Rozhodovali penalty. Tretie miesto na MS klubov vybojovalo Atlético Nacional

Futbalisti Atlética Nacional sa tešia po víťaznom penaltovom rozstrele.
Futbalisti Atlética Nacional sa tešia po víťaznom penaltovom rozstrele. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. dec 2016 o 10:49

Kolumbijský klub zdolal v súboji o bronz mexický Club América. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2.

Majstrovstvá sveta klubov FIFA v Japonsku - o 3. miesto:

Club América - Atlético Nacional 2:2 (1:2), 3:4 na 11 m

Góly: 38. Arroyo, 66. Peralta (z 11 m) - 6. Samudio (vl. gól), 26. Guerra.

Rozhodoval: Shukralla (Bah.)

ŽK: Aguilar, Pimentel - Berrio, Diaz, Henriquez, Nietto.

Rozstrel: Martinez - nedal, Mosquera - 0:1, Samudio - nedal, Nieto - nedal, Quintero - 1:1, Bocanegra - 1:2, Peralta - 2:2, Torres - 2:3, Arroyo - 3:3, Borja - 3:4

América: Muňoz - Valdez, Alvarado (46. Quintero), Pimentel, Aguilar, Samudio - Sambueza (70. Martinez), Da Silva, Guerrero - Romero (59. Peralta), Arroyo

Atlético Nacional: Armani - Bocanegra, Aguilar, Henriquez, Diaz - Arias, Uribe (70. Nieto) - Berrio (89. Rodriguez), Torres, Mosquera - Guerra (78. Borja)

Bronzové medaily na MS klubov získalo Atlético Nacional: fotogaléria

18.12.2016

JOKOHAMA. Futbalisti Atlética Nacional zvíťazili na majstrovstvách sveta klubov nad mexickým tímom Club América 4:3 po jedenástkovom rozstrele a na podujatí obsadili konečné tretie miesto. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 2:2. Atlético dokázalo uspieť, hoci stratilo v zápase dvojgólový náskok.

Skvelý úvod

Kolumbijský klub mal raketový štart a hneď prvá veľká šanca sa skončila gólom. Po peknej kolmici sa dostal pred jedenástkou k lopte Guerra, jeho strelu mierne tečoval obranca súpera Samudio.

Hráči Américy zvýšili po inkasovanom góle aktivitu. V 22. minúte mohol vyrovnať Romero, ale v sklze nedokázal namieriť loptu do bránky. Vzápätí na to prišiel trest v podobe druhého presného zásahu - vydarenú kombináciu zakončil z hranice jedenástich metrov Guerra a brankár už nestihol zareagovať.

Hráči Américy pritlačili. V 34. minúte skončil ešte Mosquerov pokus na žrdi, ale o štyri minúty neskôr sa dočkali zníženia. Arroyo zostal voľný v pokutovom území a delovkou poslal svoju strelu k pravej tyčke.

Niekoľko žltých kariet

Po prestávke pokračovala aktivita mexického tímu. V 48. minúte mohol Romero vyrovnať, ale Armani vyrazil jeho tvrdú strelu.

América sa dočkala vyrovnania v 66. minúte - Diaz fauloval Samudia a striedajú Peralta bez väčších problémov premenil pokutový kop. Potom sa na ihrisku pritvrdilo, pričom rozhodca rozdal niekoľko žltých kariet na oboch stranách.

V záverečných minútach riadneho hracieho času mohli rozhodnúť Borja a Diaz, ale Muňoz podržal svoj tím.

Hráči Atlética Nacional oslavujú víťazstvo v zápase o tretie miesto.
Hráči Atlética Nacional oslavujú víťazstvo v zápase o tretie miesto. (Autor: SITA/AP)

O osude stretnutia musel napokon rozhodnúť jedenástkový rozstrel. V ňom zahodila América prvé dva pokusy, kým na strane hostí zlyhal iba Samudio.

Rozhodujúcu možnosť premenil v piatej sérii striedajúci Borja.

Neuškodilo im, že nepostúpili do finále

"Zápas sa vyvíjal tak, ako som predpokladal - oba tímy boli vyrovnané," vyjadril sa po zápase pre fifa.com tréner Atlética Nacional Reinaldo Rueda.

"Začali sme dobre, ale neskôr bol Club América lepším tímom a inkasovali sme dva góly. Neuškodilo nám, že sme nepostúpili do finále, chceli sme však urobiť všetko preto, aby sme skončili tretí. Rok sme napokon zakončili dobre."

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Rozhodovali penalty. Tretie miesto na MS klubov vybojovalo Atlético Nacional