Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Hossa bol opäť ústrednou postavou Chicaga, bodovali až piati Slováci

Skvelý výkon predviedol i brankár Jaroslav Halák, debutoval útočník Hrivík.

Marián Hossa prekonáva brankára Arizony.Marián Hossa prekonáva brankára Arizony. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Úspešnú noc zažili v NHL slovenskí hokejisti. Zo siedmich korčuliarov bodovali až piati, navyše skvelý výkon predviedol brankár Jaroslav Halák.

Najväčšou slovenskou hviezdou noci bol tradične útočník Marián Hossa. Útočník Chicaga pomohol k výhre svojho mužstva nad Arizonou 4:0 dvoma gólmi.

V dueli bodoval i jeho spoluhráč Richard Pánik, ktorý si pripísal asistenciu.

Hossa sa strelecky presadil po dvojzápasovej odmlke. Na konte má celkovo už štrnásť presných zásahov a medzi kanoniermi v lige mu patrí piata priečka.

Gól zo Slovákov strelil aj Tomáš Tatar pri výhre svojho tímu nad Winnipegom 4:3 po samostatných nájazdoch.

V tom istom zápase asistoval pri prvom góle Winnipegu mladý zakončovateľ Marko Daňo. Tomáš Jurčo nebodoval.

Bod za asistenciu zaznamenal aj Andrej Sekera z Edmontonu pri prehre proti Buffalu 4:3 po predĺžení. V zápase bol najviac vyťaženým hráčom Edmontonu.

Premiéru v tomto ročníku NHL zažil útočník New Yorku Rangers Marek Hrivík. V zápase proti New Yorku Islanders dva razy ohrozil svojho krajana v bráne domáceho tímu Jaroslava Haláka.

Prečítajte si tiež: Bol prvou hviezdou zápasu. Haláka chválil tréner i kapitán tímu Čítajte

Hrivík nahradil v zostave Michaela Grabnera, ktorý odcestoval do rodného Rakúska na pohreb starej mamy.

Práve Halák patril medzi ústredné postavy stretnutia, keď vychytal až 36 striel a duel ukončil s takmer 95-percentnou úspešnosťou zákrokov.

"Predviedli sme tímový výkon. Taký potrebujeme aj v ďalšom zápase vo štvrtok a počas celého mesiaca, keďže musíme zbierať body a víťaziť," uviedol podľa nhl.com 31-ročný slovenský brankár.

Halák s Hossom boli vo svojich zápasoch vyhlásení za prvé hviezdy stretnutí.

Jakub Voráček 8,6 sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o triumfe Philadelphie nad Floridou 3:2.

Flyers aj zásluhou dvoch gólov svojho najlepšieho kanoniera Wayna Simmondsa a 42 zákrokov brankára Steva Masona zvíťazili šiestykrát po sebe, čo je ich najdlhšia séria bez prehry za päť rokov, keď v decembri 2011 uspeli v siedmich dueloch bez prerušenia.

NHL - výsledky:

Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 4:3 pp (2:0,0:2,1:1 - 1:0)
Góly:
11. E. Kane (J. McCabe, Moulson), 14. B. Gionta (M. Foligno, Ristolainen), 60. E. Kane (O'Reilly, Ristolainen), 61. Ristolainen (O'Reilly, Eichel) - 31. Eberle (Caggiula, Nugent-Hopkins), 33. Lucic (McDavid, Caggiula), 50. Draisaitl (McDavid, SEKERA)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 26 minút a 3 sekundy, asistoval pri jednom góle svojho mužstva, duel ukončil s jedným mínusovým bodom a tri razy ohrozil bránu súpera/

New Jersey Devils - Vancouver Canucks 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly:
4. Hall (Quincey, Parenteau), 28. Palmieri (Hall, Severson), 32. Lovejoy (Zajac, Quincey) - 22. D. Sedin (Sutter, Stecher), 44. H. Sedin (D. Sedin, Sbisa)

New York Islanders - New York Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly:
8. Mayfield (Clutterbuck, Lee), 18. Chimera (Nelson), 23. Ladd (Prince), 52. Tavares (Bailey, Leddy) - 21. Vesey (Rick Nash), 29. M. Staal (J.T. Miller, Kreider)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celé stretnutie, z 38 striel inkasoval dva góly a dosiahol 94,7-percentnú úspešnosť zákrokov, útočník Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 10 minút a 7 sekúnd, dva razy ohrozil Haláka a duel ukončil s jedným mínusovým bodom/

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly:
18. Simmonds (MacDonald, Provorov), 31. Simmonds (C. Giroux, Gostisbehere), 65. Voráček (C. Giroux) - 16. Barkov (Pysyk, R. Smith), 56. J. Jokinen (Matheson, Sceviour)

Nashville Predators - Colorado Avalanche 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Góly:
11. Arvidsson, 19. Neal (C. Wilson), 26. Subban (Fiala, Ribeiro), 52. Josi (Johansen, Ribeiro) - 13. MacKinnon (Rene Bourque), 24. Duchene (Rantanen, MacKinnon), 37. Duchene (Iginla, Barrie)

St. Louis Blues - Montreal Canadiens 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Góly:
28. P. Stastny (Schwartz, Parayko), 31. Schwartz (P. Stastny, Bouwmeester), 64. Schwartz (Steen) - 11. Byron (Plekanec, Barberio), 38. Plekanec (Byron)

Winnipeg Jets - Detroit Red Wings 3:4 sn (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0, 1:2)
Góly:
7. Copp (Chiarot, DAŇO), 12. Byfuglien (Laine, Wheeler), 14. Laine (Ehlers, Byfuglien) - 8. TATAR (DeKeyser, Zetterberg), 31. Mantha (Larkin), 38. Vanek (X. Ouellet, Nyquist), rozhodujúci sam. nájazd Zetterberg

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) odohral 15 minút a 15 sekúnd, asistoval pri prvom góle svojho mužstva, duel ukončil s jedným plusovým bodom, ani raz nevystrelil na bránu a pripísal si štyri hity, útočník Tomáš Tatar odohral 18 minút a 47 sekúnd, strelil prvý gól svojho mužstva, štyri razy vystrelil na bránu a duel ukončil s jedným mínusovým bodom, útočník Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 9 minút a 15 sekúnd, na bránu nevystrelil, nebodoval a duel ukončil s dvoma mínusovými bodmi/

Dallas Stars - Calgary Flames 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly:
14. McKenzie - 33. J. Gaudreau (Chiasson, Monahan), 50. Monahan (Gaudreau, K. Versteeg)

Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly:
16. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 27. MARIÁN HOSSA (Hartman, T. van Riemsdyk), 27. Rasmussen (PÁNIK), 57. MARIÁN HOSSA (N. Hjalmarsson)

/útočník Marián Hossa odohral 19 minút a 49 sekúnd, strelil druhý a štvrtý gól svojho mužstva, duel ukončil s dvoma plusovými bodmi a tri razy vystrelil na bránu, útočník Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14 minút a 1 sekundu, raz ohrozil bránu súpera, pripísal si asistenciu pri treťom góle svojho tímu, raz bol vylúčený a duel ukončil s jedným plusovým bodom/