Prednosť dostal opäť súper. Halák druhý raz za sebou nebol ani na lavičke

Aj v zápase proti Calgary stál v bránke New Yorku Islanders Thomas Greiss.
Aj v zápase proti Calgary stál v bránke New Yorku Islanders Thomas Greiss. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. nov 2016 o 06:35

New York Islanders zdolal Calgary Flames 2:1, Thomasa Greissa vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

BRATISLAVA. Pred týždňom 23. novembra stál v bránke mužstva v zápase proti Los Angeles Kings. Dostal tri góly a jeho tím napokon prehral 2:4.

V piatok proti San Jose už slovenský gólman Jaroslav Halák nebol ani na lavičke New Yorku Islanders. A rovnako sa do dresu neobliekol ani v noci z pondelka na utorok.

Šancu proti Calgary dostal znovu Thomas Greiss. A podal výborný výkon. Kryl dvadsaťpäť z dvadsiatich šiestich striel súpera a vyhlásili ho za tretiu hviezdu duelu.

Islanders zdolali Flames 2:1 po predĺžení a prerušili sériu troch prehier.

O triumfe Newyorčanov rozhodol v 62. minúte obranca Thomas Hickey. "Ak by sme tento súboj nezvládli, bolo by to o inom. Našťastie, našli sme cestu, ako strhnúť víťazstvo na našu stranu," vravel Hickey po stretnutí pre nhl.com.

Idú správnym smerom

Calgary nepomohol ani solídny výkon brankára Briana Elliotta. Z dvadsiatich siedmich pokusov domácich inkasoval dvakrát, dosiahol 92,6-percentnú úspešnosť zákrokov. "Je to frustrujúce," vyjadril sklamanie Elliott.

Pre Flames to bol posledný šiesty zápas na tripe. Zaznamenali na ňom bilanciu 3-2-1. "Nie je ľahké získavať body na klziskách súperov," priznal Elliott.

"Ale 3-2-1 nie je zlá štatistika. Nazbierali sme celkom dosť bodov. Myslím si, že ideme správnym smerom. Musíme hlavne zostať pozitívni," dodal.

Má viac výhier ako Halák

Greiss zasiahol do deviateho zápasu v sezóne. Tešil sa zo štyroch výhier a dosiahol priemery 2,41 inkasovaného gólu a 92-percentnú úspešnosť zásahov.

Halák zo štrnástich súbojov vychytal iba tri víťazstvá. Priemerne dostal 3,08 gólu a jeho úspešnosť zákrokov ľahko prekračuje deväťdesiat percent (90,4%).

Brankár Calgary Brian Elliott čelí šanci hráčov New Yorku Islanders.
Brankár Calgary Brian Elliott čelí šanci hráčov New Yorku Islanders. (Autor: TASR/AP)

"Veci idú nie vždy podľa vašich predstáv," hodnotil útočník Islanders Josh Bailey.

"Čo môžete robiť? Musíte zodvihnúť hlavy, byť pozitívni, ďalej bojovať a pokúsiť sa strhnúť víťazstvo na vašu stranu," dodal Bailey.

Aj v St. Louis rozhodlo predĺženie

Aj druhý nočný súboj rozhodovalo predĺženie. Z triumfu sa napokon tešili hokejisti domáceho St. Louis Blues, ktorí zdolali Dallas Stars (4:3 pp).

Víťazný zásah zaznamenal v 64. minúte Vladimir Tarasenko. "Máme aspoň bod. Myslím, že to je pozitívne," hovoril hráč Dallasu Jamie Benn.

Asistenciu na jeden z gólov domácich si pripísal útočník Jaden Schwartz, čím natiahol sériu zápasov, v ktorých získal aspoň bod, na sedem (dokopy 5+4).

NHL - pondelok:

NY Islanders - Calgary 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 8. J. Tavares (J. Bailey), 62. Hickey (J. Tavares, S. Prince) - 46. Monahan (Versteeg, Engelland). Strely na bránu: 27-26. Brankári: T. Greiss - B. Elliott.

St. Louis - Dallas 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 14. Fabbri (Bortuzzo, Lehterä), 25. Pietrangelo (Berglund, Parayko), 54. Perron (J. Schwartz, Bouwmeester), 64. Tarasenko (Lehterä, Shattenkirk) - 37. Oleksiak (Jamie Benn, Seguin), 42. Jamie Benn (Honka, Spezza), 60. Oleksiak (Honka, Jamie Benn). Strely na bránu: 31-21. Brankári: Jake Allen - A. Niemi.

Domov»Hokej»NHL»Prednosť dostal opäť súper. Halák druhý raz za sebou nebol ani na lavičke