Čakal šestnásť zápasov. Škrtel strelil svoj prvý gól za Fenerbahce

(Autor: instagram/martin37skrtel)
TASR|31. okt 2016 o 07:29

Slovenský futbalista pomohol svojmu klubu k vysokému víťazstvu.

ISTANBUL. Slovenský reprezentačný kapitán Martin Škrtel strelil svoj prvý gól za turecký klub Fenerbahce Istanbul. Premiérový presný zásah ho síce potešil, no oveľa väčšiu radosť mal z herného prejavu svojho tímu.

Presvedčivé víťazstvo 5:0 nad Karabüksporom vlialo jeho mužstvu energiu pred kľúčovým duelom v Európskej lige proti Manchestru United, ktorý môže výrazne ovplyvniť postupové šance tureckého klubu do jarného šestnásťfinále.

Viac ho potešilo víťazstvo

Istanbulský klub poslal v nedeľňajšom dueli do vedenia Robin van Persie premenenou penaltou z 18. minúty.

Ďalší gól pridal Škrtel v druhej minúte nadstaveného času prvého polčasu, keď si počkal na center Volkana Sena za obranou súpera a pravačkou ho umiestnil do siete.

Premiérový zásah 31-ročného stopéra po prestupe z FC Liverpool do Turecka prišiel v šestnástom dueli za Fenerbahce.

"Teší ma, že som dal gól, ale dôležité bolo víťazstvo, ktoré ideálne naladilo celý tím. Dali sme päť gólov, získali tri body. Sme spokojní," povedal vo videorozhovore pre portál ligtv.com.tr Škrtel.

Po zmene strán domáci dorazili Karabükspor ďalšími tromi gólmi - od Van Persieho, Aatifa Chahechouhea a Jeremaina Lensa.

Škrtel odohral celý zápas, jeho krajan Miroslav Stoch nefiguroval na zápasovej súpiske domácich.

Sústredí sa na defenzívu

Kapitána slovenskej reprezentácie navnadil reportér spomínaného portálu, ktorý sa s ním tri dni pred nedeľňajším stretnutím rozprával práve o strieľaní gólov.

"Mohli by sme to zopakovať každý týždeň," pousmial sa Škrtel.

K svojmu presnému zásahu dodal: "Vždy som rád, keď sa mi podarí skórovať. Mohol by som dávať góly častejšie, ale to nie je moja úloha. Mojou prioritou je defenzíva a všetko tomu podriaďujem aj vo Fenerbahce. Samozrejme, gól je vždy plus pre mňa aj pre tím."

Čaká ich ťažký súper

Z presvedčivého triumfu sa futbalisti Fenerbahce nemôžu radovať pridlho. Už vo štvrtok ich čaká štvrté vystúpenie v A-skupine Európskej ligy, v ktorej im priebežne patrí tretia priečka so štyrmi bodmi.

Ak chcú pomýšľať na postup do jarného šesťnásťfinále, s Manchestrom United by mali bodovať. Na to ale musia podať diametrálne odlišný výkon v porovnaní s prvým vzájomným duelom na Old Trafford, v ktorom prehrali 1:4.

Fenerbahce prehralo na Old Trafford vysoko 1:4:

"Každý zápas je pre nás dôležitý a nezáleží na tom, či je to proti Konyasporu, Kardemiru alebo Manchestru United. Máme teraz niekoľko dní na odpočinok, aby sme sa pripravili na štvrtok. Bude to ťažký duel, ale dokázali sme, že máme kvalitný tím. Od tohto víťazstva sa musíme odraziť a vo štvrtok dosiahnuť výsledok, s ktorým budeme spokojní," naznačil Škrtel.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Čakal šestnásť zápasov. Škrtel strelil svoj prvý gól za Fenerbahce