Bude to gól roka? Mal som iba šťastie, tvrdí o krásnom zásahu Giroud

Olivier Giroud (v popredí) strelil nádherný gól.
Olivier Giroud (v popredí) strelil nádherný gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. jan 2017 o 16:52

Hrdinami Tottenhamu boli Alli a Kane.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa v prvý deň roku 2017 dostali opäť do elitnej štvorky anglickej Premier League.

V prvom nedeľňajšom zápase 19. kola excelovali na ihrisku FC Watford, kde po dvoch góloch anglických reprezentantov Harryho Kanea a Deleho Alliho vyhrali 4:1.

V tabuľke preskočili Manchester City aj Arsenal Londýn a s 39 bodmi sa na pár hodín prepracovali na tretie miesto.

Hráči Arsenalu ale neskôr nastúpili na Emirates Stadium proti Crystal Palace, zdolali ho 2:0 a dostali sa pred Tottenham na tretiu pozíciu so 40 bodmi.

Skóre otvoril v 17. minúte nádherným gólom francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý pripomenul nedávny presný zásah Henricha Mchitarjana z Manchestru United.

Ten pätičkou vo vzduchu pokoril brankára Sunderlandu.

Giroudova pätička po prihrávke Alexisa Sancheza sa ešte odrazila od hornej žrde a zapadla za chrbát bezmocného brankára hostí.

"Mal som maximálne šťastie. Je to iba o šťastí. Bola to jediná vec, ktorú som mohol urobiť. Lopta bola za mnou a ja som ju skúsil trafiť pätičkou," citovala strelca agentúra AP.

Gól si okamžite od fanúšikov vyslúžil prívlastok "gól sezóny" či "gól roka".

Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wengera pridali v druhom polčase ešte jeden gól a do Nového roku vykročili trojbodovým ziskom.

Premier League - 19. kolo:

FC Watford - Tottenham Hotspur 1:4 (0:3)
Góly:
90.+2 Kaboul - 27. a 33. Kane, 41. a 46. Alli

Arsenal Londýn - Crystal Palace 2:0 (1:0)
Góly:
17. Giroud, 56. Iwobi

Domov»Futbal»Anglicko»Bude to gól roka? Mal som iba šťastie, tvrdí o krásnom zásahu Giroud