21. etapa: Montgeron - Paris Champs-Élysées | Sledujte naživo

Košice dali kuriózny víťazný gól, Bystričania strápnili Nové Zámky

Martin porazil Liptovský Mikuláš 1:0.

Košice vyhrali vo Zvolene 6:3.(Zdroj: tasr)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

MARTIN. Chudobným víťazstvom 1:0 sa skončil piatkový duel 6. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi MHC Mountfield Martin a nováčikom najvyššej domácej súťaže MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Jediný gól stretnutia dosiahol v 25. min mladý útočník Matej Dírer, ktorý z krídla prekonal striedajúceho brankára Adam Nagya.

Martinčania si pripísali tretí tohtosezónny triumf, Liptáci majú na svojom konte už štyri prehry zo šiestich duelov.

Vo Zvolene deväť gólov

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom stretnutí 6. kola Tipsport ligy 2016/2017 na ľade HKM Zvolen 6:3. Hostia viedli pod Pustým hradom 2:0, no domácim sa podarilo otočiť na 3:2.

To však bolo z ich strany všetko a Košičania pridali ešte štyri góly. Víťazný presný zásah zaznamenal v 36. min Juraj Milý, ktorý v oslabení vyhadzoval puk k domácemu gólmanovi.

Roman Petrík si ho chcel spracovať a rozohrať, no na prekvapenie všetkých skončil v jeho bránke. Košice si v siedmom tohtosezónnom ligovom stretnutí pripísali šiesty triumf a sú na čele tabuľky Tipsport ligy.

Hanba v Nových Zámkoch

Hráči Banskej Bystrice si schuti zastrieľali v piatkovom zápase 6. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 na ľade Nových Zámkov a pripísali si vysoké víťazstvo 9:2.

Vicemajster strelil už v prvej tretine štyri góly, po treťom brankára Mareka Šimka nahradil Marko Borároš. Ten však vydržal na ploche len do 25. min, za desať minút totiž dostal dva góly.

Strelecký koncert hostí ustal až v 36. min, keď na 9:2 zvýšil Kanaďan Mathew Maione. V tíme Banskej Bystrice po štyri kanadské body nazbierali Dávid Buc (1+3) a Jordan Hickmott (2+2).

Bystričania dosiahli až štyri v početnej výhode. Banská Bystrica je po piatku tretia, Nové Zámky klesli na 6. pozíciu.

Majster prehral

Hráči majstrovskej Nitry po piatku zaostávajú v tabuľke Tipsport ligy 2016/2017 za Košicami už o tri body. Mužstvo spod Zobora totiž v súboji 6. kola TL získalo na ľade Žiliny iba bod za prehru 2:3 po predĺžení.

Skóre duelu síce otvoril už v 4. min hosťujúci Radoslav Macík, ale Žilina zásluhou presných zásahov Rastislava Konečného a Tomáša Sýkoru ešte v prvej tretine otočila. V 24. min potom vyrovnal Henrich Ručkay, no na ďalší gól si diváci pod Dubňom museli počkať až do predĺženia.

V ňom druhý bod pre Žilinu zariadil Marek Hovorka. "Vlci" si v piatok pripísali len druhé tohtosezónne víťazstvo a stále sú v ligovej tabuľke na desiatom mieste.

V Trenčíne sa predlžovalo

Dva góly Mareka Zagrapana priniesli hokejistom Popradu zisk dvoch bodov na trenčianskom ľade v piatkovom súboje 6. kola Tipsport ligy 2016/2017.

Tým prvým poslal 29-ročný center "kamzíkov" do vedenia 1:0 v poslednej minúte prvej tretiny. Dlho sa zdalo, že to bude "trojbodový" presný zásah, no 58 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Matúš Holenda a pre "vojakov" zariadil bod.

Zagrapan rozhodol o triumfe Popradu v 62. min, keď rovnako ako v riadnom hracom čase skóroval opäť v početnej výhode. Popradčania sú aj po piatku deviaty, na poslednú Žilinu majú náskok dvoch bodov.

Trenčín sa stále drží v hornej polovici tabuľky, s deviatimi bodmi je štvrtý.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 6. kolo - piatok:

Martin - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 25. Dírer (Surovka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Husár - Bednár, Gavalier, 1955 divákov

Martin: Corbeil - M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Salija, M. Leško, Rusina - P. Koyš, Heizer, V. Bílek - D. Rzavský, Galamboš, Pokrivčák - Dírer, Surovka, Dokšin - Poliaček, Jurášek, Ambroz

Liptovský Mikuláš: Križan (20. A. Nagy) - Mezovský, Bobček, Stehlík, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Kadura, Kadlubiak - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - J. Faith, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, A. Lištiak - Brezniak, Kabáč, Števuliak

Zvolen - Košice 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Góly: 14. Misenev (Klhůfek), 31. P. Zuzin (Klhůfek), 33. P. Zuzin (Kňazev, Valenta) - 2. Bartánus (Hričina, Boltun), 12. P. Bartoš (Spilar, Vašíček), 34. L. Nagy (Spilar, Suja), 36. Milý (T. Varga (Šedivý), 46. Bartánus (R. Hruška, Šmach), 60. Suja (Spilar, L. Nagy). Rozhodovali: Müllner, P. Stano - R. Výleta, Kollár, vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1020 divákov

Zvolen: R. Petrík - Demiters, Andersons, Valenta, M. Ivan, Habšuda, Dubeň, F. Fekiač, Hataš - J. Šimíček, P. Zuzin, Obdržálek - Misenev, B. Mráz, Klhůfek - Žilka, Petráš, Mart. Ďaloga - Kňazev, Řezač, Kelemen

Košice: Habal - Dudáš, Deyl, Vašíček, Šmach. Michalčin - Spilar, Suja, L. Nagy - Bartánus, Boltun, Hričina - Šoltés, Milý, T. Varga - P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Nové Zámky - Banská Bystrica 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)

Góly: 25. Hvila (Sandgren, Kytnár), 30. Hudec - 7. Wishart (Ferleťák), 12. Surový (Hickmott, Maione), 15. Matuškin (Buc, Mihálik), 17. Truchno (Mihálik, Mikuš), 25. Hickmott (Buc), 27. Hickmott (Maione, Matuškin) 28. Truchno (Ďatelinka, Bezúch), 32. Buc (Hickmott, Matuškin), 36. Maione (Surový, Buc). Rozhodovali: Konc, Orolin, Synek, Čavojský, vylúčení: 9:3, navyše: Štindl 10 minút za napadnutie zozadu, Mäkinen (obaja Nové Zámky) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:4, oslabenia: 1:0, 1792 divákov

Nové Zámky: Šimko (15. Borároš, od 25. min opäť Šimko) - Cardwell, Mäkinen, Čížek, Sandgren, Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier - Saarinen, Brabenec, Semorád - Lelkeš, Hudec, Fábry - Hvila, Kytnár, Paulovič - Sucharda, Hegyi, Dubec

Banská Bystrica: Bacashihua - Ďatelinka, Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Valent, Ťavoda - Buc, Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Andrisík, Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Ferleťák

Žilina - Nitra 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. Konečný (Drábek, Holovič), 20. T. Sýkora, 62. Hovorka - 4. Macík (M. Slovák, Blackwater), 24. H. Ručkay (Krištof, Mezei). Rozhodovali: T. Orolin - Jobbágy, Bogdaň, vylúčení: 7:9, navyše: Kříž (Žilina) 10 min. za napadnutie hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 516 divákov.

Žilina: Tomek - Kříž, Rehák, Brejčák, Cerenok, Drábek, Macejko, Gutwald, Prokop - Handlovský, Hovorka, Matis - T. Sýkora, Húževka, Švihálek - Konečný, Holovič, Stupka - Rogoň, Ondruš, Gmitter

Nitra: Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, Pupák, P. König, Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Macík - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Štefanka, Paukovček, Bajtek - Chalupa, Piačka, D. König

Trenčín - Poprad 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 60. Holenda (Tybor, Gašparovič) - 20. Zagrapan (Lapšanský, J.Brejčák), 62. Zagrapan (Cutting). Rozhodovali: Štefík, Fridrich - Cegáň, J. Tvrdoň, vylúčení: 10:10, navyše: Dlouhý - Brejčák, Fabián všetci 10 minút za údery, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1987 divákov

Trenčín: Chábera - Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák - Hossa, Dlouhý, Ölvecký - Gašparovič, Kalináč, Tybor - Sojčík, Veilleux, L. Novák - D. Novák, Švec, Hlinka

Poprad: Šurek - Fabián, Dinda, Kurali, Cutting, J. Brejčák, Pokovič, Krempaský, Šterbák - Paločko, Zagrapan, Kroták - Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský - Lichanec, Troliga, D. Bondra - Müller, Ježek, Výhonský