Kucka dal krásny gól a urobil salto, jeho AC vyhralo vonku

Kucka sa tešil z gólu obvyklým spôsobom.
Kucka sa tešil z gólu obvyklým spôsobom. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. okt 2016 o 14:54

Súhrn nedeľných výsledkov.

RÍM. Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prispel v 8. kole talianskej Serie A gólom k triumfu AC Miláno na pôde Chieva Verona 3:1.

V 45. minúte delovkou spoza šestnástky otvoril skóre. O druhý úspech "rossoneri" sa postaral hneď po zmene strán Mbaye Niang. Domácim sa podarilo skorigovať zásluhou slovinského stredopoliara Valtera Birsu, no posledné slovo mal v závere nadstaveného času striedajúci Kolumbijčan Carlos Bacca.

Futbalisti Interu Miláno pokračujú v nepresvedčivých výkonoch. Opäť stratili všetky body, keď podľahli FC Cagliari 1:2 a v tabuľke sa prepadli na priebežnú 11. priečku. Inter sa mohol gólovo naštartovať už v prvom polčase, ale Mauro Icardi v 26. minúte nepremenil penaltu.

Až po zmene strán poslal domácich do vedenia portugalský stredopoliar Joao Mario, no duel na San Sire do víťazného konca nedotiahli. V 71. minúte vyrovnal Federico Melchiorri a päť minút pred koncom si zrazil loptu do siete brankár Samir Handanovič.

Futbalisti ACF Fiorentina remizovali doma s Atalantou Bergamo 0:0. Zaznamenali tak tretí nerozhodný výsledok z uplynulých štyroch duelov. Lazio Rím zachránilo bod za remízu 1:1 doma s Bolognou až v 97. minúte, keď nariadenú penaltu premenil Ciro Immobile.

Serie A - 8. kolo:

ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo 0:0

FC Janov - FC Empoli 0:0

ČK: 34. Lazovič (Janov)

Inter Miláno - FC Cagliari 1:2 (0:0)

Góly: 56. Mario - 71. Melchiorri, 85. Handanovič (vl.)

/Kucka odohral za hostí celý zápas/

Domov»Futbal»Taliansko»Kucka dal krásny gól a urobil salto, jeho AC vyhralo vonku