Holanďania nevstúpili dobre ani do ďalšej kvalifikácie

Paul Pogba (druhý vľavo) sa raduje z gólu so spoluhráčmi počas zápasu proti Holandsku. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. okt 2016 o 09:26

O víťazstve Francúzov rozhodol Pogba. "Nielen gólom, ale aj pre schopnosť získava´t loptu," chválil ho tréner Deschamps.

AMSTERDAM. Futbalisti Francúzska pripravili v pondelňajšom šlágri A-skupiny Holandsku prvú prehru v prebiehajúcej kvalifikácii MS 2018. O zisku troch bodov pre hostí rozhodol v 30. minúte hráč Manchestru United Paul Pogba.

Holandsku chýbali opory

"Paul bol rozhodujúci. Nielen pre svoj gól, ale aj pre jeho schopnosť získavať loptu v strede poľa a jej dobrú distribúciu," citovala agentúra AP slová trénera Francúzska Didiera Deschampsa. Francúzsky stredopoliar prekvapil po polhodine hry brankára Maartena Stekelenburga strelou z diaľky.

Holanďania nedokázali počas celého stretnutia nájsť recept na účinnú francúzsku obranu, v strede poľa chýbali trénerovi Dannymu Blindovi pre zranenia Wesley Sneijder a Arjen Robben.

Ďalšie narušenie ofenzívnych plánov prišlo už po 16 minútach zápasu, keď musel striedať autor dvoch gólov zo zápasu s Bieloruskom Quincy Promes. Jeho náhradník Memphis Depay herne príliš nepresvedčil a tak domáci vyšli gólovo i bodovo naprázdno.

Holanďania v skupine tretí

Holanďania strácajú po troch dueloch na vedúce duo Francúzsko a Švédsko už tri body. "Odohrali sme len tri z desiatich kvalifikačných zápasov. Na Francúzsko strácame tri body, nič nie je stratené. Ale myslím si, že dnes sme si zaslúžili remízu," povedal Blind.

Rovnaký počet bodov i totožné skóre (5:1) ako Francúzsko majú po pondelku v A-skupine aj Švédi, ktorí si v Štokholme hladko poradili s Bulharskom 3:0.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Holanďania nevstúpili dobre ani do ďalšej kvalifikácie