Ronaldo o Andorre: Je to tím, ktorý postaví jedenásť hráčov za loptu

Portugalský futbalista strelil za národný tím štyri góly v jednom zápase prvýkrát v kariére.

Cristiano Ronaldo slávi jeden zo svojich štyroch gólov.(Zdroj: TASR/AP)
Neymar, Coutinho či Firminho v Berlíne za 135€ >>

AVEIRO. Cristiano Ronaldo sa prvý raz predstavil v drese portugalskej futbalovej reprezentácie od zranenia kolena vo finále majstrovstiev Európy 2016 vo Francúzsku.

Prečítajte si tiež: Cristiano Ronaldo reagoval na kritiku, dal štyri góly

A bol to parádny návrat - k víťazstvu svojho tímu v kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá sveta 2018 nad Andorrou (6:0) prispel v piatok štyrmi gólmi.

V portugalskom drese sa mu premiérovo podarili štyri zásahy v jednom zápase. Bol to už štvrtý hetrik Ronalda za krajinu, na svojom konte má 65 gólov v 134 zápasoch.

Portugalská megahviezda skórovala už v druhej a štvrtej minúte zápasu, ďalšie dva gólové zásahy pridala po prestávke.

"Vedeli sme, že prvý gól bude skutočne dôležitý proti tímu, ktorý postaví jedenásť hráčov za loptu," povedal po zápase novinárom Ronaldo.

"Som šťastný, že som sa po zranení na európskom šampionáte vrátil do mužstva. Viem, že som dôležitý - tak, ako ostatní hráči. Vždy som zo seba vydal všetko pre národný tím. Dnes som sa cítil byť užitočný. Teraz chceme vyhrať všetkých osem zostávajúcich zápasov a postúpiť na majstrovstvá sveta," citovala BBC slová krídelníka Realu Madrid.

Prečítajte si tiež: Vždy som cítil, že som výnimočný, hovorí Cristiano Ronaldo

Úradujúci majstri Európy odčinili vlažný vstup do kvalifikácie, keď v úvodnom vystúpení podľahli Švajčiarsku (bez Ronalda) 0:2.

Futbalisti Andorry, ktorí dohrávali piatkový zápas bez dvoch vylúčených hráčov Jordiho Rubia a Marca Rebésa, zaznamenali svoju 91. prehru v 94. kvalifikačnom zápase.

Portugalcom patrí momentálne v B-skupine tretia priečka, Andorra je bez bodu a streleného gólu posledná.