Súťaž mužov ovládol Voronov, Neuman skončil štrnásty

Musím zapracovať na mentálnej stránke, ale niekde treba začať, hovoril po voľnej jazde Slovák.

Sergej Voronov suverénne ovládol súťaž mužov.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman skončil v súťaži mužov na 24. ročníku Memoriálu Ondreja Nepelu na štrnástom mieste.

V porovnaní s piatkovým krátkym programom si po sobotňajšej voľnej jazde pohoršil o tri priečky, keď od rozhodcov v súčte získal 149,16 bodu.

Prečítajte si tiež: Krátky program mužov v Bratislave ovládol Rus Voronov

"S krátkym programom som spokojný, s voľnou jazdou už o niečo menej," priznal.

"Boli to prvé preteky, mám dva nové programy, chcem skúsiť trojitého axela. Musím zapracovať na mentálnej stránke, ale niekde treba začať."

Víťazom sa stal Rus Sergej Voronov výkonom 237,42 bodu pred Kanaďanom Kevinom Reynoldsom (227,80 b.) a krajanom Romanom Savosinom (222,37).

Ďalší Slovák Jakub Kršňák obsadil šestnástu pozíciu (138,45). Marco Klepoch sa umiestnil na devätnástom stupienku (122,55).

V tento deň je ešte na programe vyvrcholenie súťaže tanečných párov (17.30 h).

V súťaži tanečných párov obsadilo slovenské duo Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley ôsmu pozíciu. Na rovnakej priečke sa umiestnilo v sobotňajších voľných tancoch, v porovnaní s piatkovými krátkymi kleslo o dve miesta.

Myslivečková s Csölleyom vo svojom premiérovom spoločnom vystúpení v súčte od rozhodcov zinkasovali 137,22 bodu.

"Sme na začiatku sezóny. V sobotu sme nepredviedli stopercentný výkon, potrebujeme čas na doladenie. Snažili sme sa o maximum, postupne naberieme spoločné skúsenosti," povedal Lukáš Csölley.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Talianku vymenil za Češku. Csölleya čaká prvý štart s novou partnerkou

"Bolo tam mnoho malých chýb, ktorých sme sa mohli vyvarovať. Máme ponaučenie do budúcnosti. Na prvý štart to bolo dobré, ale dalo sa aj lepšie. V jazde sa ukázala moja nervozita," dodala Lucie Myslivečková.

Zvíťazil ruský tandem Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (178,84 b.), ktorý sa na najvyšší stupienok posunul z druhej priečky po krátkych tancoch. Na druhé miesto odsunul americké duo Madison Chocková, Evan Bates (170,92).

Na tretej pozícii zotrvali reprezentanti Ruska Tiffany Zahorskiová a Jonathan Guerreiro (165,64).