Madridské kluby sa činili, svojim súperom dali dohromady trinásť gólov

Favoriti v sobotu nadeľovali. Atlético strelilo sedem gólov, Real šesť a Barcelona štyri.

Po dlhšom čase sa v lige presadil aj Cristiano Ronaldo.(Zdroj: SITA/AP)
Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

MADRID. Madridské tímy v sobotňajších zápasoch ôsmeho kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže spustili na svojich súperov nevídanú kanonádu.

Najprv Atlético rozdrvilo Granadu 7:1 a jeho počin takmer do bodky zopakoval Real, ktorý sa vrátil z trávnika Betisu Sevilla s víťazstvom 6:1.

Madridské tímy velia tabuľke La ligy, vedie Atlético so ziskom osemnástich bodov a impozantným skóre 21:3, za ním nasleduje mestský rival s rovnakým počtom bodov a skóre 22:8.

Prvý hetrik Carrasca

Hrdinom duelu medzi Atléticom Madrid a Granadou bol belgický hráč Yannick Carrasco, ktorý k svojmu hetriku pridal aj dve gólové asistencie.

"Som veľmi šťastný z gólov, je to prvý hetrik v mojej kariére. Verím, že sa mi aj v budúcnosti bude dariť. Teší ma výhra, odohrali sme dobrý zápas,“ vyjadril sa pre belN Sports 23-ročný krídelník.

Rovnaký hráč bol koncom minulého mesiaca autorom trojbodového gólu do siete Bayernu Mníchov v Lige majstrov.

Z Carrasca bol unesený aj tréner Atlética Diego Simeone: "Mám z neho veľkú radosť. Je to kompletný hráč a má pred sebou skvelú budúcnosť. Pracujeme s ním denno-denne, aby hral tak, ako to predviedol dnes.“

Pochválil však aj ďalších svojich zverencov.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Šport pre Android a iOS (Google Play a App Store)

"Počínali si veľmi dobre, pričom aj striedajúci hráči prispeli k víťazstvu,“ povedal prísny Argentínčan pre španielske médiá.

Atlético predtým naposledy nastrieľalo v La lige v jednom zápase sedem gólov v novembri 2013, vtedy si to odnieslo Getafe.

Hráčom zápasu bol Isco

Real Madrid naštartoval svoj gólostroj na Estadio Benito Villamarín v Seville už v prvých minútach a Betisu Sevilla nastrieľal do prestávky štyri góly. Po nej pridal ešte dva presné zásahy.

"Som maximálne spokojný. Potrebovali sme takýto postoj po štyroch remízach za sebou. Pre súpera je ťažké reagovať, ak začneme zápas tak silno, ako sme to urobili. Teraz je naším cieľom pokračovať na takejto úrovni, aj keď to nie je jednoduché,“ hodnotil výhru svojich zverencov tréner Realu Madrid Zinedine Zidane.

Slová chvály našiel pre dvojgólového strelca Isca: "Odhliadnuc od dvoch gólov urobil skvelú prácu.“

Ofenzívny stredopoliar, ktorý sa blysol fantastickými gólovými momentmi, pre Marcu povedal: "Hoci mi Zidane dôveroval hneď od príchodu na trénerskú lavičku, ja som nemal dostatok sebavedomia. Potreboval som takýto zápas pre jeho zvýšenie.“

Gólový účet zápasu uzatváral Cristiano Ronaldo, ktorý v La lige trafil po viac ako mesiaci. Predtým vyšiel strelecky naprázdno v stretnutiach proti Villarrealu, Las Palmas a Eibaru.

Messiho gólový návrat

Tretie miesto v tabuľke patrí po sobote FC Sevilla. Andalúzania triumfovali na predmestí Madridu v Leganes 3:2. Tri body pre hostí zabezpečil víťazným gólom v 85. minúte striedajúci Pablo Sarabia.

Sevilla zaznamenala na ihriskách súperov prvé víťazstvo z predchádzajúcich 22 zápasov. Séria sa ťahala od úvodu minulej sezóny.

Nezaváhala ani FC Barcelona, Katalánci doma zdolali Deportivo la Coruňa a v tabuľke sú zatiaľ štvrtí. Do zostavy domácich sa po mesačnej pauze spôsobenej zranením vrátil kapitán Lionel Messi, ktorý v 58. minúte uzavrel skóre na konečných 4:0.

"Góly ma potešili, ale dôležitejšie bolo, že sme vyhrali. Je super mať Lea (Messiho) späť v zostave, je to náš kľúčový hráč," povedal po zápase Brazílčan Rafinha, ktorý strelil prvé dva góly obhajcov titulu.