Sagan možno nebude obhajovať titul majstra sveta. Cítim únavu, priznáva

Šampión z Richmondu. Sagan už vyhral majstrovstvá sveta i Európy, etapy na Tour de France, klasiku Okolo Flámska... Aké triumfy ešte pridá? (Autor: TASR/AP)
TASR|26. sep 2016 o 09:33

Teraz vám neviem povedať, či v Katare budem štartovať. Bola to dlhá sezóna. Som rád, že už je na konci, tvrdí stále úradujúci majster sveta.

AMSTERDAM. Slovenský cyklista Peter Sagan splnil na pretekoch Eneco Tour 2016 svoj cieľ. Zásluhou tretieho miesta v celkovej klasifikácii sa opäť dostal na čelo svetového rebríčka UCI WorldTour, ktorý po nedeli vedie s náskokom šesťdesiatich bodov pred Kolumbijčanom Nairom Quintanom.

Náročná sezóna si však vybrala svoju daň a úradujúcemu majstrovi sveta i Európy hrozí, že na blížiacom sa svetovom šampionáte nebude obhajovať majstrovský titul z Richmondu 2015.

MS v katarskej Dohe sa začínajú 16. októbra.

"Teraz vám neviem povedať, či v Katare budem štartovať. Cítim únavu. Bola to dlhá sezóna, som rád, že už je na konci. Teraz som štartoval tu na Eneco, minulý týždeň to boli majstrovstvá Európy. Musím si to premyslieť, uvidíme," povedal Sagan pre Cycling News po pretekoch v Beneluxe.

S výkonmi na Eneco Tour 2016 bol spokojný. "Hoci som nevyhral celkové poradie, získal som dostatok bodov do poradia WorldTour a vediem svetový rebríček. Som za to veľmi šťastný," pokračoval Žilinčan, ktorý na podujatí vyhral tretiu a štvrtú etapu a jeden deň jazdil v bielom drese lídra pretekov. O celkový triumf ho pripravila tímová časovka, v ktorom skončila jeho stajňa Tinkoff ôsma.

Rebríček UCI WorldTour vedie so ziskom 669 bodov pred Quintanom, tretí priebežne je Brit Christopher Froome (Team Sky).

Do skončenia seriálu zostávajú už len tradičné jednodňové preteky Okolo Lombardie. Ich 110. ročník je na programe 1. októbra.

Podľa informácií na cyklistických portáloch Quintana na podujatí v severnom Taliansku neplánuje štartovať.

Znamenalo by to, že Sagan zakončí rok 2016 ako svetová jednotka.

Vlaňajší rok zakončil Sagan ziskom titulu majstra sveta. Teraz pripustil, že ho obhajovať nebude.