Karolína Schmiedlová.
Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR)
Sportnet|22. sep 2016 o 07:34

Slovenskej tenistke sa v tomto roku naďalej nedarí a v novom rebríčku WTA zrejme vypadne do druhej stovky.

SOUL. Účinkovanie slovenskej tenistky Karolíny Schmiedlovej v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA International Korea Open Tennis Championships v kórejskom Soule (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf II) sa skončilo v osemfinálovom 2. kole, v ktorom ju rumunská päťka pavúka Monica Niculescová zdolala za 94 minút 6:2, 6:2.

Dvadsaťdvaročná Košičanka nad svojou súperkou na hlavnom okruhu nezvíťazila ani na tretí pokus, na konte má už tri prehry, predchádzajúce dve pochádzajú z roku 2014 z tvrdého povrchu, v nich vzdorovala tri sety.

V Soule sa stá hráčka svetového rebríčka dopustila proti Rumunke až ôsmich dvojchýb, čelila 11 brejkbalom, sama si vypracovala len šesť príležitostí na prelomenie súperkinho podania.

Čepelová vo štvrťfinále

Naopak postúpila druhá slovenská tenistka Jana Čepelová. Zvíťazila nad Rumunkou Irinou-Cameliou Begovou nasadenou ako prvou za 126 minút 6:3, 4:6, 6:3.

V piatkovom štvrťfinále bude Čepelová čeliť ďalšej rumunskej výzve:  Monice Niculescovej.

Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová nadviazala proti Begovej na triumf 6:2, 6:2 z augusta 2013 na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati. Semifinalistka minulotýždňového podujatia v Tokiu Čepelová má s 28-ročnou Niculescovou (55.) skóre 0:2 bez zisku čo i len setu. Predvlani s ňou prehrala na antuke v Madride 0:6, 1:6 a minulý rok na wimbledonskej tráve dvakrát 3:6.