od zverenky trénera Milana Goleňu bola lepšia len Číňanka Cchuej-pching Čang v novom paralympijskom rekorde 583.

Tá dominovala aj vo finále.

Za ňou sa odohrávala vyrovnaná dráma, Vadovičová sa postupne dostávala na vyššie pozície a napokon ukoristila striebro.