Česko 0:1 0:1, -:-, -:- Slovensko
Práve prebieha | Aktualizované o 17:56 | Sledujte naživo

Slovan otočil v závere zápas s Čerepovcom, vyhral o gól

Stretnutie je na programe 6. októbra o 19.00 h.

Pred odletom na ďalší trip na ľade súperov chcú Slovanisti uspieť doma proti Čerepovcu.(Zdroj: TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom súboji KHL na domácom ľade nad Severstaľom Čerepovec tesne 3:2 a ukončili tak trojzápasovú sériu prehier.

V tabuľke Západnej konferencie im ale stále patrí predposledná 13. priečka.

Slovan bol v úvode aktívnejší a ujal sa vedenia gólom Meszároša. V druhej tretine však prišli dve chyby v obrane, z ktorých pramenili prečíslenia a dva góly z hokejok Trubačjova a Monachova.

Slovanu sa podarilo vyrovnať štyri minúty pred koncom v presilovke zásluhou Taffeho a chvíľu po ňom rozhodol Cheechoo.

Zverenci trénera Miloša Říhu tak ukončili trojzápasovú domácu sériu víťazstvom. Najbližšie sa predstavia v pondelok 10. októbra o 18.30 h na ľade Lokomotivu Jaroslavľ.

KHL 2016/2017
6. October 2016 o 19:00 | Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava
Slovan Slovan
3:2
60' minúta
Koniec
Čerepovec Čerepovec
Stats
Góly a asistencie: 14. Meszároš (Šťastný), 56. Taffe (Cheechoo, Plastino), 58. Cheechoo (Šťastný) – 24. Trubačov (Kagarlickij, Truňov), 33. Monachov (Kazakovcev). Rozhodca: Belov, Naumov – Goljak, Lazarev. Diváci: 7613.
Prenos
Hokejisti Slovana Bratislava v záverečnej päťinútovke otočili skóre tohto zápasu a získali tri body! S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a z Bratislavy želáme príjemný zvyšok večera. Za pozornosť ďakuje Veronika Pancuráková.
Koniec zápasu.
59:49 Slovan vyhodil druhý puk cez všetky čiary a iba o niekoľko centimetrov minul priestor btánky.
59:22 Belasí puk až teraz vyhodili do strednej tretiny a na pár skúnd si môžu vydýchnuť.
58:50 Slovanistom sa nedarí vyhodiť puk a ostávajú zatlačení pred svojou bránkou. Severstaľ sa nevie dostať k strele.
58:36 Hosťujúci brankár Kovář ostáva na striedačke. Čerepovec bude hrať preislovku šiestich proti štyrom.
58:36 Sverestaľ si berie oddychový čas a pokúsi sa vymyslieť presilovkovú taktiku, ktorá by mu priniesla vyrovnanie.
58:36 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., narazenie na mantinel).
58:09 Hostia sa ešte rozhodne nevzdávajú. Monachov si teraz na pravej strane chcel obhodiť súpera a puk dostal do útočnej tretiny, ale napokon z toho zakončenie nebolo.
58:00 Belasým sa podarilo takmer nemožné a v závere tretej tretiny otočili skóre vo svoj prospech. Zverenci trénera Říhu tak majú nakročené k zisku troch bodov!
57:37
57:37 Slovan Bratislava dal gól!
Obrovský výbuch radosti na bratislavských tibúnach! JONATHAN CHEECHOO sa dostal pred bránku, podvihol puk a zavesil ho pod hornú žrď. Asistencia: Andrej Šťastný.
56:00 Začala sa posledná štvorminútovka riadnej hracej doby tohto zápasu. Nálada na tribúnach je razom razantne lepšia.
55:56 Čerepovec rýchlo prešiel do útoku. Polák tam vystrelil z pravej strany od mantinelu, ale Brust svojou pravou rukou tento pokus vyrazil.
55:15
55:15 Slovan Bratislava dal gól!
Belasí napokon využili presilovku a podarilo sa im vyrovnať! Cheechoo v medzikruží podržal puk a posunul ho do pravej strany, kam sa bleskovo presunul JEFF TAFFE a okamžitou strelou prepálil Kovářa. Asistencie: Jonathan Cheechoo, Nick Plastino.
54:56 Spolupráca Švarného s Taffem úspech nepriniesla. Po strele druhého menovaného schoval Kovář puk v lapačke.
54:15 Tak v uplynulej situácii napokon Meszároš opečiatkoval konštrukciu za Kovářom! Hostia mali teraz poriadne kusisko šťastia.
54:15 Slovan prešiel až k bránke súpera, kde jeden z hostí spadol na zem, ale ani to domáci celok nevyužil. Belasým však nemožno uprieť snahu, ktorá je naozaj enormná.
53:52 Hráči Severstaľu puk vyhodili cez všetky čiary. Slovan musí začať od Brusta.
53:40 Meszároš od útočnej modrej čiary nahodil puk pred bránku, ale tam sa belasým žiadne dorážky nepodarili. Kovář hru rýchlo prerušil.
53:24 Vylúčenie v tíme Severstaľ Čerepovec (Jurij Trubačov – 2 min., držanie hokejky).
53:17 Čerepovec vyhodil puk od svojej bránky iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude opäť pred Kovářom.
52:47 Slovanisti sa napokon dostali ku gólmanovi Kovářovi, ale puk na neho ledva pretlačili a český brankár hru prerušil. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme belasých.
52:30 Čerepovec sa bráni naozaj vynikajúco a nič iné ako poriadnu oporu v zadných radoch teraz ani hostia nepotrebujú.
52:18 Slovan má puk za svojou bránkou a bude rozohrávať novú útočnú akciu.
51:32 Hostia teraz výrazne prehustili stred klziska, ale aj napriek tomu dostal Nedorost puk pred bránku súpera. Belasí to tam skúšali nahodením na teč, no neúspešne.
50:57 Čerepovec puk opäť iba posunul za Brusta a odišiel pokojne striedať. Hostia kontrolujú priebeh hry a nikam sa bezhlavo nehrnú. Hrať teraz musia najmä domáci.
50:00 Začína sa posledná desaťminútovka riadnej hracej doby tohto zápasu.
49:50 Čerepovec sa však vynikajúco bráni a puk vysunul z možných streleckých pozícií. Slovan sa nevie dostať do lepšej šance.
49:29 Vhadzovať sa bude pred Kovářom. Belasí sa s podporou svojich priaznivcov stále pokúšajú o vyrovnanie.
48:44 Čerepovec je teraz herne lepší ako jeho súper. Černov naprieč útočnou tretinou prihral Polákovi, ktorý v rýchlosti zakončoval, ale mieril iba tesne vedľa bránky.
48:15 Hosťujúci kapitán Jevsejenkov teraz poriadne vystrašil domácich fanúšikov. Hráč Čerepovca vystrelil spoza obrany a Brust mal skutočne čo robiť, aby to ustál. Slovan napokon hru po veľkom boji prerušil.
47:41
47:41 Puk je opäť až pri Brustovi, ale ten zasahovať nemusí. Jeho spoluhráči Čerepovec do zakončenia zatiaľ nepúšťajú.
46:50 Severstaľ ustál ďalšiu nebezezpečnú minútku pred svojou bránkou a puk aspo§ vysunul z pásma. Belasí sa stále nevzdávajú.
46:24 Slovan sa vrátil do pásma a mohol vyrovnať. Viedenský najskôr vystrelil spoza kruhov a následne vo veľkom zmätku aj dorážal, ale Kovář aj túto situáciu zázračne ustál.
45:50 Belasí neudržali puk v pásme a museli sa vrátiť do defenzívy. Tam to nastrelením od ľavého mantinelu skúsil Kagarlickij, ale Brust odolal.
45:24 Domáci hokejisti sa vrátili do pásma. K ľavej žrdi bránky si tam nakorčuľoval Zigo a pokúšal sa prekvapiť súperovho gólmana, ale Kovář odolal.
44:38 Sverstaľ vyhodil puk až k Brustovi, ale bolo to s tečom a zakázané uvoľnenie sa pískať nebude. Slovan musí začať spoza svojej bránky.
44:22 Nasladovať bude ďalšie buly v útočnom pásme Slovana. Domáce publikom povzbudzuje svojich obľúbencov a pokúša sa belasým pomôcť, aby dokázali využiť svoju aktivitu.
44:18 Po výbornej minúte belasých bude nasledovať vhadzovanie pred Kovářom, korý musí neustále čeliť pokusom svojho súpera.
43:00 Slovan sa drží pri puku a pokračuje v dobrej ofenzívnej hre. Domáci hokejisti majú teraz herne navrch a ešte sa pokúšajú s výsledkom niečo urobiť.
42:43 Slovanisti prešli do pásma. Z ľavej strany nepríjemne vypálil Taffe a následne ešte domáci pokračovali vo veľkom ofenzívnom tlaku, ale Kovář pochytal aj takmer nemožné.
42:09 Valský sa teraz sám rpesunul pred bránku, ale ani k nemu sa puk nedostal. Belasí by potrebovali vyrovnať čo najskôr, ale aj napriek svojej snahe a aktivite sa im nedarí vyprodukovať nebezpečnejšie zakončenie.
41:46 Valský spoza bránky prihrával do najnebezpečnejšieho priestoru, ale odtiaľ zakončenie neprišlo. Severstaľ sa výborne bráni.
41:14 Dnešné stretnutie sleduje 7613 divákov.
41:04
41:04 Slovanisti si prihrávali v útočnej tretine, ale Švarnému na modrej čiare puk preskočil hokejku a belasí o pásmo prišli.
40:42 Belasí sa natlačili pred bránkara a po nahodení chceli dorážať, ale hostia im nič podobné nedovolili, pretože Kovář hru prerušil.
40:11 Slovan vyhral prvé buly a Ďaloga sa ihneď dostal do tretiny. Tam ale o puk prišiel a žiadne zakončenie sme nevideli.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina je minulosťou. Slovan na ňu nebude spomínať v dobrom, pretože dvakrát inkasoval a prišiel o tesné vedenie. Pred nami je ešte jedna dvadsaťminútovka, počas ktorej sa Slovan pokúsi otočiť skóre vo svoj prospech a prerušiť tým svoju negatívnu sériu.

Tretia tretina sa začne približne o 20:38.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:56 V samom závere neboli belasí ďaleko od vyrovnania! Po skvelom prechode nepríjemne strieľal Zigo, ale Kovář s vypätím všetkých síl odolal.
39:37 Slovanistom sa puk podarilo dostať z pásma, ale na dlho i vydýchnuť nemohli a museli sa vrátiť do svojej defenzívy.
39:00 Začala sa posledná minúta druhej dvadsaťminútovky. Severstaľ sa drží v útočnej tretine.
38:54
38:54 Hosťujúci Truňov predviedol peknú individuálnu prácu pri mantineli a dokázal prudko vystreliť, ale iba do pozorného Brusta. Ten si na svoje konto pripísal ďalší úspešný zákrok.
38:44 Hra sa až teraz po veľmi dlhej dobre prerušila. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránkou Slovana.
37:59 Slovan mohol vyrovnať! Veľmi nepríjemne teraz vystrelil Zigo a puk iba padol pred bránku hostí. Tam poskakoval úplne osamotený, ale nik z belasých ho dorážať nedokázal.
36:09 Severstaľ vyprodukoval rýchly protiútok. Na jeho konci bol pred bránkou Karlina pokúšal sa tečovať strieľanú prihrávku, ale puk nasmeroval iba do betónov gólmana.
35:17 Vzápätí sa Cheechoo dostal aj do samostatného zakončenia a s veľkou pravdepodobnosťou trafil iba hornú žrď Brustovej svätyne.
35:08 Slovan prešiel do útoku a nepríjemne pohrozil. Cheechoo od ľavého mantinelu hodil puk pred bránku, kde operoval Nedorost, ale nevyšlo mu to a Kovářa neprekvapil.
34:17 Ihneď po buly teraz veľmi nepríjemne zakončil Vovčenko. Brust sa po puku iba obzrel, ale našťastie pre neho skončil iba vedľa ľavej žrde.
34:10 Hostia po pokojnej rozohrávke spoza svojej bránky zakončili na opačnej polovici klziska, ale nešlo o nebezpečnejšiu strelu a Brust s ňou nemal problém.
33:39 Slovan dostal puk k bránke súpera, ale tam si ho prevzali iba hostia. Čerepovec hru upokojil.
32:54 Nasleduje komerčná prestávka, ktorá belasým padne vhod. Vhadzovať sa po nej bude v strednom pásme.
32:42
32:42 Severstaľ Čerepovec dal gól!
Hostia sa dostali do prečíslenia dvoch proti nikomu a túto situáciu jednoducho nemohli nevyužiť. Kazakovcev pred bránkou prihral na ľavú stranu, odkiaľ SERGEJ MONACHOV bez akéhokoľvek zaváhania prepálil bezmocného Brusta. Asistencia: Nikolaj Kazakovcev.
31:52 Hráči tlačia puk k mantinelu, ale rozhodcovia ho stále vidia a hru dlho neprerušujú. Bratislavskou arénou a ozýva piskot.
30:26 Belasí ešte ostali v pásme a bola z toho ďalšia nepríjemná situácia. Tentokrát dokázal Chipchura vystreliť, ale Kovář si poradil.
30:10 Veľmi nepríjemná situácia pre hostí! Viedenský ostal nepokrytý pred bránkou, kam sa z ničoho nič odrazil puk, ale následne v osobnom súboji spadol na ľad a nezakončil. Vylučovať sa nebude.
29:52 Domáci hokejisti vyhodili puk do svojej útočnej tretiny, ale tam ho nedokázali dokorčuľovať.
29:23 Čerepovec po buly ostal v pásme a pokúsil sa opäť pohroziť. Prirhávku pred bránku dostával Černov, no bol tiesnený a napokon nevystrelil.
28:50 Čerepovec sa vrátil do útoku. Z pravej strany z uhla nepríjemne vypálil Mazur, ale Brust si bližšiu žrď pokryl a puk za svoj chrbát nepustil. Nasleduje tretia komerčná prestávka tohto zápasu.
27:58 Domáci Šťastný sa predral dopredu a zakončoval, ale bol tiesnený a jeho pokus nevyšiel podľa predstáv. Slovan odchádza striedať.
27:10 Wilsonovi nevyšiel pokus o rozohrávku a v strednom pásme našiel priamo Viedenského. Domáci hráč sa okamžite pustil do útoku a skúsil to prudkou strelou švihom, ale mieril tesne nad bránku Kovářa.
26:29 Slovan sa v závere početnej nevýhody dokázal ubrániť a od tejto chvíle hrá v plnom počte.
25:48 Čerepovec sa pri pokuse o prechod do pásma dopustil iba ofsajdu.
25:35 Slovanistom sa puk opäť podarilo vyhodiť cez všetky čiary a vybojovať tak potrebné sekundičky.
25:20 Severstaľ sa usadil v útoku a skúšal to sériou prihrávok. Na jej konci strieľal od modrej čiary Mazur, ale jeho rana bola zblokovaná a Brust si s ňou poradil.
24:56
24:56 Hostia sa do útoku veľmi rýchlo vrátili. Z ľavého kruhu tam vystrelil Černov, ale Brust puk schoval do lapačky.
24:47 Skĺovanistom sa puk po vhadzovaní podarilo vyhodiť cez všetky čiary. Čerepovec musí začínať spoza Kovářa.
24:29 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Nick Plastino – 2 min., podrazenie).
23:59 Čerepovec je povzbudený gólom a pokračuje v ofenzívnej aktivite. Hostia teraz v útočnom pásme vybojovali vhadzovanie.
23:38
23:38 Severstaľ Čerepovec dal gól!
Je vyrovnané. Po rýchlej akcii hostí teraz Kagarlickij puk poslal popred bránku, kam si nakorčuľoval JURIJ TRUBAČOV a nechytateľne zakončil za presúvajúceho sa Brusta. Asistencie: Dmitrij Kagarlickij, Maxim Truňov.
22:54 Hostia sa pokúsili preniknúť do útoku. Popri ľavom mantineli to skúšal Kazakovcev, ale bol odstavený telom.
22:00 Čerepovec sa dokázal ubrániť a od tejto chvíli hrá v plnom počte.
21:40 Slovan ešte ostal v útočnej tretine. Jeglič prihrávkou popred bránku hľadal Viedenského, no ten bol dobre pokrytý a k prihrávke sa napokon nedostal.
21:06 Slovanisti posunuli puk na modrú čiaru, odkiaľ to strelecky skúšal Ďaloga, ale zlomil hokejku.
20:53 Slovan sa okamžite dostal k bránke súpera, ale uspieť napokon nedokázal. Nedorost to pred bránou skúšal všemožnými dorážkami, ale Kovář napokon odolal.
20:00 Belasí si zahrajú presilovku! V poslednej sekunde predchádzajúcej tretiny bol za podrazenie vylúčený Sizov.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je minulosťou. Belasí v nej svojho súpera prestrieľali pomerom 11:8 a tešisa sa z tesného jednogólového vedenia. To im v 14. minúte po efektnej strele švihom zabezpečil skúsený kapitán Andrej Meszároš.

Druhá tretina sa začne približne o 19:49.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:59 Napokon z toho bola ešte poriadne nebezpečná situácia pred bránkou Severstaľu. O dorážku sa tam v neprehľadnej situácii pokúšala formácia s Nedorostom, ale napokon prišiel faul na domácich.
19:15 Hostia opäť vyhodili puk zo sovjej obrannej tretiny a za svojou bránkou ho rozohral Brust. Slovan sa ešte pokúsi zaútočiť.
19:03 Čerepovec sa tentokrát ubránil iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude pred českým gólmanom Kovářom.
18:26 Belasí sa do pásma vrátili, ale o puk tam rýchlo prišli. Hostia sa pokúšajú v závere tretiny odolať veľkému tlaku súpera.
18:00 Začala sa posledná dvojminútovka tejto tretiny. Čerepovec puk vyhodil do stredného pásma.
17:56 Ďalšie zakončenie belasých, tentokrát z ľavej strany pálil Slovan a hosťujúci gólman puk radšej podržal vo výstroji.
16:58 Belasí mohli vyhrávať o dva góly! Jeglič posielal krížom voľného útočného pásma prihrávku Šťastnému, ale tomu v rozhodujúcom momente puk skĺzol z čepele a nedokázal zakončiť podľa predstáv.
16:21 Slovan prenikol do pásma, odkiaľ spoza ľavého kruhu pálil Cheechoo, ale jeho pokus hostia zrazili a následne puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.
15:36 Hra je vykázaná do stredného pásma. Slovanu sa ju podarí upokojiť.
15:17 Slovanisti teraz zažili pred vlastnou bránkou veľmi krušné chvíle, ale napokon dokázali odolať najmú vďaka pozornému Brustovi.
14:40 Čerepovec okamžite ostal v pásme a nebezpečne sa natlačil do bránky súpera. Puk po zemi do siete pchal Orlov, no Brust nechal betón na ľade a vyrovnanie nedovolil.
14:21 Nasleduje druhá komerčná prestávka tohto zápasu. Vhod padne najmä hosťom, ktorí sa pokúsia skonsolidovať a čo najrýchlejšie reagovať na zásah Slovana.
13:56
13:56 Slovan Bratislava dal gól!
Domáci tím sa ujíma vedenia! Veľkú zásluhu na tomto presnom zásahu má Šťastný, ktorý ostal nepokrytý na modrej čiare a zaviezol puk do pásma, kde ho prenechal ANDREJOVI MESZÁROŠOVI a jeho prudký švih sa už skončil v sieti. Asistencia: Andrej Šťastný.
13:22 Čerepovec hodil puk na zadný mantinel, kam sa vybral Brust a pomohol svojmu tímu s rozohrávkou.
12:44 Slovan to skúšal prirhávkou medzi kruhy, odkiaľ chcel zakončovať Taffe, ale hostia ho výborne pokryli a nedovolili mu to.
12:09 Publikom to teraz len tak zahučalo, ale hlavný rozhodca rozpažil. Puk iba preletel bránkoviskom Severstaľu.
11:56 Čerepovec prešiel do útoku, odkiaľ Magogin vystrelil z pravého kruhu, ale Brust puk schoval v lapačke a podržal si ho tam.
11:20 Slovan získal puk na svoje hokejky a pokúša sa prejsť do útoku. Hostia posilnili stredné pásmo a v tejto chvíli sa výborne bránia.
10:30 Hostia mohli otvoriť skóre tohto zápasu! Polák sa výborne pretlačil za posledného brániaceho hráča a z tiesnenej pozície strieľal, ale Brust odolal. Následne dorážal ešte Černov, no aj s jeho pokusom si domáci gólman poradil.
10:00 Prvá polovica zápasu je za nami. Slovan vyhráva na strely 5:3.
09:22 Slovanisti si puk priťukli na útočnej modrej čiare a bola z toho nebezpečná situácia pred hosťujúcou bránku. Z pravej strany sa do zakončenia vyrútil Šiška, ale Kovář jeho pokus zrazil betónom.
08:49 Hostia vyhodili puk, ale príliš si vydýchnuť nemôžu. Slovan prestriedava a bude chcieť pokračovať vo veľkej ofenzívnej snahe.
08:11 Slovan ostáva v útočnom pásme, ale o puk priešiel. Čerepovec sa pokúša oslobodiť spod zovretia súpera.
07:26 Hosťom nevyšla strela od modrej čiary a bola z toho obrovská šanca pre Slovan. Puk dopredu potiahol Viedenský, ale nemal to na strelu a ešte ho prenechal Švarnému. Ten prudko vypálil, no bránku tesne minul.
06:48 Slovan sa pokúšal dostať do pásma, ale hostia sa výborne bránia a cez modrú čiaru teraz domáci celok nepustili.
06:18 Nasledovať bude prvá reklamná prestávka tohto zápasu. Po nej sa bude vhadzovať pred Brustom.
05:24 Hra sa teraz rýchlo prelieva zo strany na stranu. V útočnom pásme hostí teraz zakončoval Kazakovcev, no aj on bol bránený a nemohol byť dostatočne dôrazný.
05:07 Slovanisti sa napokon dostali až do útočnej tretiny. Tam to skúšali krížnu prihrávku, ale na jej konci bol iba dobre bránený Cheechoo a v rýchlosti nevystrelil.
04:53 Slovan upokojuje hru a po prestriedaní bude rozohrávať. Puk má za Brustom Bačik.
04:12
04:12
04:12 Na opačnej strane nebezpečnú strelu predviedol aj VIedenský, ale jeho pokus Kovář zrazil hruďou.
04:01
04:01 Gólom sa neskončilo ani rýchle prenesenie hry od hostí. Čerepovec dostal puk do pásma a po krížnej prihrávke vystrelil z ľavého kruhu Vovčenko, ale Brust jeho pokus zblokoval na ochrannú sieť.
03:50 Slovan sa presunul do útoku a takisto to skúsil strelecky. Viedenský ostal teraz trestuhodne medzi kruhmi, ale v rýchlosti nenamieril dostatočne presne a nevyužil to.
03:21 Veľmi krušné chvíle pre domáci tím! Najskôr sa na vnútornej hranici ľavého kruhu dostal k puku Černov a strieľal, ale bránku súpera tesne minul. Následne hostia v aktivite pokračovali, no puk smerujúci po ľade si Brust bezproblémovo postrážil.
02:56 Rozhodcovia hru vykázali do stredného pásma a Slovan následne puk vysunul do útoku, ale tam ho nedokorčuľoval.
02:33 Čerepovec si to pekne hádzal pred bránku. Tam v rýchlosti koršuľoval Kazakovcev, ale napokon mu puk ušiel z čepele a zakončenie z toho nebolo.
02:13 Brust si na opačnej strane pripísal prvý úspešný zákrok a hra sa prerušuje. Nasledovať bude buly v obrannom pásme belasých.
01:28 Slovan sa presunul do útoku a mohol otvoriť skóre zápasu! Po prihrávke spoza bránky pálil z vnútornej strany ľavého kruhu Šťastný, ale bránku súpera prepálil.
01:11 Čerepovec puk opäť nahodil k bránke domácich, ale Švarný za Brustom situáciu upokojil a bude rozohrávať.
00:41 Slovan za vlastnou bránkou vybojoval puk a presunul sa do útočnej tretiny. Tam po prechode čiarou z ľavej strany pálil Ďaloga, ale jeho pokus sa neujal.
00:10 Prvé buly vyhrali hostia, ktorí puk ihneď nahodili do útočnej tretiny. Tam sa o neho pri mantineli okamžite strhol tuhý boj.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
V Bratislave sme si ešte symbolickou minútou ticha uctili Michala Kováča, prvého prezidenta Slovenskej republiky, ktoý nás včera navždy opustil.
V Bratislave je už všetko pripravené na úvodné buly zápasu a po hymnách Slovenskej republiky a Ruskej federácie sa duel bude môcť začať. Domáci Slovan nastúpi v tmavomodrých dresoch, Čerepovec bude hrať v bielej farbe.

Dámy a páni, prajeme vám príjemný športový zážitok.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Ďaloga, Kundrátek, Plastino, Švarný, Meszároš (C), Rosandić, Pokorný, Bačik – Cheechoo, Taffe, Nedorost – Jeglič, Viedenský, Šťastný – Chipchura, Zigo, Valský – Šiška, Lušňák, Vopelka.

Severstal Čerepovec: Kovář (Smiriagin) – Wilson, Stasenko, Mazur, (C), Kudako, D. Ježov, Sizov, Chochlov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Vovčenko, Trubačov, Truňov – Orlov, Magogin, Mons – Kazakovcev, Karlin, Monachov.

Rozhodca: Belov, Naumov – Goljak, Lazarev.
Štatistickí ťahúni oboch tímov

HC Slovan Bratislava
V bránke Slovana doposiaľ v desiatich zápasoch nastúpil 33-ročný Kanaďan Barry Brust, ktorý si pripísal 266 úspešných zákrokov a celkovú percentuálnu úspešnosť 90.8. O niečo menej odchytal jeho 30-ročný krajan Justin Pogge, ktorý zlikvidoval 157 streleckých pokusov súpera a dosiahol celkovú percentuálnu úspešnosť 88.7.

V defenzíve Slovana sa o prvú priečku v tabuľke produktivity delí dvojica hráčov. Kanaďan Nick Plastino i Slovák Andrej Meszároš (obaja 30-roční) doposiaľ nazbierali po päť kanadských bodov a obaja zhodne za jeden gól a štyri asistencie.

Útočné rady slovanistov vedie štatisticky najproduktívnejší hráč bratislavského tímu, 35-ročný Američan Jeff Taffe. Ten má na svojom konte deväť bodov za tri góly a šesť asistencií. Nasledujú ho Marek VIedenský (1+7) a Václav Nedorost (5+2).

Severstal Čerepovec
Brankárskou jednotkou Severstaľu je 28-ročný český gólman Jakub Kovář. Ten v aktuálnom ročníku nastúpil už v 15 zápasoch, v ktorých si prípísal 375 úspešných zákrokov a celkovú percentuálnu úspešnosť 92.1.

Spomedzi obrancov bodovo najviac vyčnieva 33-ročný Švéd Adam Masuhr, ktorý doposiaľ zaznamenal už dva góly a päť asistencií, čo mu prinieslo do tabuľky produktivity sedem kanadských bodov. Až štyri body na neho strácajú defenzívni kolegovia Clay Wilson a Alexander Jevsejenkov, ktorí majú na svojom konte po jednom góle a dvoch asistenciách.

Produktivite útočníkov Severstaľu zase vládne 27-ročný Rus Dmitrij Kagarlickij, ktorý získal 12 kanadských bodov za šesť gólov a rovnaký počet gólových prihrávok. Druhým najproduktívnejším hráčom Čerepovca je Pavel Černov, ktorý má na svojom konte deväť bodov (4+5) a najproduktívnejšiu trojicu uzatvára s bilanciou 4+2 Jevgenij Mons.
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní ďalšieho pokračovania KHL. Bratislavský Slovan dnes v Aréne Ondreja Nepelu vyzve ruský Čerepovec a ukončí tým trojzápasový program na domácom klzisku.

Slovanisti sa pokúsia napraviť si chuť, pretože posledné tri zápasy v rade prehrali. Nevýhernú sériu odštartovali na ľade Záhrebu, kde domácemu Medveščaku podľahli vysoko 0:6. Potom sa presunuli na domáce klzisko, kde ich však čakali dvaja mimoriadne kvalitní súperi. V prvom dueli Slovan podľahol CSKA Moskva tesne 1:2 po predĺžení, v druhom zápase ale opäť zaznamenal porážku 0:6, keď nestačil na SKA Petrohrad.

Čerepovec pricestoval do Bratislavy víťazne naladený. Hráči ruského tímu sa pokúsia natiahnuť peknú sériu triumfov, pretože vyhrali posledných päť zápasov v rade. V posledných troch prípadoch dokonca na domácom ľade triumfovali vždy zhodne 2:1. V aktuálnej sérii postupne zdolali Jekaterinburg, Kunlun, Chabarovsk, Vladivostok a naposledy aj moskovské Dinamo.

Pri pohľade do tabuľky Západnej konferencie však musíme konštatovať, že aj napriek rozdielnej forme uvidíme takmer súboj tabuľkových susedov. Slovan odohral v doterajšom priebehu súťažného ročníka 15 zápasov, v ktorých získal 16 bodov a celkové skóre 33:49, za čo mu v 14-člennej tabuľke patrí predposledná trinásta priečka. Hosťujúci Severstaľ Čerepovec sa teraz vezie na víťaznej vlne, ale v úvode sezóny prehral deväť duelov v rade, a tak zo svojich doterajších 16 zápasov vybojoval iba 21 bodov pri skóre 29:41. To ho radí na jedenástu priečku tabuľky.

Tieto celky sa doposiaľ vo vzájomnom zápase stretli osemkrát. Lepšiu bilanciu má Severstaľ, ktorý zvíťazil až v piatich prípadoch, zatiaľ čo Slovan si na konto pripísal iba tri výhry. Celkové skóre zo vzájomných duelov je 25:12 v prospech Čerepovca. Ten sa môže popýšiť štyrmi výhrami bez inkasovaného gólu, zatiaľ čo Slovan sa môže pochváliť výhrami v posledných dvoch vzájomných súbojoch.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.
Rozpis
HC Slovan Bratislava
Zostavy :
Brust
Pogge
Ďaloga
Kundrátek
Plastino
Švarný
Meszároš (C)
Rosandić
Pokorný
Bačik
Cheechoo
Taffe
Nedorost
Jeglič
Viedenský
Šťastný
Chipchura
Zigo
Valský
Šiška
Lušňák
Vopelka
Zoradenie : Brust (Pogge) – Ďaloga, Kundrátek, Plastino, Švarný, Meszároš (C), Rosandić, Pokorný, Bačik – Cheechoo, Taffe, Nedorost – Jeglič, Viedenský, Šťastný – Chipchura, Zigo, Valský – Šiška, Lušňák, Vopelka.
Lavička :
Severstaľ Čerepovec
Zostavy :
Kovář
Smiriagin
Wilson
Stasenko
Mazur
Jevsejenkov (C)
Kudako
Ježov
Sizov
Chochlov
Kagarlickij
Černov
Polák
Vovčenko
Trubačov
Truňov
Orlov
Magogin
Mons
Kazakovcev
Karlin
Monachov
Zoradenie : Kovář (Smiriagin) – Wilson, Stasenko, Mazur, (C), Kudako, D. Ježov, Sizov, Chochlov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Vovčenko, Trubačov, Truňov – Orlov, Magogin, Mons – Kazakovcev, Karlin, Monachov.
Lavička :
Rozhodcovia
Belov, Naumov – Goljak, Lazarev
Dnes najtipovanejšieNaj tipy 1 0 2 10 02 12
Vejle - Brabrand1.573.951.122.191.19
Din.Minsk - Jokerit2.544.12.351.571.491.22
Din.Moskva - Podolsk1.84.253.651.261.961.21
Jaroslavl - CSKA M.2.9642.11.71.381.23
St.Peterburg - Slovan1.2189.41.054.31.07

Celkový kurz vybraných zápasov je 3.95

Za 11,73 € môžete hrať o 100 €

Zostaviť tiket

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. 100 %-nú hypotéku môžete dostať aj na mestský apartmán
 2. Od septembra opäť po starom
 3. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
 4. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
 5. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
 6. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte
 7. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
 8. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
 9. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
 10. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
 1. 10 vecí, ktoré môžete dostať od zdravotnej poisťovne zadarmo
 2. Úspech na Majstrovstvách sveta v Quadrathlone
 3. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
 4. Od septembra opäť po starom
 5. Máte doma retro kúsky spojené s pivom Šariš?
 6. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
 7. 100 %-nú hypotéku môžete dostať aj na mestský apartmán
 8. Business Smartphones Connected to Public Wi-Fi Can Be in Danger
 9. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
 10. Poslanec Borguľa žiada o uvoľnenie parkoviska pre rezidentov
 1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 6 944
 2. Od septembra opäť po starom 4 731
 3. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd 4 378
 4. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom? 2 410
 5. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 836
 6. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte 1 752
 7. Ako sme jazdili v socializme 1 367
 8. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole 1 274
 9. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 1 082
 10. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 1 044

Téma: Slovan v KHL


Článok je zaradený aj do ďalších tém Online prenosy

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Keď si náckovia robia genetické testy. A potom sa čudujú

Zavádzanie antivedeckého konzervativizmu paralyzuje celú generáciu.

Neprehliadnite tiež

Neapol hrá podobne ako Real Madrid. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Príďte sa pozrieť na domáci zápas Ligy majstrov. Ľudia sedia v kaviarňach či reštauráciách a rozprávajú sa len o zápase, tvrdí Hamšík.

RTVS nakupovala, futbalový šampionát môže vysielať päť rokov

Za balík vysielacích práv na futbalové turnaje zaplatí verejnoprávne médium 1,6 milióna eur v piatich splátkach.

Je majstrom v sebavedomí. McGregor si verí, hoci favoritom nie je

V prvom kole skončí v bezvedomí, vraví hviezda MMA Conor McGregor o svojom súboji s Floydom Mayweatherom.