Gerard Gallant už nie je trénerom Floridy.
Gerard Gallant už nie je trénerom Floridy. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. nov 2016 o 07:45

Gallant patril k štyrom trénerom, ktorí doviedli Panthers do play-off.

RALEIGH. Nedeľňajšia prehra na ľade Caroliny (2:3) bola posledným zápasom, ktorý Gerard Gallant odkoučoval na striedačke Floridy v NHL.

Štyridsaťpäť minút po stretnutí nasadol do taxíka a odišiel. "Prepustili ma," cituje Gallanta portál NHL.

V službách Panthers bol tretiu sezónu, v tej vlaňajšej jeho tím exceloval ako víťaz Atlantickej divízie s klubovým rekordom 47 víťazstiev a 103 bodov.

Florida prepustila trénera Gallanta: fotogaléria

28.11.2016

V aktuálnej sezóne sa Gallant porúčal s bilanciou jedenásť víťazstiev, desať prehier a jedna prehra po predĺžení či nájazdoch z celkovo desiatej priečky vo Východnej konferencii.

Podľa informácii Sportsnetu Gallanta dočasne nahradí generálny manažér Tom Rowe.

Gallant sa stal jedným zo štyroch trénerov, ktorí priviedli často len priemerných Panthers do play-off NHL. Jeho predchodcami v tomto smere boli Kevin Dineen, Terry Murray a Doug MacLean.

V play-off 2015/2016 Florida prehrala hneď v 1. kole s New Yorkom Islanders 2:4 na zápasy.

Gallant ešte tento rok v januári predĺžil zmluvu na Floride do sezóny 2018/2019. Tento honor prišiel po rekordnej klubovej sérii dvanástich víťazstiev.

Domov»Hokej»NHL»V januári s ním predĺžili zmluvu. Florida prepustila svojho trénera