Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Rozhodovali penalty. Tretie miesto na MS klubov vybojovalo Atlético Nacional

Kolumbijský klub zdolal v súboji o bronz mexický Club América. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2.

Futbalisti Atlética Nacional sa tešia po víťaznom penaltovom rozstrele.Futbalisti Atlética Nacional sa tešia po víťaznom penaltovom rozstrele. (Zdroj: TASR/AP)

Majstrovstvá sveta klubov FIFA v Japonsku - o 3. miesto:

Club América - Atlético Nacional 2:2 (1:2), 3:4 na 11 m

Góly: 38. Arroyo, 66. Peralta (z 11 m) - 6. Samudio (vl. gól), 26. Guerra.

Rozhodoval: Shukralla (Bah.)

ŽK: Aguilar, Pimentel - Berrio, Diaz, Henriquez, Nietto.

Rozstrel: Martinez - nedal, Mosquera - 0:1, Samudio - nedal, Nieto - nedal, Quintero - 1:1, Bocanegra - 1:2, Peralta - 2:2, Torres - 2:3, Arroyo - 3:3, Borja - 3:4

América: Muňoz - Valdez, Alvarado (46. Quintero), Pimentel, Aguilar, Samudio - Sambueza (70. Martinez), Da Silva, Guerrero - Romero (59. Peralta), Arroyo

Atlético Nacional: Armani - Bocanegra, Aguilar, Henriquez, Diaz - Arias, Uribe (70. Nieto) - Berrio (89. Rodriguez), Torres, Mosquera - Guerra (78. Borja)

JOKOHAMA. Futbalisti Atlética Nacional zvíťazili na majstrovstvách sveta klubov nad mexickým tímom Club América 4:3 po jedenástkovom rozstrele a na podujatí obsadili konečné tretie miesto. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 2:2. Atlético dokázalo uspieť, hoci stratilo v zápase dvojgólový náskok.

Skvelý úvod

Kolumbijský klub mal raketový štart a hneď prvá veľká šanca sa skončila gólom. Po peknej kolmici sa dostal pred jedenástkou k lopte Guerra, jeho strelu mierne tečoval obranca súpera Samudio.

Hráči Américy zvýšili po inkasovanom góle aktivitu. V 22. minúte mohol vyrovnať Romero, ale v sklze nedokázal namieriť loptu do bránky. Vzápätí na to prišiel trest v podobe druhého presného zásahu - vydarenú kombináciu zakončil z hranice jedenástich metrov Guerra a brankár už nestihol zareagovať.

Hráči Américy pritlačili. V 34. minúte skončil ešte Mosquerov pokus na žrdi, ale o štyri minúty neskôr sa dočkali zníženia. Arroyo zostal voľný v pokutovom území a delovkou poslal svoju strelu k pravej tyčke.

Niekoľko žltých kariet

Po prestávke pokračovala aktivita mexického tímu. V 48. minúte mohol Romero vyrovnať, ale Armani vyrazil jeho tvrdú strelu.

América sa dočkala vyrovnania v 66. minúte - Diaz fauloval Samudia a striedajú Peralta bez väčších problémov premenil pokutový kop. Potom sa na ihrisku pritvrdilo, pričom rozhodca rozdal niekoľko žltých kariet na oboch stranách.

V záverečných minútach riadneho hracieho času mohli rozhodnúť Borja a Diaz, ale Muňoz podržal svoj tím.

O osude stretnutia musel napokon rozhodnúť jedenástkový rozstrel. V ňom zahodila América prvé dva pokusy, kým na strane hostí zlyhal iba Samudio.

Rozhodujúcu možnosť premenil v piatej sérii striedajúci Borja.

Neuškodilo im, že nepostúpili do finále

"Zápas sa vyvíjal tak, ako som predpokladal - oba tímy boli vyrovnané," vyjadril sa po zápase pre fifa.com tréner Atlética Nacional Reinaldo Rueda.

"Začali sme dobre, ale neskôr bol Club América lepším tímom a inkasovali sme dva góly. Neuškodilo nám, že sme nepostúpili do finále, chceli sme však urobiť všetko preto, aby sme skončili tretí. Rok sme napokon zakončili dobre."