Real potvrdil úlohu favorita a na MS klubov si zahrá o titul

Karim Benzema sa teší po strelení vedúceho a napokon víťazného gólu stretnutia.
Karim Benzema sa teší po strelení vedúceho a napokon víťazného gólu stretnutia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. dec 2016 o 11:30

Góly madridského klubu do siete Clubu América padli na konci oboch polčasov. Presadili sa Karim Benzema a Cristiano Ronaldo.

Majstrovstvá sveta klubov FIFA - semifinále:

Club América - Real Madrid CF 0:2 (0:1)

Góly: 45+2. Benzema, 90+3. Ronaldo

Rozhodoval: Caceres (Par.), ŽK: Sambueza (Club America), Nacho (Real Madrid)

Club América: Muňoz - Valdez, Alvarado (54. Guerrero), Goltz, Aguilar, Samudio - Sambueza, Da Silva, Ibarra (61. Quintero) - Romero (70. Arroyo), Peralta

Real Madrid CF: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Modrič, Kroos (72. Rodriguez), Casemiro - Vazquez, Benzema (80. Morata), Ronaldo

Real v semifinále MS klubov zdolal Club América: fotogaléria

16.12.2016

JOKOHAMA. Futbalisti Realu Madrid zvládli úlohu favorita, keď v druhom semifinále majstrovstiev sveta klubov zvíťazili nad mexickým tímom Club América 2:0. Skóre otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu Karim Benzema, poisťujúci gól dal v 93. minúte držiteľ Zlatej lopty Cristiano Ronaldo.

V nedeľňajšom finále o 11.30 SEČ bude súperom Realu japonská Kašima Antlers.

Real vstúpil do zápasu aktívnejšie, svojho súpera v úvodných minútach zatlačil na vlastnú polovicu. Hostia občas zahrozili, ale tempo prvého polčasu diktovali hráči Španieli.

V 28. minúte opečiatkoval hlavičkou Ronaldo žrď, o tri minúty neskôr rozvlnil na druhej strane ihriska Iberra len bočnú sieť Navasovej bránky.

Realu sa napokon podarilo streliť gól v samotnom závere prvého dejstva. V druhej minúte nadstaveného času sa po peknej kombinácii Kroosa s Ronaldom dostal k lopte Benzema a presným zásahom dostal svoj tím do vedenia 1:0.

Mexický klub začal po zmene strán aktívnejšie, ale obrana Realu ho nepustila k žiadnej výraznejšej šanci. Španielsky tím pokračoval v útočnom snažení, Ronaldovu šancu v 61. minúte Muňoz vychytal. Ten istý hráč mohol o päť minút zvýšiť vedenie na dvojgólový náskok, ale jeho hlavička si nenašla cestu do bránky.

Club América v závere zvýšil útočnú aktivitu, v 93. minúte ale inkasoval druhý gól. Ronaldo sa sám pred brankárom nemýlil.

Real zabojuje vo finále MS klubov FIFA o druhú trofej pre víťaza v priebehu troch rokov. "Je to veľmi dôležité víťazstvo. Som spokojný s výsledkom a s tým, ako sme od 25. minúty hrali," citovala agentúra DPA Luku Modriča.

"Po dlhej a úmornej ceste do dejiska sme začali z našej strany slabo. Neskôr sme sa zlepšili, vytvárali sme šanci a dvakrát sme skórovali. Vyhrali sme a čaká nás ďalšie finále," dodal stredopoliar Realu.

(0:1, 0:1)
90+3 minúta
Real Madrid
Góly: 45+2. Benzema, 90+3. Ronaldo. ŽK: 22. Sambueza (CLA) – 90+1. Nacho (REA). Rozhodca: Enrique Cáceres (PAR) – Eduardo Cardozo (PAR), Juan Zorrilla (PAR) – Nawaf Shukralla (BHR).
Real Madrid bol dnes lepším celkom. Vytvoril si niekoľko dobrých šancí, no presadiť sa dokázal iba v pridanom čase v oboch častiach hry, keď Muňoza prekonali Benzema a Ronaldo. Španielsky veľkoklub si tak zahrá vo finále proti domácej Kašime.
Ďakujeme za pozornosť.
90+3
90+3
goalReal Madrid dal gól!
Aj v nadstavení druhého polčasu sa Real teší z gólu! CRISTIANO RONALDO dostal prihrávku za obranu a prestrelil po zemi brankára Muňoza.
90+1
yellowCardNacho bol pri zastavovaní rýchlej akcie súpera príliš agresívny a je odmenený žltou kartou.
Nadstavovať sa budú tri minúty.
90
Vazquez dostal prihrávku od Moratu. Vo vápne mu loptu vypichol Aguilar.
89
Marcelo našiel spätnou prihrávkou Moratu. Aj ten bol pokrytý, ale dokázal sa napriek tomu pretlačiť k strele. Delovka z hranice šestnástky preletela tesne popri pravej žrdi.
88
Čas sa kráti, a navyše sa Da Silva previnil proti pravidlám a tak môže Real pokračovať v kombinácii a upokojiť hru.
87
Arroyo priniesol veľké oživenie útočnej fázy svojho tímu. Snažil sa vysunúť Peraltu, ale center končí až za bránkovou čiarou.
86
Marcelo si nabehol na prihrávku na ľavú stranu. Do vápna vyslal prudký center, Ronaldo bol ale dobre strážený.
85
Real sa pomaly začína sťahovať viac do obrany. Mexičania sa snažia o záverečný tlak. Z veľkej diaľky to dokonca skúšal Peralta, ale nepresne.
84
Marcelo sa pripomenul dobre načasovanou prihrávkou na strede hriska, ale tá napokon nenašla Moratu.
83
Ronaldo si chcel prevziať loptu, ktorá smerovala do vápna. Ešte pred ním sa ale po ňu zo vzduchu natiahol Muňoz.
82
Lucas Vazquez dnes hrá vynikajúci zápas. Teraz vybojoval po strele z veľkého uhla rohový kop pre Real. Rodriguez ale loptu zakrútil len k Muňozovi.
81
Mexický tím má poslednú približne desaťminútovku na to, aby ešte zabojoval o predĺženie.
80
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Benzema, prichádza Morata.
79
Club América sa ešte nevzdáva. Arroyo centroval loptu na vzdialenejšiu žrď, kde musel zasiahnuť Varane.
77
Benzema si po loptu prišiel hlbšie do poľa. Ani následný Rodriguezov pokus sa ale nedostal k brankárovi.
76
Vazquez mal na výber niekoľko možností, vybral si prihrávku na Benzemu, ale ten bol znova obsadený.
75
Na pravej strane teraz namiesto Vazqueza centroval Carvajal. Benzema sa snažil pretlačiť k hlavičke, ale dvaja brániaci hráči si naňho dali dobrý pozor.
74
Vazquezov presný center, na hranici šestnástky bol pripravený na strelu z prvej Modrič. Muňoz bol ale taktiež pripravený.
73
Nebezpečná situácia po dlhšom čase aj pred Navasom. Nacho si na prvý pokus neporadil s rozohrávkou, následne musel riešiť napádanie čerstvého Arroyu. Všetko ale rieši Navas.
72
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Kroos, prichádza Rodriguez.
70
changeStriedanie v tíme Club América: z ihriska odchádza Romero, prichádza Arroyo.
70
Madrid to teraz trošku prekombinoval. Kroos mal niekoľko možností na prihrávku, volil napokon nie práve najšťastnejšie, rozbehnutý Vazquez loptu nestihol.
69
Real sa dostáva viac a viac do tlaku. Mexický tím už sa nevie dostať ani na útočnú polovicu.
68
Carvajal sa mohol dostať do vápna, loptu si ale príliš vysunul a to už mohol zakročiť Goltz.
66
66
importantObrovská šanca Realu na druhý gól! Ronaldo ani Benzema v tesnej blízkosti brány nedokázali usmerniť hlavou prihrávku Vazqueza, trafil ju Ronaldo, ale lopta mieri späť do hry. O dorážku nožničkami sa snažil Modrič, ale loptu nasmeroval tesne vedľa pravej žrde.
64
Ronaldo konší na zemi, keď ho bez rešpektu dohral Goltz.
62
Romero bol faulovaný na pravej strane. Peralta namieril center do vápna, ešte pred Navasom blokuje Varane.
61
changeStriedanie v tíme Club América: z ihriska odchádza Ibarra, prichádza Quintero.
61
61
importantCristiano Ronaldo v stopercentnej príležitosti! Spätnú prihrávku od Benzemu napálil z prvej, ale trafil len do priestoru odkiaľ to mohol Muňoz vyraziť.
60
Ani na druhej strane sa nepíska tvrdší zákrok, keď sa Da Silva zviezol na trávnik po zákroku Toniho Kroosa.
59
Benzema je o poznanie aktívnejší ako v prvom polčase. Pred šestnástkou bol poslaný k zemi, no nepíska sa.
58
Benzema obliehaný súpermi dokázal loptu udržať, ale jeho prihrávku nemohol Vazquez dobehnúť.
57
Snaha o rýchly protiútok Realu. Ronaldo naštartoval, ale prihrávka od Vazqueza naňho neprešla.
56
Marcelo bol na lopte neskoro a to využil Sambueza. Jeho center ale blokuje hlavou Varane.
55
changeStriedanie v tíme Club América: z ihriska odchádza Alvarado, prichádza Guerrero.
55
Carvajal dostal loptu do behu, ale ani on si nepostrážil ofsajdovú pascu a musí loptu odovzdať.
54
Muňozov odkop končí len na kopačkách súpera.
53
Na center sa postavil Kroos, našiel Benzemu, ale jeho hlavička zo záklonu mieri vysoko nad.
52
Vazquez pokračuje vo vynikajúcom výkone. Vybojoval loptu približne tridsať metrov od brány a bol faulovaný.
51
Už to vyzeralo, že sa Ronaldo a Benzema dostanú sami pred brankára. Modričov pas ale vysúva hviezdu v ofsajdovej pozícii.
50
Marcelo vyslal loptu na rozbehnutého Benzemu. Ten sa ale nepresadil proti strážiacemu Valdezovi.
49
Club América vstúpil do druhého polčasu zatiaľ aktívnejšie. Real má sťaženú rozohrávku aj od vlastnej šestnástky.
47
Modrič si spracoval loptu na dlhú nohu. Súper mu ale prišliapol kopačku a chorvátsky záložník sa len ťažko dvíha.
46
Začal sa druhý polčas.
Real bol v prvom polčase semifinálového zápasu rozhodne aktívnejším tímom. Obranu súpera zamestnávali najmä Ronaldo a Vazquez. Až v poslednej nastavenej minúte sa ale mohol Real tešiť z gólu, keď Kroos našiel Benzemu a ten ukázal svoj zabijácky inštinkt.
Druhý polčas sa začne približne o 12:34.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
45+2
Predsa len sa ešte v prvom polčase Real dostal do vedenia! Dlhú kombináciu Ronalda s Kroosom zakončil KARIM BENZEMA. Real už snáď ani nedúfal, že by sa pred prestávkou mohol ujať vedenia, ale to vyvrátil francúzsky strelec, ktorý dlho nebol v hre, no v dôležitý moment prestrelil brankára.
Nadstavovať sa bude jedna minúta.
45
Nacho musel pred súperom odpáliť loptu na opančú polovicu, kde sa na ňu dostal Modrič. Vylepšil pozíciu na Marcela, ktorý tečovanou strelou iba rozvlnil sieť z bočnej strany.
44
K lopte sa v záverečných chvíľach prvého polčasu dostáva Marcelo. Dlhá prihrávka mala nájsť Vazqueza, no pred ním sa k nej dostal Goltz.
43
Modrič loptu posielal na Ronalda, ten mu ju vrátil pätičkou do šestnástky, ale Modrič sa k zakončeniu nedostal.
42
Benzema si teraz nabehol za obranu a vypálil na Muňozu. Ani tentokrát by prípadný gól nemohol platiť pre ofsajd.
41
Varane sa zapojil do rozohrávky. Real bol trochu pod tlakom a tak jeho stopér volil prihrávku až na vlastného brankára.
40
Sambuena si vzal loptu, jeho pokus z voľného kopu nebol ale vôbec vydarený. Naopak, založil brejk Realu. Kroos hľadal Ronalda, ale toho zastavil posledný brániaci hráč.
39
Club América z rohového kopu nič nevyťažil. Pri následnej dohrávke sa Peralta nedostal do šestnástky pre faul Carvajalu.
38
Aj na druhej strane sa musel brankár činiť. Po rýchlom protiútoku pálil Romero, Navas s menšími problémami, ale vyráža loptu aspoň na rohový kop.
37
Vazquez tentokrát loptu vyslal na Carvajalu vo vyloženej pozícii. Pred bránou boli hneď dvaja hráči Realu, ale pri lopte bol prvý Muňoz.
36
Vazquez má dnes výbornú mušku na centre do šestnástky. Ďalším podareným našiel v rýchlom protiútoku Ronalda, no ten už bol príliš blízko brankára a páli mimo.
35
Kroos mal loptu a snažil sa drzou prihrávkou nájsť Ronalda vo vápne, portugalský útočník sa k nej nedostal.
34
Po faule na Vazqueza pred pokutovým územím to bola výborná pozícia, loptu si vzal Ronaldo. Nepodarilo sa mu ale prestreliť múr a následná dorážka Benzemu bola ofsajdová.
33
Modrič hľadal nabiehajúceho Ronalda, ktorý sa ale medzi dvoma k lopte nedostal.
32
Marcelo bol pri rozohrávke pod tlakom, no Real teraz bude môcť rozohrať v pokoji. Peralta totiž pri napádaní fauloval Kroosa.
31
Aj mexický tím zahrozil, v šestnástke sa na loptu dostal Ibarra. Bol ale dosť z uhla a jeho strela končí len v bočnej sieti.
30
Real začína svoj tlak dosť stupňovať. Marcelo sa dostal k lopte na ľavej strane a snažil sa nájsť Benzemu, ktorý sa ale nepresadil k strele.
28
28
importantCristiano Ronaldo posiela hlavičkou loptu len do žrde! Bol síce strážený, ale dokázal sa cez súpera pretlačiť k hlavičke na Vazquezov presný center do šestnástky.
27
Vazquez v šprintérskom súboji s Valdezom. Druhý menovaný bol ale v lepšej pozícii a dokázal súpera odstaviť od lopty.
26
Toni Kroos poslal loptu len na hlavu Goltza. Dobrý obranný zákrok, za ním bol Ronaldo vo veľmi výhodnej pozícii.
25
Po faule na Vazqueza obdobná situácia pre Real. Tentokrát to Toni Kroos centroval do vápna.
24
Kto iný než Cristiano Ronaldo si loptu pripravil na priamy voľný kop. Trafil ale iba múr v pokutovom území a brankár mexického tímu tak môže ostať pokojný.
22
yellowCardRonaldo sa snažil predrať do šestnástky, Sambueza ho však fauloval a dostáva žltú kartu.
22
Realu sa nepodarila kombinácia ani v strede poľa. Modrič chcel hru preniesť na pravú stranu, ale prihrávku na Carvajala poslal príliš ďaleko.
21
Marcelo sa rozbiehal po ľavej strane, Bruno Valdez ho dobre vytlačil.
20
Ani po dvadsiatich minútach sme nevideli väčšiu šancu. Real v ostatných chvíľach viac kontroluje hru, ale nevie sa pretlačiť k bráne.
19
Kroos si z rohového kopu narazil s Vazquezom, následne loptu poslal pred Muňoza. Tomu ale loptu pred telom odhlavičkoval spoluhráč.
18
Opäť to bol Ronaldo, kto bol s loptou blízko šestnástky. Marcelo si nabiehal k bránkovej čiare a vybojoval aspoň rohový kop.
17
Marcelo založil akciu na ľavej strane, našiel Ronalda, ktorý je teraz veľmi aktívny a patrí do každej akcie španielskeho klubu. Pri kľučkovaní pri čiare sa ale zamotal a stratil loptu.
16
Ronaldo sa presunul na pravú stranu, kde si chcel spraviť Valdeza. To sa mu síce nepodarilo, no lopta sa mu o chvíľu dostala späť. Vo vyloženej pozícii trafil iba do žrde. Prípadný gól by však aj tak neplatil pre ofsajd.
15
Modrič v strede vybojoval loptu, ale jeho následná prihrávka bola nepresná a len ju odovzdal. Romero už štartoval na únik, ale Da Silva akciu zastavil.
14
Úvod stretnutia sa zatiaľ nehrá v príliš vysokom tempe. Oba tímy sa snažia o kombináciu, no väčšiu šancu sme zatiaľ nevideli.
14
Úvod zápasu sa nenesie vo veľkom tempe. Oba celky sa snažia o kombinovanie, ale do vyloženej šance sa zatiaľ nedostali hráči ani na jednej strane.
13
Ronaldo si vzal loptu na svoju kopačku v strede trávnika a prešiel až do útoku, kde pálil približne z tridsiatich metrov, no bránku súpera minul.
12
Na opačnej polovici trávnika sa teraz do vápna prebojoval Vazquez, ktorý chcel ešte prihrávať, ale jeho pokus bol zblokovaný a adresáta nenašiel.
10
América sa po dlhšom čase dostala na útočnú polovicu. Dopredu tam chcel prejsť Peralta, ale cez obranný val svojho súpera sa nedostal.
9
Rohový kop si teraz vybojoval aj Real Madrid. Zahrával ho Kroos, ale vo vápne nikoho zo spoluhráčov nenašiel. Napriek tomu odrazenú loptu amerom na bránku ešte poslal Modrič, no napokon tesne minul.
8
Hra sa presunula na opačnú polovicu trávnika. Tam sa k odrazenému centru dostal Marcelo a ihneď hľadal Ronalda, ale nten bol opäť dobre strážený.
7
K lopte centrovanej od rohovej zástavky sa nedokázal dostať nikto z pripravených hráčov. Lopta napokon prepadla až k vzdialenejšej žrdi, kde sa ju pokúsil do siete usmerniť Ibarra, ale jeho pokus bol zblokovaný.
6
Sambueza sa pred bránkou pokúšal nájsť svojho spoluhráča, ale to sa mu napokon nepodairlo. Pre mexický tím však aj napriek tomu vybojoval rohový kop.
5
K lopte sa prvýkrát v zápase dostal aj Ronaldo, ale bol dobre strážený a vystreliť diaľky sa mu napokon nepodarilo.
4
Carvajal sa chcel uvoľniť po pravej strane, no napokon zvolil prihrávku na Modriča, ktorý však loptu nezasiahol.
3
Útočnú akciu mexického tímu teraz musel zastaviť Kroos. Španieli sa zatiaľ nadlhšie nevedia dostať k lopte.
2
Druhé semifinále sa začalo. Nacho sa ihneď po rozohrávke so súperom nemaznal pri pravej postrannej čiare a zostrelil ho sklzom.
1
Rozhodcovia už priviedli hráčov na trávnik. Druhé semifinále Majstrovstiev sveta klubov sa tak o niekoľko minút bude môcť začať.

Club América: Muňoz – Valdez, Alvarado, Goltz, Aguilar, Samudio – Sambueza (C), Da Silva, Peralta – Romero, Ibarra
Náhradníci: González, Leon – Buron, Pimentel, Guemez, Martinez, Arroyo, Mares, Guerrero, Rosel, Quintero, Alvarez

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo (C) – Modrič, Kroos, Casemiro – Vazquez, Benzema, Ronaldo
Náhradníci: Casilla, Yánez – Pepe, Ramos, Rodriguez, Coentrao, Kovačić, Mariano, Asensio, Morata, Isco, Danilo

Rozhodca: Enrique Cáceres (PAR) – Eduardo Cardozo (PAR), Juan Zorrilla (PAR) – Nawaf Shukralla (BHR).
Už tradične v závere každého roku sa najlepšie tímy z jednotlivých kontinentov stretávajú na spoločnom turnaji, aby sa ukázalo, kto je úplne najlepší.

Tento rok sa hrá v japonských mestách Jokohama a Osaka, podobne ako pred rokom, kedy triumfovala FC Barcelona.

Tohtoročný turnaj začal už 8.decembera duelom Kashimy Antlers s Aucklandom, ktorý určil posledného štvrťfinalistu. Stal sa nim japonský celok, ktorý neskôr vyradil aj juhoafrický Mamelodi Sundowns a aj Atlético Nacional z Kolumbie, čo znamená, že sa stal prvým finalistom. O tom druhom rozhodne práve tento duel.

Real Madrid CF

Už 11-násobný víťaz európskej Ligy majstrov zvíťazil vo finále nad Atléticom Madrid a tak sa nominoval na prestížny turnaj. Každý si určite spomenie na nervydrásajúci penaltový rozstrel. Nepremenil iba Juanfran, čo na víťazný presný zásah využil Cristiano Ronaldo. Mimochodom hráč, ktorý pred pár dňami získal už svoju štvrtú Zlatú loptu od prestížneho francúzskeho periodika France Football.

Španielsky gigant sa nebráni, že chce vyhrať titul. Do Japonska priletel štyri dni pred prvým stretnutím, aby sa čo najlepšie aklimatizoval. Práve cesta však narobila zdravotné problémy Sergiovi Ramosovi a tak v semifinále nenastúpi. Ostatní hráči z 23-člennej nominácie sú ale k dispozícii. Na turnaj môže hlavný tréner počítať aj so službami Toniho Kroosa, ktorý chýbal pre zranenie viac ako mesiac a práve v Ázii by mohol absolvovať návrat. Do hry určite nezasiahne Gareth Bale. Jeho návrat na zelené trávniky sa očakáva niekedy na jar a tak ho Zidane do nominácie nezaradil.

Real Madrid zvíťazil na MS klubov pred dvomi rokmi, kedy po zisku "La Décimy" v Maroku vyradil najskôr v semifinále jednoznačne výsledkom 4:0 Cruz Azul (Ramos, Benzema, Bale, Isco) a vo finále si poradil aj s argentínskym San Lorenzom. Výhru 2:0 zariadili Sergio Ramos s Baleom.

Víťaz severoamerickej Ligy majstrov je rekordérom tamojšej federácie CONCACAF, pretože triumfoval už siedmykrát.

Do finále na MS klubov sa dostal štvrťfinálovým víťazstvom proti kórejskému celku Jeonbuk Hyundai Motors. Tesný výsledok 2:1 zariadil dvomi presnými zásahmi Argentínčan Silvio Romero.

V tíme kouča Ricarda La Volpeho sa skrýva niekoľko známych hráčov, spomedzi ktorých vyniká najmä najlepší strelec OH 2012 v Londýne Oribe Peralta. Ekuádorský krídelník Renato Ibarra má za sebou päťročné pôsobenie v holandskom Vitesse. Kapitánom je záložník Rubens Sambueza z Argentíny. 32-ročný bojovník je odchovancom River Plate. V tíme je aj niekoľko zaujímavých hráčov z Paraguaju, jeden Brazílčan, Kolumbijčan a americký stopér Ventura Alvarado, ktorý od januára prestúpi do Santosu Laguna. Kostru ale tvoria domáci futbalisti. Bohaté skúsenosti majú najmä reprezentanti. Okrem spomínaného Peraltu je v bráne istotou Moisés Muňóz, či v obrane Paul Aguilar, ktorý je bohužiaľ zranený. Na škodu nebude ani sledovanie hráčov ako Javier Güémez, Hugo González či niekoľko talentových mladíkov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Real potvrdil úlohu favorita a na MS klubov si zahrá o titul