Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

V súboji Slovákov bol úspešnejší Sekera, strelil svoj druhý gól v sezóne

Do nočného diania v NHL zasiahli traja Slováci.

Obranca Andrej Sekera (vpravo).Obranca Andrej Sekera (vpravo). (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera prispel jedným gólom k vysokému víťazstvu Edmontonu Oilers v nočnom zápase zámorskej NHL nad Chicagom Blackhawks 5:0.

Pre tridsaťročného zadáka to bol druhý gól v prebiehajúcej sezóne, dokopy nazbieral v dvadsiatich dueloch šesť bodov.

Útočník Chicaga Marián Hossa prerušil dvojzápasovú sériu so streleným gólom, nebodoval ani ďalší Slovák v tíme Richard Pánik. Blackhawks napriek prehre zostali na čele Západnej konferencie.

"Neboli sme to na ľade my. Je to ťažká prehra, na ktorú treba čo najskôr zabudnúť. Z tohto zápasu si nemôžeme vziať nič dobré," sklamane reagoval brankár Chicaga Corey Crawford na webe NHL.

"V tomto stretnutí sme sa priblížili k tomu, čo by sme chceli hrať počas celej sezóny. To je dobré znamenie do ďalších zápasov," vravel spokojný tréner Edmontonu Todd McLellan.

Útočník Matt Duchene sa po zranení vrátil do zostavy Colorada a v 62. min strelil víťazný gól hostí na ľade Columbusu (3:2 po predĺž.).

"Presne tak to robia elitní hráči - počkajú si na vhodný moment a rozhodnú zápas," povedal na adresu Duchena a jeho siedmeho gólu sezóny tréner Colorada Jared Bednar.

Hráči New Yorku Rangers zaostávali po prvej tretine v Pittsburghu 0:2, ale potom strelili 5 gólov a hladko zvíťazili u obhajcu Stanleyho pohára 5:2.

Rakúšan Michael Grabner sa dvanástym zásahom v sezóne vyrovnal dvojici najlepších strelcov Patrikovi Lainemu z Winnipegu a Sidneymu Crosbymu z Pittsburghu. Domáci Jake Guentzel skóroval dvakrát pri svojom debute v NHL.

"Bol to silný tímový výkon z našej strany. Po prvej tretine sme sa upokojili a podali sme silný tímový výkon. Eliminovali sme ich rýchlosť v zakončení. Súper má veľkú kvalitu, ale my sme zahrali presne tak, ako sme chceli," chválil svoje mužstvo Alain Vigneault z lavičky Rangers.

NHL - výsledky:

Buffalo Sabres - Calgary Flames 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Góly: 32. Okposo (Reinhart, Ristolainen), 33. J. Larsson (E. Kane, Fedun), 34. Moulson (Okposo, Fedun), 43. M. Foligno (Reinhart) - 6. M. Backlund (Frolík, Tkachuk), 41. Tkachuk (Hamilton, Giordano)

Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 2:3 pp. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly:
9. Atkinson (Dubinsky, Saad), 60. Atkinson (Gagner, Werenski) - 24. Barrie (Rantanen, Söderberg), 29. E. Johnson (MacKinnon, Ťutin), 62. Duchene (E. Johnson)

Pittsburg Penguins - New York Rangers 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Góly: 2. Guentzel (Kessel, Daley), 14. Guentzel (Malkin, Kessel) - 25. Rick Nash, 35. Grabner (McDonagh), 40. J. T. Miller (K. Hayes), 53. K. Hayes (McDonagh), 49. Stepan (Rick Nash, Grabner)

Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 5. Arvidsson (Josi, Ellis), 30. P. K. Subban (Ellis, Ribeiro), 33. P. K. Subban (Forsberg, Ellis) - 60. T. Johnson (Kučerov, Hedman)

Dallas Stars - Minnesota Wild 3:2 pp. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)​​​​​​​
Góly:
28. Oleksiak (Eaves, Spezza), 42. Ritchie (Honka, Faksa), 62. Jamie Benn (Seguin, Jordie Benn) - 38. Niederreiter (Mikael Granlund, Koivu), 45. Haula (Niederreiter, Pominville)

Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)​​​​​​​
Góly
: 3. Klefbom (McDavid, Benning), 20. Draisaitl (Klefbom, McDavid), 40. Sekera (Nugent-Hopkins, Caggiula), 48. Slepyšev (Puljujärvi, Draisaitl), 59. Draisaitl (Lucic, Eberle)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19 minút a 47 sekúnd, strelil jeden gól, útočník Marián Hossa odohral 14 minút a 37 sekúnd, pripísal si jeden mínusový bod a vyslal jednu strelu na súperovu bránku, útočník Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 12 minút a 46 sekúnd, nebodoval a raz ohrozil bránu súpera/

San Jose Sharks - New Jersey Devils 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)​​​​​​​