Nové Zámky vyrovnali dve sekundy pred koncom, na čele je Nitra

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Sportnet|9. okt 2016 o 19:54

Napínavý záver malo stretnutie medzi Žilinou a Novými Zámkami. V 60. minúte padli dva góly.

BRATISLAVA. Obranca Lukáš Dubeň bol hlavným strojcom víťazstva Zvolena 4:3 nad Trenčínom v nedeľňajšom stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Od 43. do 54. min sa čistým hetrikom postaral o priebežný obrat z 1:2 na 4:2, boli to jeho prvé tri ligové góly v kariére.

Zvolen zvíťazil nad Trenčínom aj 11. septembra na jeho ľade, vtedy 2:1. Teraz si v Tipsport lige pripísal tretí úspech za sebou.

Po dvoch prehrách sa pozviechala majstrovská Nitra. V nedeľu si to odniesol Liptovský Mikuláš, ktorý podľahol favoritovi na jeho ľade 1:4.

Brankár Nagy inkasoval proti Nitre štyri góly.
Brankár Nagy inkasoval proti Nitre štyri góly. (Autor: TASR)

Nitra najprv v utorok inkasovala debakel 0:7 na severe Moravy od Vítkovíc v prvom dueli 1/16-finále Ligy majstrov a potom v piatok podľahla tiež vonku 2:5 Banskej Bystrici, čo bol je premiérový bodovo úplne nulový duel v tejto sezóne Tipsport ligy.

Teraz sa vrátila na čelo ligy, má 27 bodov, druhé Košice o bod aj odohraný zápas menej. Liptovský Mikuláš v septembri tohto súpera zdolal doma 4:3 po samostatných nájazdoch, nedokázal na to nadviazať.

Žilinčania dovolili hosťujúcim Novozámčanom vyrovnať v čase 59:58, napokon však pred svojimi priaznivcami zvíťazili aspoň za dva body - 5:4 po predĺžení.

Ambiciózne Nové Zámky netriumfovali za tri body už v deviatom stretnutí za sebou, druhom pod vedením nového kouča Júliusa Pénzeša. Pravda, v rámci tejto negatívnej série dvakrát uspeli za dva body, teraz si pripísali bod.

V nedeľu uspeli aj hokejisti Martina, ktorý vyhrali v Poprade 3:5. O svojom triumfe rozhodli predovšetkým v druhej tretine, v ktorej strelili štyri góly.

Tipsport liga - 11. kolo:

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 36. Klhůfek (Andersons, T. Valenta), 43. Dubeň (Miloš Kelemen, S. Petráš), 52. Dubeň (M. Ivan, B. Mráz), 54. Dubeň (Halama, S. Petráš) - 30. Marcel Hossa (Hatala, Ölvecký), 40. Tybor (Kalináč, J. Gašparovič), 56. Veilleux (Marcel Hossa)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - M. Kollár, Rojík, 1002 divákov

Zvolen: S. Baroš - Andersons, T. Valenta, Habšuda, Demiters, Hataš, F. Fekiač, Dubeň, M. Ivan - Kňazev, B. Mráz, Klhůfek - J. Majdan, P. Zuzin, B. McGregor - Šimíček, Řezáč, Martin Ďaloga - S. Petráš, Halama, Miloš Kelemen

Trenčín: Chábera - L. Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák - Sojčík, R. Dlouhý, L. Novák - J. Gašparovič, Kalináč, Tybor - Marcel Hossa, Veilleux, Ölvecký - Briestenský, J. Švec, D. Novák

Josef Turek, tréner Zvolena: "Prvé dve tretiny to bol vyrovnaný zápas. Som rád, že nás nezlomil inkasovaný gól na konci stredného dejstva do šatne na 1:2. Chcel by som chlapcov pochváliť za výkon v tretej tretine, kde dokázali otočiť nepriaznivý stav a zvíťaziť. Za to som veľmi rád. Ukázali sme v tejto časti hry značnú silu i bojovnosť. Pochválil by som hlavne obrancu Dubeňa. Chytil sa prvým svojím extraligovým gólom a potom mu to tam napadalo."

Miloš Holaň, tréner Trenčína: "V prvej tretine to nebol pekný hokej, hráči akoby sa oťukávali v tejto komornej atmosfére, ale nám to vyhovovalo, chceli sme hrať čo najdlhšie na 0:0. V druhej tretine sme išli do vedenia, dokonca 2:1, ale neviem prečo sa vždy niečo stane v tretej tretine a my to nedokážeme udržať. Hráčov pritom na to máme. Náš gól na 2:1 tri sekundy pred prestávkou žiaľ nebol povestným klincom do rakvy súpera v tomto zápase, hoci sme si to v podvedomí všetci mysleli. V tretej tretine si aj brankár Chábera vybral slabšiu chvíľu pri vyrovnaní Zvolena. Domáci išli do vedenia a potom si tri body i napriek nášmu zníženiu ubojovali. Chýbalo nám i šťastie v koncovke."

Lukáš Dubeň, obranca Zvolena a autor hetriku: "Bol to jeden z najlepších zápasov, aké som odohral. Dosiahol som premiérový gól a dokonca aj premiérový hetrik, ale je to zásluha celého tímu, ktorý mi pomohol. Stretnutie bolo ťažké, nezačali sme najlepšie, ale napokon sme sa vzchopili a vyhrali tento zápas. Dnes to padlo mne, hádam nabudúce to bude padať i ďalším mojim spoluhráčom."

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 4. Mezei (Kutálek, H. Ručkay), 31. Marek Slovák (Blackwater, Laliberté), 34. H. Ručkay (Ordzovenský, M. Krištof), 36. Macík (P. König, J. Štefanka) - 53. Rudolf Huna (Róbert Huna)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Šefčík, Junek, 2288 divákov

Nitra: Michal Valent - Milam, M. Versteeg, Rais, Mezei, P. König, Ordzovenský, E. Piačka, Pupák - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - Chalupa, L. Paukovček, Bene

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - Mezovský, M. Šiška, Oravec, Bobček, M. Moravčík, Kadlubiak - Kadura, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, A. Lištiak - Kabáč, Stümpel, Števuliak - Brezniak

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Po dvoch prehrách sme chceli určite vyhrať. Začali sme aktívne, súpera sme dostali pod tlak. Mali sme veľmi veľa šancí, ale dali sme v úvode iba jeden gól. Mikuláš hrozil, ale mal len minimum šancí. V druhej tretine nám to napadalo. V tretej tretine bol zápase už rozhodnutý a len sa dohrávalo. Mrzí ma len to, že sme nedali viac gólov, šancí sme mali neúrekom."

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "V Nitre sme chceli ustáť úvodný tlak domácich. To sa nám sčasti podarilo. Do polovice zápasu bolo len 1:0. Dostali sme sa dvakrát do prečíslenia, ktoré sme mali využiť, chýbal nám však dôraz a jednoduchosť. Naopak, súper dal z protiútoku gól, čo bol zlomový moment zápasu. Ťahali sme jednoznačne za kratší koniec, ale s Nitrou nemôžeme urobiť toľko faulov. Stálo nás to veľa síl. V záverečnej tretine sme nechceli dostať ešte viac gólov. Spokojný som s bojovnosťou až do konca, ale nie som spokojný s osobnou disciplínou niektorých hráčov."

MsHK Doxxbet Žilina - HC Nové Zámky 5:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 15. R. Konečný, 24. Marek Hovorka (P. Mikuš, J. Jurík), 33. Húževka (P. Mikuš, J. Jurík), 60. J. Jurík (T. Sýkora), 65. Marek Hovorka (D. Brejčák) - 12. Brabenec (L. Hvila, Cardwell), 40. Fábry (Martin Chovan), 47. M. Paulovič, 60. Cardwell (Michal Hudec, Saarinen)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - Krajčík, Synek, 798 divákov

Žilina: T. Tomek - D. Rehák, P. Mikuš, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Kríž - Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský - J. Jurík, Húževka, T. Sýkora - Švihálek, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, Rogoň

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, V. Čížek, Martin Chovan, Sandgren, Štindl, Ďurčo, Sucharda, Maier - L. Hvila, Brabenec, Saarinen - J. Tibenský, Michal Hudec, Fábry - M. Paulovič, R. Lelkeš, Čaládi - Tábi, D. Rehák, Dubec

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Som nespokojný s dvoma bodmi, naša predstava bola iná. Zápas sa lámal za stavu 3:1, keď sme mali za sebou niekoľko presiloviek, ktoré sme však zahrali zle. Ak by sme dali gól na 4:1, zápas v pohode vyhráme. V závere sa udialo niečo nemysliteľné, dve sekundy pred koncom sme inkasovali a prišli sme o vydreté víťazstvo a tri body. Všetko si rozoberieme, aby sme sa posunuli ďalej a hrali lepšie."

Július Pénzeš, tréner Nových Zámkov: "Nebol to zápas podľa našich predstáv. Nabudili sme mužstvo, dobre sme začali, šli sme do vedenia, ale potom prišli obligátne chyby, jedna, druhá, vylúčenia a zrazu sme prehrávali o dva góly. Opäť sme museli doťahovať výsledok, ktorý sa nám našťastie podarilo vyrovnať, no pred koncom prišla hrubá chyba a gól. Na ten sme síce šťastne odpovedali, ale čo z toho, keď sme pred koncom predĺženia s pukom na hokejke nedokázali podržať hru, ale inkasovali. Získané sebavedomie strácame a ťažko ho nadobúdame znova. Je to ťažké, no musíme sa s tým pobiť, mužstvo má na to, aby podávalo lepšie výkony ako dnes."

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)

Góly: 1. Lichanec, 29. Ježek (Kroták), 40. Lapšanský (Zagrapan, Lichanec) - 23. Dírer (J. Tabaček, Brňák), 25. P. Koyš, 29. P. Koyš (Heizer, Dírer), 35. Korostin (Dokšin, Pulli), 60. P. Koyš (Pulli)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jura - Bogdaň, Jobbágy, 863 divákov

Poprad: Šúrek - Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Chaloupka, Cutting, Potechin, Lubor Pokovič - Lichanec, Zagrapan, Lapšanský - Matej Paločko, Ježek, Kroták - Štrauch, Troliga, D. Bondra - Danielčák, Mlynarovič, Výhonský

Martin: Corbeil - M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, Rantanen, Pulli, M. Leško, Pacalaj - P. Koyš, Heizer, Dírer - D. Rzavský, Galamboš, Surovka - Korostin, Dokšin, Hölli - Poliaček, Jurášek, F. Nemček

Petr Jonák, tréner Popradu: "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Strelený gól nás upokojil a následne sme poľavili. Všade sme boli neskôr, prehrávali sme súboje a to nás stálo body. V tretej tretine sme sa snažili, ale nedostali sme sa už do zápasu. Hlúpe chyby ako keď prihráme súperovi na gól, a prehraté osobné súboje 1 na 1 nás stáli lepší výsledok."

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Na dnešný zápas sme sa zodpovedne pripravovali. Chlapci na ľade splnili do bodky, čo sme si pred zápasom povedali. Dve tretiny sme boli lepším tímom, v tretej tretine sme ustrážili presilové hry súpera. Celému kolektívu od brankára až po posledného hráča patrí pochvala."

Domov»Hokej»Slovensko»Nové Zámky vyrovnali dve sekundy pred koncom, na čele je Nitra