Mladí Slováci začali kvalifikáciu úspešne, vyhrali nad San Marinom

(Autor: Facebook)
Sportnet|19. sep 2016 o 18:01

Reprezentácia do 17 rokov bojuje o postup na majstrovstvá Európy 2017.

DUNGANNON. Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov vstúpila úspešne do turnaja prvej fázy kvalifikácie o postup na ME 2017. Zverenci trénera Ladislava Hudeca triumfovali v severoírskom Dungannone nad San Marinom hladko 4:0.

V stredu o 20.30 SELČ čaká mladých Slovákov v Belfaste súboj s domácim Severným Írskom a v sobotu (16.00) s rovesníkmi zo Španielska. Postup si vybojujú prvé dva tímy a päť najlepších tímov z tretích miest všetkých skupín.

Zostávajúci program SR "17" v kvalifikácii:

Streda 21. septembra:

Slovensko "17" - Severné Írsko "17" (Belfast, 20.30 h SELČ)

Sobota 24. septembra:

Slovensko "17" - Španielsko "17" (Dungannon, 16.00 h SELČ)

Kvalifikácia ME 2017 hráčov do 17 rokov - 9. skupina:

SEVERNÉ ÍRSKO

San Marino - Slovensko 0:4 (0:1)

Góly: 44. Potoma, 49. Murcko, 50. Gerebenits, 59. Saxa, ŽK: 67. Babboni - 39. Filipiak.

Rozhodoval: Laforge (Belg.)

Zostava SR "17": Fojtíček - Strachan, M. Petro, Filipiak, Dávidík (67. Tvrdý) - Krkoška, Kadák - Murcko (55. Svetlošák), Potoma, Saxa - Gerebenits

Hlas po zápase:

Ladislav Hudec, tréner SR "17" /zdroj: SFZ/: "Do zápasu sme vstúpili dobre. V druhej minúte sme mali šancu, hneď na to nasledovala ďalšia zaujímavá príležitosť. Kopali sme veľa štandardiek, priamych kopov a rohov .Do tlaku na strelenie prvého gólu sme sa však dostávali pomaly - a to nás začalo brzdiť. Začali sme hrať rýchlejšie a zbrklejšie, namiesto toho, aby sme si loptu podržali a pripravili si dobrú situáciu na gól. Cez prestávku sme chalanov upokojili, povedal som im, že po spresnení hry určite príde aj vytúžený zásah. Našťastie, v 10. minúte druhého polčasu bolo už 0:3, potom sa zápas dohrával. Povinné tri body sme zvládli a veríme, že budeme dobre pripravení aj na stredajší zápas."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladí Slováci začali kvalifikáciu úspešne, vyhrali nad San Marinom