Slováci boli od medailí ďaleko. Medzi juniormi uspeli v časovke Talianka a Francúz

Zo slovenských junioriek bola lepšia Michalíčková, z mladých Slovákov Štoček.

PLUMELEC. Talianka Lisa Morzentiová získala juniorský titul v časovke dievčat na európskom šampionáte vo francúzskom

Plumelci. Striebro putuje rovnako do Talianska zásluhou Alessie Vigiliovej a bronzovú medailu si vybojovala Francúzka Juliette Labousová.

Zlatá Morzentiová dosiahla na 12,9 km na okruhu v Plumelci výsledný čas 19:02 min, strieborná Vigiliová zaostala o štrnásť sekúnd.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Šport pre Android a iOS (Google Play a App Store)

V 41-člennom štartovnom poli boli aj dve Slovenky a zoradili sa za sebou v prvej polovici štvrtej desiatky výsledkového poradia.

Lucia Michaličková (CyS - Akadémia Petra Sagana) skončila na 33. mieste s odstupom 3:03 min za víťazkou, Martina Šefčíková (CK Banská Bystrica) bola tridsiata štvrtá s mankom 3:13.

V popoludňajšej časovke juniorov na 25,5 km sa z triumfu a titulu európskeho šampióna tešil Francúz Alexys Brunel, ktorý dosiahol čas 35:58 min.

Striebro si s odstupom jedenástich sekúnd vybojoval Švajčiar Marc Hirschi a bronz Nór Iver Knotten, pričom o lesku medailí na druhom a treťom mieste rozhodlo iba 24 stotín sekundy v prospech Švajčiara.

Z dvojice Slovákov bol lepší Matúš Štoček (CyS - Akadémia Petra Sagana).

Úradujúci majster Slovenska v tejto kategórii skončil tridsiaty, keď zaostal o 2:45 min za víťazom. Samuel Oros (Slávia ŠG Trenčín) finišoval na 42. priečke. V cieli klasifikovali 54 cyklistov.

V časovke mužov do 23 rokov sa stal majstrom Európy Nemec Lennard Kamna, striebro bral Talian Filippo Ganna a bronz Francúz Remi Cavagna.

Jediný slovenský zástupca Juraj Bellan skončil na 50. mieste s veľkým odstupom 6:35 min.