Slovan získal bod proti najlepšiemu tímu súťaže, prehral po predĺžení

Klub CSKA Moskva nazbieral doteraz štyridsať bodov. Toľko ich nemá žiadny iný tím KHL. Slovan je vo svojej konferencii na predposlednom trinástom mieste.

Hokejisti CSKA Moskva oslavujú gól do siete Slovana Bratislava.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v štvrtom z ostatných piatich duelov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

V nedeľu večer doma podľahli CSKA Moskva 1:2 po predĺžení. Zverenci trénera Miloša Říhu nad týmto súperom v predchádzajúcej sezóne dvakrát triumfovali v základnej časti a štyrikrát mu podľahli v prvom kole play off.

Slovan v súboji nevyužil osem presiloviek.

Na gól Kirilla Petrova z jedenástej minúty odpovedal v polovici druhej tretiny Václav Nedorost. V predĺžení o triumfe hostí rozhodol Naumenkov.

Slovan má po štrnástich stretnutiach na svojom konte šestnásť bodov (skóre 33:43) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné trináste miesto.

Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v utorok 4. októbra opäť doma proti slávnemu SKA Petrohrad. Duel sa začne o 19. hodine.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Bol to vynikajúci duel z oboch strán. Stále sme sa zbierali z debaklu v Záhrebe. Verím, že sa to zlomí a konečne nám začnú padať puky do bránky súpera. Záver stretnutia proti CSKA sme nezvládli takticky."

Dmitrij Kvartaľnov, tréner CSKA: "Bol to veľmi ťažký zápas. Sme spokojní."

Andrej Meszároš, obranca Slovana: "Všetko bolo o presilovkách, mohli sme vyhrať aj o dva góly. Teraz je to o tom, kto dá viac gólov v početnej výhode. Presilovky rozhodujú zápasy, my sme nevyužili ani jednu. Dobre sme bránili, síl sme mali dosť. Máme za sebou kvalitný duel."

Václav Nedorost, útočník a autor jediného gólu Slovana: "Je škoda, že sme zápas nedoviedli do nájazdov. Každý získaný bod proti súperovi, akým je CSKA, je však dobrý. Musíme mať hlavy hore a pripraviť sa na ďalší súboj s Petrohradom, ktorý bude možno ešte ťažší. Proti každému favorizovanému tímu hráme dobre, makáme na doraz. Neviem, čím to je. Tu nedá nikto nikomu nič zadarmo."

KHL 2016/2017
2. October 2016 o 17:00 | Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava
Slovan Slovan
1:2
63' minúta
Koniec
CSKA Moskva CSKA Moskva
Stats
Góly a asistencie: 32. Nedorost (Jeglič, Viedenský) – 11. K. Petrov, 63. Naumenkov (Kiselevič). Rozhodca: Hašilov, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin. Diváci: 10.055.
Prenos
Zápas v Bratislave sa napokon končí víťazstvom vojakov, ktorí rozhodli o zisku dvoch bodov až šťastným gólom v predĺžení. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme CSKA Iľja Sorokin, v tíme HC Slovan Žiga Jeglič. Škoda, dnes vyhral šťastnejší tím, šance na góly boli na oboch stranách, Slovan si do tabuľky zapíše jeden bod a o dva dni hostíme nie menej silný SKA Petrohrad. Pekný večer a dobrú noc z Bratislavy želá priaznivcom KHL a hokeja vôbec Vladímír Korduliak.
Koniec zápasu.
62:52
62:52 CSKA Moska dala gól!
Hostia vyhrávajú duel po predĺžení, od modrej vystrelil jeden z bekov hostí a to Kiselevič, puk pred bránkoviskom Brusta do siete dopravil MICHAIL NAUMENKOV. Asistencia: Bohdan Kiselevič.
62:18 Puk v lapačke Brusta, keď Barry teraz zlikvidoval strelu hostí z pravej strany.
62:02 Denisov vystrelil od modrej z ľavej strany, Brust puk vyrazil späť do hry, na hokejkách ho však majú hostia.
60:43 Telegin bol v šanci na ľavej strane, puk však poslal kolegovi a ten len preletel bránkovisko Brusta, na druhej strane zakončoval po individuálnej akcii Skalický, s jeho bekhendom Sorokin problémy nemal.
60:01 Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine sme gól nevideli, Slovan dokázal udržať s favoritom zápasu krok a dnes teda pôjde zápas minimálne do predĺženia. Pomer striel medzi žrde po šesťdesiatich minútach hry zhodný 32:32, o chvíľu začíname nadstavbu.
60:00 Tretia tretina sa skončila.
59:36 Opäť to bol Kugryšev, ktorý vystrelil z ľavej strany od kruhu, Brust puk vyrazil späť do hry, vojaci založili ďalší útok a z pravého kruhu zakončoval Pivcakin, Brust puk v pokľaku schoval na svojej hrudi.
58:49 Puk teraz bol raz v jednom, potom v druhom útočnom pásme, strelu do priestoru bránky sme však nevideli.
57:41 Nebezpečná strela v podaní Kugryševa, ktorý vystrelil spoza kruhov a obrancov domácich, Brust v pokľaku puk schoval do náručia.
57:01 Slovan sa vymanil spod tlaku, akciu cez celé klzisko založil Valský, prihrával spoza bránky pred bránkovisko, nikoho v modrom drese však nenašiel.
55:55 Menší tlak hostí ukončil Ďaloga, ktorý vybojoval puk, vyviezol ho von z pásma a poslal pozdrav cez útočnú modrú hosťom.
54:44 Luža posielal zrejme malú domov Brustovi, keď puk poslal z pravej strany na vlastnú bránku, Brust to nečakal, no puk pohotovo poslal von z bránkoviska.
54:37 Z pravého kruhu spoza Meszároša švihom vystrelil Andronov, Brust bol v pokľaku a puk schoval niekde vo svojom výstroji.
54:17 Brejk domácich zakončil strelou z pravej strany od kruhu Cheechoo, bek hostí puk dokázal usmerniť na ochrannú sieť, keď umne vložil do trajektórie puku svoju hokejku.
53:53 Ofsajd hostí, ktorí sa snažia dostať domácich pod tlak, Slovan však hrá s favoritom vyrovnanú partiu, chýba mu kúsok povestného „českého štestíčka“.
52:57 Nepríjemný skáckajúci puk poslali hostia na Brusta, Barry ho pohotovo pravým betónom vyrazil do bezpečia, uff.
50:59 Kutuzov poslal tvrdý príklep na bránku domácich, Brust puk vyrazil opäť do poľa a belasí ho poslali mimo svoje obranné pásmo.
50:40 Zakázané uvoľnenie CSKA, tribúny ženú domácich vpred, nuž, chcelo by to dnes zápas za tri body.
49:59 Košelev vystrelil švihom z ľavého kruhu, aj tento puk Brust poslal späť do hry a Slovan puk vyváža von z pásma.
47:55 Da Costa vystrelil príklepom spoza kruhov cez dvoch hráčov belasých, Brust v pokľaku puk vyrazil späť do hry, vojaci majú puk pod kontrolou v pásme Slovana.
46:20 Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, no efektnú palebnú pozíciu s úspešným zakončením si nevypracoval.
45:05 Meszároš od modrej z jej stredu nahadzoval puk na bránku, Sorokin v rozkľaku puk poslal na pravú stranu a Slovan ho má naďalej pod kontrolou.
44:20 Tak tento faul už arbitri videli, dve minúty za podrazenie pre Enlunda.
43:22 Valský bol v prieniku faulovaný na modrej, rozhodcovia nechali pokračovať v hre, Lušňák sa na ľavom kruhu dostal k puku a vystrelil, Sorokin s týmto pukom väčšie problémy veru nemal.
42:36 Hostia v plnom počte, Slovan dvakrát vystrelil na bránku hostí počas presilovky, prvý Jegličov puk Sorokin vyrazil späť do hry, druhý Jegličov puk zblokovala defenzíva hostí na ochrannú sieť.
41:29 CSKA sa predsa len dostal k puku a poslal ho von cez všetky čiary, Slovan zakladá ďalšiu presilovkovú akciu.
40:36 Dve minúty za krosček pre Denisova, presilovke pre Slovan, Sorokin likvidoval dva puky domácich po strelách Jegliča a Plastina. Denisov k svojmu trestu dostal navyše osobný trest v trvaní deiatich minút. Hlavný signalizoval krosček, hlásateľ ohlásil napadnutie zozadu.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:47.
V druhej tretine sme videli opäť jeden gól a teraz do tej istej bránky, len v nej v druhej tretine bol Sorokin, keď prečíslenie domácich využil Nedorost. Na jednej či druhej strane sme videli pekné šance, hráme pomerne často presilovky na oboch stranách a o dnešnom výsledku rozhodne tretia časť hry. Pomer striel medzi žrde podľa kocky doposiaľ 23:21.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:14 Hostia v plnom počte, škoda tejto presilovky.
39:05 Plastino pálil z ľavej strany spoza kruhu, bez úspechu, z druhej strany Švarný a jeho puk tečoval pred bránkou ešte Viedenský, ktorý však minul bránku hostí. Slovan dohrával presilovku v pásme CSKA v tlaku, bez gólového efektu.
37:14 Príliš veľa hráčov na ľade v podaní CSKA, presilovku si zahrá opäť teraz Slovan.
36:14
37:11 Luža už na hracej ploche.
36:29 Valský bol na výlete v pásme hostí, bol však tiesnený pri streľbe a tak len s pukom prešiel cez bránkovisko CSKA.
36:14 Telegin potvrdil prítomným, prečo bol v nominácii na Svetovom pohári, najskôr pálil z vnútornej strany pravého kruhu, Brust puk vyrazil pred seba a po skrumáži ho na bránku poslal z medzikružia opäť Telegin, puk opečiatkoval žrď Barryho svätyne a napokon Brust puk schoval pod svoje telo.
35:11 Podrazenie v podaní Lužu, presilovku budú hrať teraz hostia.
34:25 Meszároš strieľal od modrej, trafil hráča hostí a puk sa odrazil do stredného pásma, škoda.
31:59
31:59 Slovan Bratislava dal gól!
Prečíslenie domácich dva na jeden, z pravej strany Jeglič naservíroval puk medzi kruhy a VÁCLAV NEDOROST puk poslal do siete hostí. Asistencie: Žiga Jeglič a Marek Viedenský.
31:48 Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku veľmi dobre, škoda, že ju nevyužil.
30:58 Slovan mlel hostí v pásme, Meszároš bol napokon autorom strely, minul však bránku Sorokina a aj keď sa puk odrazil späť k bránkovisku, domáci sa k efektnej dorážke nedostali. Narobili však vetry favoritovi duelu.
29:48 Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Denisova, presilovka pre HC Slovan.
29:10 Švarný dvakrát preveril pozornosť Sorokina, Iľja prvý puk vyrazil na pravú stranu klziska, druhý puk zblokoval mám pocit Nedorost a k Sorokinovi sa puk nedostal.
27:24
27:24 Panin dostal osobný trest do konca zápasu za nešportové správanie, hrať budeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.
26:58 Viedenský pálil spoza pravého kruhu, puk schytal Da Costa, ktorý bolestivo odkorčuľoval na striedačku.
25:28 Taffe mal puk na ľavom kruhu, pekne vystrelil, no minul bránku Sorokina a puk poslal na ochranné sklo.
24:53 Cheechoo autorom strely, keď vystrelil spoza kruhov po prechode modrou s pukom na palici, Sorokin šiel do pokľaku a puk cez svoju hokejku a rukavice zneškodnil.
23:45 Viedenský sa dostal do úniku, zbavil sa na pravom kruhu beka hostí, no nemal už dostatok priestoru na efektné zakončenie, Sorokin puk vyrazil späť do hry a hostia ho dostali od kontrolou.
23:15 Na pravej strane pri bránkovisku mal výbornú šancu jeden z hráčov v bielom drese, Brust aj tento puk poslal späť do hry a podržal tím belasých.
22:49
23:13 Domáci v plnom počte.
22:49 Petrov vypálil z pravej strany a mal dobrú pozíciu, Brust puk vyrazil späť do hry, hostia ho majú pod kontrolou.
22:35 Slovan sa dostal k puku a okamžite ho poslal von z pásma.
22:11 Kugryšev a či Andronov to strieľal spoza ľavého kruhu, Brustovi vyprášil betóny, puk sa odrazil pred bránkovisko a domáci ho upratali do bezpečia.
21:15 Hostia v plnom počte a začína ich presilovka.
21:13 Meszároš dostal dve minúty za držanie, o chvíľu budú hrať presilovku chlapci z hlavného mesta Ruskej federácie.
20:53 Nedorost vystrelil švihom z ľavého kruhu, Sorokin aj tento puk hravo schoval do svojej roztancovanej lapačky.
20:31 CSKA vyhodil puk von z pásma, Slovan stráca sekundy zo svojej početnej výhody.
20:13 Nahadzovaný puk do pásma v podaní belasých skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:54.
V prvej tretine sme videli jeden gól, no škoda, že po nedôraznom bránení domácich v ich sieti. Slovan mal niekoľko krásnych šancí na rozjasanie arény, zatiaľ sa mu to nepodarilo, druhú časť hry však začne presilovkou. Pomer striel medzi žrde podľa svetelnej kocky 14:9.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:59 Excelentný semafor Sorokina, ktorý schoval puk z hokejky Švarného, keď Ivan pálil švihom z ľavého kruhu, gólman hostí má dnes v ruke Potterovskú čarovnú paličku.
19:25 Skalický dorážal na pravej strane pri bránkovisku puk odrazený od mantinelu spoza bránky, Sorokin dobre čítal hru a puk znovu poslal späť do hry.
19:15 Scott podrazil Švarného, teraz sa čuduje zbytočne, na dve minúty odkorčuľoval na trestnú, ten pobyt tam by sme mu mali skrátiť veru.
18:32 Chipchura vystrelil od modrej z pravej strany, Sorokin puk zrazil za svoju bránku, pod kontrolou ho majú vojaci z Moskvy.
15:48
17:24 Hostia v plnom počte, Slovan mal dve tutovky na vyrovnanie, Sorokin teraz podržal CSKA.
16:48 Cheechoo mal na palici vyrovnanie, na pravej strane pri bránkovisku dostal prihrávku spoza bránky, pohotovo vystrelil, Sorokin v rozkľaku puk predsa len vyrazil pred bránkovisko, na dorážku tam nikto v modrom ale nebol.
15:48 Nedorost v obrovskej šanci pred bránkoviskom, svoj puk však poslal na Sorokina, ktorý ho vyrazil späť do hry, nuž...
15:24 Da Costa opustil hraciu plochu smerom na trestnú, dve minúty pre hráčsku lavičku CSKA, príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.
14:03 Hostia v plnom počte, Slovan ani raz počas tejto presilovky neohrozil Sorokina, táto presilovka mu nevyšla podľa predstáv.
13:54 Slovan pokazil prihrávku na Ďalogu, ktorý bol voľný na ľavom kruhu, hostia puk poslali mimo obranné pásmo.
13:03 Minúta presilovky minulosťou, Slovan súpera v pásme pred Sorokinom ešte nezamkol, snáď teraz.
12:03 Scott sa čuduje a ja spolu s ním, verdikt hlavného nikto nezmení, dve minúty za nedovolené bránenie, presilovka pre domácich.
10:54
10:54 CSKA Moskva dala gól!
CSKA využíva presilovú hru, puk z ľavej strany si na vnútornej strane kruhu prevzal KIRILL PETROV a okolo lapačky Brusta ho poslal do siete.
10:38 Ničuškin v dobrej pozícii vystrelil z medzikružia, minul bránku Brusta.
09:49 Slovan vybojoval puk a okamžite ho popri mantineli poslal von z pásma, získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.
09:22 Lušňák opúšťa hraciu plochu, keď inkasoval dve minúty za podrazenie, opäť presilovka, teraz však pre CSKA.
08:31 Hostia v plnom počte, aj vojaci svoje oslabenie prežili bez ujmy.
08:20 Valský nakorčuľoval s pukom do pásma a vystrelil švihom, Sorokin puk letiaci tesne nad ľadom schoval do lapačky a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
08:16
08:16 Bačíkov nahadzovaný puk skončil na ochrannej sieti, čiarový nariadil vhadzovanie v strednom pásme.
07:54 Sorokin nevedel odkiaľ vietor fúka, belasí vyrobili skrumáž pred bránkoviskom, autorom striel bol Cheechoo, ktorý najskôr trafil Sorokina, ten puk vyrazil a Jonathan s ním prešiel poza bránku, no zasunúť sa mu ho do klietky vojakov nepodarilo, škoda.
07:00 Plastinova strela bola zblokovaná a následne hostia puk poslali von cez všetky čiary, Slovan zakladá svoju presilovkovú akciu.
06:31 Hákovanie v podaní Muršaka, ktorý poslal na ľad Nedorosta, presilovku si zahrá teraz Slovan.
06:01 Šťastný autorom strely takmer od modrej, Sorokin si s pukom poradil a v pokľaku ho zrazil do rohu klziska.
05:27 Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie umne ubránil.
04:59 Ožiganov vypálil spoza ľavého kruhu, bek domácich pred Brustom puk zblokoval ponad bránku na zadný mantinel.
04:27 Slovan opäť dostal puk aspoň do stredného pásma, oba tímy striedajú počas hry.
03:29 Kiselevič vystrelil od modrej z pravej strany, Brust puk poslal pred seba a domáci ho vyhodili von z pásma cez všetky čiary.
03:17 Prísne vylúčenie Lužu za podrazenie, presilovku si zahrá CSKA.
03:07 Panin pálil z ľavého kruhu, puk defenzíva domácich poslala na ochranné sklo, vhadzujeme pred Brustom.
01:33 Da Costa vystrelil z otočky z ľavej strany od kruhu, Brust puk vyrazil pred seba medzi kruhy, kde ho zakrátko vybojovali domáci a nebezpečenstvo je zažehnané.
01:03 Prvá akcia vojakov v pásme domácich sa skončila stratou puku, Slovan puk poslal do stredného pásma a následne jeho súper na zakázané uvoľnenie.
00:31 Jeglič vystrelil švihom z ostrého uhla z pravej strany, svoj puk však oprel len na ochranné sklo.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme tím hostí, počkáme si na belasých, vypočujeme si hymnu Ruskej federácie a hymnu Slovenskej republiky a po pozdravení sa kapitánov s arbitrami duelu bude všetko prichystané k úvodnému buly duelu.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu v Bratislave, rozkorčuľovanie prebieha v plnom prúde, domáci v modrých dresoch, Centrálny Športový Klub Armády v bielo-červenej kombinácii farieb. V bránke domácich sa predstaví Barry Brust, na opačnej strane uvidíme od úvodu Iľju Sorokina.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

CSKA Moskva:

Rozhodca:

Hašilov, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin.
Hokejisti HC Slovan si v nedeľu podvečer zmerajú sily s finalistom Gagarinovho pohára, klubom, ktorý vystavil v play-off stopku belasým, CSKA Moskva. Vojaci aktuálne kraľujú Východnej konferencii a rozdiel medzi súpermi je dvadsaťtri bodov.

CSKA Moskva – načrime do histórie klubu. Klub CSKA Moskva vznikol v roku 1946. Historický prvý zápas v hokejovej lige ZSSR sa odohral 22.12.1946 a jeho účastníkmi boli práve CSKA spolu s Dinamom Moskva. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 32 majstrovských titulov, 11 krát obsadil druhé miesto a 1 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 12 krát vyhrali hráči CSKA ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 20 víťazstiev pohára Európskych majstrov a v roku 1972 vyhrali aj Interkontinentálny pohár.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 5. miesto, keď v Konferenčnom semifinále nestačili na mestského rivala Dinamo Moskva. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13. , 19. a 16. miesto. V piatej sezóne CSKA postúpil do play-off, vyradil v jej prvom kole hráčov HC Lev po sérii 4:0 na zápasy, no potom sériou 1:4 na zápasy podľahol opäť mestskému konkurentovi a celkovému víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva a napokon obsadil pekné 6. miesto. V šiestej sezóne nastúpil CSKA v úvode play-off proti SKA Petrohrad, a keďže nevyhral ani jeden zápas, séria skončila 0:4 čo znamenalo v záverečnom účtovaní celkové 14. miesto. V siedmej sezóne CSKA zostal tesne pred bránami finále, v prvom kole play-off vyradil hravo HK Soči po sérii 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále ho čakal súper z iného súdka, Jokerit Helsinki musel zložiť poklonu, CSKA postúpil ďalej po sérii 4:1 na zápasy. Na rad prišlo finále Západnej konferencie, v ktorom CSKA podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad postupoval do finále po dramatickej sérii 4:3 na zápasy a CSKA v konečnom účtovaní obsadil krásne 3. miesto. V uplynulej sezóne to už bolo finále play-off. CSKA na ceste do finále zdolal bratislavský Slovan a séria skončila 4:0 na zápasy. Na rad prišlo Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA ťahal za kratší koniec len v jednom zápaserezultát? 4:1 na zápasy a postup do konferenčného finále. Kto čakal drámu s chlapcami z Petrohradu, hlboko sa mýlil. CSKA urobil s vojakmi zo severu krátky proces a do finále KHL postúpil jednoznačne po sérii 4:0 na zápasy. No a vo finále Alexander Radulov a spol. museli zložiť poklonu družine okolo Sergeja Moziakina, Magnitogorsk zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár po sérii 4:3 na zápasy.

V súčasnosti červeno-modrý dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú dvaja hráči z Kanady, po jednom hráčovi majú zastúpenie Francúzsko, Fínsko, Švédsko a Slovinsko. CSKA hráva svoje domáce zápasy v aréne s názvom Ľadový palác športu CSKA, menom Vsevoloda Bobrova, ktorý pojme 5.600 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Dmitrij Viačeslavovič Kvartaľnov.

V aktuálnej tabuľke Východnej konferencie má CSKA na čele zo 16 odohraných zápasov 38 bodov, belasí odohrali o tri duely menej a doposiaľ zapísali na konto 15 bodov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub CSKA Moskva my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.