5. Audrey Cordonová Ragotová (Fr.) +1:48,

...

46. Tereza Medveďová +5:17,

...

50. Lucia Valachová (obe SR) +6:17.

PLUMELEC. Španielsky cyklista Jonathan Castroviejo sa stal novým majstrom Európy v časovke.

Na kontinentálnom šampionáte vo francúzskom Plumelci splnil úlohu favorita a v štvrtkovej jazde proti chronometru na 45,5 km triumfoval v čase 58:13 min.

Castroviejo bol v cieli o tridsať sekúnd rýchlejší ako v poradí druhý Belgičan Victor Campenaerts. Bronz bral Talian Moreno Moser (+39 s). Slovensko v časovke mužov elite zastúpenie nemalo.

Holandským triumfom sa skončila časovka žien na európskom šampionáte v cestnej cyklistike vo francúzskom Plumelci.

Zlatú medailu si na trati dlhej 25,4 km vybojovala Ellen van Dijková, strieborná bola ďalšia holandská reprezentantka Anna van der Breggenová. Bronzová medaila zostala pre Rusku Oľgu Zabelinskú.

Z dua mladých Sloveniek bola lepšia Tereza Medveďová, ktorá skončila na 46. priečke, Luciu Valachovú klasifikovali ako päťdesiatu.

Dvadsaťdeväťročná Van Dijková je majsterkou sveta v časovke spred troch rokov z Florencie, víťazkou vlaňajších Európskych hier v Baku a tiež dvojnásobnou európskou šampiónkou v kategórii do 23 rokov (2008, 2009).

V jagavej zbierke má aj jeden svetový a dva európske tituly zo scratchu a bodovacích pretekov na dráhe.

V Plumelci zvíťazila s náskokom osemnástich sekúnd pred krajankou Van der Breggenovou, ktorá pred vyše mesiacom na olympijských hrách v Riu de Janeiro bola zlatá v cestných pretekoch s hromadným štartom a bronzová v časovke.

Domov»Cyklistika»Potvrdil pozíciu favorita. Castroviejo je majstrom Európy v časovke