Cristiano Ronaldo reagoval na kritiku, dal štyri góly

Druhé kolo eliminačných bojov o šampionát v Rusku pokračuje deviatimi sobotňajšími zápasmi.

Cristiano Ronaldo dal štyri góly.(Zdroj: SITA/AP)
Anglicko vs. Slovensko na legendárnom Wembley >>

BRATISLAVA. Francúzski futbalisti zvíťazili v piatkovom súboji A-skupiny kvalifikácie MS 2018 nad Bulharskom presvedčivo 4:1. Francúzom sa podarilo odčiniť zaváhanie zo septembrovej ouvertúry, keď prekvapujúco iba remizovali 0:0 na pôde Bieloruska.

Na konte majú štyri body, rovnako ako Holandsko a Švédsko, ktorí tiež potvrdili rolu favoritov - Švédi triumfom 1:0 v Luxembursku a Holanďania víťazstvom 4:1 nad Bieloruskom.

Prečítajte si tiež: Bývalý tréner Realu Madrid viní Ronalda za zlú formu klubu

Francúzsko muselo otáčať

Francúzi sa nenechali vykoľajiť situáciou zo 6. minúty, keď Bacaryho Sagnu vyobracal vo vlastnej šestnástke Georgi Milanov a francúzsky obranca ho zastavil len za cenu faulu. Nariadenú jedenástku aj s prispením žrde premenil Mihail Aleksandrov - 0:1.

Potom sa však hralo výlučne v réžii domáceho favorita, ktorý zlepenými zásahmi Kevina Gameira a Dimitriho Payeta ešte v úvodnej polhodine otočil skóre a ďalší člen ofenzívneho trojzáprahu Antoine Griezmann zvýšil v 38. minúte na 3:1. Gameiro po hodine hry štvrtým gólom definitívne zlomil odpor balkánskeho mužstva.

Ronaldo reagoval na kritiku

Portugalsko si napravilo chuť po prehre 0:2 so Švajčiarskom na trpaslíkovi z Andorry, ktorý v Aveire inkasoval šesťgólovú nádielku a dohrával bez dvoch vylúčených hráčov. Úradujúci majstri Európy si zápas uľahčili vďaka expresným gólom Cristiana Ronalda z 2. a 4. minúty.

Kanonier Realu Madrid dvakrát gólovo zaúradoval aj po zmene strán a celkovo zaznamenal v reprezentačnom drese už 65 presných zásahov, čím sa v medzinárodných historických tabuľkách dostal o.i. pred švédskeho bombardéra Zlatana Ibrahimoviča (62) i Didiera Drogbu z Pobrežia Slonoviny (63).

V ďalšom zápase B-skupiny zvíťazilo Švajčiarsko v Maďarsku 3:2, o zisku ďalších troch bodov pre Helvétov rozhodol v 90. minúte Valentin Stocker.

V zápase Grécko - Cyprus (2:0) sa ako asistent českého hlavného rozhodcu Pavla Královca predstavil Slovák Roman Slyško. Gréci sa dostali na koňa po góle Konstantinosa Mitrogloua z 12. minúty a krátko pred koncom polčasu spečatil ich triumf Petros Mantalos.

Gréci sú so šiestimi bodmi lídrami H-skupiny spoločne s Belgickom, ktoré doma rozdrvilo Bosnu a Hercegovinu 4:0. Prekvapenie sa zrodilo v Rige, kde domáci Lotyši v súboji B-skupiny podľahli Faerským ostrovom 0:2. Hostia tak majú na konte prekvapujúco štyri body z dvoch duelov.

Druhé kolo eliminačných bojov o šampionát v Rusku pokračuje deviatimi sobotňajšími zápasmi. Slovenskí futbalisti sa od 20.45 SELČ predstavia na pôde Slovinska v Ľubľane. Následne v utorok 11. októbra v Trnave privítajú Škótsko.