Mala až päťdesiat striel na bránu. Kanada si poradila s Českom

Hokejisti Kanady si poradili s Českom.
Hokejisti Kanady si poradili s Českom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. sep 2016 o 05:33

Českí hokejisti, podobne ako americkí, nedokázali dať v prvom zápase na Svetovom pohári ani jeden gól.

Svetový pohár:

A-skupina:

Kanada - Česko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Crosby (Marchand, Stamkos), 18. Burns (Crosby, Bergeron), 20. Bergeron (Marchand), 28. Thornton (Crosby, Duchene), 35. Toews (Getzlaf, Tavares), 53. Pietrangelo (Doughty, Tavares).

Strely na bránu: 50:27. Rozhodcovia: Furlatt, Lee - Miller, Cornier (všetci Kan.), vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 18.978 divákov.

Kanada: Price - Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo - Bergeron, Crosby, Marchand - Stamkos, Getzlaf, Tavares - Perry, Toews, Couture - Duchene, O'Reilly, Thornton

Česko: Neuvirth - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán - Voráček, Plekanec, M. Michálek - Pastrňák, Hanzal, Palát - Hemský, Faksa, Frolík - Jaškin, Sobotka, Červenka.

TORONTO. Zatiaľ čo v úvodnom súboji na Svetovom pohári v hokeji v Toronte sa zrodilo prekvapenie na úkor Američanov (Európania zvíťazili 3:0), v tom druhom Kanaďania zabrali naplno.

Kanadskí hokejisti vyhrali v druhom zápase A-skupiny Svetového pohára v Toronte nad Českom 6:0.

Na bránku súpera vyslali až päťdesiat striel a od druhého gólu nedali súperovi, ktorý mal spočiatku dosť smoly, žiadnu šancu.

Za hviezdy zápasu vyhlásili domáceho kapitána Sidneyho Crosbyho, Patrica Bergerona a Drewa Doughtyho.

Kanada zdolala Česko 6:0: fotogaléria

18.9.2016

Českí hokejisti odohrali nešťastnú prvú tretinu. Za nerozhodného stavu trafili v presilovke žŕdku, súpera trápili. V deviatej minúte ale inkasovali, keď rozhodcovia uznali Crosbyho gól spoza brány, hoci zábery usvedčili, že jeho spoluhráč mal v bránkovisku hokejku i korčuľu.

Smolu mali aj pri treťom inkasovanom góle, ktorý dostali iba dve desatiny sekundy pred koncom prvej tretiny.

V druhej a tretej tretine už kanadskí hokejisti naplno ukázali svoju silu. V záverečných dvadsiatich minútach dokonca pri čiastočne exhibičnom pojatí hry vytiahli počet streleckých pokusov na rovných päťdesiat.

Na takejto scéne je to poriadne vysoké číslo.

Hlasy po zápase:

Carey Price, brankár Kanady: "Bolo super chytiť na začiatku niekoľko striel a rozbehnúť sa. Dostal som sa do zápasu a ako pokračoval, cítil som sa stále lepšie a lepšie. Dnes sme odohrali veľmi dobrý duel."

Sidney Crosby, útočník Kanady: "Cítim sa dobre. Myslím si, že mi pomohlo to, že som hral dlho do júna. Dôležité bolo aj to, že sme skoro našli spoločnú chémiu v našej lajne. Celkovo sme ako tím nesmierne rýchli a máme hĺbku."

Tomáš Plekanec, kapitán Česka: "Prvých desať minút sme zvládli podľa našich predstáv. Potom sme však urobili pár chýb, oni ich využili a so stavom 0:3 sa už ťažko niečo robí."

Jakub Voráček, útočník Česka: "Crosby je najlepší hokejista na svete. Šliapala celá jeho lajna s Marchandom a Bergeronom. Potrebujeme dve výhry a stále máme pred sebou dva zápasy. Sadneme si k videu, musíme toho veľa zmeniť."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mala až päťdesiat striel na bránu. Kanada si poradila s Českom