Zápas vo Francúzsku nedohrali, brankára zasiahol delobuch

Moment, pre ktorý prerušili zápas medzi Metz a Lyonom.
Moment, pre ktorý prerušili zápas medzi Metz a Lyonom. (Autor: twitter.com/NahuelTrasmonte)
SITA|4. dec 2016 o 10:36

Je to extrémne vážna a neprijateľná situácia, vravel šéf súperovho mužstva.

PARÍŽ. Sobotňajší zápas šestnásteho kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Méty - Lyon nedohrali, predčasne ho ukončili výtržnosti domácich priaznivcov.

Brankára hosťujúceho mužstva Anthonyho Lopesa totiž zasiahla pyrotechnika. Následne mu prišlo nevoľno, točila sa mu hlava, ťažko držal rovnováhu.

Hlavný arbiter v 32. minúte za stavu 1:0 pre Méty najskôr prerušil duel a po približne tridsiatich minútach prišiel definitívny verdikt, že sa v stretnutí už nebude pokračovať.

O osude zápasu sa rozhodne za zeleným stolom, domácemu FC Méty hrozí od disciplinárnej komisie kontumačná prehra. Domáci priaznivci oslavovali delobuchmi po polhodine hry vedúci gól, ktorý strelil Gauthier Hein.

Pyrotechnika zasiahla brankára Lyonu Anthonyho Lopesa, ďalší delobuch z hľadiska priletel počas jeho ošetrovania tiež do blízkosti rodáka z francúzskeho Givorsu, ale reprezentujúceho Portugalsko.

"Je to extrémne vážna a neprijateľná situácia. Domáci klub musí zabezpečiť bezpečnosť na štadióne i na hracej ploche," vyjadril sa nahnevaný prezident Olympique Lyon Jean-Michel Aulas.

Domov»Futbal»Francúzsko»Zápas vo Francúzsku nedohrali, brankára zasiahol delobuch