Do akcie zasiahli traja Slováci, Budaj bol pre Quickov návrat iba na lavičke

Richard Pánik sa pokúša prekonať brankára Detroitu.
Richard Pánik sa pokúša prekonať brankára Detroitu. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. okt 2016 o 09:22

V prípravných stretnutiach pred začiatkom NHL dostali šancu Martin Marinčin, Richard Pánik a Marko Daňo.

DETROIT. Traja slovenskí hokejisti boli na ľade v nedeľňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL, ale ani jeden nebodoval.

Obranca Toronta Martin Marinčin odohral takmer devätnásť minút v súboji jeho tímu s Montrealom, ktorý sa skončil víťazstvom domácich Maple Leafs 3:2 po predĺžení.

Prvýkrát v drese Toronta sa predstavil 19-ročný mladík Auston Matthews - jednotka tohtoročného draftu, ktorej sa pripisuje veľká budúcnosť. Mal dve strely a dva plusové body.

Detroit si v zápase bohatom na góly poradil so Chicagom 6:3.

Zo štvorice Slovákov na súpiskách oboch tímov nastúpil iba hosťujúci Richard Pánik, ktorý odohral 18:03 minúty a mal jednu strelu a jednu mínusku.

Winnipeg zvíťazil v Calgary 4:0 vďaka shoutoutu českého brankára Ondřeja Pavelca (31 zákrokov), útočník Marko Daňo odohral v drese hostí 11:50 minúty, ale skončil bez strely na bránku.

Čisté konto dosiahol aj Jonathan Quick v bránke Los Angeles v súboji v Anaheime (0:1), Slovák Peter Budaj robil náhradníka Quickovi - jednotke amerického výberu na nedávnom Svetovom pohári v Toronte.