Neymar dosiahol strelecké jubileum, v Brazílii ospevujú nového trénera

Neymar (vpravo) patrí k lídrom Brazílie.
Neymar (vpravo) patrí k lídrom Brazílie. (Autor: SITA/AP)
TASR|7. okt 2016 o 07:55

Lídrom juhoamerickej kvalifikácie je stále Uruguaj.

NATAL. Po deviatom kole juhoamerickej kvalifikácie o postup na futbalové MS 2018 v Rusku figuruje na čele tabuľky naďalej Uruguaj.

Jeho hráči zdolali v noci na piatok v Montevideu poslednú Venezuelu rozdielom triedy 3:0 a pred druhou Brazíliou si tak stále udržiavajú tesný jednobodový náskok.

Hráči Uruguaja sú naďalej na čele tabuľky.
Hráči Uruguaja sú naďalej na čele tabuľky. (Autor: TASR/AP)

Ešte suverénnejšie víťazstvo dosiahla Brazília, ktorý rozdrvila v Natale Bolíviu 5:0. Domáci už v prvom polčase rozobrali súpera, keď po 45 minútach vyhrávali 4:0.

Skóre otvoril v 11. minúte po narážačke s Gabrielom Jesusom hviezdny Neymar, pre ktorého to bol jubilejný 300. gól v profesionálnej kariére.

Do štatistiky sa mu započítavajú presné zásahy z národného dresu i klubového pôsobenia v Santose a Barcelone.

Neymar v zápase exceloval, keď vypracoval aj tretí a štvrtý gól domácich.

V reprezentácii zaznamenal 24-ročný Neymar už svoj 49. gól, čím sa v historickom poradí osamostatnil na štvrtej priečke, keď nechal za sebou legendárneho Zica.

Viac gólov v národnom tíme strelili iba Pelé (95), Ronaldo (67) a Romário (56).

Hviezdny Neymar si okrem gólu a dvoch asistencií privodil aj tržnú ranu na hlave. (Autor: TASR/AP)

Pod vedením nového trénera Adenora Bacchiho "Titeho" vyhrala Brazília aj tretí zápas za sebou, čo ocenili fanúšikovia skandovaním "Ole, ole, ole, ole... Tite! Tite!".

Tite, ktorý nahradil na poste Dungu, dokázal výrazne oživiť brazílsku hru. "Cítime, že od Titeho príchodu na lavičku sa atmosféra v mužstve výrazne zlepšila," vyslovil sa obranca Dani Alves.

Trápi sa Argentína, ktorá bez zraneného Lionela Messiho znovu uhrala na pôde súpera iba remízu 2:2, tentoraz si odviezla bod z Peru.

Argentíne tak patrí v tabuľke až piata pozícia, ktorá by znamenala barážový boj.

Na štvrté miesto sa vyšvihla Kolumbia, ktorá zvíťazila v Asuncióne nad domácim Paraguajom 1:0 gólom Edwina Cardonu v nadstavenom čase.

10.Venezuela90279:242

Domov»Futbal»Reprezentácie»Neymar dosiahol strelecké jubileum, v Brazílii ospevujú nového trénera