Trápila ho nestálosť výkonov. Snáď ma hetrik nakopne, želá si Pánik

Slovenský útočník patril k najväčším hviezdam nočného programu NHL.

Richard Pánik oslavuje gól so svojimi spoluhráčmi.(Zdroj: TASR/AP)

CHICAGO. Nezabudnuteľnú noc a pravdepodobne zatiaľ najlepší zápas kariéry v zámorskej hokejovej NHL má za sebou slovenský útočník Richard Pánik v drese Chicaga.

Prečítajte si tiež: Pánik strelil hetrik a je najlepším strelcom NHL, Chára sa pobil

K sobotňajšiemu víťazstvu svojho tímu nad Nashvillom (5:3) prispel hetrikom, ktorý bol pre 25-ročného rodáka z Martina prvým počas doterajšieho pôsobenia v NHL.

V útoku nastúpil s centrom Jonathanom Toewsom a Vinniem Hinostrozom, ale počas stretnutia si zahral aj s krajanom Mariánom Hossom či inými útočníkmi Chicaga.

Celkovo odohral 17:14 minúty a k trom gólom pridal aj štyri hity a jeden plusový bod. Zaslúžene ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Je najlepším strelcom

"V prvých dvoch zápasoch sezóny som dostal šancu v prvom útoku a oba sme prehrali. Nepotešilo nás to, ale teraz sme zvíťazili a sme všetci spokojní," skonštatoval Richard Pánik podľa webu NHL.

Pánik má po troch zápasoch sezóny na konte štyri góly a jednu asistenciu a spolu s torontským nováčikom Austonom Matthewsom sú na čele tabuľky strelcov celej súťaže.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Šport pre Android a iOS (Google Play a App Store)

V kanadskom bodovaní patrí Pánikovi s piatimi bodmi štvrtá priečka, na čele je mladučký kapitán Edmontonu Connor McDavid so šiestimi bodmi.

Problémom bola nestálosť výkonov

Pri góle Pánika na 5:3 zohral dôležitú úlohu Patrick Kane. Najproduktívnejší hráč uplynulého ročníka NHL zatiaľ nestrieľa góly, ale minútu a pol pred koncom tretej tretiny našiel slovenského spoluhráča tak parádne, že tomu stačilo nastaviť hokejku na gól do odkrytej bránky hostí.

Krásny bol aj prvý zásah slovenského útočníka v zápase. V ňom ukázal nesporné individuálne majstrovstvo, keď si chrbtom k bránke prikryl puk pred obrancom Mattom Carlem, posunul si ho na bekhend a zasunul popod ľavý betón brankára Nashvillu Marka Mazanca, ktorý v NHL chytal premiérovo od januára 2015.

"Mojím najväčším problémom doteraz bola nestálosť výkonov. Bodaj by ma takýto úvod nakopol a dostal ma viac do hry," zaželal si Richard Pánik na webe TSN.

Nahral mu aj Hossa

Slovenský krídelník obdržal pochvalu aj od trénera Joela Quennevilla: "Má za sebou výborný zápas. Ukázal, čoho je schopný v ofenzíve, s pukom dokáže veľké veci."

Pánikov skúsenejší krajan z útoku Blackhawks Marián Hossa síce ani v treťom zápase sezóny nedosiahol jubilejný 500. gól v zámorskej kariére, ale k triumfu svojho tímu prispel jednou asistenciou.

Stála za to. Počas presilovej hry v 45. minúte sa Hossa natlačil pred brankára Predators, ale namiesto strely zvolil prihrávku na Pánika a ten dosiahol vtedy svoj druhý gól v stretnutí.

Pánik si pred príchodom do Chicaga v sezóne 2015/2016 predtým v NHL obliekal dresy Tampy Bay a Toronta, zo všetkých týchto štácií má na konte dovedna 184 zápasov a v nich 29 gólov a 23 asistencií.

Jeho sezónnym maximom je zatiaľ jedenásť gólov z ročníka 2014/2015, keď hrával za Toronto. Teraz má ako hráč Chicaga veľkú šancu túto svoju štatistiku výrazne vylepšiť.