Šokoval hokejový svet. Takto sa zrodil postup Tímu Európy do finále

Tím Európy vo finále Svetového pohára vyzve domácu Kanadu.

Tím Európy slávi postup do finále Svetového pohára. (Zdroj: TASR/AP)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

BRATISLAVA. Bol považovaný za najväčšieho outsidera celého turnaja. Bookmakeri v zámorí stanovili kurz na celkové prvenstvo Tímu Európy na Svetovom pohári 33:1.

Mužstvo, ktorého súčasťou sú aj šiesti slovenskí hokejisti (Jaroslav Halák, Andrej Sekera, Zdeno Chára, Marián Hossa, Marián Gáborík, Tomáš Tatar), však prekvapilo celú hokejovú obec.

Po víťazstve nad Švédskom 3:2 po predĺžení si Tím Európy zaručil minimálne ďalšie dva zápasy na Svetovom pohári. Finále, v ktorom vyzve domácu Kanadu, sa totiž hrá na dve víťazné stretnutia.