Pánikovi odobrali gól, najproduktívnejším Slovákom v NHL je Hossa

Marián Hossa strieľa jeden zo svojich gólov do siete Semiona Varlamova.
Marián Hossa strieľa jeden zo svojich gólov do siete Semiona Varlamova. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. nov 2016 o 10:56

Hossa nazbieral jedenásť bodov, Pánik po novom o jeden menej.

NEW YORK. Otvárací gól z jedenástej sekundy sobotňajšieho stretnutia hokejovej NHL Dallas - Chicago (2:3), ktorý pôvodne prisúdili Richardovi Pánikovi, prehodnotili na videu a jeho autorom už je Jonathan Toews.

Pôvodne to bol siedmy presný zásah v ročníku pre 25-ročného Martinčana. Takto zostáva na šiestich a už nie je najproduktívnejším Slovákom v lige.

S upravenou bilanciou 6+4 je o bod druhý za spoluhráčom Mariánom Hossom (6+5), pohoršil si tiež v rebríčku najlepších kanonierov NHL. Na premiérový tohtosezónny gól čakajú obrancovia Andrej Sekera a Martin Marinčin.

Tento gól pôvodne pripísali Richardovi Pánikovi.

Kanadské bodovanie Slovákov v NHL:

/stav k 8. novembru (za menom hráča a klubom je počet odohraných zápasov, gólov, asistencií, bodov plus/mínus bodov, trestných minút a striel; zdroj: nhl.com)/

Brankári:

(za menom a klubom hráča je počet odchytaných zápasov, víťazstiev, prehier, prehier po predĺžení/nájazdoch, inkasovaných gólov, perc. úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov a shutoutov)

1.Peter BudajLos Angeles1173001991,91,862
2.Jaroslav HalákNY Islanders933022590,82,820

Domov»Hokej»NHL»Pánikovi odobrali gól, najproduktívnejším Slovákom v NHL je Hossa