Chelsea nedala šancu Leicestru, vyhrala o tri góly

Hráči Leicestru City nezažívajú najlepší vstup do ročníka. Zo siedmich zápasov prehrali až tri. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. okt 2016 o 23:39

Do siete úradujúceho majstra skórovali Diego Costa, Eden Hazard a Victor Moses.

LONDÝN.  Anglický futbalový majster Leicester City nemal nárok na úspech v sobotňajšom úvodnom zápase 8. kola Premier League.

Zverenci Claudia Ranieriho podľahli na trávniku Chelsea hladko 0:3, keď už do prestávky rozvlnili sieť Diego Costa a Eden Hazard.

Na konečných 3:0 na Stamford Bridge pečatil v 80. min Victor Moses.

Zatiaľ čo Chelsea v sezóne piatykrát zvíťazila a v neúplnej tabuľke 8. kola je piata, Leicester si pripísal štvrtú prehru v novom súťažnom ročníku PL a priebežne je až trinásty.

Líder tabuľky Manchester City doma iba remizoval s Evertonom 1:1, keď na vedúci gól Romela Lukakua odpovedal domáci Durán Nolito.

Toto zaváhanie "Citizens" využil Arsenal, ktorý si doma poradil so Swansea 3:2 a to aj napriek vylúčeniu Granita Xhaku v 70. min.

Dva góly domácich zaznamenal Theo Walcott, tretí pridal Mesut Özil. Arsenal sa bodovo dotiahol na Manchester City na čele tabuľky.

Premier League - 8. kolo:

FC Chelsea - Leicester City 3:0 (2:0)

Góly: 7. Costa, 33. Hazard, 80. Moses

Arsenal - Swansea 3:2 (2:1)

Góly: 26. Walcott, 33. Walcott, 57. Özil - 39. G. Sigurdsson, 66. Bastón, ČK: 70. G. Xhaka (Arsenal)

Bournemouth - Hull City 6:1 (3:1)

Góly: 5. Daniels, 41. S. Cook, 45. a 65. Stanislas (2. z pok. kopu), 83. C. Wilson, 88. Gosling - 34. R. Mason

(2:0, 1:0)
90+3 minúta
Leicester
Góly: 7. D. Costa, 33. E. Hazard, 80. Moses. ŽK: 51. Azpilicueta (CHE) – 27. Huth (LEC). Rozhodca: Andre Marriner.
Futbalisti FC Chelsea otvárajú ôsme kolo anglickej Premier League víťazstvom. Trápiaci sa Leicester City vôbec nešetrili a zdolali ho jasne 3:0. V druhom polčase uzavrel skóre zápasu Victor Moses, ktorý dnes odohral veľmi dobrý duel. Hostia tak stále nebodovali na pôde súpera a v tabuľke klesli na priebežné 13. miesto. Naopak, The Blues sa vďaka trom získaným bodom dostávajú na 5. priečku. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň.
90+3
90+2
Jamie Vardy sa ani teraz do zakončenia nedostal. Treba ale uznať, že center z pravej strany nebol najkvalitnejší. Nasleduje jeden z posledných odkopov zápasu.
90+1
Andre Marriner v dnešnom zápase nadstavuje ešte tri minúty. Na konci tej prvej sa hra odvíja na polovici tímu, ktorý dnes bodovať nebude.
90
V poslednej minúte riadneho hracieho času sa po ľavej strane dostal do zakončenia Marcos Alonso. Španielsky futbalista ale minul bránu.
89
Zápas sa prakticky dohráva v strede poľa. Momentálne sú pri lopte domáci hráči, ktorí siahodlhou kombináciou držia loptu pod kontrolou.
88
Jamie Vardy sa uvoľnil v pokutovom území. Svojim pasom hľadal Islama Slimaniho, no ten na jeho prihrávku nedokázal reagovať.
86
Hostia sa nedostali do zakončenia a zrejme sa už v hlavách sústreďujú na stredajší zápas, v ktorom v rámci Ligy majstrov privítajú doma dánsku Kodaň.
85
Z hranice pokutového územia vystrelil Danny Drinkwater. Jeho strelecký pokus bol ale zrazený a nasledovať bude rohový kop. Ten rozohrá Riyad Mahrez.
84
Christian Fuchs poslal dlhé vhadzovanie do pokutového územia. Londýnčania si ale bez problémov poradili a odvrátili loptu.
83
Zápas sa už len pomaly dohráva. Je jasné, že aktuálny anglický majster si na svoje konto pripíše štvrtú prehru v sezóne a zrejme ďalšiu rozdielom triedy.
82
changeOsem minút pred koncom máme vyčerpané všetky striedania. Odchádza hrdina predošlého momentu Victor Moses a zahrá si aj Ola Aina.
81
changePo treťom strelenom góle sa domáci tréner rozhodol striedať. Odchádza autor druhého gólu Eden Hazard, ktorého nahradzuje Ruben Loftus-Cheek.
80
80
goalChelsea dala gól!
Je rozhodnuté! Po krásnej akcií strieľajú domáci futbalisti tretí gól dnešného zápasu. VICTOR MOSES si parádne narazil loptu s Nathanielom Chalobahom a s prehľadom prekonáva Kaspera Schmeichela.
79
Victor Moses z pravej strany zahral v krátkom časovom úseku dva rohové kopy, no ani po jednom domáci nezakončili. Dobre zapracoval Wes Morgan.
78
Aktivita hostí postupne upadá a Chelsea sa čoraz viac dostáva do hry. Tentokrát predviedol dobrú akciu Nemanja Matić a takmer pridal tretí gól.
77
Danny Drinkwater nenašiel svojim pasom nabiehajúceho spoluhráča, a tak bude nasledovať len odkop od brány belgického brankára.
75
Do konca zápasu ostáva ešte približne štvrťhodina. Akcia hostí nemôže pokračovať, pretože v tesnom ofsajde bol Danny Drinkwater.
74
changePosledné striedanie hosťujúceho tímu. Pomerne prekvapujúco končí aktívny Marc Albrighton a na jeho miesto prichádza Andy King.
73
importantDiego Costa vnikol do pokutového územia a svojim pasom hľadal Edena Hazarda. Lopta sa však odrazila na nohu N'Gola Kantého, no ten v jasnej šanci zlyhal.
72
Nemanja Matić poslal pekný pas za obranu súpera. Za loptou sa ponáhľal Diego Costa, no v porovnaní s ním bol rýchlejší Kasper Schmeichel.
71
N'Golo Kanté bol faulovaný v strede ihriska, a tak domáci futbalisti ostanú pri lopte. Londýnčania zatiaľ neohrozene smerujú za víťazstvom.
70
Hostia prepadli v strede poľa, a tak sa hráči Chelsea dostali do brejku. Eden Hazard potiahol akciu, následne loptu odovzdal Diegovi Costovi, no ten sa nepresadil.
69
Leicester je v druhom polčase lepším tímom, no zatiaľ sa mu nedarí streliť vytúžený kontaktný gól. Teraz neuspel ani nový muž na trávniku, Riyad Mahrez.
68
changeVzápätí po prvýkrát strieda aj domáci kormidelník. Z ihriska sťahuje Pedra a na záverečných približne 25 minút posiela na trávnik Nathaniela Chalobaha.
67
changeClaudio Ranieri strieda hneď dvakrát. Na ihrisko prichádza Islam Slimani, ktorý nahradil nevýrazného Ahmeda Musu. Takisto končí aj Jeff Schlupp a na ihrisko vybieha Riyad Mahrez.
66
Jamie Vardy rozvinul akciu po ľavej strane. V nebezpečnom priestore ale nebol nikto v červenom drese, a tak loptu odvrátil Gary Cahill.
65
Diego Costa si prišiel pre loptu do hĺbky stredu poľa. Napokon vybojoval faul pre svoj tím a tiež cenné sekundy. Leicester bude striedať.
64
64
importantDomáci tím mal obrovské šťastie! Center z pravej strany sa snažil sklzom odvrátiť David Luiz a loptu nasmeroval do ľavej žrde brány Thibauta Courtoisa.
63
Luis Hernández sa dostal k centru, ale našiel len dnes veľmi spoľahlivo hrajúceho Garyho Cahilla. Ten zatiaľ úplne vymazal Jamieho Vardyho.
62
V druhom polčase nevidíme taký dobrý futbal ako v tom prvom. Chelsea sa viac-menej sústreďuje na kvalitné bránenie a kontroluje priebeh.
60
Máme za sebou hodinu hry. Z talianskeho trénerského súboja môže byť spokojnejší Antonio Conte, keďže jeho tím vedie dvojgólovým rozdielom.
59
Z pravej strany centroval aktívny Pedro, no svojim prízemným pasom našiel len dánskeho brankára. Medzitým sa na trávnik vrátil aj otrasený Marc Albrighton.
58
Jamie Vardy neskóroval už šesť zápasov a svoje strelecké suchoty neprerušil ani po tejto akcii. Vyzeralo to, že sa dostane k strele, ale David Luiz ho odstavil.
57
57
importantHostia nezahrali priamy kop práve najlepšie a takmer za to pykali. N'Golo Kanté odštartoval rýchly brejk a poslal do šance Victora Mosesa. Ten vystrelil z hranice šestnástky, no skvelý zákrok predviedol Kasper Schmeichel.
56
Svoje obranné povinnosti si splnil Gary Cahill, ktorý odvrátil center z pravej strany. Následne ale Marc Albrighton vybojoval pre Líšky rohový kop.
55
Ahmed Musa hľadal kolmou prihrávkou Jamieho Vardyho. Angličan je ale v dnešnom stretnutí absolútne stratený a nehrá vôbec dobrý zápas.
54
Londýnčania sa snažia trošku upokojiť priebeh druhého polčasu siahodlhou kombináciu. Treba uznať, že zatiaľ sa im to pomerne darí.
53
Hostia výrazne ožili a vytvárajú si strelecké pozície. Tentokrát vystrelil spoza šestnástky Marc Albrighton, no aj on prestrelil bránu.
52
Ahmed Musa sa dostal k odrazenej strele a vypálil spoza šestnástky. Jeho strelecký pokus bol ale veľmi nepresný, a tak nasleduje odkop.
51
yellowCardAndre Marriner druhýkrát v zápase vyťahuje žltú kartu. Prienik Ahmeda Musu nedovolene zastavil César Azpilicueta, a tak bude hrať pod hrozbou vylúčenia.
50
Tento úsek hry je pomerne rozháraný. Oba tímy často strácajú loptu ešte v okolí stredového kruhu. Teraz prenikal do šestnástky Pedro, ale ani on si nevymodlil penaltu.
49
Leicester predsa len vstúpil do druhého polčasu vo väčšej aktivite. Častejšie sa dostáva k lopte a snaží sa niečo vymyslieť.
48
V pokutovom území súpera spadol po kontakte s Victorom Mosesom na trávnik hosťujúci Jeff Schlupp. Ani teraz z toho ale penalta nebude.
47
Christian Fuchs poslal do domácej šestnástky dlhé vhadzovanie. Svoje obranné povinnosti si ale do bodky splnil David Luiz.
46
Hneď v úvode druhého dejstva strieľal z hranice šestnástky Pedro. Španiel po jeho zrazenej strele reklamoval ruku, ale penalta sa nepíska.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas bol v jasnej réžii domáceho mužstva. Chelsea od prvých minút diktovala tempo hry a určite jej veľmi pomohol aj rýchly gól z kopačky Diega Costu. Okrem jeho presného zásahu nás zaujala aj strela Davida Luiza, ktorý z priameho kopu trafil pravú žrď. The Blues sa ale napokon dočkali aj druhého presného zásahu, keď sa do listiny strelcov zapísal Eden Hazard.

Druhý polčas sa začne približne o 14:32 hod.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Posledná minúta prvého dejstva sa už len iba dohráva. Medzitým štvrtý rozhodca signalizuje, že sa bude hrať ešte o minútu viac.
44
V závere prvého polčasu sa do zakončenia dostali aj hostia. Z pravej strany si počkal na center Ahmed Musa, no jeho hlavička nebola ani razantná, ani presná.
43
Eden Hazard si potiahol loptu na os ihriska a svojou pravačkou vystrelil. Lopta ale neprešla až ku Kasperovi Schmeichelovi, pretože ju stlmil Daniel Amartey.
42
Victor Moses prenikal po pravej strane, no taktickým faulom ho zastavil v rozlete Ahmed Musa. Ten sa zatiaľ na hrote útoku veľmi trápi.
41
David Luiz to opäť skúsil priamou strelou na bránu. Brazílčan ale mieril len do stredu brány, kde bol pripravený Kasper Schmeichel.
40
Diego Costa ukázal svoje fyzické parametre. Dobre si postrážil loptu telom a následne ho fauloval Marc Albrighton. David Luiz tak bude zahrávať ďalší priamy kop.
39
V krátkom časovom úseku zahrával Marc Albrighton dva rohové kopy. Kým po tom prvom odvrátil loptu David Luiz, v druhom prípade bol pánom na ihrisku Thibaut Courtois.
38
Luis Hernández centroval z pravej strany. Na jeho prízemný pas si nabiehal Jamie Vardy, ale tento anglický reprezentanti sa nepresadil v súboji s Davidom Luizom.
37
Po nepresnej krížnej prihrávke ukázal svoje futbalové schopnosti aj domáci tréner Antonio Conte, ktorý skutočne parádne spracoval loptu. Vhadzovať budú hostia.
36
Za obranu hostí putovala ďalšia dlhá lopta na Diega Costu. Ten bol ale teraz dobre bránený, a tak loptu chytá do svojho náručia Kasper Schmeichel.
35
Hostia zahrali priamy kop nakrátko, z pravej strany centroval Danny Drinkwater, ale svojim pasom nenašiel nikoho v červenom drese.
34
Priamy kop budú zahrávať na druhej strane aj hráči Leicesteru City. Marc Albrighton bol totiž faulovaný v súboji s Marcosom Alonsom.
33
33
Domáci futbalisti zdvojnásobujú svoje vedenie. Aj so šťastím sa lopta odrazila na nohu EDENA HAZARDA, ten obišiel dánskeho brankára a strelou do prázdnej brány strieľa druhý gól svojho mužstva.
32
Akcia Diega Costu nemohla pokračovať, pretože rukou zahral hosťujúci obranca Robert Huth. Nemecký futbalista žltú kartu nedostal.
31
Priamy kop rozohral svojou ľavačkou Marcos Alonso. Center španielskeho mladíka ale nebol najpodarenejší a skončil len odkopom Wesa Morgana.
30
Andre Marriner píska ďalší nedovolený zákrok. V súboji s Marcosom Alonsom si počínal proti pravidlám hosťujúci kapitán Wes Morgan.
29
Po priamom kope zahrávali domáci hráči aj rohový kop. K hlavičke sa dostal Nemanja Matić, no loptu už neudržal na hracej ploche David Luiz.
28
28
importantPriamy kop zahral brazílsky obranca David Luiz. Ten krásne poslal loptu ponad múr, no našťastie pre hostí trafil len pravú žrď brány Kaspera Schmeichela.
27
yellowCardHlavný rozhodca Andre Marriner vyťahuje prvú žltú kartu v zápase. Jej adresátom je nemecký obranca Robert Huth, ktorý zozadu fauloval Edena Hazarda.
25
Victor Moses nezachytil dlhú loptu za obranu súpera. Nasleduje tak iba odkop od brány dánskeho gólmana Kaspera Schmeichela.
24
Domáci futbalisti v týchto minútach kontrolujú priebeh zápasu. Nemusia sa nikam ponáhľať, keďže po góle Diega Costu vyhrávajú najtesnejším rozdielom.
23
Polovicu prvého polčasu máme za sebou. Chelsea je oveľa aktívnejšia, o čom svedčí aj pohľad na štatistiku držania lopty. Leicester drží loptu len približne 30% hracieho času.
22
Výborný sklz predviedol Christian Fuchs. Nebál sa trošku zariskovať v súboji s Victorom Mosesom a napokon zastavil prienik tohto Nigeríjčana.
21
Hostia sú smerom dopredu absolútne nevýrazní. Chelsea hrá síce len na troch obrancov, no už v strede poľa dokáže zastavovať akcie súpera.
20
Victor Moses rozbehol akciu po pravej strane. Na jeho center si naskakoval na zadnej žrdi Eden Hazard, ale svoje obranné povinnosti si splnil Luis Hernández.
19
N'Golo Kanté hrá zatiaľ veľmi dobre. Jemným oblúčikom za obranu našiel nabiehajúceho Edena Hazarda, ale zakončenie belgického špilmachera nebolo dôrazné.
18
The Blues sa dostali na dostrel súperovej šestnástky, no stred ihriska bol veľmi prehustený. N'Golo Kanté hľadal Pedra, no jeho úmysel vystihol Christian Fuchs.
17
Najaktívnejším hráčom hostí smerom dopredu je jednoznačne Marc Albrighton. Ten si pripravil loptu na center, no namiesto Jamieho Vardyho našiel len brankára Thibauta Courtoisa.
16
Danny Drinkwater si loptu spracoval v strede ihriska, no následne ho poslal k zemi David Luiz. Po Brazílčanovom faule budeme v hre pokračovať.
15
Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu zápasu. Hostia naďalej pôsobia nevýrazným dojmom a prakticky sa ešte nedostali k blízkosti domácej šestnástky.
14
Marcos Alonso tentokrát nezachytil loptu na hracej ploche. Napriek tomu si za svoju bojovnosť vyslúžil potlesk domácich tribún.
13
Domáci sa zatiaľ presadzujú najmä po svojej ľavej strane. Center Marcosa Alonsa odvrátil na rohový kop Marc Albrighton, no z následnej štandardnej situácie sa The Blues nepresadili.
12
Eden Hazard poslal nebezpečný center do pokutového územia. Pripravený bol ale Wes Morgan, ktorý tentokrát ustrážil už sedemgólového Diega Costu.
11
N'Golo Kanté rozbehol útočnú akciu domáceho mužstva. Následne kolmou prihrávkou našiel Pedra, ale ten si nepodaril v súboji s Christianom Fuchsom.
10
Domáci futbalisti zahrávali ďalší rohový kop, no tentokrát si obranca anglického majstra poradila lepšie. Loptu poslal do bezpečia Daniel Amartey.
9
Thibaut Courtois bez problémov chytá loptu do svojich rukavíc. Leicester dlho držal loptu na svojich kopačkách, ale do streleckého zakončenia sa nedostal.
8
Štandardné situácie sú pre zverencov Claudia Ranieriho obrovským problémom. Na Old Trafforde inkasovali po rohových kopoch trikrát a teraz sa im to stalo aj na pôde Chelsea.
7
7
Domáci tím sa veľmi rýchlo dostáva do tesného vedenia. Po rohovom kope Nemanja Matić krásne predĺžil loptu na osamoteného DIEGA COSTU a ten už nemal problém prekonať brankára Kaspera Schmeichela.
6
Victor Moses sa po pravej strane predral až k centru. Ten mierne zblokoval Christian Fuchs a dokonca musel Kasper Schmeichel vyraziť loptu na rohový kop.
5
Územnú prevahu od začiatku stretnutia majú zverenci Antonia Conteho. K prvému streleckému pokusu sa dostal Eden Hazard, no bránu netrafil.
4
Na druhej strane dobre zapracoval Robert Huth. Nemecký obranca vystihol kolmicu Diega Costu, ktorá mala smerovať na rýchleho Edena Hazarda.
3
Veľmi dobre zapracoval v obrane domácich César Azpilicueta, ktorý bez väčších problémov odvrátil do bezpečia center Marca Albrightona z ľavej strany.
2
Domáci rozohrali rýchlu útočnú akciu. Pedro sa snažil prestrčiť loptu na Diega Costu, ale táto španielska spolupráca sa nestretla s úspechom.
1
Úvodný výkop zápasu mali hostia, ktorí na zápas nastúpili v netradičných červených dresoch. V prvej útočnej akcii neuspel Jamie Vardy, ktorý v blízkosti rohovej zástavky fauloval.
1

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill (C) – Moses, Kanté, Matić, Alonso – Pedro, D. Costa, E. Hazard.
Náhradníci: Begović – Aina, Batshuayi, Loftus-Cheek, Chalobah, Terry, Solanke.

Leicester City: Schmeichel – L. Hernández, Morgan (C), Huth, Fuchs – Albrighton, Drinkwater, Amartey, Schlupp – A. Musa, Vardy.
Náhradníci: Zieler – A. King, Mahrez, Slimani, Ulloa, Simpson, Gray.

Rozhodca: Andre Marriner.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z anglickej Premier League. Ôsme kolo otvorí atraktívny súboj dvoch posledných majstrov, teda londýnskej Chelsea a Leicestru City. Pod dohľadom Andreho Marrinera sa zápas začne o 13:30 hod.

FC CHELSEA

Futbalistom FC Chelsea patrí aktuálne 7. miesto tabuľky. Zverenci Antonia Conteho mali výborný úvod sezóny, ale septembrové zaváhania ich stiahli v tabuľke o niekoľko priečok nižšie. Pred reprezentačnou prestávkou sa vrátili na víťaznú vlnu, keď vyhrali na pôde Hullu City 0:2. Streleckým lídrom mužstva je Španiel Diego Costa, ktorý sa podieľal až na 8 z 12 gólov svojho mužstva. Sám skóroval šesťkrát a na ďalšie dva góly prihral. Zatiaľ to troška škrípe v zadných radoch, keďže si obranca The Blues udržala čisté konto len dvakrát. Aj preto Londýnčanov určite teší fakt, že sa do základnej zostavy vracia John Terry. Na druhej strane, zranený je stále Kurt Zouma a chýbať bude aj Brazílčan Willian. Ten dostal od klubu voľno z osobných dôvodov.

LEICESTER CITY

Leicester City zatiaľ nepredvádza také oslňujúce výkony ako v predošlom ligovom ročníku. V siedmich zápasoch získal len osem bodov, pričom vyhral len dve stretnutia. Alarmujúca je najmä jeho štatistika z ihrísk súperov. Zverenci Claudia Ranieriho totiž nezískali zatiaľ ani jeden bod a celkovo inkasovali až desaťkrát. Výrazne sklamali najmä v zápasoch s Liverpoolom a Manchestrom United, ktoré zhodne prehrali 4:1. Doposiaľ nastrieľali Líšky len osem presných zásahov, pričom len Jamie Vardy a Islam Slimani sa gólovo presadili aspoň dvakrát. V dnešnom zápase sa Leicester bude musieť vysporiadať so stratou Matthewa Jamesa a tiež Yohana Benalouaneho. Zaujímavosťou je, že na Stamford Bridge sa hosťom vôbec nedarí, keďže naposledy tam vyhrali ešte v roku 2000.