Slovan získal bod proti najlepšiemu tímu súťaže, prehral po predĺžení

Hokejisti CSKA Moskva oslavujú gól do siete Slovana Bratislava.
Hokejisti CSKA Moskva oslavujú gól do siete Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|1. okt 2016 o 07:06

Klub CSKA Moskva nazbieral doteraz štyridsať bodov. Toľko ich nemá žiadny iný tím KHL. Slovan je vo svojej konferencii na predposlednom trinástom mieste.

KHL - nedeľa:

HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 32. V. Nedorost (Jeglič, Viedenský) - 11. K. Petrov, 63. Naumenkov

Vylúčení 4:8 na 2 min, navyše: Panin DKZ za nešp. správanie, D. Denisov (obaja CSKA) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Ravodin - Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.)

10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Brust - Plastino, Švarný, A. Meszároš, P. Luža, Marek Ďaloga, Pokorný, Kundrátek, P. Bačík - Jeglič, Taffe, V. Nedorost - Andrej Šťastný, Viedenský, Cheechoo - Chipchura, Zigo, Valský - J. Šiška, Lušňák, Skalický

CSKA: Sorokin - Ožiganov, D. Denisov, Kiselevič, Kutuzov, Naumenkov, Panin, Pivcakin - Kugryšev, Scott, Telegin - K. Petrov, A. Popov, V. Ničuškin - Enlund, S. Da Costa, Muršak - Žarkov, Andronov, D. Kvartaľnov - Košelev

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v štvrtom z ostatných piatich duelov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

V nedeľu večer doma podľahli CSKA Moskva 1:2 po predĺžení. Zverenci trénera Miloša Říhu nad týmto súperom v predchádzajúcej sezóne dvakrát triumfovali v základnej časti a štyrikrát mu podľahli v prvom kole play off.

Slovan v súboji nevyužil osem presiloviek.

Slovan doma prehral s CSKA Moskva po predĺžení: fotogaléria

3.10.2016

Na gól Kirilla Petrova z jedenástej minúty odpovedal v polovici druhej tretiny Václav Nedorost. V predĺžení o triumfe hostí rozhodol Naumenkov.

Slovan má po štrnástich stretnutiach na svojom konte šestnásť bodov (skóre 33:43) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné trináste miesto.

Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v utorok 4. októbra opäť doma proti slávnemu SKA Petrohrad. Duel sa začne o 19. hodine.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Bol to vynikajúci duel z oboch strán. Stále sme sa zbierali z debaklu v Záhrebe. Verím, že sa to zlomí a konečne nám začnú padať puky do bránky súpera. Záver stretnutia proti CSKA sme nezvládli takticky."

Dmitrij Kvartaľnov, tréner CSKA: "Bol to veľmi ťažký zápas. Sme spokojní."

Andrej Meszároš, obranca Slovana: "Všetko bolo o presilovkách, mohli sme vyhrať aj o dva góly. Teraz je to o tom, kto dá viac gólov v početnej výhode. Presilovky rozhodujú zápasy, my sme nevyužili ani jednu. Dobre sme bránili, síl sme mali dosť. Máme za sebou kvalitný duel."

Václav Nedorost, útočník a autor jediného gólu Slovana: "Je škoda, že sme zápas nedoviedli do nájazdov. Každý získaný bod proti súperovi, akým je CSKA, je však dobrý. Musíme mať hlavy hore a pripraviť sa na ďalší súboj s Petrohradom, ktorý bude možno ešte ťažší. Proti každému favorizovanému tímu hráme dobre, makáme na doraz. Neviem, čím to je. Tu nedá nikto nikomu nič zadarmo."

KHL  2016/2017
02.10.2016 o 17:00
Slovan
1:2
(0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
63' minúta
Ukončený
CSKA Moskva
Prehľad
Góly a asistencie: 32. Nedorost (Jeglič, Viedenský) – 11. K. Petrov, 63. Naumenkov (Kiselevič). Rozhodca: Hašilov, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin. Diváci: 10.055.
Prenos
Zápas v Bratislave sa napokon končí víťazstvom vojakov, ktorí rozhodli o zisku dvoch bodov až šťastným gólom v predĺžení. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme CSKA Iľja Sorokin, v tíme HC Slovan Žiga Jeglič. Škoda, dnes vyhral šťastnejší tím, šance na góly boli na oboch stranách, Slovan si do tabuľky zapíše jeden bod a o dva dni hostíme nie menej silný SKA Petrohrad. Pekný večer a dobrú noc z Bratislavy želá priaznivcom KHL a hokeja vôbec Vladímír Korduliak.
Koniec zápasu.
62:52
62:52
goalCSKA Moska dala gól!
Hostia vyhrávajú duel po predĺžení, od modrej vystrelil jeden z bekov hostí a to Kiselevič, puk pred bránkoviskom Brusta do siete dopravil MICHAIL NAUMENKOV. Asistencia: Bohdan Kiselevič.
62:18
Puk v lapačke Brusta, keď Barry teraz zlikvidoval strelu hostí z pravej strany.
62:02
Denisov vystrelil od modrej z ľavej strany, Brust puk vyrazil späť do hry, na hokejkách ho však majú hostia.
60:43
Telegin bol v šanci na ľavej strane, puk však poslal kolegovi a ten len preletel bránkovisko Brusta, na druhej strane zakončoval po individuálnej akcii Skalický, s jeho bekhendom Sorokin problémy nemal.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine sme gól nevideli, Slovan dokázal udržať s favoritom zápasu krok a dnes teda pôjde zápas minimálne do predĺženia. Pomer striel medzi žrde po šesťdesiatich minútach hry zhodný 32:32, o chvíľu začíname nadstavbu.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:36
importantOpäť to bol Kugryšev, ktorý vystrelil z ľavej strany od kruhu, Brust puk vyrazil späť do hry, vojaci založili ďalší útok a z pravého kruhu zakončoval Pivcakin, Brust puk v pokľaku schoval na svojej hrudi.
58:49
Puk teraz bol raz v jednom, potom v druhom útočnom pásme, strelu do priestoru bránky sme však nevideli.
57:41
importantNebezpečná strela v podaní Kugryševa, ktorý vystrelil spoza kruhov a obrancov domácich, Brust v pokľaku puk schoval do náručia.
57:01
Slovan sa vymanil spod tlaku, akciu cez celé klzisko založil Valský, prihrával spoza bránky pred bránkovisko, nikoho v modrom drese však nenašiel.
55:55
Menší tlak hostí ukončil Ďaloga, ktorý vybojoval puk, vyviezol ho von z pásma a poslal pozdrav cez útočnú modrú hosťom.
54:44
importantLuža posielal zrejme malú domov Brustovi, keď puk poslal z pravej strany na vlastnú bránku, Brust to nečakal, no puk pohotovo poslal von z bránkoviska.
54:37
Z pravého kruhu spoza Meszároša švihom vystrelil Andronov, Brust bol v pokľaku a puk schoval niekde vo svojom výstroji.
54:17
Brejk domácich zakončil strelou z pravej strany od kruhu Cheechoo, bek hostí puk dokázal usmerniť na ochrannú sieť, keď umne vložil do trajektórie puku svoju hokejku.
53:53
Ofsajd hostí, ktorí sa snažia dostať domácich pod tlak, Slovan však hrá s favoritom vyrovnanú partiu, chýba mu kúsok povestného „českého štestíčka“.
52:57
importantNepríjemný skáckajúci puk poslali hostia na Brusta, Barry ho pohotovo pravým betónom vyrazil do bezpečia, uff.
50:59
Kutuzov poslal tvrdý príklep na bránku domácich, Brust puk vyrazil opäť do poľa a belasí ho poslali mimo svoje obranné pásmo.
50:40
Zakázané uvoľnenie CSKA, tribúny ženú domácich vpred, nuž, chcelo by to dnes zápas za tri body.
49:59
Košelev vystrelil švihom z ľavého kruhu, aj tento puk Brust poslal späť do hry a Slovan puk vyváža von z pásma.
47:55
importantDa Costa vystrelil príklepom spoza kruhov cez dvoch hráčov belasých, Brust v pokľaku puk vyrazil späť do hry, vojaci majú puk pod kontrolou v pásme Slovana.
46:20
Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, no efektnú palebnú pozíciu s úspešným zakončením si nevypracoval.
45:05
Meszároš od modrej z jej stredu nahadzoval puk na bránku, Sorokin v rozkľaku puk poslal na pravú stranu a Slovan ho má naďalej pod kontrolou.
44:20
Tak tento faul už arbitri videli, dve minúty za podrazenie pre Enlunda.
43:22
Valský bol v prieniku faulovaný na modrej, rozhodcovia nechali pokračovať v hre, Lušňák sa na ľavom kruhu dostal k puku a vystrelil, Sorokin s týmto pukom väčšie problémy veru nemal.
42:36
Hostia v plnom počte, Slovan dvakrát vystrelil na bránku hostí počas presilovky, prvý Jegličov puk Sorokin vyrazil späť do hry, druhý Jegličov puk zblokovala defenzíva hostí na ochrannú sieť.
41:29
CSKA sa predsa len dostal k puku a poslal ho von cez všetky čiary, Slovan zakladá ďalšiu presilovkovú akciu.
40:36
Dve minúty za krosček pre Denisova, presilovke pre Slovan, Sorokin likvidoval dva puky domácich po strelách Jegliča a Plastina. Denisov k svojmu trestu dostal navyše osobný trest v trvaní deiatich minút. Hlavný signalizoval krosček, hlásateľ ohlásil napadnutie zozadu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:47.
V druhej tretine sme videli opäť jeden gól a teraz do tej istej bránky, len v nej v druhej tretine bol Sorokin, keď prečíslenie domácich využil Nedorost. Na jednej či druhej strane sme videli pekné šance, hráme pomerne často presilovky na oboch stranách a o dnešnom výsledku rozhodne tretia časť hry. Pomer striel medzi žrde podľa kocky doposiaľ 23:21.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:14
Hostia v plnom počte, škoda tejto presilovky.
39:05
Plastino pálil z ľavej strany spoza kruhu, bez úspechu, z druhej strany Švarný a jeho puk tečoval pred bránkou ešte Viedenský, ktorý však minul bránku hostí. Slovan dohrával presilovku v pásme CSKA v tlaku, bez gólového efektu.
37:14
Príliš veľa hráčov na ľade v podaní CSKA, presilovku si zahrá opäť teraz Slovan.
36:14
37:11
Luža už na hracej ploche.
36:29
Valský bol na výlete v pásme hostí, bol však tiesnený pri streľbe a tak len s pukom prešiel cez bránkovisko CSKA.
36:14
importantTelegin potvrdil prítomným, prečo bol v nominácii na Svetovom pohári, najskôr pálil z vnútornej strany pravého kruhu, Brust puk vyrazil pred seba a po skrumáži ho na bránku poslal z medzikružia opäť Telegin, puk opečiatkoval žrď Barryho svätyne a napokon Brust puk schoval pod svoje telo.
35:11
Podrazenie v podaní Lužu, presilovku budú hrať teraz hostia.
34:25
Meszároš strieľal od modrej, trafil hráča hostí a puk sa odrazil do stredného pásma, škoda.
31:59
31:59
goalSlovan Bratislava dal gól!
Prečíslenie domácich dva na jeden, z pravej strany Jeglič naservíroval puk medzi kruhy a VÁCLAV NEDOROST puk poslal do siete hostí. Asistencie: Žiga Jeglič a Marek Viedenský.
31:48
Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku veľmi dobre, škoda, že ju nevyužil.
30:58
Slovan mlel hostí v pásme, Meszároš bol napokon autorom strely, minul však bránku Sorokina a aj keď sa puk odrazil späť k bránkovisku, domáci sa k efektnej dorážke nedostali. Narobili však vetry favoritovi duelu.
29:48
Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Denisova, presilovka pre HC Slovan.
29:10
Švarný dvakrát preveril pozornosť Sorokina, Iľja prvý puk vyrazil na pravú stranu klziska, druhý puk zblokoval mám pocit Nedorost a k Sorokinovi sa puk nedostal.
27:24
27:24
Panin dostal osobný trest do konca zápasu za nešportové správanie, hrať budeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.
26:58
Viedenský pálil spoza pravého kruhu, puk schytal Da Costa, ktorý bolestivo odkorčuľoval na striedačku.
25:28
Taffe mal puk na ľavom kruhu, pekne vystrelil, no minul bránku Sorokina a puk poslal na ochranné sklo.
24:53
Cheechoo autorom strely, keď vystrelil spoza kruhov po prechode modrou s pukom na palici, Sorokin šiel do pokľaku a puk cez svoju hokejku a rukavice zneškodnil.
23:45
Viedenský sa dostal do úniku, zbavil sa na pravom kruhu beka hostí, no nemal už dostatok priestoru na efektné zakončenie, Sorokin puk vyrazil späť do hry a hostia ho dostali od kontrolou.
23:15
importantNa pravej strane pri bránkovisku mal výbornú šancu jeden z hráčov v bielom drese, Brust aj tento puk poslal späť do hry a podržal tím belasých.
22:49
23:13
Domáci v plnom počte.
22:49
importantPetrov vypálil z pravej strany a mal dobrú pozíciu, Brust puk vyrazil späť do hry, hostia ho majú pod kontrolou.
22:35
Slovan sa dostal k puku a okamžite ho poslal von z pásma.
22:11
Kugryšev a či Andronov to strieľal spoza ľavého kruhu, Brustovi vyprášil betóny, puk sa odrazil pred bránkovisko a domáci ho upratali do bezpečia.
21:15
Hostia v plnom počte a začína ich presilovka.
21:13
Meszároš dostal dve minúty za držanie, o chvíľu budú hrať presilovku chlapci z hlavného mesta Ruskej federácie.
20:53
Nedorost vystrelil švihom z ľavého kruhu, Sorokin aj tento puk hravo schoval do svojej roztancovanej lapačky.
20:31
CSKA vyhodil puk von z pásma, Slovan stráca sekundy zo svojej početnej výhody.
20:13
Nahadzovaný puk do pásma v podaní belasých skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:54.
V prvej tretine sme videli jeden gól, no škoda, že po nedôraznom bránení domácich v ich sieti. Slovan mal niekoľko krásnych šancí na rozjasanie arény, zatiaľ sa mu to nepodarilo, druhú časť hry však začne presilovkou. Pomer striel medzi žrde podľa svetelnej kocky 14:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
importantExcelentný semafor Sorokina, ktorý schoval puk z hokejky Švarného, keď Ivan pálil švihom z ľavého kruhu, gólman hostí má dnes v ruke Potterovskú čarovnú paličku.
19:25
importantSkalický dorážal na pravej strane pri bránkovisku puk odrazený od mantinelu spoza bránky, Sorokin dobre čítal hru a puk znovu poslal späť do hry.
19:15
Scott podrazil Švarného, teraz sa čuduje zbytočne, na dve minúty odkorčuľoval na trestnú, ten pobyt tam by sme mu mali skrátiť veru.
18:32
Chipchura vystrelil od modrej z pravej strany, Sorokin puk zrazil za svoju bránku, pod kontrolou ho majú vojaci z Moskvy.
15:48
17:24
Hostia v plnom počte, Slovan mal dve tutovky na vyrovnanie, Sorokin teraz podržal CSKA.
16:48
importantCheechoo mal na palici vyrovnanie, na pravej strane pri bránkovisku dostal prihrávku spoza bránky, pohotovo vystrelil, Sorokin v rozkľaku puk predsa len vyrazil pred bránkovisko, na dorážku tam nikto v modrom ale nebol.
15:48
importantNedorost v obrovskej šanci pred bránkoviskom, svoj puk však poslal na Sorokina, ktorý ho vyrazil späť do hry, nuž...
15:24
Da Costa opustil hraciu plochu smerom na trestnú, dve minúty pre hráčsku lavičku CSKA, príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.
14:03
Hostia v plnom počte, Slovan ani raz počas tejto presilovky neohrozil Sorokina, táto presilovka mu nevyšla podľa predstáv.
13:54
Slovan pokazil prihrávku na Ďalogu, ktorý bol voľný na ľavom kruhu, hostia puk poslali mimo obranné pásmo.
13:03
Minúta presilovky minulosťou, Slovan súpera v pásme pred Sorokinom ešte nezamkol, snáď teraz.
12:03
Scott sa čuduje a ja spolu s ním, verdikt hlavného nikto nezmení, dve minúty za nedovolené bránenie, presilovka pre domácich.
10:54
10:54
goalCSKA Moskva dala gól!
CSKA využíva presilovú hru, puk z ľavej strany si na vnútornej strane kruhu prevzal KIRILL PETROV a okolo lapačky Brusta ho poslal do siete.
10:38
Ničuškin v dobrej pozícii vystrelil z medzikružia, minul bránku Brusta.
09:49
Slovan vybojoval puk a okamžite ho popri mantineli poslal von z pásma, získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.
09:22
Lušňák opúšťa hraciu plochu, keď inkasoval dve minúty za podrazenie, opäť presilovka, teraz však pre CSKA.
08:31
Hostia v plnom počte, aj vojaci svoje oslabenie prežili bez ujmy.
08:20
Valský nakorčuľoval s pukom do pásma a vystrelil švihom, Sorokin puk letiaci tesne nad ľadom schoval do lapačky a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
08:16
08:16
Bačíkov nahadzovaný puk skončil na ochrannej sieti, čiarový nariadil vhadzovanie v strednom pásme.
07:54
importantSorokin nevedel odkiaľ vietor fúka, belasí vyrobili skrumáž pred bránkoviskom, autorom striel bol Cheechoo, ktorý najskôr trafil Sorokina, ten puk vyrazil a Jonathan s ním prešiel poza bránku, no zasunúť sa mu ho do klietky vojakov nepodarilo, škoda.
07:00
Plastinova strela bola zblokovaná a následne hostia puk poslali von cez všetky čiary, Slovan zakladá svoju presilovkovú akciu.
06:31
Hákovanie v podaní Muršaka, ktorý poslal na ľad Nedorosta, presilovku si zahrá teraz Slovan.
06:01
Šťastný autorom strely takmer od modrej, Sorokin si s pukom poradil a v pokľaku ho zrazil do rohu klziska.
05:27
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie umne ubránil.
04:59
Ožiganov vypálil spoza ľavého kruhu, bek domácich pred Brustom puk zblokoval ponad bránku na zadný mantinel.
04:27
Slovan opäť dostal puk aspoň do stredného pásma, oba tímy striedajú počas hry.
03:29
Kiselevič vystrelil od modrej z pravej strany, Brust puk poslal pred seba a domáci ho vyhodili von z pásma cez všetky čiary.
03:17
Prísne vylúčenie Lužu za podrazenie, presilovku si zahrá CSKA.
03:07
Panin pálil z ľavého kruhu, puk defenzíva domácich poslala na ochranné sklo, vhadzujeme pred Brustom.
01:33
Da Costa vystrelil z otočky z ľavej strany od kruhu, Brust puk vyrazil pred seba medzi kruhy, kde ho zakrátko vybojovali domáci a nebezpečenstvo je zažehnané.
01:03
Prvá akcia vojakov v pásme domácich sa skončila stratou puku, Slovan puk poslal do stredného pásma a následne jeho súper na zakázané uvoľnenie.
00:31
Jeglič vystrelil švihom z ostrého uhla z pravej strany, svoj puk však oprel len na ochranné sklo.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme tím hostí, počkáme si na belasých, vypočujeme si hymnu Ruskej federácie a hymnu Slovenskej republiky a po pozdravení sa kapitánov s arbitrami duelu bude všetko prichystané k úvodnému buly duelu.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu v Bratislave, rozkorčuľovanie prebieha v plnom prúde, domáci v modrých dresoch, Centrálny Športový Klub Armády v bielo-červenej kombinácii farieb. V bránke domácich sa predstaví Barry Brust, na opačnej strane uvidíme od úvodu Iľju Sorokina.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Švarný (A), Plastino, Luža, Meszároš (C), Pokorný, Ďaloga, Bačík, Kundrátek – Nedorost, Taffe, Jeglič – Šťastný, Viedenský (A), Cheechoo – Valský, Zigo, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šiška

CSKA Moskva:

Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Ožiganov, Kutuzov, Kiselevič, G. Panin, Naumenkov, Pivcakin, Košelev – Telegin, Scott, Kugryšev – Ničuškin, Popov, K. Petrov – Muršak (A), Da Costa, Enlund – D. Kvartaľnov, Andronov (A), Žarkov

Rozhodca:

Hašilov, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin.
Hokejisti HC Slovan si v nedeľu podvečer zmerajú sily s finalistom Gagarinovho pohára, klubom, ktorý vystavil v play-off stopku belasým, CSKA Moskva. Vojaci aktuálne kraľujú Východnej konferencii a rozdiel medzi súpermi je dvadsaťtri bodov.

CSKA Moskva – načrime do histórie klubu. Klub CSKA Moskva vznikol v roku 1946. Historický prvý zápas v hokejovej lige ZSSR sa odohral 22.12.1946 a jeho účastníkmi boli práve CSKA spolu s Dinamom Moskva. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 32 majstrovských titulov, 11 krát obsadil druhé miesto a 1 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 12 krát vyhrali hráči CSKA ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 20 víťazstiev pohára Európskych majstrov a v roku 1972 vyhrali aj Interkontinentálny pohár.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 5. miesto, keď v Konferenčnom semifinále nestačili na mestského rivala Dinamo Moskva. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13. , 19. a 16. miesto. V piatej sezóne CSKA postúpil do play-off, vyradil v jej prvom kole hráčov HC Lev po sérii 4:0 na zápasy, no potom sériou 1:4 na zápasy podľahol opäť mestskému konkurentovi a celkovému víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva a napokon obsadil pekné 6. miesto. V šiestej sezóne nastúpil CSKA v úvode play-off proti SKA Petrohrad, a keďže nevyhral ani jeden zápas, séria skončila 0:4 čo znamenalo v záverečnom účtovaní celkové 14. miesto. V siedmej sezóne CSKA zostal tesne pred bránami finále, v prvom kole play-off vyradil hravo HK Soči po sérii 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále ho čakal súper z iného súdka, Jokerit Helsinki musel zložiť poklonu, CSKA postúpil ďalej po sérii 4:1 na zápasy. Na rad prišlo finále Západnej konferencie, v ktorom CSKA podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad postupoval do finále po dramatickej sérii 4:3 na zápasy a CSKA v konečnom účtovaní obsadil krásne 3. miesto. V uplynulej sezóne to už bolo finále play-off. CSKA na ceste do finále zdolal bratislavský Slovan a séria skončila 4:0 na zápasy. Na rad prišlo Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA ťahal za kratší koniec len v jednom zápaserezultát? 4:1 na zápasy a postup do konferenčného finále. Kto čakal drámu s chlapcami z Petrohradu, hlboko sa mýlil. CSKA urobil s vojakmi zo severu krátky proces a do finále KHL postúpil jednoznačne po sérii 4:0 na zápasy. No a vo finále Alexander Radulov a spol. museli zložiť poklonu družine okolo Sergeja Moziakina, Magnitogorsk zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár po sérii 4:3 na zápasy.

V súčasnosti červeno-modrý dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú dvaja hráči z Kanady, po jednom hráčovi majú zastúpenie Francúzsko, Fínsko, Švédsko a Slovinsko. CSKA hráva svoje domáce zápasy v aréne s názvom Ľadový palác športu CSKA, menom Vsevoloda Bobrova, ktorý pojme 5.600 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Dmitrij Viačeslavovič Kvartaľnov.

V aktuálnej tabuľke Východnej konferencie má CSKA na čele zo 16 odohraných zápasov 38 bodov, belasí odohrali o tri duely menej a doposiaľ zapísali na konto 15 bodov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub CSKA Moskva my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan získal bod proti najlepšiemu tímu súťaže, prehral po predĺžení