Tréner AC Milána vychválil Kucku: Je pre nás kľúčovým hráčom

Juraj Kucka (druhý zľava) sa teší po svojom strelenom góle.
Juraj Kucka (druhý zľava) sa teší po svojom strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. okt 2016 o 07:17

Slovenský reprezentant sa proti Chievu prezentoval pekným gólom.

RÍM. Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prispel v ôsmom kole talianskej Serie A exportným gólom k triumfu AC Miláno na pôde Chieva Verona 3:1.

V 45. minúte delovkou spoza šestnástky vymietol horný roh brány a otvoril skóre. Pre skúseného stredopoliara to bol prvý presný zásah od januára.

O druhý úspech Milánčanov sa postaral hneď po zmene strán Mbaye Niang. Domácim sa podarilo skorigovať zásluhou slovinského stredopoliara Valtera Birsu, no posledné slovo mal v závere nadstaveného času striedajúci Kolumbijčan Carlos Bacca.

Tréner AC Vincenzo Montella prejavil spokojnosť, veď jeho tím poskočil v tabuľke už na tretie miesto. Kucku označil za veľkú oporu.

Dôležitý hráč

"Juraj je pre nás veľmi dôležitý hráč, dodáva mužstvu fyzickosť a kvalitu. Dokáže sa dobre adaptovať a je kľúčový pre naše herné schémy," povedal Montella pre oficiálnu klubovú stránku Milánčanov.

Výkon slovenského stredopoliara ocenili aj talianske médiá, ktoré mu dali vysoké známky. AC ukončilo dvanásťzápasovú domácu sériu Chieva bez prehry.

Na budúcu sobotu privíta tím z metropoly Lombardska na San Sire úradujúceho majstra Juventus Turín, na ktorého stráca päť bodov.

"Je to pre nás veľká výzva. Budeme čeliť najsilnejšiemu tímu v Taliansku, jednému z najkvalitnejších v celej Európe. Dôležité je, aby sme po úspešných výsledkoch nezaspali na vavrínoch a pokračovali v nastúpenej ceste," dodal Montella.

Hamšík sa koncetruje na Ligu majstrov

V sobotu to nevyšlo, už je ale dôležitejšia streda. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík z SSC Neapol po domácej prehre v šlágri ôsmeho kola s AS Rím 1:3 už koncentruje pozornosť na turecký Besiktas Istanbul a Ligu majstrov.

Zápas na San Paolo rozhodol dvoma gólmi Edin Džeko. Posunul ním Rimanov na druhé miesto za vedúci Juventus Turín. Neapol je štvrtý so stratou siedmich bodov na lídra a obhajcu z Turína.

"Do stretnutia sme vstúpili dobre. Iniciatíva bola na našej strane, prišli aj nádejné situácie, no gól sme nedali. A potom sme inkasovali tesne pred prestávkou. Na začiatku druhého dejstva sme opäť inkasovali, ale vzápätí sme znížili. Mohli sme aspoň vyrovnať, no nepodarilo sa nám to," povedal Hamšík pre svoj oficiálny web.

Mužstvo trénera Maurizia Sarriho má v stredu v Lige majstrov šancu zmeniť dejiny elitnej súťaže.

Momentálne má v B-skupine na konte dve výhry. Ak doma zvíťazí nad Besiktasom a v súbežne hranom stretnutí Dynamo Kyjev doma remizuje s Benficou Lisabon, postúpi taliansky vicemajster do osemfinále ako prvý tím v Lige majstrov už po troch kolách.

"Škoda stratených bodov. Od zajtra už budeme myslieť na stredajší duel Ligy majstrov proti Besiktasu, proti ktorému chceme získať tri body," dodal kapitán SSC, ktorý proti Rímu hral do 81. minúty.

Domov»Futbal»Taliansko»Tréner AC Milána vychválil Kucku: Je pre nás kľúčovým hráčom